Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Djuric vs Sava

Статус
Затворена за писање одговора.

gravedigger

Grobar
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
809
Reaction score
85
Pa zeka zna gde i kakvu je grešku jednom napravio. Pa je sad više ne ponavlja.
 

WAleks

Grobar
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
292
Reaction score
11
Локација
Zemlja izlazeceg sunca..
Savo Milosevicu, svaka cast za hrabrost i trud koji si ulozio da se vidi i cuje kakvi ljudi nam sede u upravi. Vredelo je.

Predstavnici Grobara, velika greska.

Za novog-starog predsednika u upravu, nadam se da znate sta radite i da ce makar sreca da vas prati, jer mislim da ce vam trebati.

Jedino dobro sto vidim u svemu je ulazak Alberta u upravu, i dalje verujem u njegovu hrabrost, pa ako se pokaze da je vecina ovde bila u pravu, videcemo ga na nasoj strani uskoro..
 

WAleks

Grobar
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
292
Reaction score
11
Локација
Zemlja izlazeceg sunca..
Moram da napomenem samo jos 2 detalja koja mi toliko bodu oci da sam ocoravio.

1. Dzomba na skupstini FK Partizan?!

2. Ratomir Babic u replici Savi pre glasanja: "Danas bi Savo možda i bio izabran za predsednika Partizana". Babić se potom brzo ispravio: "A možda će biti izabran...". Da li nekom nesto nije jasno ovde?!

Ovo je samo deo razloga zasto sam toliko zeleo promene u Partizanu, ali docice i taj momenat.
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.227
Reaction score
33.666
Локација
vaginamandibularia
Verovali ili ne, a ni sam nisam verovao do malopre, Sava je došao na skupštinu bez ikakvog materijala? Bez prezentacije, slika, papira... Ko neki klošar. U prevodu - nije odradio domaći zadatak, pričo je iz glave, vodio isključivo negativnu kampanju (valjda su ga tako naučili u stranci), i na takav smešan način je hteo da postane predsednik Partizana? Ej, za kim mi žalimo? Dečko nije mogao da dobaci. Verovatno je Đura nesrećno rešenje, al haos u kome je Savo bio na jučerašnjoj sednici ko muva bez glave, delovao je smešno.. Šteta, dečko me je razočarao, očekivao sam više od njega, ako ništa drugo, a ono ozbiljniji pristup problematici, a ne puko prepucavanje.. A mi se smejemo video-bimu, al isti je 6x više rekao od Save. Uopšte se ne čudim što je Sava dobio 1 glas... Sledeći put, ako uopšte poželi da se kandiduje, nek razmisli šta da promeni. Negativna kampanja vodi u poraz, čovek kome je diplomatija misaona imenica ne može biti predsednik kluba kakav je naš, da ne spominjemo način izlaganja sopstvenih ideja... Ovo je poraz medija, jer su mu oni davali najveću podršku, a verujem da ni mnogima od nas, običnih navijača koji ne sedimo u navijačkim grupama, Savin poraz nije lako pao. Međutim, svaka škola s plaća, a Savo je jučerašnju platio skupo. Jedino gde je stvarno zasro je odnos prema onima koji su bili za njega, a koji se ogleda u načinu na koji je napustio sednicu - pobegao je pacovski, to ne priliči čoveku koji teži da postane predsednik Partizana. Uostalom, Posle jučerašnjeg istupanja, njemu je jedina moguća funkcija - podpredsednik kluba, bar u ovakvom sazivu. Za predsednika nije, za sportskog direktora- mislim da je Tomić mnogo bolji, a i Nađ mi deluje ozbiljnije od Save. Sekretar kluba Savo ne može da bude, ako ništa drugo, a ono zbog sramnog istupa juče. Onako bi ja, da sam pijan, predstavio program koji bih izmišljao na licu mesta, a siguran sam da bi prošao bar 3x bolje od Save, tj. da bi uzeo 3 glasa od 54....
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.447
Reaction score
2.215
Razocaran sam izborom novo starog predsednika Skupstine Partizana, mnogo me cudi kako jedna legenda kluba moze dobiti samo jedan glas od 50 i kusur delegata. Ja i dalje cu da navijam za Partizan izbor vecine nazalost se mora postovati ako vec zivimo u demokratskim drustvom. Jos jednom steta za Savom koj je vise nego kvalitetnija licnost od sadasnjeg predsednika covek koj je posvetio zivot za fudbal i koj ima vise kontakta niz celog Sveta sa ljudima vezani za fudbal.Mozda dodje uskoro novo sazivanje skupstine pa da mu bude izglasano nepoverenje novog predsednika ili cekacemo privatizaciju kluba i novog vlasnika, ipak mora ovo istrpeti i to cetiri naredne godine!
 

