Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
839
Reaction score
508
Ma nema ljutnje sefe, samo se salim.

Evo jedne slike sa Kantride, pokojni Petar Borota i Gajica Djurovic


10669024_353277328193490_2783755255898244023_o.jpg
 

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.351
Reaction score
1.345
1975:

Bjeković:

Partizan-Velež 2-0:

Kozić:
 

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.351
Reaction score
1.345
1976:

Zavišić:



Partizan-Dinamo 3-0:





Partizan-Velež 2-0:

Partizan-Sarajevo 3-0:
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.676
Prijateljska utakmica u Glini 1982 Dinamo-Partizan 3-2 Povod je 40 god sedme banijske udarne divizije.


104089583587136376498598.jpg

150806735871445764977777.jpg
 
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
293
Reaction score
41
Локација
Бгд/ЈНА-Истoк
Јесте Глина релативно близу Загреба, али је у њој пре рата живело око 70% Срба, који су чинили већину и у целој Банији (Глина, Петриња, Костајница, Двор на Уни...), а међу тим Србима је било доста и наших "Фрањеваца" који су навијали за Партизан. Иначе, Банија је у току ДСР била партизански крај.

Сигурно се таква доминација Партизанових навијача не би могла видети у Чаковцу, Сиску, Вараждину... или у Крапини. :D
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Znam ja sve to, meni je ćale iz tih krajeva, samo sa druge strane Une.:wink:
Bilo mi zanimljivo konstatovati da smo igrali blizu Zagreba a dominirali na tribinama, tako nešto Dinamo nije mogao ni da sanja u široj okolini Beograda.:D
 
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
293
Reaction score
41
Локација
Бгд/ЈНА-Истoк
Да, могли би да сањају такву подршку, јер је Хрвата било веома мало у околини Београда, а самим тим и навијача Динама.

Мада, да се играла нека пријатељска са модрима у Хртковцима, негде на северу Бачке или... можда у Земуну... Ко зна... :D
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Верујем да је шала ово за Земун, судећи по смајлију. :D Фама о некаквом великом броју Хрвата у Земуну је врло шупља и на стакленим ногама. Постоје доступни пописи у последњих неколико деценија који све говоре. Тај њихов удео у популацији Земуна ни у време СФРЈ није прелазио 2 или 3 процента.

Уосталом, играо је Динамо и против Галенике, и Цибона против нас у Хали спортова, да не причамо о гостовањима у фудбалу, па се нешто не сећам масовне подршке. За разлику од Хајдука који је у Србији био трећи клуб по броју навијача, али то није имало везе са националном припадношћу јер је релативно велики број Срба навијао за Хајдук.

Памтим добар део СФРЈ лиге, и нисам никада упознао, срео или видео нити једног јединог навијача Динама из Земуна или Београда (не кажем да их није било уопште), а за то време сам сретао навијаче Хајдука, Војводине, Сарајева...
 
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
293
Reaction score
41
Локација
Бгд/ЈНА-Истoк
Скренућу добрано с теме, али ипак морам да одговорим, али и да се надовежем.:ziveli

Наравно да је оно за Земун била шала. Иначе, историјска демографија, пописи, витална и миграциона статистика и уопште демографска статистика, годинама уназад су предмет мог интересовања. Тако да сам добро упознат са свим оним што има везе са структурама становништва, код нас и шире, па ни проценат нпр. Хрвата у Земуну није изузетак. :D

Земун и Хрвати..., последње што их је историјски спајало је геноцидна и квинслишка творевина НДХ. Додуше, био је Земун неколико деценија и центар "Сријемске жупаније" која је припадала шатро-Краљевини Хрватској и Славонији (наравно у саставу А-У Монархије) и у солидном проценту био је насељен Хрватима и осталим католицима, отуда и мит о "хрватском Земуну".

