Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.343
Локација
Brèko, BIH
Jos jednom da ponovim ko se o zaglebje opece i u jogurt duva.Mi jesmo Partizan, bolji smo od D.strede ili cetvrtka ali u rukovodjenju smo na nivou FK Druzstevnik iz Baca (slovacki klub iz nize lige ) ili mozda gori sa vuceljom i gmazurom a ni sreca nam nije naklonjena.Znate ono u Evropi tradicionalno, Partizan stvara sanse protivnik pogadja, nije deset puta bilo nego na stotine a taj usud nikako da se prekine.
Zato oprezno i dovedite bre tog stopera,ako treba da se igra sa trojicom u zadnjoj liniji i centralnog veznog, pizda van materina, ali zverine da budu , ako smo u ofanzivi popunjeni.
Nisu doveli azdaju Ngoja, pa sad samo cmizdre.
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
Пронашао сам.
Да поделим и са вама, у случају да и још неком није било јасно.

Лига Европе је сужена са 48 на 32 тима. 12 екипа је аутоматски квалификовано. Квалификациони турнир ће се одржати само у трећој рунди и плејофу (први и други круг квалификација се неће одржавати за ово такмичење). 10 Екипа ће се пласирати кроз плеј-оф, 5 ће бити оне екипе које су испале у плејофу квалификација за Лигу шампиона (јер су се квалификовале пласирањем у трећу рунду квалификација за ЛШ) и 5 кроз плејоф квалификација за Лигу конференција (вероватно од најбоље рангираних 10 до треће квалификационе рунде). Значи 12 (аутоматски из јаких лига) + 10 (директни плејоф) + 5 (ЛШ) + 5 (ЛК), дакле из оба квалификациона турнира (и вишег и нижег ранга по 5).
Лига конференција ће такође имати 32 екипе (као и ЛШ и ЛЕ). У групну фазу ће ући 10 екипа које су испале из плејофа Лиге Европе, 5 које су испале из плејофа за Лигу Европе кроз ово квалификационо такмичење (вероватно 10 најбоље пласираних од 27 екипа ће играти плејоф за виши ранг тј ЛЕ и тих 5 победника су уствари оних 5 горе наведених) и осталих 17. Прво финале ће се одржати у Тирани на националном стадиону.
Дакле Партизан треба да покаже ко је и шта је и да се пласира у Лигу Европе. То што наша земља има мало бодова па дрогопласиране и трећепласиране екипе као и освајач купа немају право да играју треће коло квалификација за Лигу Европе као тимови из јачих фудбалских средина не значи да је Партизану, односно другопласираној српској екипи место у Лиги конференција. Такав је само систем квалификација јер од ове године постоје три европска ранга, и ЛК Партизану може бити само утешна награда. Партизан мора да пуца на плејоф и ЛЕ, јер и има веће шансе од других, и ЛК би била само утеха тј. смањена могућност тоталног испадања из Европе.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Kako misliš Partizan mora da pokaže ko je i šta je i da se plasira u Ligu Evrope?
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Па вероватно мисли на то да освојимо Лигу Конференције ове године и тако да се пласирамо у Лигу Европе наредне године......
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.212
Reaction score
7.050
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Sa ovakvom selekcijom igrača, upitno je i da li ćemo osvojiti kup Srbije, a kamoli Konferencijsku ligu u kojoj će biti dosta ozbiljnih ekipa.
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.159
Reaction score
14.446
Локација
Brdo Banovo
Па вероватно мисли на то да освојимо Лигу Конференције ове године и тако да се пласирамо у Лигу Европе наредне године......

Na ovih 40c, podizem lestvicu. Samo titula i LS. Dosta je bilo.

Kapiten ekipe, Lola Smiljanic
 

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
Лига Европе је сужена са 48 на 32 тима. 12 екипа је аутоматски квалификовано. Квалификациони турнир ће се одржати само у трећој рунди и плејофу (први и други круг квалификација се неће одржавати за ово такмичење). 10 Екипа ће се пласирати кроз плеј-оф, 5 ће бити оне екипе које су испале у плејофу квалификација за Лигу шампиона (јер су се квалификовале пласирањем у трећу рунду квалификација за ЛШ) и 5 кроз плејоф квалификација за Лигу конференција (вероватно од најбоље рангираних 10 до треће квалификационе рунде).

Ne postoji način da se kroz kvalifikacije za Ligu konferencija dođe do grupne faze Lige Evrope, jedino osvajanje takmičenja vodi tamo. U te dve runde kvalifikacija za Ligu Evrope ulaze samo pobednici nacionalnih kupova država rangiranih 7-15 i timovi koji ispadnu iz kvalifikacija za Ligu Šampiona.
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
ако сам добро разумео 5 учесника ЛЕ пласираће се кроз плејоф ЛК. Од 32 екипе које играју групну фазу ЛК, 10 ће бити они који су изгубили плејоф у квалификацијама за ЛЕ, док ће 27 екипа ићи у директне квалификације. Од 27, најбољих 10 ће играти плејоф ЛК и тих 5 победника ће ући у виши ранг тј у Лигу Европе. 5 + 17 + 10 = 32.