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
Da li ce i kakve posledice snositi oni koji su digli ruku za Djurica ako ova nova-stara uprava zasere situaciju?Funkcioneri: neki ce otici a neki ostati jer smo im mi dozvolili da budu vecni a sta je sa vodjama navijaca?Posto su se opredelili za opciju Djuric neka budu bar jednom u zivotu ljudi i neka stanu iza svojih reci tj glasa.kao sto su bili dosledni kada su bojkotovali dolazak dok Zeka i Bjeka nisu otisli tako sada ako njihova opcija pukne neka odu oni sa tribine.Neka predju na istok i zapad i neka idalje navijaju za svoj klub a tribinu neka prepuste drugom.Neka se ne boje,nece tribina propasti posle njih.Medjutim problem je sto ce opet ti isti u nekom novom reizboru za 1.coveka kluba dizati ruku za nekog drugog.Ja ne znam za druge ali ja nisam vaspitan da mogu tako nesto da uredim.Mene bi bre bilo sramota ali sacekajmo da vidimo hoce li jug ostati dosledan.Ja bih voleo da Partizan igra polufinale LS dogodine i da ja budem taj koji je pojeo govna ali da Partizanu bude bolje.Medjutim tesko ce se navijac Partizana toga nagledati.I jos jedna stvar koju sam primetio,cini mi se da je pre izvesnog vremena tj do skora stav juga bio da nijedan kandidat ne zadovoljava njihove kriterijume i da oni zele 3.kandidata u vidu gospodina 'Ktitora' . Sta se desava sada kada je taj za koga su oni bili stao na stranu Save Milosevica otvorenim izjavama cak i vise u klubu?Zapamtite taj covek vise nikada nece biti spomenut u pozitivnom kontekstu od pojedinih ljudi a do juce su ga zeleli.On je za njih sada isto sto i Savo.Sta se desilo zapravo, jug jednog dana Zeli 'Ktitoa' a drugog dana dize ruku za Djurica.Jebes mi mater ako su ovo ciste stvari.I jos se pojedinci dice u ljubavlju prema klubu.Nije to ljubav ali pojedinci to nikada nece shvatiti.Mrznuo sam se i ja na Sahtjoru pa me niko ne zarezuje ali sta ces.Neko cuti i navija a neko je 'Bogom' dan da odlucuje u ime vecine
 

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.630
Reaction score
8.791
Локација
"preko bare"
Ja uopšte nisam iznenađen. Nije ovo prvi put da su smutili u Partizanu. Sve je bilo jasno kada su izabrali skupštinu "po meri".



Čovek se malo sjebao, ali na kraju ispravio.

Prestavnici Grobara su me neprijatno iznenadili. Mogu oni da glasaju kako hoće, ali činjenica je da je većina navijača (simpatizeri, Partizanovci, Grobari.... nebitno) je za Miloševića. Da su bar bili uzdržani, to bih razumeo, ali da glasaju za Đurića. Meni je sada sve jasno i od danas ti ljudi ne prestavljaju mene!

Pa zasto su onda glasali za Zeku?
Mislim bili su ljuti na Sava , jer je on onomad podrzao Zeku?
Sada su oni podrzali Zeku???
Ko ovde koga zajebava???
Gde je obraz tim ljudima???

To je ipak samo onih 7% i to me raduje, jer ima i nas 93%.....

Znam da cu biti kaznjen za ovo , ali izneo sam istinu i nije me sramota.