Ово око симпатизера Хајдука у Србији... и око подршке Динаму и Цибони, све си лепо објаснио. И ја памтим СФРЈ лигу, али вероватно слабије него ти... Кад помену Цибону, негде сам прочитао да је прво масовније организовано гостовање навијача Цибоне (и тада новооснованих БББ-а) код нас, било 1987. године у Новом Саду. Тада је Цибона играла финале КПК против Скаволинија, а наводно су поред навијача из Загреба и Хрватске..., били и неки локални Динамовци (Хрвати) из Војводине.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Кад помену Цибону, негде сам прочитао да је прво масовније организовано гостовање навијача Цибоне (и тада новооснованих БББ-а) код нас, било 1987. године у Новом Саду. Тада је Цибона играла финале КПК против Скаволинија, а наводно су поред навијача из Загреба и Хрватске..., били и неки локални Динамовци (Хрвати) из Војводине.
Sećam se ove utakmice, gledao sam prenos, mislim da je to bilo lokalnog tipa, tada su se devojčice opasno ložile na Dražena Petrovića, tako da je Cibona imala veliki broj navijačica sa ovih prostora u to vreme, koje su u svojim sobama držale postere svog ljubimca. Znam neke ribe koje su vrištale u Hali Sportova u svom pubertetskom periodu.

Ova utakmica u Novom Sadu je bila u vremenu kada je običan narod u Srbiji navijao za sve Jugoslovenske klubove i sportiste, tako da mislim da su se tamošnji lokalci, a ne smo Hrvati okupili to veče, jer je igrao "naš" klub za jedan evropski trofej.
 

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.351
Reaction score
1.345
Srećna Nova godina!


Mislim da nije postavljan ovaj derbi iz 77-e:
zvezda -Partizan 1-2

1-0 Zavišić:





2-0 Prekazi:

Slavlje:



Zavišić:
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.023
Reaction score
3.231
Локација
GG 1978
@володер
Кад помену Цибону, негде сам прочитао да је прво масовније организовано гостовање навијача Цибоне (и тада новооснованих БББ-а) код нас, било 1987. године у Новом Саду. Тада је Цибона играла финале КПК против Скаволинија, а наводно су поред навијача из Загреба и Хрватске..., били и неки локални Динамовци (Хрвати) из Војводине.[/QUOTE]

Tad je u Ns doslo najvise purgera ali su bili sastavljeni od lokalaca iz Vojvodine..
Dinamo je imao malo svojih navijaca u Petrovaradinu (odmah ppred Novog Sada) koji ima stanovnistva katolicke veroispovesti..
Mi smo se krajem 80' trudili da nahvatano ove iz Zg sto su dolazili u NS i bili dosta uspesni po NS stajgi ali vrlo retko su dolazili za razliku od Torcide..
Purgeri su jedne zime sa kraja 80' se po velikom minusu i zimi skinuli na severu Vosinog stadiona i tad su imali zastavu Petrovaradin koja im je brzo oduzeta..
 

Rub Izuzev

Grobarčina
Учлањен(а)
19.11.2012
Порука
1.807
Reaction score
600
@Pajas
Mislim da smo upravo posle tog derbija, imali onaj post od 18 godina, dok nas Teša nije konačno razveselio u rupi.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ne, u narednoj sezoni (jesen iste, 1977. godine) smo ih pojebali 1:3 u klonjari, a posle tog meča je bio naš post u klonjari sve do jeseni 1995.

Ovaj meč gore (maj 1977.) je zapravo meč u kome smo mi bili domaćini u klonjari, zbog pripreme Sleta na JNA. Ove fotke gore su me u sekundu vratile u detinjstvo! Tačno pamtim taj "Tempo" koji kao klinac držim u rukama i gledam fotke ovih naših golova...sećam se da je ispod bila i fotka sa golom cigana za 2:1 (Sead Sušić ako se ne varam), ali je ona gore opravdano izostavljena. Bravo Pajas! :D
Sećam se ove utakmice, gledao sam prenos, mislim da je to bilo lokalnog tipa, tada su se devojčice opasno ložile na Dražena Petrovića, tako da je Cibona imala veliki broj navijačica sa ovih prostora u to vreme, koje su u svojim sobama držale postere svog ljubimca. Znam neke ribe koje su vrištale u Hali Sportova u svom pubertetskom periodu...
...a mi im zdušno i složno vikali "kurve, kurve"! :D

To "kurve, kurve" je legendarno skoro kao "beli, beli" u Hali sportova. :D
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ево још мало слика са тог 60. дербија.

2howm6v.jpg


257n22p.jpg
 

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.351
Reaction score
1.345
Je-Ne-A, Dusan Savic je dao gol za cigane,posle jedne odbijene lopte.
 
Top