@Direktor_Grobar мислим, на освову овога, тј ако је систем квалификација овакав, ваљда сам га добро разумео. Није ништа препотентно, него реално и достојанствено. Нисмо освојили титулу. Од Партизана се увек очекује да да максимум и навикао нас је на успехе, стекао поштовање великих клубова. У земљи је стање такво какво је али опет то не значи да се не треба борити на европском пољу. Ако је завршио такмичење други на табели онда се од њега очекује да игра такмичење другог ранга. Знам, много пута смо испадали и остајали без европе уопште али клуб се не треба задовољавати трећеразредним такмичењем, дакле клуб Партизановог ранга и угледа, клуб који је други на табели био. Понаваљам, ово говорим јер сам уверен да се у ЛЕ може стићи кроз квалификације ЛК, оставио сам вам линкове горе, ако сам погрешио нека ми неко објасни.
Пошто сам уверен да се у ЛЕ може стићи кроз квалификације ЛК (као што је написано на уефином сајту - не могуће је да земља нема шансу за квалификације у ЛЕ осим освајањем ЛК, нема логике), зато сам и написао да 'мора да покаже ко је и шта је', јер као други на табели треба циљ да буде ЛЕ (наша земља нема бодове за треће коло квалификација ЛЕ, зато и полазимо кроз кв. ЛК). А шта ће да се деси видећемо, и раније смо скроз испадали, не мислим да је крај света али ме нервира став управе и новинара. Дакле као другопласираном на табели циљ је ЛЕ у коју стижу најбољи из квалификација за ЛК (5 екипа). Такав сам очекивао став од управе, тренера и новинара. Ако испадне није први пут, ако остане у ЛК то је утеха боље ишта него ништа. ЛК је циљ много слабијим екипама од Партизана. Знам добро да су и Интертото куп освајала велика имена лошије пласирана у својим лигама. Али опет, нисам мислио препотентно, једноставно, Партизан као другопласирана екипа првенства треба иде ка пласману Лиге Европе кад већ неможе у елиту.
 

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
Понаваљам, ово говорим јер сам уверен да се у ЛЕ може стићи кроз квалификације ЛК, оставио сам вам линкове горе, ако сам погрешио нека ми неко објасни.

Kvalifikacije za Ligu Konferencija :

Prvo kolo (72 tima) :
26 (osvajači kupa zemalja rangiranih 30-55) +
25 (drugoplasirani iz zemalja rangiranih 30-55 (bez Lihtenštajna)) +
21 (trećeplasirani iz zemalja rangiranih 29-50 (bez Lihtenšatajna).

Drugo kolo - staza šampiona (20 timova) :
17 (timovi eliminisani u prvom kolu kvalifikacija za LŠ) +
3 (timovi eliminisani u pretkolu kvalifikacija za LŠ)

Drugo kolo - staza nešampiona (90 timova) :
14 (osvajači kupa zemalja rangiranih 16-29) +
14 (drugoplasirani u zemljama rangiranim 16-29) +
16 (trećeplasirani u zemljama rangiranim 13-28) +
9 (četvrtoplasirani u zemljama rangiranim 7-15) +
1 (petoplasirani iz zemlje rangirane 6) +
36 (pobednici prvog kola)

Treće kolo - staza šampiona (10 timova) :
10 (pobednici drugog kola staze šampiona)

Treće kolo - staza nešampiona (52 tima) :
6 (trećeplasirani u zemljama rangiranim 7-12) +
1 (četvrtoplasirani iz zemlje rangirane 6) +
45 (pobednici drugog kola staze nešampiona)

Plej of - staza šampiona (10 timova) :
5 (pobednici trećeg kola staze šampiona) +
5 (eliminisani iz treće runde kvalifikacija za LE staza šampiona)

Plej of - staza nešampiona (34 tima) :
1 (petoplasirani iz zemlje rangirane 5) +
4 (šestoplasirani u zemljama rangiranim 1-4 (Pobednik EFL kupa u Engleskoj)) +
26 (pobednici iz trećeg kola staze nešampiona) +
3 (eliminisani iz trećeg kola kvalifikacija za LE staza nešampiona)

Grupna faza (32 tima) :
5 (pobednici plejofa staze šampiona) +
17 (pobednici plejofa staze nešampiona) +
10 (eliminisani u plejofu za LE)
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
@PFC_SO хвала ти, сад ми је јасније. И даље не могу да верујем да нисмо у квалификацијама за Лигу Европе
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
i sad umesto da utegnu sve snage da pokidaju u Evropi ove i naredne sezone, nabudže koeficijent i spreme ekipu jer ćemo verovatno u sezoni 23/24 i kao drugoplasirani ići u kvalifikacije za LŠ, ljudi u upravi drkaju na nizove u PingPongu.

