Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

banche1986

Grobar
Учлањен(а)
13.06.2010
Порука
535
Reaction score
13
Чак је био и гост Партизана на дербију из фебруара 1994. (победа Партизана 1-0 голом Бранка Брновића) и славио победу са нашим играчима, а онда скренуо лево код Албукеркија, пардон, подбањичког колектора...
Koji je razlog da Kovacevic ne ode u klub za koji on navija? A verujem da ga je Partizan zeleo.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.942
Локација
Žrnov
Ja bih molila nekog od obavestenih (da ne kažem starijih članova :)) članova da mi pomogne...
Kako starijem čoveku (stariji i od starijih forumaša, zato što je deda star čovek) dokazati da OFK nije naslednik BSK-a, kada on "zna valjda bolje nego ja". A ja ne mogu kao argument da kažem "Valjda ja znam, rekao mi JeNeA/Crno-Beli" :).

Gde mogu da nađem merodavne izvore? Koliko sam videla, svuda se pojavljuje da je OFK naslednik, jer su to napisali na svom sajtu :banghead

I sad ja osnujem klub i nazovem ga Fjorentina i kažem da je to "Istureno odeljenje" Viole, i svi treba da mi verujete.

Najgore od svega je što je Deda partizanovac, ali je počeo pod stare dane da glumi "ljubitelja fudbala"

Pomagajte, načisto me je iznervirao!
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.813
Локација
Nedodjija
cim je neki stari deka, onda ti nema spasa.. cak i da nadjes nesto konkretno, neverujem da ces mu promeniti misljenje.. mada i ne postoji nesto takvo gde bi pisalo da smo mi nasledili bsk..

edit setio sam se necega sto ti moze pomoci.. cek samo da nadjem trebace mi vremena :D
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Па не треба ти њему доказујеш да ОФК није наследник БСК-а, већ он теби да јесте, зар не? :confused

БСК је престао да постоји 1945, укинула га је тадашња нова власт, зар постоји већи доказ? Као што си рекла, можемо сада и нас 20 да оснујемо БСК што не значи да је то онај стари БСК.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.942
Локација
Žrnov
Znam ja da ih nismo nasledili, ali nije ni OFK.
Al dokaži ti njemu! A još je to moj svekar, a ja budala rešila da se raspravljam, a moj muž, tj njegov sin se lepo izvukao... :)

EDIT: I još kaže da je OFK-in stadion BSK-ov stadion, valjda on zna, pošto ga je omladina (pa i on) pravio :banghead:banghead:banghead
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Što se tiče prića da je OFK Beograd naslednik BSK-a to je toliko smešno i spominjati, jer nema blage veze sa istinom. To je palo napamet jednom "upešnom biznismenu" pre nekoliko godina kada je 'ladno dekretom objavio da su oni naslednici pošto su 50-tih godina nosili to ime, a istina je ovakva: OFK Beograd je formiran kao Metalac kao klub metalskih radnika, da bi negde početkom 50-tih promeili ime u BSK, jer su sve radnike odjebali iz kluba.
To znam najsigurnije, jer je moj komšija Milence Petrović, inače inžinjer u Preciznoj mehanici, bio jedan od osnivača Metalca. I da dodam da je negde oko 2001. kod nas u klubu tiho bilo spominjano da mi preuzmeo tradicije BSK-a od pre rata, ali se ostalo na stanovištu da je to kulovski i da ne bi baš bilo prihvaćeno sa odobravanjem.

- Metalac je promenio ime u BSK na insistiranje Vladimira Dedijera, pre rata velikog navijača tog kluba, on je pokušao da izgura 3. beogradski klub (pored našeg i udbaškog), međutim za tako nešto prosto nije bilo dovoljno kvalitetnih kadrova (ranije propali pokušaj formiranja Naših Krila kao kluba avijacije).
- Taj BSK je promenio ime u OFK kada je dogovoreno da igra na novom Omladinskom stadionu, koji su gradili grad Beograd i SSOJ, koji je trebao da služi za sletove i sl.

Postavljeno pre par meseci...strane 51 i 52 na ovoj temi.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.942
Локација
Žrnov
Hvala, pročitala sam to. I meni je sve jasno.

Užasno me nervira što, recimo, ukucaš u google BSK BEOGRAD i dobiješ sajt OFK gde piše da su oni naslednici, ali TRADICIJE, što niko ne čita. Ma kakve tradicije!

Hiljadu puta ponovljena laž, pretvara se u istinu, na žalost.

Koliko sam razumela, ovde imamo kolege forumaše koji su u medijima. Zašto ne bi oni pokrenuli neko pisanije o tome u listovima u kojima rade?
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.813
Локација
Nedodjija
ipak nisam uspeo da nadjem.. radi se o video materijalu koji se nalazi negde na zvanicnom sajtu Partizana, gde akademik Mihailovic lepo kaze da smo mi naslednici BSK, a ne OFK Beograd... e sad ako i njemu ne veruje, nema druge pomoci.. :D mozda i neko uspe da pronadje taj intevju..
 
Последња измена:

Ludwig

Grobarčina
Учлањен(а)
11.12.2010
Порука
1.964
Reaction score
907
Локација
.
Da, cika Voja nas Mesija :D
 

japanac

Početnik
Учлањен(а)
20.02.2008
Порука
32
Reaction score
0
Локација
NIS
Poluzezanje :D , posto je Zoltanov burazer Tibor stvarno bio na nekim pripremama kod nas negde u drugoj polovini 90-ih, e sad sam zaboravio da li je potpisao ugovor ili je samo proba bila u pitanju. Dugo godina je igrao u okolini Novog Sada, mislim u tada solidnom srpskoligasu Cementu iz Beocina.