E ljudi moji kao mala deca ste čast izuzetcima, pažljivo sam pročitao sve komentare od izbora i nemogu da se načudim !!
Pa šta se vi sad toliko isčuđavate tome na koji način je vršen izbor, kome se priklonila većina članova skupštine , pa jeste li vi juče se izlegli ili se pravite grbavi, jeste li vi svih ovih godina decenija pratili Partizan i način na koju se radi u njemu , ako jeste ovo vam dođe kao jedna potpuno normlalna stvar , zaista sam začuđen vašim komentarima!!
Osvrnite se malo iza sebe pa se setite svih prethodnih uprava , razlike nema u odnosu na ovu sadašnju ako je ima nijanse su u pitanju!!
Nekima su nakon izbora đurića potonuli svi brodovi, " gotovo je raspadamo se , ode titula, prodaćemo sve" vi ste ljudi izgleda mnogo zaboravni ili se samo tako predstavljate!
Ne ponašajte se kao deca, okrenite se oko sebe pogledajte u kakvom nam je stanju celokupno društvo, pogledajte na kojinačin sve funkcioniše u srbiji, pogledajte do kojeg nivoa ide korupcija,igra iza leđa, pogledajte na koji način se posluje , društvo je iskompromitovano do svake svoje pore i segmenta i vi tu dižete toliku hajku nakon ove skupštine, meni je ovo poptuno normalna i očekivana stvar uzevši u obzir sve !1
I nećemo mi da se ugasimo i da propadnemo i nećemo tek tako olako da izgubimo titulu kao što mnogi ovde zakukaše, bilo je i gorih situacija mnogo u Partizanu pa su se titule osvajale!1

Poslije svega viđenog i izgovorenog ostaje mi samo nešto da pitam:

Zašto smo uopšte imali bojkot i koji su njegovi rezultati???:confused

Da me neko pogrešno ne razumije mnogo poštujem 99% Grobara koji su redovno na utakmicama i tamo ostavljeju svoje grlo i dlanove i to samo zbog ljubavi prema Partizanu, ali nikako ne mogu da razumijem njihove vođe i predstavnike. U stvari, njih mogu da razumijem, ali mi nije jasna ova većina, koja ih slijepo i bez pogovora podržava, poslije svega viđenog. Ja sam daleko od Beograda i žao mi je što ne mogu češće biti na utakmicama. Možda i zbog toga nisam upoznat sa situacijom, ali mi neke stvari nisu logične.
 

WAleks

Grobar
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
292
Reaction score
11
Локација
Zemlja izlazeceg sunca..
@ Enslaved

Nije mi bas jasno nesto, ti Savi prigovaras to sto nije imao prezentaciju, slike i sto je dosao bez papira? Ne razumem, to sto mu ne treba papir da ga podseti kako zeli da izgleda Partizan u buducnosti tebi je mana? Licno nisam video da li je imao neki papir sa sobom ili ne ali meni to nista ne znaci, ne znam zasto ti je to bitno.

Drugo, negativna kampanja? Pa sta sad to znaci, nije dozvoljeno reci koliko je los tvoj protivkandidat i sta je sve upropastio u proslosti? A toga je nazalost bilo mnogo. Pa da mu se sve zasnivalo samo na tome pa i da kazes ali nije tako.
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Синоћ на СОС-у Иван Голац рече да је да ће Ђурић врло кратко да буде на функцији на коју је јуче изабран. Зна ли можда неко нешто више о томе?
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
I ja da se upisem! Cestitam reizbor g. Djuricu... Da li je najbolje resenje za Partizan - nije, al' bolje nismo imali na vidiku. Sava i njegova dva glasa najvise govore o tome koliko je on neozbiljan i zaista mi nije jasno kako Je-Ne-A moze da tako zdusno brani ona dva-tri miliona, itd...

...Obecao ih covek koji je dosao na izbore bez ikakve strategije osim gomile obecanja! Sacuvaj Boze...

