Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

NLB-liga 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
MVP je u pravu, verujte njemu. Očekivao je da nabodem mutavog, i to ako može na terenu ili na pres konferenciji. Nisam uradio ni jedno ni drugo. Podbacio sam i izvinjavam se.
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Cestitke na pobedi,posto nisam gledao necu komentarisati,ali posto je cinjenica da su trojke i dalje problem,mislim da bi morali Djekica vise da koristimo,ako vec ne zelimo igracu da pomognemo,pomozimo sebi.Cak i ako su digli ruke od njega,daj iskoristi ono sto valja kod njega u interesu kluba.Inace nadam se da ce zadnje kolo odlucivati o prvom mestu,pa da sa jos vecim uzitkom razvalimo cibonu,ali ima jos posla pre toga.
 

Zagor

Guest
Јесте, шут је шкрипао, и то постаје хронично, међутим треба бити оптимиста. Мислим да смо успоставили добру контролу унутрашње игре (наравно ту има падова, али највише зависе од тога ко је на паркету), да све чешће имамо и комбиновање центарске линије, и да је то појава на којој треба инсистирати.

А шут као шут ће доћи. За ову боранију, доста је и 90% за два! :D

Мислим да би прва Владина значајна победа могла да буде темпирање најбоље форме до сада (а са њом и процента за 3) за Ф4. Ја верујем да ће тако бити, макар када је тим у питању. А појединцима који пливају у сопственом бунилу нека је Бог у помоћи...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Evo i mog dodatka "za one koji plivaju u sopstvenom bunilu" (čisto da ukradem nešto pametno od "te nej"-a...Je-Ne-A krade od Zagora-Te-Nej...više crtica no slova...:D):

Primili smo u 22 utakmice u NLB-ligi 1.522 poena (prosečno ispod 70 poena po utakmici). Kad bi se gledalo samo poslednjih 10-12 utakmica, verovatno bi došli i na ispod 65 poena po utakmici...šta više ubeđen sam u to, ali me mrzi da računam...

Ne zaboravite na ovosezonsku promenu pravila. Zbog nje "ispod 70 poena" (ili "ispod 65 poena") vredi ladno kao "ispod 60-65 poena" (ili "ispod 55-60 poena") iz ranijih sezona. Nova pravila sigurno "dodaju" 10-ak primljenih poena odbrani ove sezone, u odnosu na prethodne. Više je napada na jednoj utakmici nego prošlih sezona...

Prvi, drugi i treći sledeći iza nas (Olimpija, Krka i Budućnost) su primili 1.576, 1.582 odnosno 1.606 poena. Znači otprilike kao da su igrali utakmicu više od nas "sa našom odbranom"...da se tako odrazim...

Na vrhu je kvartet sa najboljim odbranama, što je još jedna potvrda da dobra odbrana znači u košarci skoro sve...

Po efikasnosti smo tek 5. u ligi. Najefikasniji je, za mnoge iznenađujuće, Radnički. Postigao je 58 poena više od nas (oni 1.800, mi 1.742). Uzme li se u obzir kako njih cele sezone "kenja" šut za tri poena, a kako mi ni vola sa distance ne umemo da ubodemo - jasno je kao dan da mimo tog šuta za 3 poena ipak postižemo dosta poena. 58 poena su 19 trojki...A odigrana već 22 kola...Praktično samo po jednu trojku da smo pogađali više po utakmici - bili bi smo već sad i najefikasniji tim u ligi.
 
Последња измена:

Dimitry

Grobarčina
Учлањен(а)
26.09.2010
Порука
2.049
Reaction score
177
Локација
Владивосток
Ne zaboravite na ovosezonsku promenu pravila. Zbog nje "ispod 70 poena" (ili "ispod 65 poena") vredi ladno kao "ispod 60-65 poena" (ili "ispod 55-60 poena") iz ranijih sezona. Nova pravila sigurno "dodaju" 10-ak primljenih poena odbrani ove sezone, u odnosu na prethodne. Više je napada na jednoj utakmici nego prošlih sezona...
Mozes li da objasnis zasto nova pravila dodaju 10-ak primljenih poena po utakmici?
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Originalnu poruku postavio Je-Ne-A
A mutavi će, nadam se, dobiti svoju uveliko već zasluženu "porciju" sa tribina. Obećavam lični i maksimalni doprinos u tom smislu. :D

