Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.442
Reaction score
40.953
Локација
Žrnov
Ako se ne varam i VK je bio 1/1 pa nas sjebaše.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Cudi me da na parceli nismo izvrsili konverziju zemljista, posto se parcela vodi kao vlasnistvo republike, a mi imamo pravo koriscenja.
Sto se tice toga kako ce da nas sjebu...Ne sumnjam da ce naci nacin...
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.871
Reaction score
10.927
Зато што је закон од 2015. а уредба, која је престала да важи доношењем закона, од 2011. Није било могуће радити конверзију док је спор у току. Све те парцеле под којима је стадион, помоћни објекти и тениски терени су у власништву града и републике. Својину 1/1 на објекту они и оспоравају тако што траже од суда утврђење да је уговор о преносу стадиона без накнаде ништав.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Na ekatastru (javni uvid) imas samo osnovne podatke o parceli i objektima na njoj: vrsta objekata, povrsina, sa dozvolom ili bez, i vlasnistvo.
Dobro, to znam, zato sam i pitao ko je vlasnik, jer sam ostale podatke vidio.
Edit: Ko je sad upisan u KN a ko u ZK na stadionu i zemljištu oko?
Pretpostavljam da je KN katastar nepokretnosti, a ZK zemljisna knjiga. Sve je sad katastar nepokretnosti, koji je naslednik zemljisnih knjiga, koje vise ne postoje.
Znači da je zemljišna knjiga ukinuta. Kad je vršeno to "ukidanje" ili kako se kod nas zove to, "izlaganje na javni uvid podataka o nepokretnostima i utvrđivanje prava na nepokretnostima", i kako?
Svojina 1/1, privatna, nosilac prava svojine "Jugoslovensko sportsko društvo Partizan"
Je l' ovo upisano na zemljište ispod i oko samog stadiona (zanima me glavna parcela tj. 20005/1 K.O. Savski Venac) ili samo na objektu tj. u B1 listu?
Ako se ne varam i VK je bio 1/1 pa nas sjebaše.
Pa dobro, narod to 1/1 shvata previše figurativno, kao ako je 1/1 upisano onda je to to. Onda se naknadno desi svašta nešto, pa to 1/1 bude naknadno upisano na sasvim drugo lice isto 1/1. :D
Cudi me da na parceli nismo izvrsili konverziju zemljista, posto se parcela vodi kao vlasnistvo republike, a mi imamo pravo koriscenja.
Sto se tice toga kako ce da nas sjebu...Ne sumnjam da ce naci nacin...
Ovo kao moderator pišem: Vidiš da možeš voditi normalnu, korisnu, argumentovanu raspravu, bez spamovanja. Nastavi u ovom ritmu.
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Зато што је закон од 2015. а уредба, која је престала да важи доношењем закона, од 2011. Није било могуће радити конверзију док је спор у току. Све те парцеле под којима је стадион, помоћни објекти и тениски терени су у власништву града и републике. Својину 1/1 на објекту они и оспоравају тако што траже од суда утврђење да је уговор о преносу стадиона без накнаде ништав.

Dobro se sećam šta si pisao ovde u vezi ovog slučaja, vidi se da si upoznat i sugurno si zvaršio pravni fakultet. E sada mene interesuje, a siguran sam da je to i penal koji ima JSD Partizan jedno pitanje: da li je 1989 postojao zakon ili zakonska mogućnost da JNA nešto nekome proda, pa i za jedan dinar? Koliko sam pratio a pratio sam ga dobro, jer je to krucijalni trenutak za JSD, general Kadijević je tada uradio sve po zakonu, onako kako je on glasio u tom trenutku. Godinu dana je bila zakonska mogućnost za žalbu, i niko nije iskoristio pravo na nju.
E sada ima i ona, da se jednom dato pravo, više nikada ne može oduzeti. U sudskoj praksi, na primer kako se neko odrekne imovine u korist braće, ne može on posle 10 godina da traži tu imovinu nazad. Ako neko postane državljanin Repulike Srbije i kada to rešenje postane pravosnažno kada izađe u službenom glasniku, i ako se ne pokrene žalba čini mi se u roku od 30 dana, više niko nema pravo da tom licu oduzme držaljanstvo, jednino može da on sam pokrene postupak vraćanja držaljastva. Osim u slučajevima da se to uradi na drugo ime preko mrtvih lica.
Po meni ako nam i sud oduzme stadion, a sve je moguće u fašističkom sistemu, vojska sigurno ima da nam isplati nekoliko desetina miliona evra štete. Mada mislim da bi takva odluka vrlo lako pala na Međunardonom sudu.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.271
Reaction score
18.337
Локација
Kej Republika
Zakoni i primena istih u Srbiji. Nemoj da se zajebavamo. Bice kako Vodja kaze i tacka.
Serem mu u usta ona odvratna!
 