...Sto se mene tice - zadovoljan sam jer smo blize tituli nego sto bi joj bili u drugom slucaju! To svi koji imaju imalo mozga - razumeju. Po meni - apsolutni prioritet Partizana. Svi koji tvrde suprotno su prodavaci magle...

...Ono sto bi me svakako razocaralo je da sada ova mladja ekipa (kao sto najvaljuje Je-Ne-A) - krene da ubacuje klipove reizabranoj upravi - kao i do sada - i to je jedino sto moze da nas odvede u propast.

Edit: Grobari - endem koji karakterise izuzetno slabo pamcenje! Sada je Tumba - idol, legenda, sah, kralj, a kada gubi katastrofalno u Evropi, kada osvaja "namestene" titule, kada pljuje Kovinjala onda je sta?

Evo da ti odgovorim po tačkama, s obzirom da si me na više mesta gore direktno prozvao:

"Sava i njegova 2 glasa" mnogo više govore (potvrđuju) o tome kako je sramotno montirana skupština, nego što govore o njegovoj neozbiljnosti. Osim ako pod pojmom "neozbiljnost" ne smatraš to što Sava nije isto tako kao i protivnička strana "muljao". Ako to smatraš, onda neka ti bude da je Sava bio neozbiljan. A kako je mogao biti ozbiljan? Da možda nudi i nutka lovu već "nameštenim" delegatima, da ih potkupljuje, da parama "oslobađa" njihovu savest od njihovog straha ili njihovog interesa? Neka...bolje da je bio "neozbiljan"...

A i pored najbolje volje i želje, ja stvarno ne vidim u čemu grešim ako branim potez u kojem čovek otvoreno kaže (obećava) da će odmah uneti svežu lovu u klub. I još manje razumem da se nekome ko se negde kandiduje prebacuje to što daje obećanja ako bude izabran?!? Pa šta treba da radi? Da svečano izjavi da će učiniti sve, pa i uneti lovu, i to bez obzira da li će biti izabran ili neće? Da nije možda sad čak i dužan da donese pare na ruke Đurićima, Babićima, Vukadinovićima i ostalima?

O kakvoj njegovoj strategiji (zj. nedostatku strategije) ti pričaš? O "mutljavini" da se postane predsednik, ili o strategiji ako se postane predsednik? Ako misliš ipak na ovo drugo (jer sam ti na ono prvo već sve napisao što mislim), onda će ti svako ko je sve ovo pratio reći da je on IZMISLIO strategiju u poređenju sa onim što je viđeno na video bimu. Sadržaj kojeg smo videli na video bimu nije naime bio ništa drugo nego "ukradena" i malo "našminkana" prezentacija koju je bivši predsednik Popović prezentovao u hotelu Hajat pre par godina. Pri čemu je sastavljač onoga na video bimu malo "kraduckao" i od onog što je Sava prethodnih dana javno iznosio na konferenciji za štampu i na gostovanjima po medijima.

Ako ti misliš da smo sa svim ovim što smo videli sinoć bliži tituli, ja ne znam šta da ti kažem...e blago li se tebi tako optimistično-realnom. U koje pare hoćeš da se kladiš (ako uopšte hoćeš) da mi ove sezone nećemo uzeti nijedan trofej, znači čak ni kup?

Kad i gde sam ja najavljivao da će "mlađa ekipa krenuti da podmeće klipove novoizabranoj upravi"? Da ti ja nešto kažem: Ovoj upravi neprijatelji ne trebaju. Ona će sama sebe dovesti do propasti vrlo brzo. Samo otvori pažljivo oči i uši narednih dana, nedelja i meseci. Već do maja ćeš ukapirati koliko sam bio u pravu.