možda ćemo jednog dana imati gram zdravog mozga i sami mućnuti istim za narednih par godina... možda za 100 godina...
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.322
Reaction score
3.990
Локација
Kobasicarija "Venac".
verujem da cemo ponovo imati dugacak niz pobeda kao prosle sezone. ipak, pretpostavljam da ce askalije imati jos veci, sto zbog sudjenja I sveopste podrske saveza I drzave. takodje, igracki su jaci od nas, zahvaljujuci kvislinskom delovanju vucelica, vazure I ilieva. samo uz dva-tri odlicna pojacanja mogli bismo gurati borbu za titulu do samog kraja. ovako, nisam optimista.
apropo evrope, ne znam sta da Kazem. aj' videcemo...uzdam se u zreb, jebo me zreb!
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
ако сам добро разумео 5 учесника ЛЕ пласираће се кроз плејоф ЛК. Од 32 екипе које играју групну фазу ЛК, 10 ће бити они који су изгубили плејоф у квалификацијама за ЛЕ, док ће 27 екипа ићи у директне квалификације. Од 27, најбољих 10 ће играти плејоф ЛК и тих 5 победника ће ући у виши ранг тј у Лигу Европе. 5 + 17 + 10 = 32.

@Direktor_Grobar мислим, на освову овога, тј ако је систем квалификација овакав, ваљда сам га добро разумео. Није ништа препотентно, него реално и достојанствено. Нисмо освојили титулу. Од Партизана се увек очекује да да максимум и навикао нас је на успехе, стекао поштовање великих клубова. У земљи је стање такво какво је али опет то не значи да се не треба борити на европском пољу. Ако је завршио такмичење други на табели онда се од њега очекује да игра такмичење другог ранга. Знам, много пута смо испадали и остајали без европе уопште али клуб се не треба задовољавати трећеразредним такмичењем, дакле клуб Партизановог ранга и угледа, клуб који је други на табели био. Понаваљам, ово говорим јер сам уверен да се у ЛЕ може стићи кроз квалификације ЛК, оставио сам вам линкове горе, ако сам погрешио нека ми неко објасни.
Пошто сам уверен да се у ЛЕ може стићи кроз квалификације ЛК (као што је написано на уефином сајту - не могуће је да земља нема шансу за квалификације у ЛЕ осим освајањем ЛК, нема логике), зато сам и написао да 'мора да покаже ко је и шта је', јер као други на табели треба циљ да буде ЛЕ (наша земља нема бодове за треће коло квалификација ЛЕ, зато и полазимо кроз кв. ЛК). А шта ће да се деси видећемо, и раније смо скроз испадали, не мислим да је крај света али ме нервира став управе и новинара. Дакле као другопласираном на табели циљ је ЛЕ у коју стижу најбољи из квалификација за ЛК (5 екипа). Такав сам очекивао став од управе, тренера и новинара. Ако испадне није први пут, ако остане у ЛК то је утеха боље ишта него ништа. ЛК је циљ много слабијим екипама од Партизана. Знам добро да су и Интертото куп освајала велика имена лошије пласирана у својим лигама. Али опет, нисам мислио препотентно, једноставно, Партизан као другопласирана екипа првенства треба иде ка пласману Лиге Европе кад већ неможе у елиту.
Ma ne može preko kvalifikacija za ligu konferencije da se uđe u ligu Evrope.Potrebno je osvajanje lige konferencije da bi se direktno plasirali u ligu Evrope.
Mada nama treba da bude cilj titula i liga šampiona.Ja ne vidim na koju foru tim koji osvoji titulu u našoj ligi može da ispadne iz grupa, potreban je poraz u dva dvomeča uzastopni, to nije realno.
Dogodine osvajač kupa Srbije igraće kvalifikacije za ligu Evrope a za 2 godine imaćemo 2 predstavnika u ligu šampiona i pobednik kupa igraće direktno grupnu fazu, to se dešava ako ostanemo medju 15 ove sezone a to je baš realno i potrebno je nekih 4 bodova za sigurno 15 mesto.
Nisi ti nešto dobro protumačio, ispadanje iz kvalifikacija LK- nema grupne faze LK.Prolaz kvalifikacija LK-daje grupnu fazu LK.Ispadanje iz LŠ vodi u LE a ispadanje iz LE vodi u LK.
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
ljudi jel se zna nesto za karte za utakmicu 22og jel ce biti pustene u prodaju?
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Koji ludak je stavio da igramo u 18h utakmicu protiv Slovaka?To se stavlja u 21h uvece, oni nemaju mozak i ne znaju sta rade.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top