Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.390
Reaction score
5.173
Локација
Beograd
Dunajska Sreda je pobedila 2-1 mađarski Vašaš (druga Marđarska liga). Gol za 2-1 su dali u tridesetom minutu sudijske nadoknade, ne znam kakva je zajebancija bila u pitanju.
Verovatno su se delegati kladili na 3+
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Dunajska Sreda je pobedila 2-1 mađarski Vašaš (druga Marđarska liga). Gol za 2-1 su dali u tridesetom minutu sudijske nadoknade, ne znam kakva je zajebancija bila u pitanju.
Verovatno su se delegati kladili na 3+
Hahahahahhaha, napisa ti Dr Mo, elem gledao ih, ništa posebno video nisam. Svakako ću da odgledam mečeve protiv Trnave, Žiline i Slovana da bi dao neki sud.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Mislim da nisam propustio da kad igramo u evropi odgledam mečeve protivnika koji su manje komercijalni. Svašta vidiš, a možeš i da proceniš naše šanse. :napred-partizan:
 
  • Like
Reactions: MAK

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
629
Reaction score
2.053
Eeeee direktore.... Šteta što u klubu to ne rade, a rekao bih ni igrači, onako čisto da se informišu....
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Iskreno, znam da Stanoje to radi. Nek me demantuje neko, ali takticki pristup kod svakog protivnika mu je takav da ih dobrano analizira.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
Лично не сумњам у Станојевићеве тактичке способности али тактика је секундардна, није свемоћна. Сумњам у његове селекторске способности. Селекција играча нам је доста танка, а њему то не смета јер како каже "још то крило и попуњени смо". Мислим да се ту не ради толико о прилагођавању куповном капацитету клуба колико о томе да има лошу процену кад су у питању способности играча. Примера ради сам је рекао да је од неколико понуђених нападача бирао Бајбека...да не наводим даље примере. Толико је опседнут такитком да не види даље од тога. Ако је здрав, неповређен и неувређен, Сума мора да има место у екипи....или нека га продају коначно јер она прича о томе да није у ритму нема смисла. Како једном један Човек рече "Направиш добру екипу брате и то ти је то"......искрено сам уморан од преувеличавања улоге коју има тактика у фудбалу.....треба нам екипа од које ће земља да се тресе кад потрче ка терену, брзи, технички способни, агресивни......каква тактика са Миљконом и појединима.....
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Taktika nikad ne može biti sekundarna u fudbalu. Taktika nije samo formacija kao što sam znaš već gomila detalja i uloga u samom timu. Sve to može jednu prosečnu ekipu da digne na viši nivo (ono što je Marko Nikolić radio u manjim timovima pre Partizana), a jednu dobru ekipu da pretvori u šampione.

Džabe ti jak tim kad trener nabada kao ćorava koka zrno, sad da ne spominjem imena i izazovem reakcije, ali suština je u stvaranju tima koji je sposoban da veže nizove. To su kod nas radili samo Marko Nikolić i Stanoje, već dobrih 15 godina, hteli to sebi da priznate ili ne.

Apsolutno se slažem i ne verujem da ovaj tim može da parira ekipi iz top 5 liga (kao Savo Junajtedu), ali da može da udje u grupnu fazu i osvoji titulu, može.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
Селекција је примарна, тактика је секундарна. Увек је тако било. Нема тог тактичког трика којим ми можемо да освојимо ЛК.....нећу да улазим у наше амбиције али то ти је банални пример тога да тактика није најважнија ствар у фудбалу него селекција. У коначници једно без другог нема смисла и тактика без правилне селекције не може да функционише како треба и обратно али по мом мишљењу у тој хијерархији битности важнија је правилна селекција од тактике. Екипе које су тактички супериорне у сусрету са селективно супериорнијом екипом понекад успеју да победе али у највећем броју случајева остају кратких рукава. Станојевић је превише фокусиран на тактику и превише се узда у моћ тактике да замаскира мане играча и то му стављам као велики минус. За лигу је ово ок али за Европу треба јача селекција осим ако не мислимо да се уздамо на велику срећу у жребу и на самим мечевима.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
Навео сам то као пример да тактика нема толико велику улогу како се често представља. Питање је да ли уопште можемо да уђемо у групе са овим тимом, а камо ли нешто више. Тако да исправићу се да не буде забуне - нема тог тактичког трика којим са овом екипом ми можемо да прођемо Рому, Тотенхем, Фејнорд....вероватно и још неке друге клубове......ако пак уђемо у носиоце и оправдамо улогу фаворита којим тактичким триком ћемо бит бар други у групи ? Тако је и Саво жмурио на неке позиције у тиму и ето га Алкмар.....Европа тактичке грешке некад опрости али селективне никад (Миљкон-Генк). Тактика помаже донекле али однекле требаш имат добар тим. Амбиције клуба тј. управе су јасне - ући у групну фазу ако је могуће макар уз много среће и бити други у лиги....сваки потез који је урађен овог лета јасно то показује...и прошло лето иста прича. Стално се помиње Николић.....та екипа је прво била селективно способна па тек онда тактички........Леонардо, Ђурђевић, Миленковић, Евертон...у свакој линији тима аждаја.
 