Mene je Tumba juče oduševio svojim nastupom, načinom kako je predložio Savu. A pogotovo me je oduševio zato što je on, u to sam uveren, znao da je usamljen među svim onim "pošteno" izabranim delegatima. Petarde po Evropi sa njim na klupi me i dan-danas bole, ali...kako su one samo minorne i nevažne u odnosu na ono što je Tumba juče uradio...
 

drumo

Grobarčina
Учлањен(а)
19.10.2009
Порука
1.695
Reaction score
80
Локација
tumba libre ...
Neko cuti i navija a neko je 'Bogom' dan da odlucuje u ime vecine[/QUOTE је написао(ла):
Одувек било и биће за вјек и вјекова. Сад дал је Бог умешао прсте нисам сигуран.
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
Na partizan.rs ima 0 (!) komentara na vest o pobedi Dragana Djurica.
Da li to niko nije hteo da ostavi komentar ili nesto drugo?
Pravi komunizam, ne sme se izneti slobodno misljenje.
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.227
Reaction score
33.666
Локација
vaginamandibularia
@ Enslaved

Nije mi bas jasno nesto, ti Savi prigovaras to sto nije imao prezentaciju, slike i sto je dosao bez papira? Ne razumem, to sto mu ne treba papir da ga podseti kako zeli da izgleda Partizan u buducnosti tebi je mana? Licno nisam video da li je imao neki papir sa sobom ili ne ali meni to nista ne znaci, ne znam zasto ti je to bitno.

Drugo, negativna kampanja? Pa sta sad to znaci, nije dozvoljeno reci koliko je los tvoj protivkandidat i sta je sve upropastio u proslosti? A toga je nazalost bilo mnogo. Pa da mu se sve zasnivalo samo na tome pa i da kazes ali nije tako.

Savi prigovaram što je nastupio nepripremljen i potpuno neprofesionalno, s obzirom na koju funkciju je pretendovao. Onako može da se prijavi za posao vozača autobusa, a ne predsednika kluba kakav je Partizan! Svako ko je ikada bio na nekom intervjuu za posao, zna o čemu pričam. A ono juče je upravo to - intervju za posao, samo sa medijima.

Negativna kampanja je kad su ti najveći argumenti greške protivnika. To je pokazatelj da ne poseduje diplomatske kvalitete neophodne da bude predsednik Partizana.

U prilog tome govori i bežanje posle skupštine. Kao i silna uvređenost, ko da je juče dao 10 milki? Savo je precenio sebe, tako je i prošao. Šteta, više sam očekivao od njega...
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.301
Reaction score
10.818
Локација
Beograd
žensko, redovno na utakmicama, sa sve sezonskom ili bez nje, na Jugu, naravno, ali ne shvata, zaista, čemu ovakvo raspoloženje, što reče Čavić, kao da smo se ispileli juče pa ne znamo šta se i kako radi u ovoj našoj, kakvoj takvoj, jedinoj Srbiji, jeste, i ja sam razočarana rezultatima izbora i ja ne mogu da verujem KAKO se to sve desilo, a ne ŠTA, jer svako sa imalo mozga i racia znao je da se to i sprema i da do promena, kakvih takvih, neće doći... niko ne da, bre, udobnu fotelju i ostale privilegije, kad ćemo to shvatiti? jako me je iznenadila činjenica da je čovek čija mi je slika avatar, koga obožavam, u koga verujem, odlučio kako je odlučio, nadam se da će on biti taj koji će bar, ako ništa drugo, pokušati da neke stvari usmeri u onom pravcu koji svi mi želimo, ali teško, bojim se, jako teško... jedino što nama, običnim zaludjenicima i zaljubljenicima u svete boje našeg dresa, preostaje je da i dalje budemo tamo gde nam je i mesto, u hali, na tribinama, i da se nadamo da ćemo nastaviti u pravom pravcu, a ako to ne bude to što svi želimo, onda da opet dignemo glas, da shvate da PARTIZAN nije njihov, da je naš i da ga ne damo tek tako, bilo kome, da se igra njegovim ugledom, našim srcima... s verom u Boga i PARTIZAN
 

lottoman

Početnik
Учлањен(а)
15.07.2007
Порука
36
Reaction score
0
Локација
u blizini, tu negde
@Peca
verovatno komentari nisu isli na ruku Djurica pa nisu ni objavljeni.

