Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.554
Локација
Beograd
Ja promašim zaključak, a ti odmah zatim promašiš temu...
Eto vidiš, sine, da nije baš tako lako uvek potrefiti...
:ziveli
Jebeš ga, ali nekad zaključka, ili rešenja - zapravo i nema... bar ne odmah, brzo ili jednostavno.
 

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
Skretanje sa teme
Da....ni sami ne znamo kako smo to uspjeli s obzirom da smo se i s ovima dolje teško izborili....


IMG_20211106_175845.jpg
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Nisam mislio išta da pišem povodom utakmice u Belgiji ali...


Meč sa Proleterom dolazi nakon remija sa Gentom u Ligi konferencija, a Stanojević je upitan kako je zadovoljan igrom svog tima i da li će na isti način igrati i sutra.
"Prezadovoljan sam kako su momci igrali u Belgiji, posebno u fazi odbrane. Sve su su odradili kako sam želeo. Mogu da budem u potpunosti zadovoljan. Moglo je bolje u ofanzivi, u kreiranju napada. Videćemo danas koje ćemo igrače imati i tako ćemo napraviti i sitem i tim".



Ja moram da kažem da sam prvi put u životu gledao utakmicu pod stresom kompletnih 90 minuta. Svaki njihov napad sam drhtao hoće li nam dali gol jer smo izgledali katastrofalno i onda trener izjavi ono gore.

Interesantno je kako je ˝Mozzartsport˝ još u ponedeljak znao tačan sastav za ovu utakmicu i kako su ˝vučićevskim metodama˝ pokušali da ubede ljude da ćemo igrati u formaciji 3-5-2 sa Miljkovićem i Uroševićem na krilima valjda. Samo onaj ko ne poznaje fudbal i taktiku trenera Stanojevića je mogao da pomisli da će Miljko biti van linije sa Miletićem, Vujačićem i Saničaninom. Naravno, Urošević je isto bio zakucan u zadnju liniju i samo zato što zna više od kolege sa druge strane je mogao da se brzo sa loptom preseli na krilo i u brzu tranziciju napred. Nama je formacija bila 5-2-1-2 a sa izmenama do kraja utakmice ja ne znam u kojoj smo formaciji završili jer Lola, jer Lutovac, jer Obradović, JER BESMISLENI ULAZAK JOVIĆA U 92. minutu! Lepo je više ljudi konstatovalo da su oni išli do zadnje sekunde po pobedu a mi smo branili remi kao da nam baš taj bod osigurava prvo mesto. Šta je ideja ove ekipe to više ni Bog ne zna. Kao neko kurčenje, najava pobede, da se isprave za poraz na JNA i onda odigraš anti-fudbal 90 minuta. Hvala Uroševiću na sjajnom golu, hvala Nathu za stativu i hvala Popu što nismo uništeni u Belgiji i to je sve što je neko nešto pokazao od naših. Da ne bi raspoloženog Popa bilo bi vrlo, vrlo bolno i dan danas, jer su nas ljudi isekli. Ustvari, ja sam i dalje besan zbog igre PARTIZANA u ovoj evropskoj utakmici, iako je Stanojević prezadovoljan. Ona igra koju smo mi prikazali je za zonu a izvukli smo remi. Za to stvarno treba imati sreće jer znanja nemamo.