Srecom su odavno ljudi prestali da ti veruju, posto ni prstom nisi mrdnuo.:D

Не да прстом није мрднуо, него су у кафићу, пре утакмице ћаскали уз кафицу, ја их затекао, а и Воја их је видео. :D
 

gravedigger

Grobar
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
809
Reaction score
85
Ma to je teoretski, a i daleko od 10 poena. Po teoriji mogli bi onda i reci da je trojka sad dalje pa bi trebalo ove sezone biti manje koševa, ali tome nije tako.
 

Zagor

Guest
Тенденција нових правила је да се игра убрза, што би, у нормалним условима, требало да води до више поена по мечу, на неком просечном нивоу.

Међутим, прва је сезона новим правилима, па то не иде баш лако...
 

Urije

Grobarčina
Учлањен(а)
03.05.2010
Порука
1.587
Reaction score
3.128
Локација
PRIJEDOR-CRNO BELI GRAD
Jos jedna sigurna pobijeda momaka,i Vlade.Sto se tice Dzerelsa i Abordzina,treba ih nabiti nogom u dupe,i da ih niakd vise ne vidimo,koja je to drskost.Gist,pocinje i on da proizvodi kurcobolju,ali on ima kredita,koje se nadam da nece istrositi.Jos jednom pohvale za igrace i trenera.Samo naprijed !
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
NIJEDAN igrač u Partizanu NE MOŽE da ima kredit za kurcobolju!!!Svakome se može oprostiti loša forma ali vucaranje po terenu ne!Svakom igraču iz prošlosezonske ekipe se dešavao period slabe forme,ali se nikome nije dešavalo da se ne baci,a kamoli ne sagne,po loptu.
 

tortoise

Početnik
Учлањен(а)
14.09.2007
Порука
120
Reaction score
2
Evo ovako: u poslednjih 11 utakmica u NLB ligi ostvarili smo 10 pobeda i 1 poraz. U tih 11 susreta primali smo 62.45 poena po utakmici. Pošto smo u porazu od Cedevite primili 88 poena, to znači da smo u ovih 10 pobeda primali prosečno neverovatnih 59.9 poena. A svi se žale na odbranu?
Što se tiče diskusije oko promena pravila, svakako se podiže broj koševa na utakmici povećanjem broja poseda. Čak bi i udaljenje trojke trebalo da ima takav efekat, zato što odbrana ne može više da bude tako uska, a da se brani i šut za tri (realno je manja gužva u reketu). Što se samih šutera tiče, pola metra nije tako mnogo, to je stvar treninga. Najmanje koševa u NBA ligi je bilo kada su razdaljinu za trojku smanjili na 6,75 (setite se finala Njujorka i Hjustona). Baš zbog smanjenja broja koševa dok je trojka bila bliže, Štern je opet vratio razdaljinu na 7,24. Hteli mi to da priznamo ili ne, Partizan igra odličnu odbranu, čak i (za nas ove godine previsokom) nivou TOP16 Evrolige mi ne primamo mnogo poena. Najveći problem nam je realno plej koji nema kapacitet za naš tim. Na kraju sezone ćemo opet promeniti 90% ekipe i za svakog se može naći adekvatna zamena, osim za Jana Veselija.
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Prosečan broj gledalaca ove sezone je 4325!Po meni to je veoma,veoma dobar broj.Ostaju nam još 2 meča kod kuće,sa Zadrom i Cibonom i smatram da nećemo umanjiti ovaj prosek.Mada i da dođe manje ljudi opet će cifra biti preko 4000.