Desavanja kod nas su se kako tako za sad zavrsila. Pocela je raspodela funkcija pa cemo da vidimo kako ce ici u narednom periodu. Slicne stvari se desavaju i u Juventusu pa me bas interesuje kako ce to tamo zavrsiti cisto da uporedimo, znam da mi nismo Juventus ali ko zna mozda i naucimo nesto(ukoliko dodje do nekih korenitih promena) ili cemo ukapirati da u svetu rukovodjena fk svuda u svetu vlada ista prica.

Jel' istina da je Sava dao otkaz na mesto u skupstini?
 

WAleks

Grobar
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
292
Reaction score
11
Локација
Zemlja izlazeceg sunca..
Ali covek je svoj program izlozio i tebi i meni i medijima ne samo juce, nego danima, zar je tebi bitno sto nije imao to napisano na papiru juce?!

Za negativnu kampanju se opet kazem, ne slazem sa tobom ali nije bitno a odlazak uopste ne dozivljavam kao bezanje. Pa ne nego je trebao kao neki licemer da ostane i da se smeska i rukuje sa novim starim rukovodstvom za koje misli da ce od voljenog mu kluba napraviti sprdnju.
 

Dzoni82

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
567
Reaction score
756
Nije mi bas jasno nesto, ti Savi prigovaras to sto nije imao prezentaciju, slike i sto je dosao bez papira? Ne razumem, to sto mu ne treba papir da ga podseti kako zeli da izgleda Partizan u buducnosti tebi je mana?
Da, to jeste mana. Bilo koji proizvod (osim njegovog kvaliteta) prodaje i pakovanje. Morao je da se potrudi da ima prezentaciju! (jebiga nije to neka mudrost napraviti je!)
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Čitam ovu Đurinu prezentaciju, pa da ponešto kažem o njoj..

Lepo je sređena, Klem bi mu dao 10 na Građevinskom Faksu iz predmeta Poslovne Prezentacije i Komunikacije.

Zajebo je godinu osvajanja srednjeevropskog kupa ( nije '76. već '78.)

Vezano za prvi tim - ništa konkretnije od onoga što smo i sami znali, ekonomska terminologija; nisam oduševljen..

Što se tiče omladinskog pogona, neke stavke mi se sviđaju, npr. Pooštravanje discipline, edukacija trenera, pojačan individualni rad i izgradnja internata. Ako ovo odrade, biće još bisera u ovoj našoj omladinskoj školi.

Što se tiče organizacione strukture, racionalizacija radnih mesta je ok, odnosno ko nam je višak na platnom spisku - doviđenja i prijatno. Anganžman eksternih stručnjaka za organizaciju ( jel sudijsku, ko yveyda :D, ako, klin se klinom izbija)

Ne znam koji će nam kurac zamenik generalnog sekretara? Ta funkcija mi nije jasna.
Al bi zato direktora za marketing izjednačio sa gen.sek., ako ništa drugo, svesni smo da tu možda i najviše "škripi"

A sad ono glavno - FINANSIJE.

stabiilizovati prihode od prodaje igrača? To tumačim jedino kao - ko je najbolji, automatski ga prodajemo, da ispunimo kvotu?? Ne sviđa mi se ni malo ovakav plan. Pa zar nije dugoročan plan kluba da se igrači poput Jovete i Ljalje što duže zadrže u klubu, da bi se podigao kvalitet tima a samim tim i rezutata na terenu?? Ovo znači da će i dalje da prodaju najtalente a da nam dovode Simu Sipu od 100 godina/kila da nam krpi rupe u timu... MINUS

Marketing, ništa epohalno, povećanje broja gledalaca, komercijalizacija svega što na sebi ima grb kluba i slične 100 000 000 000 puta rečene stvari. Ovo "komunikacije" slobdno metnite pod marketing, to je u osnovi isto. Mislim, brendiranje, tviterisanje i fejsbučanje...

Infrastuktura - oće veći konfor i tako to. A pazi ovo: oće da meću gejače i govna, šatro nekakve pripreme za građenje novog stadiona. Meni metanje kojekakviš grejača od 1 000 000 evra koje bi bageri posle cvrcnuli i nije neki logičan potez.. Odnosno, od novog stadiona nema ništa (iskreno me zabole, meni ovaj super). Ipak su pomenuli stadion, čisto da ostanu dosledni svim upravama u zadnjih 20 godina :D

Oće da grade tribinu na Teleoptiku. E, to je već lepo, možda i znak da će da puste Optičare u superligu. Ili ipak planiraju novi stadion, a dok se gradi da igramo u Zemunelu??