Naša igra u prvih 45 minuta je bila kao da se nas 10 skupilo sa foruma i klub nam dao Popovića da brani. Tolika neorganizovanost do sada nije bila viđena nikad, bar ja nisam ovako nešto gledao u životu. Nije se znalo ko šta igra, ko koga čuva, pa tako i gol pade jer Miletić... Ma nije se par puta znalo bukvalno ko treba aut da izvede, da li Saničanin ili Urošević. Ako već hoće da se brani sa 5 u poslednjoj liniji, a to je i želja bila šta god ko pisao i najavljivao jer nismo veverice da ne vidimo, onda neka gleda kako se to stvarno radi. Sigurno se ne radi sa presingom i izletanjem Miletića i Vujačića koji završe ispred Izraelca pa ostane RUPAČA pozadi. Igra presing poslednja linija gde se ne zna ko koga pokriva a Ricardo i Menig ne pritiskaju, čekaju uglavnom, što je legitimno. Ali kada ti Natho ostane kod našeg šesnaesterca, kako je mislio da se igra tranzicija, ko da pošalje loptu napred jer su mu oni od prvog minuta disali uz vrat? Pantić možda? Aha, primetio sam ga samo kad je ležao. Lažem, primetio sam svaku loptu koju je izgubio i svaku kontru koju im je otvorio loptom u noge direktno kao što je radio i Jojić. I kada imaš takav vezni red, kakvu tranziciju ti misliš da izvedeš a bekovi, pardon KRILA po Mozzartu, ti Urošević i Miljko? Nebitno što je Urošević dao gol, isto bih pisao i da nije jer sem toga ništa se nije dešavao preko njih dvojice. Tek sporadični pokušaji. Ali naravno tu je bio i degenerični pokušaj povlačenja protivnika u 16 od strane igračine Miljkovića! Sreća pustio ga je na vreme pa sudija nije ništa svirao iako su Belgijanci tražili penal. Nema veze ni poklanjanje kornera jer ne zna da proceni let lopte, nema veze što je posle stative Natha legendarni desni bek uspeo da šutne loptu i pogodi sam sebe, nema veze što je Živković u prošloj utakmici, jakoj utakmici dao gol, nema veze, igra se 3-˝5˝-2 sa Miljkom sprinterom, najboljim asistentom ekipe. Nažalost nisam bio u prilici da gledam utakmicu protiv Metalca ali mi jedan od urednika reče da je Miljko odigrao tako da je zamenjen na poluvremenu i da je verovatno završio svoje u Partizanu. SMAJLI
Kažu mnogi da bolje i nije moglo u ovom sastavu, sa ovim igračima. Super je bod s obzirom ko je igrao! I to pišu mnogi koji bez popuštanja brane trenera i ovu igru. Čekaj bre, a ja kad napišem svaki jebeni post protiv gomile igrača koji nemaju šta da traže ovde onda sam ja pljuvač? Mnogi nisu ni svesni da zapravo kritikuju trenera upirući prstom u pojedine igrače a ovamo skaču da ga odbrane na sve moguće načine. Kao morao je Lola, ko drugi? Pa opet kažem, ako nema klinac bolji od njega slobodno neka zatvore omladinsku školu i Teleoptik. Busamo se da imamo dobre klince sad, Jović i Terzić, klince koji se zaista jesu pokazali, ali ziheraški pristup im neće pomoći da napreduju, neće ulazak jednog da ukrade vreme pomoći ni njemu ni Partizanu. Neko je pomenuo Lazara Pavlovića. Ja od tog dečka ništa nisam video i super što ne igra ako ne doprinosi ali ne doprinose ni mnogi drugi pa igraju a ovaj možda može da napreduje, mlad je, dok za neke znamo za sigurno da leba nema od njih ali igraju. Kako? Pa večita misterija će ostati.

Ja stvarno ne znam kakvog su psihičkog stanja navijači ekipa koje se konstatno brane ali mislim da i oni koji vole ˝murinjovski˝ fudbal, bez poseda, bez igre, na rezultat sa funkcionalnom odbranom, ono naše defanzivno izdanje iz Belgije, pa mislim da bi mnogi bili u neverici šta gledaju. Verujem da su belgijski navijači u šoku kakva razdragana skupina polufudbalera, uz par izuzetaka, je odnela bod sa njihovog stadiona.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.343
Локација
Brèko, BIH
Flora Talin - Partizan 1:4 (0:2)


21. jul 1999. Gledalaca: 500

Flora Talin: Tohver, Piiroja, Hohlov-Simson, Alonen, Aniste, Zelinski (35' Kristal), K. Haavistu, Ražanauskas, Viikmäe, Saviauk (68' Lepa), Terehhov (41' Reiska)

Partizan: R. Ilić, Rašović, Stojanoski (43' Savić), Stanojević, Duljaj, Trobok, Saša Ilić, Ivić (80' Mišković), Đorđe Tomić, Peković, Kežman (75' Obradović)

Strelci: 0:1 Kežman 10' 0:2 Saša Ilić 20' 1:2 Kristen Viikmäe 52' 1:3 Kežman 69' 1:4 Đorđe Tomić 82'



Uvek u Talinu gostujemo u najnenormalnije vreme.Pre 22 godine kratko nakon nato agresije a sad u doba ove posasti od virusa.
Ne bih imao nista protiv da i rezultat bude identican.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Pricali su 10 minuta na KZS o tom Sapinenu, kao da je Litmanen. Jel gledao neko tog coveka nekad?
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Četvrtak, 30.09.2021 - Partizan - Flora 18:45h CET

Sutra nam u goste dolaze naši stari znanci, koje smo rutinirali 6:0 u prvom kolu kvalifikacija za ligu šampiona 1999, a u revanšu 1:4 za ubedljivih 10 komada. Naš trener ih dobro pamti jer je i sam učestvovao u oba duela. Dolaze sa severoistoka evrope, iz Talina. Osnovani marta 1990. Partizan je najzvučnije ime protiv koga su ikada igrali. Ujedno, protiv Partizana ih je u istoriji gledalo najviše ljudi, 10,000 te 1999te.
IMoofNSqXxQUoeIzEvMW_DfOtfG1dRKA1feCYj8TFZhCF3IhG6LAPwu8yhYatrJ4wWvoxx7aqMehC2zSBjENnHvhM7fC6YNdH2nzj7Feg2Q2OzziWHJejqJZhkpTWcGPOOX042zM=s0

Njihovo najzvučnije ime ikada je bio Mart Poom, čovek koji se domogao i Arsenala. Golman koji je za reprezentaciju Estonije upisao 120 utakmica.

