Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
мене је душа болела када смо следеће године против Порта испустили победу у 92. минуту...
Био,видео и замало умро.Сећам се сцене,људи су на Југу остали укопани наредних 15-20 минута.

Синоћ било са Славиом на ЈНА, сећам се као јуче да је било.Већ после те прве утакмице сам слутио да неће бити добро.Коментатор је рекао, 'Партизан је био много бољи и заслужено и убедљиво славио.' Играло се више пред нашим голом него на средини терена,колико се сећам...Био једном Тумба-караван,био и не поновио се никада више...
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
Али нисмо имали за чим да жалимо, мене је душа болела када смо следеће године против Порта испустили победу у 92. минуту...

Bese Milivoje krenuo u napad pa zaboravio da se vrati?

.. i komentatori Eurosporta koji nas je bas voleo tih godina, odusevljavaju se celu utakmicu, i na kraju "Terribly unlucky"..

Slaviju sam zapamtio po tri fantasticna gola kakvi se retko vidjaju. Potrudio sam se da zaboravim sve ostalo.. mada se po prethodnoj tekmi sa Sportingom videlo koliko smo suplji kad ne napadamo..
 

PFC_D

Guest
meni je posle petrzalke, utakmica koju sam mozda najteze podneo ta protiv porta.
kada sam cuo da smo njih izvukli, racunao sam da ispadamo, ali kako smo ih gazili celu utakmicu, ponadao sam se.

tu tekmu cu pamtiti po nekoliko stvari...

prvo, cirkovic je izveo jedini uspesni centar sut ja mislim u Partizanu nakon kojeg je rankovic postigao gol.
drugo, jedna cupava crna budaletina od beka. kreten kakav se zaista retko vidja, neznalica par exelans kome smo se smejali svih 90 minuta. na zalost u 91. minutu prolazi verovatno cirkovica, centraira a onaj Pena nekako jedva ubacuje u gol. kada nisam umro...

revans svi pamte po sivim dresovima, toj njihovoj proslavi, sansi koju je imao rankovic u kontri, ali se usro, i golu drulovica (ja mislim) u 90. minutu, opet... grozan dan kada se na to doda i da su cigani u becu pregazili odvratni lester kome i da danas zelim gasenje zbog toga...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
A centarsut Cirkovica protiv Slavije za Saleta i 2-0? :wink: Sinoc bilo na sos kanalu.

Ta tekma protiv Porta...mislim da je tu najvise kiksnuo onaj Velimir Ivanovic (seca li se neko tog coveka?:D) koji je izgubio loptu kraj aut linije pored istoka i onda nemocno sirio ruke ka sudiji, trazeci faul. Posle toga nikada vise nije zaigrao...
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
Velimir Vele Ivanovic, satirani vrsni ofanzivni veznjak sa poduzom kosicom..

http://media.abv.bg/img.phtml?id=107748

dosao kao veliki talenat (a kako drugacije) iz Kragujevca (satro ga jurili PSV i pola Evrope, isao tamo negde i prso pa se vratio), nije pokazao skoro nista, otisao tiho..
 

apet976

Početnik
Учлањен(а)
25.10.2008
Порука
88
Reaction score
0
Људи моји како смо раскантали ту Флору... Био сам на утакмици и сећам се да је било неко сунчано, а спарно време, тешко за игру.
Против Ријеке сам једва нашао карту и када сам ушао и видео да стадион није пун хтео сам да се вратим кући. А у сећању ми остаје наша јадна игра у другом полувремену и пар лудих ликова који целу утакмицу напушавају управу и Јешића. Мислим да је Крстајић дао трећи гол испод југа пред сам крај, 88-89 минут.
Спартак... Туга. Нико нас никада није онако разбио у Европи на ЈНА. Први пут сам отишао са стадиона после елиминације више резигниран него љут. А што Рујке нису отишли даље, не сећам се. Као кроз маглу се присећам да се Романцев (тренер) нешто искрљао са играчима.
Лидсу желим да испадну у девету лигу. Мајку им јебем покварену, не знам кога више мрзим: њих или оне стоке Рома /Лацио. Нећу заборавити сцену из реванша (наравно да РТС није преносио). Код 1:0 за Лидс (укупно 4:1) Бојер удара Тробока без лопте тако да овај пада и буквално се бори за живот, а судија не свира ни фаул...:banghead
Порто: нисам био јер се за тренера вратио Тумбица петица, па се нисам хтео нервирати уживо...
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
Ево на сосу са КПР у миксу са онима другима.... мали оф...Глас овог господина који коментарише,што стално каже опсајд,ми је врло познат.Да није то био Мића Орловић ???


едит:
хвала апет за инфо.Исти Мића само што он није имао везе са спортским новинарство.
 