Ovo za biznis model se slažem, jedino bi na osi na kojoj piše vreme dodao u zagradi {meri se u milijardama godina}. Toliko će nam trebati da porastemo do internacionalnog brenda, bar u ovom tempu...

Za privatizaciju je i moja baba mogla iz kolica dupetom ono da napiše, svako na ulici da ga zaustavite sve ono već zna napamet..

PROJEKTI

Novi stadion - sve već viđeno

Fondacija Partizan - lepo, sviđa mi se ideja, PLUS

Partizan - moja kuća - ok, ništa epohalno

Partizan u saradnji sa azijatima i afrikancima - dok saradnja ne postane opipljiva ( reprezentativac Koreje u PFC, naprimer), nema šta da pričamo, godine će proći da nam ovaj segment donese neku blagodet.

Svetski omladiinski kampovi - ajde da vidimo i to čudo, ove godine smo otkazali do sad tradicionalni u bgdu, kako bi tek organizovali neki u npr Čikagu?

Veterani-ok

Familija na tribinama, porodični popusti - kul, to je ono što se traži, otvorite sektor na zapadu samo ua porodice, itd.

Media day - ništa epohalno

Open day - lepo bi bilo, ok.

I na kraju, moj favorit - UKLANJANJE OGRADE NA STADIONU

:D Može to, al na onom delu gde su porodice.. Jebote, pa svi bi uleteli:D

Sve u svemu, začin C. Par lepih idejica, ništa se bitn ne menja, sem ako stvarno ne dođe do privatizacije pa nas, što reče CrnoBeli ne pokupuju arapi.

Simpatična prezentacija...

41 slajd ukupno. Hajdemo po slajdovima:

SLAJD 1:
Lepi trofeji. Fali uz njih samo autogrami Karadžića, Jokanovića, celog sportsko-rukovodećeg sektora u te 2 sezone, kao i fudbalera Partizana koji su učestvovali u osvajanjima tih trofeja.

SLAJD 2, 3 i 4:
Jedna prazna i suvoparna priča, čisto da se popuni prazan prostor.

SLAJD 5:
Neverovatno prazna priča, potkrepljena još neverovatnije unetim ciframa. Gde su nam tih 5.000.000 navijača? Koliko njih u toj cifri nije želelo Đurića za predsednika? Koliki je prosek naših navijača koji je ove sezone prisustvovao našim utakmicama? TV-auditorijum? Šta mi imamo od toga? Koliko para zarađujemo od TV-prava?

SLAJD 6:
Em ne znaju kad smo osvojili Srednjeevropski kup...
Em se kite tuđim perjem pominjanjem svih trofeja u Partizanovoj istoriji...
Em u startu dva učešća u grupnim fazama Lige Evrope (koja se jedino tiču njihovog mandata) stoji ispod jednog velikog naslova koji glasi "USPESI". :banghead

SLAJD 7:
"Naša misija - biti vodeći fudbalski klub u regionu..."
Gospodo, mi smo BILI vodeći klub u regionu, i to sve do pre par godina...

SLAJD 8:
"Naša vizija je savršenstvo kome težimo..."
Nemam komentar. Ali stvarno nemam.

SLAJD 9:
"Održati važnost na sportskoj sceni Srbije uz naklonost publike i medija..."
Znamo svi kolika je naklonost medija prema nama...Znamo svi koliko publike imamo na stadionu...A oni bi sve to još da ODRŽAVAJU...:banghead

SLAJD 10, 11, 12...16:
Totalno, ali totalno prazna i suvoparna priča...pri čemu se tu još, zamislite, priča o STRATEGIJI...za koju je "mrzim sve" rekaoda je falila Savi...