Inace, dok je poznatiji Sabo igrao za Vojvodinu na jednoj utakmici zamalo da se posibao za Baticom, ali su se posle utakmice slikali zajedno (mislim da je u Vesniku izasla slika).

edit:

Koliko je verovati vikipediji, ovaj manje poznati je odigrao jednu utakmicu za nas, a posle imao solidnu karijeru u Madjarskoj i Poljskoj.
Zoltana je Batica bukvalno patosirao,zaleteo se i ramenom direktno u vugla.Secam se tog detalja kao da je bio juce.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Koji je razlog da Kovacevic ne ode u klub za koji on navija? A verujem da ga je Partizan zeleo.

Na kraju je sve ispala farsa.Nenad Bjeković junior je tada bio u klubu,što je možda i najveći razlog.Teško bi tu bilo mesta za njega, pored Save i Kovačevića.

Čak je bik posle pričao, da mi nismo ni hteli da ga dovedemo,nego da je dizao cenu ,da bi "njegov" Proleter dobio više para od cigana.

Spominjao se i Arkan,ima ovde ljudi koji sigurno znaju šta se stvarno tu dogodilo.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Слободан Ројевић, Партизан - ОФК, 1981/82

 

undertejker

Grobar
Учлањен(а)
07.11.2006
Порука
893
Reaction score
122
PARTIZAN - Kroacija 1:0 [1997.]
cela utakmica - http://www.youtube.com/watch?v=5JOKCupxfTE
samo gol Isailovića - http://www.youtube.com/watch?v=uUN7ne0BatI


PARTIZAN - Njukasl 1:0 [1998.]
cela utakmica: http://www.youtube.com/watch?v=sTeu-tKl448
samo gol Rašovića: http://www.youtube.com/watch?v=oaDG2adWmew


PARTIZAN - Rijeka [1999.]
prva utakmica: http://www.youtube.com/watch?v=KJJXlO8GJTw
revanš u Rijeci: http://www.youtube.com/watch?v=J8ABmKpI7AA


hvala zdravoumartini-ju :clap ... utakmice možete naći na forumu "rapidserbia.com"

----------------

Slavija Sofija - PARTIZAN 0:5 [1988.]
drugo poluvreme http://www.youtube.com/watch?v=Xof4HzIZDQI

PARTIZAN - Real Sociedad [1990.]
2. poluvreme + produžeci + penali http://www.youtube.com/watch?v=KpyDl_NVvtA
 

tortoise

Početnik
Учлањен(а)
14.09.2007
Порука
120
Reaction score
2
Ja bih molila nekog od obavestenih (da ne kažem starijih članova :)) članova da mi pomogne...
Kako starijem čoveku (stariji i od starijih forumaša, zato što je deda star čovek) dokazati da OFK nije naslednik BSK-a, kada on "zna valjda bolje nego ja". A ja ne mogu kao argument da kažem "Valjda ja znam, rekao mi JeNeA/Crno-Beli" :).

Gde mogu da nađem merodavne izvore? Koliko sam videla, svuda se pojavljuje da je OFK naslednik, jer su to napisali na svom sajtu :banghead

I sad ja osnujem klub i nazovem ga Fjorentina i kažem da je to "Istureno odeljenje" Viole, i svi treba da mi verujete.

Najgore od svega je što je Deda partizanovac, ali je počeo pod stare dane da glumi "ljubitelja fudbala"

Pomagajte, načisto me je iznervirao!

Predratni i posleratni BSK nemaju baš nikakve veze, osim imena i činjenice da je Zvezdan Terzić pokušao to da zloupotrebi pripisavši OFK-i titule koje niko ne osporava, samo zato što nikoga to i ne zanima. Meni su i otac i stric igrali za posleratni BSK i znam celu priču iz prve ruke. Komunistička vlast nije dozvolila najvećim predratnim klubovima (BSK i Jugoslavija) da se takmiče, zato što su igrali utakmice za vreme okupacije. Perfidni komunisti im čak nisu zabranili postojanje, dozvolili su im okupljanja, ali im nisu dozvolili da se takmiče. BSK-ovci su se tako okupljali i pokušavali da nađu modalitet da se vrate na scenu, ali u tome nisu uspeli. Iako posle rata BSK nije odigrao nijednu utakmicu, oni su zvanično postojali sve do 1947. godine. S druge strane, u to vreme je već postojao klub Metalac, koji je posle promenio ime u BSK, a kasnije u OFK Beograd. Hroničari tog vremena su bili skloni da kažu da je Partizan logički nastavak BSK-a, a zvezda nastavak Jugoslavije. Naravno, ni jedni ni drugi ne mogu da polažu prava na predratne titule, ali Metalac tek nema veze sa tim. Ukoliko tražiš pisane dokumente koji bi potkrepili moje tvrdnje ( koje su 100% tačne), savetujem ti da pretražiš arhivu Politike (ukoliko je to moguće), na te tekstove se pozivao novinar Živomir Milojević kada je diskutovao o ovoj problematici.
 

banche1986

Grobar
Учлањен(а)
13.06.2010
Порука
535
Reaction score
13
Nisam bas 100 % siguran ,ali mislim da sem sajta OFK nikada ni jedan mediji ih nije spominjao kao naslednike starog BSK . Kada se pominju trofeji ,spomenu se samo kupovi i to je regularno.
Mene jako nervira to prisvajanje tudje istorije i mislim da treba napisati neko protesno pismo fudbalskom savezu.Oni neka sakupe istoriske cinjenice i neka izdaju saopstenje da stari BSK nema naslednika , i da OFK nema nikakve veze sa njima.
 
Top