Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Прелазни рок, лето 2019. (Радио Милева)

Статус
Затворена за писање одговора.

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.323
Reaction score
3.994
Локација
Kobasicarija "Venac".
ne celu mu pise skromnost predanost I profesionalizam.
osecam, ovaj je rodjen da bi dosao u partisan. bibras is on the mission:respect
 

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
ja neznam cemu ove kritike Bilji kad devojka uvek odradi svoj posao najbolje sto moze i u vesniku i na konferencijama avi joj trazite dlaku u jajetu...da necete mozda da vam se vrati borjanka!!!
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.254
Reaction score
2.944
Sad ostaje da navijajmo za Rozenborg...i da cekamo Stevana Jovetica :D ...
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.523
Reaction score
1.320
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
ja neznam cemu ove kritike Bilji kad devojka uvek odradi svoj posao najbolje sto moze i u vesniku i na konferencijama avi joj trazite dlaku u jajetu...da necete mozda da vam se vrati borjanka!!!


Ne trazimo dlaku u jajetu. Trazimo da PR bar bude djevojka ili zena sa manirima, perfektnim poznavanjem engleskog, da ne prekida sagovornike, da na kritiku na instagramu ne odgovara sa "picko, slino"...

Jel' puno?
 

Zeljko_S

Grobarčina
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
1.570
Reaction score
775
Локација
Niksic
ja neznam cemu ove kritike Bilji kad devojka uvek odradi svoj posao najbolje sto moze i u vesniku i na konferencijama avi joj trazite dlaku u jajetu...da necete mozda da vam se vrati borjanka!!!
Prijatelju, nemoj da se ljutis, hendikep srpskog mentaliteta ne lezi u "trazenju dlake u jajetu" vec u opravdavanju i uzdizanju ocigledne prosjecnosti, tamo dje mu nije mjesto. To sto ona "odradi najbolje sto moze" ne znaci da ne moze (mnogo) bolje od toga.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Ne trazimo dlaku u jajetu. Trazimo da PR bar bude djevojka ili zena sa manirima, perfektnim poznavanjem engleskog, da ne prekida sagovornike, da na kritiku na instagramu ne odgovara sa "picko, slino"...

Jel' puno?
Čekaj, kakva je to priča u vezi Instagrama?
Sa zvaničnog ig kluba odgovaraju tako na neke komentare?
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Bilja je sa svog licnog profila odgovorila nekom sa laznog sa tim recnikom u poruci.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Izvinjavam se na off-topic ali mi ljudi kao da ne znamo u kom nam je k... klub! Da nam je samo Bilja problem samozapalio bi se od srece na sred Humske!

Najbolja moguca ideja koja postoji je clanstvo od 100€, i pravo na online glas.
Pa lepo nas 10000 po 100€ smenjujemo “prevodioce” biramo pojacanja, dresove...

Dok to ne bude tako, slavimo Asana i Bibrasa, Ficu i Lazara.. a konf za stampu nek je u drugom planu.

ps svako ko Bilju zna licno rekao mi je da je Grobarcina! (ne menja ovo ostalo, al Bilja > pretumbana sneza)
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
629
Reaction score
2.053
Redovno dolazim na JNA od 69. Ako izgubimo ili igramo lose bukvalno sam dva dana bolestin. Niti zborim nit mrmorim. Moji znaju pa me ne cackaju.
Volim Partizan, volim jbga i kad kritikujem. Volim ga jos vise kad mu ne ide.
Kad bih sada u 67 godini izasao na teren dao bih sve od sebe, voljni momenat extra, ali brate ne bih mogao to da uradim jer Partizan volim. Hocu da bude bolji a ne gori.
Da Bilja ima trunku pameti bilo bi je sramota usta da otvori!
Ali nema i jos se ponosi svojim " znanjem jezika"
Slicno "znanje"pokazije i kad prica srpski. Njena pitanja su na nivou spomenara iz osnovne skole(nizi razredi)
Ne mogu da tvrdim ali to se trpa za platu PR-a.
Klasican manjak znanja a visak samopouzdanja!

Natko trpaj trpaj rumenku!!!!!
Dobrodosao majstore!!!!!!!!!!!!
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.272
Reaction score
7.016
Tema prelazni rok, mi diskutujemo o Bilji i poznavanju engleskog... Nego, da mi boze zdravlja dobijemo jos neko pojacanje, pa da se titula vrati gdje joj je i mjesto. Mislim da se od ovih momaka moze skuckati jedan bas zajeban tim, iskreno samo me brine pozicija napadaca, ne zalim za ozegovicem ni najmanje, ali tu smo sada najtanji.
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Izvinjavam se na off-topic ali mi ljudi kao da ne znamo u kom nam je k... klub! Da nam je samo Bilja problem samozapalio bi se od srece na sred Humske!