Последња измена:

apet976

Početnik
Учлањен(а)
25.10.2008
Порука
88
Reaction score
0
Лазовић са РТБ, Бик и Моца.
 

Maxi

Banned
Учлањен(а)
17.08.2008
Порука
1.593
Reaction score
23
Bio sam na toj utakmici protiv Porta kup uefa.
Secam se centarsut Milvoja po zemlji i Rankovic petom,prvo poluvreme je bilo_Onda se secam da je Iliev lobovo golmana njihovog u drugom i pogadja precku...I primamo ga u 90+ Pena neki ako se dobro secam...Dobro je navijanje bilo tu.
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Maskota Partizana iz '70-ih.

al je ocuvao cale... :)
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Jedan od najvećih Grobara koji je ikada igrao u Partizanu

Albert Nađ


Nadj-Albert.jpg



Dovoljno je reći - ne odustaj nikada, to je on.
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
www.blic.rs

Priznanje iz Francuske
Bjeković u Nici izvodi početni udarac

Autor: E. B. | 16.08.2009. - 00:01


Bivši sportski direktor Partizana Nenad Bjeković danas od 17 časova će izvesti početni udarac na meču francuskog prvenstva između Nice i Rena. Legendarni golgeter, zatim i trener prvoligaša iz Nice, imaće čast da otvori prvu sezonsku utakmicu na mestu gde je pre tridesetak godina ostavio veliki trag. Navijači i uprava ovog kluba mu to nije zaboravila.

Bjeković je za pet sezona, koliko je nosio dres ovog kluba, postigao 85 pogodaka. Ažurni Francuzi, tačnije Nica, najavili su njegov dolazak na klupskom sajtu, podsećajući da su posle izgubljenog finala Kupa Francuske 1978. godine „svi napustili Nicu, ali je Bjeković ostao uprkos izazovnim ponudama iz drugih evropskih klubova.“
Posle toga Nica je krenula nizbrdo, ali čak ni tada Bjeko, kako ga i dan danas zovu u klubu, nije napuštao klub. Međutim, zbog povrede oka Bjeković je morao da prekine sa profesionalnim bavljenjem fudbala 1980. godine.
To ipak nije bilo sve od Bjekovića u Nici, pa je sedam godina kasnije, od 1987. go 1989. godine sedeo na klupi.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Прес онлајн

16.08.2009.
PRESS
Bjeković, princ od Nice

Navijači Nice izabrali Nenada Bjekovića za najboljeg igrača u istoriji kluba. On će danas izvesti početni udarac na meču Nica - Ren


image.jpg


Nenad Bjeković


Bivši sportski direktor Partizana Nenad Bjeković izvešće početni udarac na današnjoj prvenstvenoj utakmici francuskog šampionata između Nice i Rena (17.00). On je nekada s velikim uspehom nosio crveno-crni dres Nice, a čak 30 godina pošto je završio igračku epizodu u francuskom klubu, i dalje je najvoljeniji igrač svih vremena.


image.jpg



Nenad Bjeković

Obožavan i posle 30 godina... Nenad Bjeković ovih dana dao brojne intervjue francuskim novinarima (gore) i iz vremena kada je nosio crveno-crni dres Nice



Čelnici kluba nedavno su pokrenuli anketu s tim pitanjem, a ogromna većina navijača glasala je za Bjekovića kao najboljeg fudbalera koji je ikada nosio dres Nice. Zbog toga će slavnom golgeteru biti ukazana čast da u premijernoj utakmici na stadionu „Rej" izvede početni udarac.
- Bio sam svestan i ranije da sam mnogo popularan u Nici, ali nikada nisam zamišljao da bi to moglo da izgleda ovako. Čak i posle tri decenije. Obavestili su me o anketi i činjenici da sam izabran za najboljeg igrača Nice ikada, pa su moji veliki prijatelji iz kluba izrazili želju da se pojavim danas na stadionu i izvedem početni udarac, da otvorim novu sezonu - rekao je Bjeković u razgovoru za Press.
„Bjeeeeeeko, Bjeeeeeko", plakali su svi prisutni na prepunom stadionu „Rej" pre tačno trideset godina, pišu francuski listovi! Nenad Bjeković odigrao je tada poslednju utakmicu u Nici, a prethodno je za četiri sezone postigao 85 golova i tako postao apsolutni miljenik navijača. Kao što i sam Bjeković kaže, ni 30 godina kasnije stvari se nisu mnogo promenile...
- Zaista mi je ukazana velika čast. Čini mi se da u našoj zemlji ovako nešto nije praksa, ali ovde već danima ne mogu da ostanem sam, niti da sednem negde na miru. Novinari dolaze iz Pariza da razgovaraju, da prave priče o klubu i meni, o predstojećem događaju... Zaista se lepo osećam. Iako sam znao da sam ostavio veliki trag i da sam bio mnogo popularan dok sam igrao u Nici, nisam očekivao ovako nešto.


