Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.733
Reaction score
29.530
Локација
Beograd
Grad optimizma, mladosti i radosti, tako nam je svima tada izgledao Beograd sedamdesetih...

Nije ovaj snimak baš o Partizanu, nego o Beogradu, ali od 2:35 na kratko vidimo stadion JNA, na terenu je kao neki ,,slet,, međutim golovi su i dalje na tamo, dok su za proslave ,,Dana mladosti,, bivali sklanjani...ovde na tribinama vidimo navijače Partizana sa zastavama...

Da li je ovo možda bila proslava nekog jubileja našeg JSD-a, pred neku fudbalsku utakmicu, ili...?
Ko zna, ili se seća, nek se javi...

 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.684
Reaction score
22.546
Локација
Beograd
Neznam koja je ovo utakmica ali ova pesma je najbolje otpevana protiv Petržalke. Sad možda je i ovo to.
Sad vidim Steaua. Bio sam na obe, protiv Petržalke je ceo stadion iz minuta u minut pevao bez stajanja.
Nikad posle toga nigde nisam želeo da gledam snimak te utakmice.
Najbolja atmosfera ikad na fudbalu da znam...
 

Kit_Karson

Početnik
Учлањен(а)
27.10.2019
Порука
35
Reaction score
73
Локација
Yuhor
NA DANAŠNJI DAN: Zrinjski – Partizan 1:6 [19.07.2007.VIDEO]

У задњих 26 и мало више година, колико сам свестан Партизана, не памтим екипу која је играла лепши фудбал од ове коју су тренирали прво Ђука, а после и Јокан. И дефинитивно генерација с најмање среће (прво суспензија, после би нам се пао Работнички, ако се не варам, па крађа против Фенербахчеа - укупно су нам поништили два регуларна гола, па на крају и Апоел). Дефинитивно ми је најдражи састав, као и екипа из 1996/97.
 

Dr.Inker

Grobar
Учлањен(а)
30.07.2022
Порука
447
Reaction score
3.736
Grad optimizma, mladosti i radosti, tako nam je svima tada izgledao Beograd sedamdesetih...

Nije ovaj snimak baš o Partizanu, nego o Beogradu, ali od 2:35 na kratko vidimo stadion JNA, na terenu je kao neki ,,slet,, međutim golovi su i dalje na tamo, dok su za proslave ,,Dana mladosti,, bivali sklanjani...ovde na tribinama vidimo navijače Partizana sa zastavama...

Da li je ovo možda bila proslava nekog jubileja našeg JSD-a, pred neku fudbalsku utakmicu, ili...?
Ko zna, ili se seća, nek se javi...

Ovo i mene interesuje. Slet verovatno nije - niti je dovoljno megalomanski niti su ove klupske zastave bile, i golovi (kaže mi keva, ona je učestovala). Ja tipujem na neki derbi 72/73 ili 73/74. jer je samo na tim tekmama bilo po 50k ljudi. Ove reklame ne vidim ni na jednoj od 1974-75 itd. fotki...Eventualno 30 godina JSD pa da je godina na klipu pogrešna.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.733
Reaction score
29.530
Локација
Beograd
Javio mi se juče jedan od doajena ovog Foruma i rešio zagonetku:

Taj snimak crno-belih zastava i malog sleta potiče iz 1973.-e godine, sa finala Kupa evropskih šampiona u Beogradu, kada je Ajaks pobedio Juventus sa 1:0...
Izvinjavam se što sam postavio nešto pogrešno na ovoj temi, ali čim sam uz snimak pročitao Beograd i video crno-bele zastave i taj neki slet, odmah sam pomislio na Partizan i na naš stadion...
Čak nisam ni obratio pažnju da to uopšte nije naš stadion - po nekim detaljima vidi se da je u pitanju onaj komšijski - gde se pomenuto finale i odigralo...
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.567
Reaction score
3.371
Neznam koja je ovo utakmica ali ova pesma je najbolje otpevana protiv Petržalke. Sad možda je i ovo to.
Sad vidim Steaua. Bio sam na obe, protiv Petržalke je ceo stadion iz minuta u minut pevao bez stajanja.
Nikad posle toga nigde nisam želeo da gledam snimak te utakmice.

Jebena Petrzalka, mada vidim da ovo nije ta, nego, to je jedina fudbalska koja po navijanju moze da stane u rang kosarkaskih, Panatinaikosa 2009 i Tau Keramike 2008.

Totalno ludilo na tribinama na sve tri, svi u jedan glas 90% utakmice, pomislis da nema petoro ljudi ukupno na stadionu (u hali) da ne navijaju.

O tragicnom ishodu i nikad odgledanom snimku, mislim da nema potrebe da ponavljamo.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.733
Reaction score
29.530
Локација
Beograd
I još jedno pitanje - na zvaničnom sajtu FK Partizana postoji arhiva sa datumima i rezultatima svih domaćih prvenstvenih i kup utakmica našeg Kluba, kao i onih iz nekog međunarodnog takmičenja, ali, da li negde postoji i spisak prijateljskih, pripremnih, trening, utakmica ili utakmica odigranih na turnirima?
 

Dr.Inker

Grobar
Учлањен(а)
30.07.2022
Порука
447
Reaction score
3.736
Javio mi se juče jedan od doajena ovog Foruma i rešio zagonetku:

Taj snimak crno-belih zastava i malog sleta potiče iz 1973.-e godine, sa finala Kupa evropskih šampiona u Beogradu, kada je Ajaks pobedio Juventus sa 1:0...
Izvinjavam se što sam postavio nešto pogrešno na ovoj temi, ali čim sam uz snimak pročitao Beograd i video crno-bele zastave i taj neki slet, odmah sam pomislio na Partizan i na naš stadion...
Čak nisam ni obratio pažnju da to uopšte nije naš stadion - po nekim detaljima vidi se da je u pitanju onaj komšijski - gde se pomenuto finale i odigralo...
Ja sam to pomislio jer su reklame potpuno drugačije i pre i kasnije, ali nisam dovodio u pitanje stadion. Hvala na razrešenju! Izvinjavam se za off.
 
Top