Najbolja moguca ideja koja postoji je clanstvo od 100€, i pravo na online glas.
Pa lepo nas 10000 po 100€ smenjujemo “prevodioce” biramo pojacanja, dresove...

Dok to ne bude tako, slavimo Asana i Bibrasa, Ficu i Lazara.. a konf za stampu nek je u drugom planu.

ps svako ko Bilju zna licno rekao mi je da je Grobarcina! (ne menja ovo ostalo, al Bilja > pretumbana sneza)

Aha, znaci covek iz Cacka koji radi za 220e mesecno i ima troje dece nema pravo glasa? S druge strane, Novak Nedic sigurno ima tih 100e, a siguran sam da ima i neke ekipica oko njega, pa ekipica oko Vazure, Vucele, Vuletica, Branka Ruzica, Dacica... Lepo lepo... I ja mislim da nema bolje ideje nego da ko zna kakav sljam i olos privatizuje klub za 100e...
 
  • Like
Reactions: MAK

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Najbolja moguca ideja koja postoji je clanstvo od 100€, i pravo na online glas.
Pa lepo nas 10000 po 100€ smenjujemo “prevodioce” biramo pojacanja, dresove...
Sa tih milion evra moćićemo da odlučimo jedino ko će da nam čisti klozete. Za ovaj tvoj predlog treba nam dosta više, znači totalno nerealno. Na stranu što ne bi skupili ni 1000 članova..
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@MS22 pogresno si razumeo brate, taj covek iz Cacka nema nikakvo pravo glasa sad, kao ni ti, kao ni ja.. Barsa funkcionise tako...
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Pa ne bi imao pravo ni tada... To je moja poenta... Znam ja kako funkcionise Barsa i nemam nista protiv toga, ali kod nas bi za 100e morala da se dobija dozivotna clanarina... Ili da bude 30e... Posto tu ne bi trebalo da bude poenta u parama nego u masnovnosti ljudi koji izglasavaju promene...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.464
Reaction score
41.142
Локација
Žrnov
To što neko ovde reče - ja koristim engleski svakog dana i mogu da kažem da ona dobro zna enegleski- evo ja ću reći da ja 150% svog poslovnog i privatnog života provodim koristeći engleski i mogu da kažem, pod punom moralnom i materijalnom odgovornošću da Biljana Obradović ne zna engleski na nivou koji je potreban da bi neko bio PR kluba i prevodio na konferencijama za novinare.

što je još i gore, ne zna ni srpski na nivou potrebnom da piše tekstove za zvanični sajt kluba.

ono što je pohvalno je što joj je bar stajling i dress code uvek na primerenom nivou za funkciju koju obavlja.

to što "svi znaju engleski danas" je razlog zašto je većini "Biljana ok kako prevodi". Morate da razumete da postoji ogromna razlika između toga što neko zna engleski i koristi ga u poslu i znanja da nivou javnog obraćanja i prevođenja. PR je pod stalnom lupom i tu ne sme biti greške.

I da, devojka koja je prevodila sa japanskog, nije radila simultani već konsekutivni prevod. to su dve potpuno različete vrste i tehnike prevođenja.
 

ElJefe

Početnik
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
120
Reaction score
301
Tako je, simultani prevod je ono sto cujemo prilikom duzih izlaganja, npr kod sudjenja u Hagu gdje prevodilac prica gotovo uporedo sa onim ciji govor prevodi, a kod ovih kracih predstavljanja koristi se konsekutivni prevod gdje prevodilac pamti i prevodi blok od 3-4 recenice dok izlagac pravi manju pauzu. Ako su nasli kvalitetnog prevodioca za japanski jezik (a valjda jeste, jer ko to jos moze da provjeri :D), onda je valjda jos lakse naci za engleski, s tim da veliki broj ljudi koji tvrde da poznaju engleski jezik ustvari imaju poznavanje na nivou srednje skole, ako i toliko. Mali fond rijeci, nepoznavanje gramatike, cak i nepoznavanje izgovora nekih rijeci. Najgori primjer konsekutivnog prevodjenja je govor Zeljka Obradovica na konferenciji nakon debakla na EP 2005 u kosarci :)
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top