Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Superliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Kako nema. Nego šta su Grobari, ako nisu prije svega fudbalski navijači ???
Ajde reci ti meni ko su ti košarkaški navijači, možda navijači Efes Pilsena :roll:
Pa što ne kritikujete što se ne ide na rukometne, odbojkaške, vaterpolo, hokej i druge utakmice, i sami kažete mi smo SD, pa onda sami sračunajte da je to mnogo-mnogo utakmica i da je to nemoguće ispratiti. Onda dolazite do toga da morate da birate utakmice @Šapčanin je to lijepo objasnio. Jer ima puno ljudi iz unutrašnjosti koji čine JUG, i vi mislite da svi imaju vremena i para da isprate toliko utakmica. Jedino da samo to rade.
A niste razmišljali o tome da mnogo ljudi dolazi (na teškim utakmicama prije svega) da da podršku Partizanu iako ne vole košarku. Isti slučaj i sa ostalim sportovima, posebno hokejom.
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
aha,mladene,okej objasnio si mi.znači nema ni u BEOGRADU(nijednog trenutka kada sam kritikovao posetu nisam mislio na ljude iz unutrašnjosti) jedno 5000 navijača,grobara,simpatizera,ljubitelja ili kako god hoćeš koji će doći na utakmicu.bilo je situacija(širok npr)kada su se termini poklapali i bilo je 600 ljudi u pioniru a 7000 na jna.pa jel hoćeš da kažeš da nas ima samo 7600!?a kad se igrala EL i poklapala se sa fudbalom i to sa ligom evrope pionir je bio pun.zato mnogi iz beograda moraju sebi i drugima da priznaju da biraju utakmice na koje dolaze.
 

Montoya

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
57
Reaction score
1
Ako se na utakmici domace lige (NLB se navodno ne postuje i bojkotuje)ne pojavi ni jedna zastava navijacke grupe,onda tu nesto nije u redu. Niko ne trazi od vodja da naprave spektakl kao u Evroligi,vec su dovoljna dva coveka da sa sipke povedu navijanje,koje ce da prihvati tih par hiljada ljudi koji dolaze stalno.
Ako nista drugo bar povremeno,da nasi igraci osecaju da igraju u Pioniru na domacem terenu.Svi ovi sto redovno dolaze znaju sve pesme i jako su raspolozeni za navijanje tako da ne vidim u cemu je bio problem i pre ove frke.Ali ako ne moze da se stigne na kosarku koji je valjda sport br. 2 posle fudbala,zarad rukometa i hokeja onda u redu.
Na stranu rezultati koje ima KK PARTIZAN,tako da mislim da sva ova opravdanja oko zauzetosti Grobara ne piju vodu
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
@to sam ja, svi se pitamo - Đe su navijači iz Beograda? I meni je krivo, baš kao i tebi što nema više ljudi. I meni je krivo što na fudbalu nema barem 10h po meču. Ja sam taj put izabrao fudbal kad su se poklapali termini i ostao razočaran kako je stadion bio prazan, a posle se čudimo što ne možemo mrtvog Briža da dobijemo.
 

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.636
Reaction score
8.835
Локација
"preko bare"
Tacno je, svaki pokusaj organizovanog navijanja bice ugasen. Odluka tribine.

Prije je bilo da Grobari dolaze samo na evroligu, sad da dolaze samo na polufinala i finala, a prije toga ne dolaze 60 utakmica :roll:

Necu bre da se ponavljam sta su Grobari radili za KKP, vidim da vec po dobrom broju ljudi Grobari nisu zasluzni za ove uspjehe, kao dolaze samo kad je fensi, ovo, ono i razne budalastine. I na manje utakmice je dolazio prilican broj Grobara, neki od bitnijih likova su i svaku utakmicu, iako ne bude organizovanog navijanja, iz prostog razloga sto ne moze sve da se stigne, koliko samo sportova pratimo. A odjednom su se zaboravili prethodne sezone, od preuzimanja titule od Buducnosti, preko -30 u Evroligi kad nije bilo fensi, pa sve do danas. Ogromna podrska je data KKP-u, da bi sad ovi iz uprave se ........... (upisati po zelji) na nas. Nimalo interesovanja sa njihove strane da se problem rijesi, mozda zbog necega nisu ni smjeli da daju karte, ali sve se moglo reci, a karte su date raznim likovima. Pa jbt Igor Zezelj je dobio kartu, je li moguce da pored tog imena neko moze da ih opravda?