EDIT:prošlosezonski prosek je 2855.Čak 1500 manji nego ove sezone!
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Poseta je jako dobra ove sezone u NLB-ligi, to je zaista za svaku pohvalu! :clap Poseta protiv Zadra i Cibone će sigurno biti dobra, šteta samo što će biti sreda (Zadar), odnosno utorak (Cibona) jer to ipak umanjuje posetu u odnosu na vikend. Ali opet očekujem da izguramo na prosečnih 4.500 tokom cele lige, što je ogroman napredak u odnosu na ranije sezone...Setimo se samo prošle sezone i ispraćaja ekipe u Tel Aviv, odnosno u Pariz...sramotnih par STOTINA ljudi...
Mozes li da objasnis zasto nova pravila dodaju 10-ak primljenih poena po utakmici?
Eto Dimitrije, ja mislim da se jezik "tortoise" (2 posta iznad) čita i razume čak i u Vladivostoku...:D
 

el comandante

Grobar
Учлањен(а)
22.12.2010
Порука
319
Reaction score
73
Локација
Sierra Maestra
I u proslih par sezona nismo bili preterano efikasni u sutu spolja,uvek smo po broju faulova i izgubljenih lopti medju prvima(da ne kazem prvi),a u sutu za tri pri dnu liste redovno. I to u sezonama kada smo imali Rasica,Tripka,Stepa itd. da ne idem preko Scepe do Mice Berica... Ostali smo bez izrazitog sutera,plus pomeranje trojike za pola metra me je brinulo i pre pocetka sezone znajuci za gore pomenute parametre> Koncepcija igre nam se vec godinama zasniva na samoj unutrasnjoj igri,zato me brine sto nam centri nemaju bas neki pregled igre te mnogo fali saradnja petice i cetvorke,utrcavanja spoljnih igraca kada je centar udvojen i pravovremen pas,povratne lopte kada skupe i da ne pominjem jer sam na njih zaboravio kako izgledaju i svaki put kada vidim da je dzavaji dao onaj vrljav pas beku za tri(jedanput u pet utakmica) ja se obradujem kao malo dete.
Znaci,poznavajuci nasu fizionomiju igre mnogo me vise brinu ovi detalji nego sut...

Svaka cast Vladi kako nije dobio tehnicku juce,mene su doveli na ivicu pucanja sa nekim blago receno debilnim odlukama...
Sa obzirom da su preostale dve kuci radnim danima,malo bolje kada se isprati tj. najavi utakmica kroz medije i napravi neka akcija bude uvek 5,6 "tisuca" ljudi,pa ako im je stalo da bude jos punije i da se nastavi uzlaznom putanjom neka rade malo na tome do utakmice... Protiv cibone bi mogli da puste besplatan ulaz,za poslednju utakmicu kuci,veliku podrsku svojim navijacima blablabla i eto 7000 ljudi...

Opste je poznato kako se navija u beloj lozi,niko glasa da pusti ni u Evroligi,sve se nesto stide ove poznate,vip licnosti. Mada istina je da imaju vodju Je-Ne a...
 

Zoranis

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
277
Reaction score
3
Sto se tice posete ja sam u ubedjenju da su mnogi na pocetku sezone dosli da vide taj velicanstveni pad slavnog kluba posle odlaska Duleta. Pad nisu videli vec su se zarazili i sada konstantno dolaze :).
 

stefan_grobar

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2007
Порука
343
Reaction score
2
Malo mi je krivo proslogodisnje ekipe, jer ako je neko zasluzio ovakvu posetu, to su bili oni. Ne kazem da ovogodisnja ekipa ne zasluzuje 4500 prosek, ali onda je ekipa prosle godine trebala da ima punu halu svaki mec :wink:

Kao sto Je-Ne-A kaze, onih par stotina pred Pariz je najblaze receno sramota...
 

Anonymous

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2010
Порука
176
Reaction score
981
Zna li neko da li se utakmica sa Igokeom igra u subotu ili nedelju?
 

Bandit

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.409
Reaction score
797
Локација
Niš
Samo da pitam, da li ce jos neka televizija sem Arene prenositi final four?
 

tortoise

Početnik
Учлањен(а)
14.09.2007
Порука
120
Reaction score
2
Utakmica Igokea-Partizan se igra u nedelju u 17 sati. TV prenos je na kanalu Arena Sport 2.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top