Učešće u evro takmičenjima -
Tek 2007 su uspeli da prodju 1 kolo bilo kojih kvalifikacija. Pao je norveški Lyn na gol u gostima. (0:0, 1:1). Nakon toga, 2019 uspevaju da prodju još jedan tim, a to je Radnički Niš (2:0, 2:2). Prošle godine, uz covid situaciju dolaze do PO za LE, a izbacili su KR Rejkjavik i Florijanu, a zastali protiv Dinamo Zagreba 1:3.
Ove sezone, da podsetim, ubedljivo najveći uspeh ikada estonskog fudbala, grupna faza nekog takmičenja. Opet, uz vrlo srećne okolnosti.

5xBzKwWEVFTIPifZ9CRWYS2Jzqh8tyLDgA1hxIRFdpUB_dhTRNtgCS07foYY5oZBnxk5ttEGHSseneoyvuzvDeAaO5TRijg1-AMrtbxh6lrmxI0NQy49hpCXdqVgdHRSMBm4ZjaC=s0

Kad se sve sabere, osim Radničkog iz Niša, nisu imali neki veliki skalp u svojoj istoriji.

Transferi 2021 -
Mali broj izmena u odnosu na prethodnu godinu. Oni uglavnom ne izdvajaju novac za obeštećenja ali su kroz istoriju prodali oko 10 igrača za sume i do 500k.

Formacija -
Očekivano je da izadju u standardnoj 4-2-3-1 kao protiv Genta kući. Trener Henn, pravi šablonske promene te su očekivani sastav dole uz ove izmene, manje više.
EIRfuIA-8wIYWIInWKtigzTX6ejc4XcOm4ixpEQkXFUXTcWCZNKsKS9k1Q6O2bhu9OYCCgP8V0C5OaNfsTU1r4j4KTcoqhKRCE2cU5AhIUDixN6-Bjm1IDBZIPbnJrVT4Jl2u7XQ=s0


Stil igre/Prednosti i Mane -
Odgledao sam dva cela meča iz lige i duže higlights protiv Genta i Shamrocka. Ima tu dosta trčanja, mlada su ekipa, željna dokazivanja. Mlad je i trener. Prosek godina im kvari njihov Saša Ilić, Vassiljev, videćete i na delu, nimalo naivan igrač i legenda kluba. Zna fudbala i zna da deli tacne krilima a ponajviše Sappinenu. Najgore ih je samo potceniti. Iz lige koja je puko šamaranje lopte ne možeš da vidiš neke taktičke poteze, u evropskim duelima su izuzetno nezgodni kad napadnu preko Allikua (Nedved za siromašne).
U tim evropskim duelima su fajteri, blizu lopti kad je nemaju i ne dozvoljavaju protivniku da razvija igru, probaju neki presing na svojoj polovini uz vrlo oštre startove (ovoga se plašim zbog Rikarda).
Odbrana je teška bulja i tu možemo kroz taktičke zamisli Stanoja sa Natkom, Menigom i Rikardom da im rešetamo golmana samo tako. Baš sam odgledao dosta pregleda i ta dva cela meča i to stvarno izgleda amaterski pozadi čim se pojavi ozbiljan protivnik.
Neko napisa da su za vrh tabele kod nas, ja iskreno mislim da su neki Voždovac. Zlatna sredina.
Treba dobro markirati Allikua, Vassiljeva flaster dok ne crkne jer ima 38 godina i Sappinena ozbiljna markacija jer dobro ulazi iza ledja igrača na pas ove dvojice.

Očekivanja -
Pobede od minimum dva razlike u oba duela su obaveza i realnost kad se porede naš i njihov tim. Verujem u 6 čistih bodova.
Što se meča sutra tiče, 10,000 ljudi je došo 1999te, ajde da to bude 15000 sada. A golova u njihovoj mreži će biti od 4-6.
@Detelinarac90
Tu sam, tu sam. Samo sam se distancirao nakon Proletera da izbegnem trajni ban :D

Nemam šta da oduzmem i dodam na analizu pre prvog duela. I bez ovih 3-5 igrača sutra mi ovo moramo da dobijemo. Nema kalkulacija nego da mi zveknemo 2-3 gola. Mada svaka pobeda je dobra, pa i 0:1.

Sapinen je solidan, ali daleko od nekog igrača koji je ozbiljna pretnja za nas.

Očekujem da mlade snage sutra donesu prevagu na terenu.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Још ове две утакмице да победимо и да сакупимо вредне бодове за клупски коефицијент па да се покољемо са сваким у нокаут фази. Можемо да прескочимо прву рунду, доста ће зависити од жреба.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top