Ne sporim velike zasluge navijača za uspjehe Partizana i svačije pravo da bojkotuje (ne navija) na utakmicama KK-a. Definitivno smo pokazali sa smo najbolja publika u evroligi (samim tim i u Evropi) . Ali braniti drugima da navijaju za Partizan, naš Partizan!? Za ovakav postupak nemam riječi...

Daleko od toga da tvrdim da je uprava u pravu i da je u redu to što su uradili. Rekao sam i ranije, a kažem i sada da smatram da su u ovom sukobu navijači apsolutno u pravu i da se uprava mnogo ogriješila o njih. Ali ovo...
 

Шапчанин

ЈФША
Учлањен(а)
11.04.2009
Порука
642
Reaction score
0
Локација
СРБИЈА
pa ako su oni samo fudbalski navijaci, a to nije pre svega istina, jer nema razlike kad je sd partizan u pitanju, onda ni nemaju pravo da se bune za karte, jer im je bio derbi, a i nemaju prava da ucutkuju ostale da navijaju. a posto nije istina da su oni pre svega fudbalski navijaci, onda ni ovaj tvoj edit nema veze s vezom!!!

Гробари Југ јесу пре свега фудбалски навијачи. И то је више пута поновљено. Ако се у нешто не разумеш,молим те да не коментаришеш.
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Опет се кренуло у исту причу, вратите се на тему!!!
 

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
Moram samo jos ovo, jer je bitno i za temu. Ne brani se navijanje, brani se organizovano navijanje, postoji razlika. I ne budite senilni, bude i na ovim malim utakmicama navijanja, sad jedino ako ne racunate da moraju biti spektakli da bi se racunalo kao navijanje. I bilo bi navijanja i protiv Tamisa, da nije bilo ovog sranja sa upravom.
 
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
585
Reaction score
122
Извини Давиде, само мало да се дотакнем ове теме о нашој бројности:
Trenutno aktivnih korisnika: 216 (95 grobara i 121 gostiju) Najviše grobara ikad online 880, 01-08-2008 u 12:56 PM.
216 све са гостима. Јесте ово само форум али је јасан показатељ. Приче о милионској армији су само приче. Увек су нас учили да пола Србије навија за наше а пола за Цигане. Како да не! Видимо како тече наша подршка клубу кроз СМС и преносе. Отприлике сви са форума су послали поруку, још неколико стотина преко тога и стало. Осталима пуца пиштољ за неки тамо спорт. Много више од пола тих "навијача" наше половине Србије трибину је видело само на ЈуТјубу кад им је "линково ортак са фејса". Огроман је број и оних које чак ни толико не занима спорт. Погледајте на свом послу, у крају, у школи: поделе су ту као и раније на наше и њихове, али колико ту стварно има људи који навијају за клуб, а колико оних који су се определили само да би се препуцавали. Колико њих може да наброји 5 играча свог тима. У мојој радној организацији од нас двадесетак само нас пет - три наша и два њихова. Од нас пет само ја идем на утакмице, па ни ја редовно. Бирам на које ћу. Бирам јер на то утиче много фактора. Највише даљина и паре. Али рећи да Гробари иду на Евролигу да би се сликали... Срамота. Реално, против Тамиша и Борца нема потребе за масовном подршком из једног јединог разлога - то могу да добију како хоће. Против Барселоне, Панатинаикоса, Ефеса и осталих богаташа не! Уз помоћ трибине шансе рапидно расту. Зато су Гробари ту. Сви бисмо волели да нам је свака хала и сваки стадион увек крцат, али то је немогуће! Нема нас толико. У БГ има 3000 људи који иду на сваку фудбалску, 600 на сваку кошаркашку и то је то! Кад се испуне услови (нерадни дан, лепо време...) то се мало повећа. На европским утакмицама дође још малко више из БГ и гомила нас из унутрашњости којима је то празник. Ето толико нас има.
Реалност је да се Срби све мање занимају за спорт. Наложили смо се масовно као народ на тенис пре пар година, и сада на кошарку јер нам се свидела бајка у којој сиротиња дере богаташе у њиховим условима игре. Причам о раји, не о навијачима. Раја се брзо засити, па на тенису нема ни хиљаду људи (Дејвис, Фед, Ђоковић опен), истих неколико стотина који су то пратили и пре масовне хистерије појачани с пар празилуковића који још нису обавештени да тенис више није кул. Слично као и на баскету.