Последња измена:

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Навео сам то као пример да тактика нема толико велику улогу како се често представља. Питање је да ли уопште можемо да уђемо у групе са овим тимом, а камо ли нешто више. Тако да исправићу се да не буде забуне - нема тог тактичког трика којим са овом екипом ми можемо да прођемо Рому, Тотенхем, Фејнорд....вероватно и још неке друге клубове......ако пак уђемо у носиоце и оправдамо улогу фаворита којим тактичким триком ћемо бит бар други у групи ? Тако је и Саво жмурио на неке позиције у тиму и ето га Алкмар.....Европа тактичке грешке некад опрости али селективне никад (Миљкон-Генк). Тактика помаже донекле али однекле требаш имат добар тим. Амбиције клуба тј. управе су јасне - ући у групну фазу ако је могуће макар уз много среће и бити други у лиги....сваки потез који је урађен овог лета јасно то показује...и прошло лето иста прича. Стално се помиње Николић.....та екипа је прво била селективно способна па тек онда тактички........Леонардо, Ђурђевић, Миленковић, Евертон...у свакој линији тима аждаја.
Pa mi imamo slabiji tim u odnosu na onaj od prošlog leta.Imamo slabiji tim i u odnosu na tim od proleća.
Mi smo zamenili Markovića i Banjaka za Saničanina.I onog invalida za Rikarda.I ostali smo bez Stevanovića i Asana.
Najslabiji tim u poslednjih 20 godina mi nismo doveli pojačanja.
I onda Iliev i Stanoje govore kako smo mi popunjeni, sve je dobro, možda dođe još jedno krilo ili ako neko ode dovodimo zamenu.
Ja ne razumem da li on kao trener vidi koje igrače ima u odbrani , veznom redu?
Ajde da se složimo da su ova dva klinca dobra i da smo sa Rikardom završili navalni deo.Al šta se dešava sa centralnim veznim igračem?
Šta se dešava sa spoljnim igračima?
Oko Sume sam se baš iznervirao, ako bude najbolji na treningu igraće.Bukvalno je to izjavio juče.Pa on sa trakom preko očiju je bolji od Jojića.
Sezonu počinjemo sa 2 strana igrača, Suma je treći ali po svim izjavama on teren neće videti.Imamo mesta za još najmanje 2.
Nisam pametan al me brine meč protiv Slovaka.Samo da ne primimo neki gol, pa da jurimo.Tanki su za nas ali je sve moguće.
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Па укинуто је. Рекао је кући да их ошуримо, а у гостима неки икс типа 0:0 или 1:1 и лагано даље :icon-biggrin:
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Ovi slovaci su na nivou Cukarickog, treba to ošuriti na JNA sa 3-0 i tamo otici malo u razgledanje i sponig, laganih 0-0 1-1 i idemo dalje.
Da. Odgledao sam već nekoliko utakmica ali ću detaljnije 48h pred utakmicu. Ono što mogu da vam kažem je da ljudi imaju katastrofalnu postavku u odbrani i nije čudo što im je LASK spakovao 7.

Za sada sam odgledao duele protiv Slovana. I taj Slovan bi tukli, o ovima da ne pričamo. Ramirez je vrlo interesantan napadač ali s druge strane svaki prekid za njihove defanzivce je pola primljenog gola. Isto tako uz malo jači visok presing svaki put gol šansa za protivnika.

Ovo što sam video očekujem 2-3 gola razlike na JNA. A možda čak rezultate 3:0, 4:1, 5:1.
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Зар није било приче да им тај Рамирез иде? Нисам најбоље испратио
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Ostao za sada. Iskreno dobar napadač na video klipovima, ovako kad odgledaš ceo meč brz, ima dribling ali isto tako šutevi su mu nekad kao Markec, kao da je jeo pre 10 dana.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top