Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Laky

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.155
Reaction score
157
Локација
..
Ништа и други пут, ако ископам још нешто из архиве :wink:
 

morrel

Партизановац
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
4.391
Reaction score
811
Локација
Winterfell
Ako je neko od kolekcionara zainteresovan, današnji Blic.

galic.jpg
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Dve prijateljske utakmice u Trsteniku protiv Prve petoletke

1965-66




Utakmica povodom godisnjice od smrti poznatog novinara iz Trstenika Ljubomira Vukadinovica 1993-94

 

Laky

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.155
Reaction score
157
Локација
..
83, ??? ?????-???????? '87.jpg

Од 1973. године ОСК (омладински спортски клуб) Игало из Херцег-Новог организује у фебруару мјесецу фудбалски куп ,,Мимозу". Вјеровали или не, то је најстарији фудбалски турнир у Црној Гори. На једном од тих турнира (1995. год.) учествовао је и наш Партизан и наравно освојио га. О томе ћу нешто више други пут а за сада заједничка слика фудбалера Игала и Партизана давне 1987. године када је одиграна пријатељска утакмица као предигра Купу ,,Мимозе".
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Sukob navijača Partizana i Radnickog u Nisu 1973

7.png


1973 Radnicki-Partizan 1-1 U arhivi na zvanicnom sajtu je greska,jer pise 1-0 za Radnicki
 
Последња измена:

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Jedno pitanje:

Da li negde postoji zvanican podatak o najvecoj i najmanjoj poseti (ne racunajuci vreme bojkota) na utakmici Partizana na nasem stadionu?

Pretpostavljam da je najveca bila protiv Honveda 1953, kada su ljudi stajali i na atletskoj stazi?

Za najmanju je vec teze proceniti, ja sam bio na pretposlednjoj utakmici jesenjeg dela prvenstva 1999/2000 protiv Radnickog iz Nisa (5:2) polovinom decembra, ceo dan je padala ledena kisa i sneg, a ubedjen sam da nas na celom stadionu nije bilo vise od sto, od cega na jugu nepunih 20 ljudi
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
То је немогуће са прецизношћу знати. Ми ни сада немамо систем као на западу Европе, да се очитавају улазнице. Тачније, има нешто слично томе али није у функцији.

А нарочито је било немогуће одредити тачан број гледалаца у прошлости. Судећи по снимцима, било је много утакмица са препуним трибинама. Постоји и снимак оног дербија из половине `60-их када су људи такође стајали на атлетској стази: http://www.youtube.com/watch?v=EGtts-laSdk

Што се тиче онога чему сам ја присуствовао, пре постављања столица на југу и северу, две најпосећеније су Динамо Берлин 1983. (1-0) и цигани у купу 1994. године (3-3). Пре тога, скоро сваки дерби може да уђе у ту категорију, као и маса европских текми.

Апсолутни рекорд нас као домаћина, а да није на нашем стадиону, је Динамо Загреб 1983. у рупи (2-2), око 90.000 гледалаца. Затим Хајдук 1984. (1-0) око 70.000, и цигани 1977. (2-1 за нас, ми домаћини), преко 70.000.

EDIT

Гледам ове снимке и примећујем да је подела на наш југ и њихов север настала између 1966. и 1967. Погледајте овај снимак...http://www.youtube.com/watch?v=Nw1Yca1rX2I

Први дерби после нашег финала на Хејселу, јун 1966 и 38. дерби, ми дајемо први гол и развијају се црно-беле заставе на северу!

Али два дербија касније, у 40. дербију у марту 1967, већ постоји јасна подела на наш југ и цигански север: http://www.youtube.com/watch?v=KQSnT5olRak
 
Последња измена:

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Znam da je nemoguce s preciznoscu to utvrditi, ali onako pitam vas malo starije, milsim mozda znate... Hvala u svakom slucaju.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ипак, и на 45. дербију из 1969. видим чергарска обележја на југу, тачније југозападу, тако да је стриктна подела изгледа настала тек почетком `70-их.
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Kada si vec ovo pokrenuo, cuo sam pricu od starijih da je cak i pocetkom i sredinom sedamdesetih bilo ljudi koji bi iz ovog ili onog razloga dosli na protivnicku tribinu i najnormalnije javno navijali za svoj klub.


Pretpostavljam da vec osamdesetih za takav neki zajeb nije bilo sansi, odn. da bi se neko takav lose proveo na jugu ili severu...?
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
И ја мислим да је тако, према причама старијих, током 70-их је било појединачних случајева да неко оде на супарничку трибину. Касније је све то ескалирало до овога што имамо данас и отишло у неку болесну крајност.

Тада се долазило због утакмице и свог клуба, а навијачки окршаји су били узгредна појава.

Данас, многима од "највернијих" (како себе сами назваше) утакмица и клуб нису чак ни узгредна појава. Да не трујем више тему с тим стварима...:wink:
 

Dr Arslanagić

Početnik
Учлањен(а)
12.07.2010
Порука
196
Reaction score
15
Локација
Zemun, Fontana, Merkator
Kada si vec ovo pokrenuo, cuo sam pricu od starijih da je cak i pocetkom i sredinom sedamdesetih bilo ljudi koji bi iz ovog ili onog razloga dosli na protivnicku tribinu i najnormalnije javno navijali za svoj klub.


Pretpostavljam da vec osamdesetih za takav neki zajeb nije bilo sansi, odn. da bi se neko takav lose proveo na jugu ili severu...?

Cale mi je bio na Jugu 70ih. Naravno, znalo se u Beogradu ko vodi pricu kada su navijaci u pitanju. Rece da je bilo planirano na jednom derbiju u drugoj polovini 70ih u Rupi da se skupi nekih 200 Grobara, uleti na sever, razjuri cigane i pokupi zastave. Odustali su od toga, ne iz straha od dobijanja batina naravno, nego zato sto su se bojali da ce time izazvati stampedo u kome bi neko mogao da nastrada.
 

Леки

Početnik
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
58
Reaction score
0
Локација
Raska
Cale mi je bio na Jugu 70ih. Naravno, znalo se u Beogradu ko vodi pricu kada su navijaci u pitanju. Rece da je bilo planirano na jednom derbiju u drugoj polovini 70ih u Rupi da se skupi nekih 200 Grobara, uleti na sever, razjuri cigane i pokupi zastave. Odustali su od toga, ne iz straha od dobijanja batina naravno, nego zato sto su se bojali da ce time izazvati stampedo u kome bi neko mogao da nastrada.
И мој ћале је ишао 70-тих на утакмице, једне недеље када је Партизан играо кући гледао је нас, а друге када су дречави били домаћин њих, било је то тада још нормално, 80-те су већ друга прича.

Па Пампи је колико знам упадао редовно на север 80-тих и шамарао и постројавао цигане тамо.
 

Laky

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.155
Reaction score
157
Локација
..
Да завршим са гостовањима Партизана у Боки..

85, ??? ?????? '95.jpg

86, ??? ?????? '95.jpg

87, ??? ?????? '95.jpg

Те 1995. год. сениори или први тим Партизана је (за сада) послједњи пут гостовао у Херцег-Новом у склопу одигравања утакмица. Након тога долазили су ветерани или играчи појединачно у својој режији али Партизан као тим, нажалост, више не. Тадашњи тренер П.Ф.К. Тумба ,,петица" био је незадовољан смјештајем, теренима и свим пратећим садржајима које је понудила херцегновска општина и све зачинио реченицом: ,,У Херцег-Новом више никада". :kur
 
Top