Сви смо сада у ружној ситуацији. И сви се надамо да ће се ствари поправити, тј. вратити на старо. Надам се да ће наши победити све до краја, а оно да се Гробари надају да ћемо пући да би се доказало да се без Гробара не може, не вреди ни коментарисати.
 

coyote

Početnik
Учлањен(а)
29.12.2009
Порука
171
Reaction score
0
Postali smo razmazeni i naviknuti na samo lepo i dobro.
Nekada se navijalo na svakoj utakmici i stizalo na sve i nije se gledalo na fudbalske ili bambignton navijace.
Sad nam je sve tesko i teze, tesko nam je da se mrdnemo iz Bgda, jos teze nam je da dodjemo u Pionir jer je radni dan, crveno slovo, crni petak...
Rezultati nikada bolji jer su plod nekog sistema koji traje 10 godina i deo je jednog procesa u kojjem su i navijaci dali svoj deo.
Sve to sazreva i beru se plodovi svega toga a nama je sve teze i tesko.
Kada se Duletu vikalo svinjo debela i sa nase tribine covek nije digo ruke i napusavao sve redom i bojkotovao navijace.(nije ostao duzan, to stoji :) )
Kada se diglo sve zivo na tribinu i navijjace tada je Dule je bio stub odbrane i branio sve ko lav. Sve je krenulo od fudbala i napada na tribinu ali Dule nije gledao dal su fudbalski ili bambigton navijaci.
I sada meni nije jasno zasto Dule treba da gleda transparente po halama gde nema organizovanog navijanja, zasto!!
Jer je Silobad krivac jedini.
Pa daj da mu jebemu kevu i da se tacno napise Silobade odjebi.
Treba naci meru u svemu i ponekada treba nesto progutati jer ce sve to jednog dana doci na svoje.
Ali nisu Dule ni Danilovic jedini krivci za sve sto nam se poslednjih meseci dogadja!
Za svadju uvek treba dvoje.
I jos da dodam zarad istine!!!
U Pancevu nije niko nikome branio da navija.
Dal je bilo lose, nikakvo nema veze, navijanja je bilo.
 
Последња измена:

zoran mne

Grobarčina
Учлањен(а)
20.12.2007
Порука
1.147
Reaction score
1.454
Локација
Podgorica cijela, crno-bijela
Pa dobro, na forumu svako ima pravo na svoj stav. Ja razumijem ljutnju JEZGRA, ali sve je ok dok neko nekome ne počne da brani da navija. Partizan pripada svima nama i meni niko na planeti to ne može zabraniti. A ako bi i pokušao, ja ga ne bih više doživljavao kao Partizanovca
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.317
Reaction score
10.931
Локација
Beograd
Sve ovo je jako tužno, polako već postaje i ružno, i besmisleno, jeste, bilo je problema oko karata, jeste, biće ih i ubuduće, oko drugih stvari, ali, ljudi, mi smo neraskidivo vezani, dok nas smrt ne rastavi, i u bukvalnom smislu... Desilo mi se jednom, da je jedan od vodja navijača hteo da me pomeri sa mesta na kome sedim (mada, najčešće stojim ili skačem) rekavši da se sklonim jer se tu navija. Mislite li da sam se sklonila, pomerila na drugo mesto? Ni slučajno! Posle mi je rekao da nije verovao da ću prestajati celu utakmicu, navijati i psovati i bolje i gore od njega, da mu se takav 'gaf' više neće ponoviti... A na svakoj sam utakmici u hali, sa fudbala otišla da bih stigla na basket... Duša me boli zbog svega ovoga, samo me plaši da će uticati na igrače, na tu decu koja stasavaju i koja će nam nositi igru narednih godina, osećaju se izdanima, baš kao i navijači zbog tih jebenih karata, a bojim se da će, na kraju, taj 'račun' morati da 'plati' naš Partizan... Daj da se dozovemo pameti, da nastavimo gde smo stali, niti mi možemo bez njega, niti on bez nas... s verom u Boga i PARTIZAN
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
OK, vracamo se na temu kosarka i superliga:), smorili ste sa eventualnim bojkotom, koji ukoliko bude, sumnjam da ce trajati nesto duze od narednih mesec dana.
Dakle, juce smo pobedili u Kragujevcu sa nesto manje od pola snage, na kraju mogli smo i da izgubimo, ali i ranije da resimo utakmicu. Sledeca utakmica u mnogome reseva nas plasman na tabeli i ukoliko pobedimo bicemo 99,9999...999% prvi na tabeli! U takvu situaciju mozemo sebi da dozvolimo jos jedan kiks do kraja(ali ne verujem da je to uopste moguce)!?
 