Nenad Bjeković

Datum rođenja: 5. novembar 1947.
Mesto: Lazarevo


Igračka karijera:

1965-1969. Proleter 61 utakmica, 16 golova
1969-1976. Partizan 198 utakmica, 82 gola
1976-1981. Nica 145 utakmica, 85 golova
1968-1976. reprezentacija Jugoslavije, 22 utakmice, 4 gola


Trenerska karijera:

1984-1987. Partizan 2 titule
1987-1989. Nica




Bjeković je u Nici završio igračku karijeru, a onda se vratio u svoj Partizan, u kojem je prethodno doživeo potpunu afirmaciju, i tri godine kasnije postao trener prvog tima. Posle dve osvojene titule s crno-belima, ponovo je krenuo stopama iz igračkih dana i trenersku karijeru nastavio u Nici. Nakon dve godine, usledio je novi povratak u Humsku, a onda i preuzimanje funkcije sportskog direktora sve do 2007. godine.
Inače, na zvaničnim internet stranama francuskog kluba tekst koji govori o predstojećem događaju na stadionu „Rej" završava se rečima: „Bjeković je dočekan ovacijama koje nikada neće moći da zaboravi!"


image.jpg


Nenad Bjeković


Nisam kompetentan da pričam o Apoelu

Partizan se danas nalazi u krizi posle neočekivane eliminacije od Apoela u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali Bjeković ne želi naknadno da deli savete...
- Ne pratim previše šta se dešava, ali naravno da gledam utakmice. U druge stvari ne želim da se mešam, niti da razmišljam o nečemu na šta ne mogu da utičem. Nisam kompetentan da sada govorim o ispadanju od Apoela, ima tamo ljudi koji su mlađi, energičniji i pametniji od mene. Verovatno da bih ja neke stvari radio drugačije i zato nisam prava osoba da sada pričam.
Bjekoviću je „glave došao" početak sezone 2005/06, kada je Partizan, umesto već viđenog plasmana u Ligu šampiona preko slovačke Artmedije, ostao potpuno bez evropske jeseni porazom i od Makabi Petah Tikve. Navijači strahuju da se „parnom valjku" ne ponovi slična katastrofa...
- Ne plašim se uopšte.Verujem da do toga ne može da dođe - ohrabrujuće je zvučao Nenad Bjeković, dok se spremao na novi susret s publikom u Nici.
V. TOMKOVIĆ
На страну горак утисак који је Бјековић оставио у последњим годинама као директор клуба, али је био и остао играчка легенда. Овакво признање се не добија сваки дан.
 

tootoll

Grobar
Учлањен(а)
18.09.2007
Порука
862
Reaction score
132
Локација
Izmedju atomskih nivoa
Za vreme Bjekinog direktorovanja u Partizanu imao sam utisak da je on iskocio iz one pesme : " Bio je dobar, ali su ga ljudi pokvarili"

Istinska igracka legenda nema sta
 

Rasha

Grobar
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
340
Reaction score
0
Bjeković najpopularniji igrač Nice

6159130774a8805a6b6219564458978_big.jpg


Nekadašnji fudbaler, trener i funkcioner Partizana Nenad Bjeković proglašen je za najpopularniju ličnost Nice svih vremena.


Bjeković je specijalni gost Nice, kluba za koji je igrao od 1976. do 1981. godine, na utakmici sa Renom a uz priznanje za to što je proglašen za najpopularnijeg fudbalera u istoriji kluba izvešće i početni udarac na meču francuskog šampionata.

Pored dobrih igara u Nici (145 utakmica, 85 golova) Bjeković je priznanje zaslužio i zbog činjenice da je već posle prve sezone imao dobre ponude ostalih francuskih klubova ali nije želeo da ode.

Igrao je do 1981. godine, zbog povrede prekinuo karijeru a u Nici je boravio i u periodu 1987 - 1989. kada je sa klupe ekipu vodio do šestog mesta na tabeli.

Od 1990. do 2007. godine Bjeković je bio sportski direktor Partizana.

Izvor: B92
 

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
Jos jedan dokaz da ljudi na zapadu mnogo vise cene nas nego mi sami sebe.Cestitke Bjekovicu na priznanju
 
Учлањен(а)
08.06.2007
Порука
507
Reaction score
80
Локација
Београд
И ја се придружујем честиткама (закасних 10 минута). Ништа више од тога не бих писао.
 
Top