Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.700
Reaction score
22.671
Локација
Beograd
Ovakvi rezultati padaju samo sa ekipama sa Gibraltara, a ni njih više ne u toj meri. Pogotovo početkom Avgusta.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.608
Локација
Beograd
Ali ima nešto i do selektovanja tima Partizana...do polovine avgusta, recimo...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.608
Локација
Beograd
Mediji kažu da je ovako bilo nekad sa Maltežanima:




Večeras prilika za novi okršaj...
 

Dr.Inker

Grobar
Учлањен(а)
30.07.2022
Порука
447
Reaction score
3.736
Danas je 17 (sedamnaest) godina od 'one' utakmice. Po svemu sudeći, najdugovečniji rođendanski poklon koji sam ikada dobio...

23.08.2005.

az.jpg
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.871
Reaction score
10.927
Те 2005. ја у Москви, нема интернета, нити имам руску картицу и током утакмице се СМС-ом дописујем са другаром који ми буквално сваких пар мин пише шта се дешава, на крају се и зовемо. Са мојим данашњим кумом пије се руско пиво Старый мельник на галоне цео дан. Током пенал серије шаље ми ко је шутирао од наших и од њихових и резултат.

Одједном мук, и потпуно ми јасно шта се десило... Зовем га, јавља јавља се тек после десетак мин, не може да говори, једва изустио да смо испушили. Ја гледам у једну тачку у соби, а кум сузе рони. Никад га нисам видео да је толико плакао.

Најбољи провод у животу и једна од најболнијих ствари које ми је Партизан приредио. Не могу да замислим како је било људима који су гледали, или који су били на стадиону. Рачун за моб 300е. Моји хтели да ме обесе кад сам се вратио.

Никад нисам погледао утакмицу. Пенал серију сам пуштао у неким депресивним фазама. Волети Партизан је чист мазохизам...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.608
Локација
Beograd
Кад је Партизан у питању, многи од нас знају да буду сујеверни, посебно кад је нека важна утакмица у питању...
Онда се већ размишља о томе шта обући, куда проћи, где сести, итд, итд, итд...

Наравно, немогуће је да од нас 20 000 на стадиону (а некад било и много више) свачије сујеверје буде важеће, а ако само помислимо да нас и ван стадиона има милион...највероватније је да сва та милионска сујеверја не доносе ону битну превагу доле на терену...

Ипак...

Први пут кад смо ушли у Лигу шампиона, били смо на мору, У Црној Гори, и однекуд су нам таласи донели неку белу кожну лопту...није нас било пуно на плажи, питах оне људе около чија је лопта...нико се није јавио...
Однесмо је у хотелску собу, а кад је Партизан ушао у ЛШ, син и ја смо с њом думбарали по вратима и зидовима, шутирајући и додавајући се...
Бела лопта је узгледа ипак била неки добар предзнак.

Други пут кад смо требали да уђемо у ЛШ, опет смо били на мору, овога пута у Грчкој, предвече смо ишли на пецање, никад више риба нисмо упецали, рекох, лепо, иде нам, ваљда ће тако и Партизану вечерас...
Моји животни принципи не дозвољавају ми да пецам само неке забаве ради, него, ако већ нека риба изгуби живот због мене, онда је ред и да је поједемо, међутим, наиђе неки човек и рече нам да се неке две црне рибе (а до тада стварно никад нисам видео такве) - не једу.
Добро, не једу се, ето, бар ћу да их фотографишем, али црне рибе, беле рибе, као Партизан, црно и бело, све о.к...

Увече смо у неком интернет кафеу пратили текстуални пренос утакмице са Артмедиом, и...тешко поднели пораз...а оне две црне рибе биле су уствари лош предзнак за два промашена пенала Боје и Брновића...
О.к. можда само случајност, можда само сујеверје, али увек се сетим тога када неко помене ту утакмицу...



Погледаћу је ипак једном...