Учлањен(а)
08.06.2007
Порука
507
Reaction score
80
Локација
Београд
@Petar Skopje

''Евентуални'' бојкот? Па ако је ситуација у Крагујевцу била онаква каквом су је приказали људи на овој теми, бојкот је на снази.


Moram samo jos ovo, jer je bitno i za temu. Ne brani se navijanje, brani se organizovano navijanje, postoji razlika. I ne budite senilni, bude i na ovim malim utakmicama navijanja, sad jedino ako ne racunate da moraju biti spektakli da bi se racunalo kao navijanje. I bilo bi navijanja i protiv Tamisa, da nije bilo ovog sranja sa upravom.


Борисе, ако под ''навијањем'' подразумеваш аплауз за дати кош, или повике типа ''браво'' или '''ајде'' - то није забрањено. Али, сваки покушај певања било које песме, биће забрањен. Ако је тако, онда то значи да организовани навијачи бојкотују КК Партизан, исто као што су бојкотовали ФК за време Зеке и Бјеке. И не само да бојкотују, него ће група од 20-так њих дежурати на утакмицама, како би спречили сваки покушај навијања - најпре вербалним упозорењем ономе ко почне да пева (наравно уз увреде, јебање мајке и слично), а потом и физичким сукобом ако дотични не престану да певају. Сад, какав ''физички сукоб'' може да се догоди између 2-3 лика који су заједно дошли на утакмицу и 20-так навијача, не би требало детаљније описивати. Никоме не бих пожелео да присуствује таквим сценама које се тешко могу објаснити - зашто, побогу, кажњавати некога зато што је дошао на утакмицу и жели да бодри свој клуб, па да ли је могуће да је то постало привилегија одабраних људи? Моје мишљење је да Југ, од кад ја пратим утакмице, никада није био боље организован и због тога ми је драго, уствари, поносан сам на то како данас југ изгледа (чак је и политиканство престало). Ипак, ова ситуација ми није јасна и ред би био да трибина стави до знања своје захтеве - шта је циљ бојкота? Ако се неко не сећа, КК Партизан (нарочито Дуле), једини је клуб који је подржао навијаче приликом хајке Б92. Зар је могуће да ''сукоб'' ни после месец дана не може да се реши?

Како год било, убеђен сам да ова ситуација неће угрозити домаћу титулу - више ћемо сви осећати мучнину у стомаку, него што ће се то одразити на резулатате. Али, биће ужас уколико се ово прошири и на наредну сезону у Евролиги - без организоване подршке навијача, клуб ће тешко успети да понови успехе из претходних сезона.
 

Nikola_KKP

Grobar
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
475
Reaction score
2
Samo dozivljavam razocarenja u nasu grupu, prvo glasanje za Djuru, sada ovo, sve gore i gore.. sve su to isti ljudi, a postovanje odluka ,, vrha'' razumem jer treba da se zna red, ali ono sto ne razumem su nepromisljene odluke tih ljudi sa ,,vrha''.

Sto se tice superlige, znaju i nasi igraci da se od njih ocekuje titula, i da je ona vec vidjena u nasim rukama, kao sto se ocekuje pobeda nad Hemofarmom, a najteze je igrati vec dobijene utakmice. Verujem u ove momke, imaju kvalitet i izdrzace pritisak. Samo kako se Pera ne umori od dizanja silnih trofeja:s
 

Шапчанин

ЈФША
Учлањен(а)
11.04.2009
Порука
642
Reaction score
0
Локација
СРБИЈА
@Petar Skopje

''Евентуални'' бојкот? Па ако је ситуација у Крагујевцу била онаква каквом су је приказали људи на овој теми, бојкот је на снази.