  • Like
Reactions: Pop

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
@Sacayak,
Nemoj me drzati za rec, ali to gasenje zemljisnjih knjiga, izlaganje, javni uvid i prelazak u katastar nepokretnosti je bio visegodisnji proces. U mom gradu je to trajalo u periodu od 2004 do negde 2010 godine, ako se ne varam, ukupno je bilo preko 30 katastarskih opstina.
Konverzija se bez ikakvih problema sprovodi od 2009. godine. Po zakonu iz 2009 godine, katastar je bio u obavezi da na svim parcelama na kojima su izgradjeni objekti sa dozvolama, odnosno, objekti koji se po tumacenju katastra smatraju za legalne ( sa odobrenjem za izgradnju, upotrebnom dozvolom, preuzeti iz zemljisne knjige, izgradjeni pre donosenja propisa o izgradnji), sprovede konverziju po sluzbenoj duznosti, bez nadoknade. Naravno da to nisu uradili, jer ne rade nista za dzabe, a izgovor je bio da je ta obaveza bila predvidjena zakonom o planiranju i izgradnji, a oni sprovode zakon o katastru i drzavnom premeru (ili kako se vec zove taj zakon).
Pre dve godine, opet je omogucena konverzija, zahtevi se podnose katastru uz taksu u iznosu od 270 dinara. Pretpostavljam da su u nasem fk, upravo iz razloga sudskog spora sa prasinarovim ministarstvom, preskocili mogucnost konverzije, dok ne rese pitanje vlasnistva.
Moje skromno misljenje je da se to resava pred sudom u Strazburu kao od sale, jer gradjani ove zemlje jedino tamo mogu ostvariti svoja prava, kad u svojoj drzavi ne mogu/ne smeju.
Pretpostavljamo i zbog koga nasi ne salju tuzbu Strazburu.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Dupli post, istekao edit...

Prelazak i ZK u KN...
Katastar je slao pozive vlasnicima svake parcele u odredjenoj katastarskoj opstini, ljudi su dolazili danima oznacenom u pozivu. Ako je sve na parceli bilo snimljeno i evidentirano, katastarska komisija bi samo konstatovala zapisnikom da je katastarsko stanje i cinjenicno stanje i to bi bilo to. U slucaju da neko nije knjizio gradjevinsku ili upotrebnu dozvolu, mogao je tada na javnom uvidu da to uradi bez nadoknade, naravno pod uslovom da je resenje pravosnazno i da je objekat snimljen od strane geometra.
Inace uknjizba dozvole je, bar u mom gradu negde red velicina 5 ili 6000 dinara.

Edit: @batakpudla objasnio zasto nije sprovedena konverzija u nasem slucaju. Tek sad procitah.
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Tužba se šalje sudu u Strazburu tek kada se donese pravosnažna presuda. Sada bi trebao Apelacioni sud da donese pravosnažnu presudu, i posle toga nema više pravo žalbe nijedna strana, e tek onda se možeš obratiti sudu u Strazburu.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.008
samo da proverim, jel marva odjebala iz Partizana?

Bez ovakvih postova!
 
Последња измена од уредника:

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.348
Reaction score
1.327
Od danas smo u blokadi za 7 miliona dinara. Neće Ivica imati para za nove bombe.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Bas cudi info da smo u blokadi. Plate se redovno isplacuju, klub vode ljudi koji se bore kao lavovi za Partizan, dugovi se smanjuju, sve funkcionise besprekorno, redovno se zahvaljujemo predsedniku drzave sto uopste postojimo, imamo ekstra transfere, prihodi konstantni, sponzora nikad vise...
Stvarno ova vest o blokadi deluje sokantno, grom iz vedra neba! Podrska upravi!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.610
Локација
Beograd
Od danas smo u blokadi za 7 miliona dinara. Neće Ivica imati para za nove bombe.
Zašto ne staviš izvor informacije, ako već prvi javljaš za tako nešto?!
Nisam ,,moderacija,, da uvodim pravila ili da nekoga opominjem, ali toliko često sam negodovao na neku bombastičnu informaciju bez objave njenog izvora...ali ne vredi...ta pojava se opet vrati na Forum, kao i u ovom tvom slučaju...
Prosto mi dođe da jednom onako ,,vaspitno,, izmislim neku informaciju na koju će ,,pola Foruma,, da ,,otkine,, pa da vidite kako je to kad ,,rokne bomba,, ali da ne znaš ni odakle je došla ni da li je prava...naravno onda bi posle prava moderacija mogla da me zbog ,,male šale,, malčice ,,vaspitno,, banuje, tako da... :icon-rolleyes: ...
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.008
Našem predsedniku je očigledno lepo u društvu ovog kriminalca mrakića

BKKrTMr.jpg


sunce ti jebem, banda nas bukvalno razara najvećom pljačkom u istoriji fudbala, a onaj ko treba da nas brani pije, jede i smeje se sa njima... koga mi pljujemo i napadamo, veće poštovanje imam za sve one ciganske kriminalce koji ne prezaju ni od čega u korist svog kluba nego za izdajnike iz naše uprave
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Da ne grešimo dušu, ovo je stvarno istina :D
... redovno se zahvaljujemo predsedniku drzave sto uopste postojimo,...

Neko kao terzić na čelu Partizana zarad titule i lige šampiona? Ne. Neka hvala! Makar 10 godina bili bez titule.
Koga mi pljujemo i napadamo, veće poštovanje imam za sve one ciganske kriminalce koji ne prezaju ni od čega u korist svog kluba nego za izdajnike iz naše uprave
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
757
Reaction score
5.775
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
20AC0BE3-640A-4E42-BA2B-112DA0F28195.jpegDeco, Boškić i Čvarkov Djordje.
Ekipa državnog posla na okupu. Možeš da radiš kad hoćeš, koliko hoćeš, da se oblačiš kako hoćeš, oko tebe stari ormari i požutele zahvalnice, slikaš se sa raznim ljudima koji dolaze u naš klub samo izgleda povodom toga. pantela kumara se najavljuje kao nova akvizicija u fss, piksi kao novi trener, a vi se slikajte, niste za bolje. Beskičmenjaci prodani, amateri i dupeuvlakači. Izvinjavam se svim članovima, makar ovde mogu da opljujem ovu bagru, kad mi već nisu blizu. Ko da vas je hitler pravio , bando nesposobna!
 
Top