@Dr.Ink
Срећан рођендан јуначе...такав је живот... некад нешто лепо пада баш на неки одређени дан, некад нешто ужасно...не можемо ми да то бирамо...
...али нам бар уз Партизан никад није досадно...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Mislim da sam već pisao ali aj opet... Bio sam na utakmici. I svakako najbolnija na kojoj sam bio a odmah te sezone usledila je i Makabi Petah Tikva koja nas je samo dokosurila skroz naskroz. Artmedia... stadion nikad puniji, sve krcato, iako sam tada u to vreme bio redovan na Jugu, ipak odoh na zapad tu utakmicu jer sam hteo da ispoštujem neke drugare koji nisu išli na Jug... u prvom meču tamo smo bili bolji i propustili 3-4 šanse, a u Humskoj smo propustili sijaset neverovatnih prilika - ostalo 0:0. Džaba sve što smo bili toliko bolji, dolaze penali a oni su - lutrija. Šta smo sve radili da bi razbili maler, menjali smo mesta kako smo šutirali penale kako je ko od naših mašio... odmah na startu ovi ga daju, pa Nađ pogađa, a onda Kralj brani ali Batica pogađa stativu, mi menjamo mesta da razbijemo maler po prvi put, oni vode a Bajić izjednačuje... onda delirijum, ovi preko gola a Simon ga daje za 3:2 - vodimo. Rekoh ostajmo tu gde smo - to je to. Dolazi Boja, ako ga da mi smo u Ligi Šampiona opet, svi smo kao na iglama ali očekujemo gol za skakanje do neba, međutim - ovaj mu brani. Opet menjamo mesta, psujemo sve živo i neživo, još nije gotovo ali smo nekako sjebani i ubijeni u mozak... i naravno ovi ga daju a Brnović katastrofalno šutira - kraj priče. Nakon utakmice niko od nas reč nije progovorio ceo put kako smo se vraćali nazad iz Beograda. Apsolutna tišina i suže u očima. Kasnije, jedna od najvećih sramota - Tikva. Nisam planirao da idem na utakmicu jer sam još bio uveliko sjeban i utučen... nagovore me drugari - odem. Sve ostalo je istorija - tužna najtužnija a ako su nas oni prodali (Zečević i Bjeković) kao što se pričalo i priča - onda još gore. Najgora sezona ikada što se tiče Evrope bar one na kojima sam ja bio prisutan.
 
Последња измена:

Dr.Inker

Grobar
Учлањен(а)
30.07.2022
Порука
447
Reaction score
3.736
@Dr.Ink
Срећан рођендан јуначе...такав је живот... некад нешто лепо пада баш на неки одређени дан, некад нешто ужасно...не можемо ми да то бирамо...
...али нам бар уз Партизан никад није досадно...

Hvala! Svakako je istorijski momenat, a ako je neko uspeo da napravi fazon od autodestrukcije i slavnih poraza, mi smo, tako da...nek ne bude dosadno nikad. ️
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Isto i ja. Nikada posle tog dana na stadionu ni penale, snimak, ništa....
Sedeo sam u kolima nakon utakmice, bez preterivanja, tri sata. Povremeno bih izašao iz kola, pokušavajući da udahnem vazduh. Prosto, nisam bio sposoban da vozim kola odmah posle utakmice. Jedan od najtežih poraza u životu. Već tamo smo trebali da im strpamo 4-5 komada, i da revanš bude festa. Šta smo mi sve propustili u oba meca, pa to je za ne poverovati.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.593
Reaction score
13.581
Локација
Yaoundé
A sad nešto sasvim drugačije... Mis Jugoslavije 1970. Tereza Đelmiš na stadionu JNA sa Blagojem Paunovićem...

376681_166125956_300770108_10217151779465289_7190635626643590359_n.jpg
 

Прилози

  • 376681_166125956_300770108_10217151779465289_7190635626643590359_n.jpg
    376681_166125956_300770108_10217151779465289_7190635626643590359_n.jpg
    492,1 KB · Прегледа: 6
Top