Борисе, ако под ''навијањем'' подразумеваш аплауз за дати кош, или повике типа ''браво'' или '''ајде'' - то није забрањено. Али, сваки покушај певања било које песме, биће забрањен. Ако је тако, онда то значи да организовани навијачи бојкотују КК Партизан, исто као што су бојкотовали ФК за време Зеке и Бјеке. И не само да бојкотују, него ће група од 20-так њих дежурати на утакмицама, како би спречили сваки покушај навијања - најпре вербалним упозорењем ономе ко почне да пева (наравно уз увреде, јебање мајке и слично), а потом и физичким сукобом ако дотични не престану да певају. Сад, какав ''физички сукоб'' може да се догоди између 2-3 лика који су заједно дошли на утакмицу и 20-так навијача, не би требало детаљније описивати. Никоме не бих пожелео да присуствује таквим сценама које се тешко могу објаснити - зашто, побогу, кажњавати некога зато што је дошао на утакмицу и жели да бодри свој клуб, па да ли је могуће да је то постало привилегија одабраних људи? Моје мишљење је да Југ, од кад ја пратим утакмице, никада није био боље организован и због тога ми је драго, уствари, поносан сам на то како данас југ изгледа (чак је и политиканство престало). Ипак, ова ситуација ми није јасна и ред би био да трибина стави до знања своје захтеве - шта је циљ бојкота? Ако се неко не сећа, КК Партизан (нарочито Дуле), једини је клуб који је подржао навијаче приликом хајке Б92. Зар је могуће да ''сукоб'' ни после месец дана не може да се реши?

Како год било, убеђен сам да ова ситуација неће угрозити домаћу титулу - више ћемо сви осећати мучнину у стомаку, него што ће се то одразити на резулатате. Али, биће ужас уколико се ово прошири и на наредну сезону у Евролиги - без организоване подршке навијача, клуб ће тешко успети да понови успехе из претходних сезона.

Не брини,таквог спречавања навијања како си ти описао неће бити. Једноставно,НИКО неће моћи да се пење на "шипку" и води навијање. Спонтано певање нико неће да спречава,а то се могло видети и у Панчеву. Поздрав,и немој више да шириш дезинформације и да покушаваш да изврнеш руглу нашу групу.
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
@Шапчанин
Ne znam samo šta podrazumevaš pod tim ‚‚spontano pevanje‚‚?To mi baš nije najjasnije,pošto neko mora prvi da počne,nemoguće je da svi krenu u glas istu pesmu,a da li će taj neko da stoji na gelenderu ili na stolici mislim da je manje bitno.Ako dobro razumem pojam ‚‚spontano pevanje‚‚ onda je i ono bilo sprečeno sinoć u Kragujevcu.Navijači iz Kragujevc su se okupili u delu hale gde su i obično protiv Radničkog,neko je poveo ‚‚‚Šampioni....‚‚ to se čulo 2-3 puta, a onda je jasno rečeno da je naređeno iz Bga da nema navijanja.Reci mi šta misliš da li bi se onaj koji je rekao da nema navijanja zadržao samo na tome da je navijanje nastavljeno???

I da se razumemo, nikada nisam bio i verovatno neću ni biti član ni jedne Grobarske grupe zato što ne trpim taj vid autoriteta.Slažem se da je klub opasno sjebao ljude, ali ovo gore što si napisao nije tačno iz ugla iz kojeg ja gledam.Bez ljutnje,sve najbolje :ziveli
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
@Шапчанин
posto si mi reko da se ne razumem ciji su grobari navijaci, sad vidim da se ti opet razums i u to da li ima sprecavanja navijanja ili nema. verovatno si bio u pancevu pa znas, ili si bio u kragujevcu???
 

Sensei 014

Kaznena ekspedicija
Уредник
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
8.167
Reaction score
1.519
Локација
East stand
Prekinite sa raspravom o bojkotu! Svaki sledeci koji napise nesto sto nema veze sa temom dobice ban!
Kad na jednoj strani imate navijacku grupu, a na drugoj klub koji je zasrao, normalno je da prvi korak treba da nacine ljudi iz kluba! Njih zabole tako da je ovo mat pozicija!
I verujte od tih 700-800 ljudi koji dolaze na male utakmice pola su navijaci, verovali vi to ili ne.
 

Daxy

Grobar
Учлањен(а)
13.01.2008
Порука
531
Reaction score
2
Локација
Beograd
Da odvratimo malo misli sa ružnih tema, prekosutra naš klub prvi put igra u Pioniru posle Pariza, od tada je prošlo dosta vremena, nadam se da su se ljudi uželeli košarke i Partizana i da će biti "nekoliko" hiljada ljudi, obzirom i na važnost utakmice. Nadam se da će svako naći vremena da pozdravi celu ekipu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top