SLAJD 17:
Imate 11 segmenata na slajdu koji predstavlja "Akcioni plan".
Ono što je ČISTA NULA (toliko to vredi danas u Partizanu) je sledeće:
- marketing
- komunikacije
- odnosi sa institucijama
- odnosi sa lokalnom zajednicom
- biznis model
Organizaciona struktura? Već decenijama zapuštena, staromodna, "mrtva" jednom rečju...
Finansije? Nemam komentar.

SLAJD 18:
Nenad Popović je bio puno hrabriji i ambiciozniji. U njegovoj tadašnjoj prezentaciji u Hajatu je jasno naveo da je cilj prve godine grupni deo takmičenja u kupu uefa, potom minimum to isto sa zimovanjem u Evropi, potom LŠ, potom LŠ i zimovanje u jednom od dva takmičenja (LŠ ili LE)...Ovi danas u svoj akcioni plan stavljaju KONSTANTNO PRISUSTVO U MEĐUNARODNIM TAKMIČENJIMA!?! :banghead Znači važno je da izađemo u Evropu!?!:banghead Sem toga, oni pišu UČVRSTITI POZICIJU LIDERA U SRPSKOM FUDBALU...Videćemo vrlo brzo, već do maja, kako će je to učvrstiti...Pri čemu smo trenutno lideri samo kad je u pitanju teren i domaći trofeji (koji su oba u našem vlasništvu). Kao KLUB mi nismo lideri u srpskom fudbalu. Cigani su na svim frontovima kao klub ispred nas, osim kad je u pitanju trenutno stanje finansija. Ali ponavljam, trenutno. Trenutno.

SLAJD 21:
Totalno zastarela organizaciona struktura...
Idite recimo na sajtove nekih nemačkih klubova (tamo sam video da klubovi poput Bajera iz Leverkuzena, Šalkea, Verdera itd...) da vidite kako izgleda moderna struktura jednog kluba sa evropskim ambicijama...
Najviše mi upada u oči sledeće neznanje: Marketing i komunikacije se nikada, ALI NIKADA, ne odvajaju jedan od drugog! To mora biti jedan jedini sektor, tu mora biti jedan jedini glavešina. Ili mora biti sektor marketinga u kojem su komunikacije jedan od podsektora...
Pa da su barem lepo prepisali od Popovića, bez želje da sami nešto makar malo improvizuju...

Sad ću malo da se odmorim od silnog nerviranja dok sam sve ovo pisao, pa ću da nastavim sa narednim slajdovima...Dolazi ubrzo jedna mnogo interesantna tema sa nazivom "MARKETING"...Joj koliko tu tek ima nedostataka, amaterizma, nepoštovanja nekih osnovnih načela i principa koji se praktikuju svuda u svetu...
 

Igman

Početnik
Учлањен(а)
02.11.2006
Порука
88
Reaction score
2
Локација
Brisbane - Australia
- Savo Milosevic - Predrag Mijatovic - Zоran Mirkovic - Milivoje Cirkovic - Ivan Tomic - Radomir Antic ....... Njih zelimo u Partizanu !!! - - - Simo Srbija i ostali predstavnici Grobara na Skupstini Partizana - zelim da mislim da niste primili pare za podizanje onih ruku, glasanjem za Djurica nas sigurno predstavljali niste !!!
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.070
Reaction score
8.373
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Важно је да Ђурић ради културно. Завуче га, али у рукавицама...јбт човек намести цео изборни поступак, лансира саопштења у маниру ЦК КПЈ, не нађе за сходно да се обрати бирачима...довођење оне будале од Џомбе у скупштину...све то нема везе, важно је да је Саво некултуран јер није остао да до краја седи на тој спрдњи од скупштине.

Није ваљда да ви стварно верујете да је Ђурићев позив Милошевићу искрен? Да је Нађов позив Милошевићу искрен? Не будите наивни, кад знам да нисте.

Понављам, победа било којег од кандидата ме не дотиче превише. Где су избор, ту су и препуцавања, обећања и сличне ствари. И на то ћемо се навикавати све више када је ФК у питању. И сасвим је ОК да имамо различита мишљења. Али када се победа оствари у најцрњем комуњарском маниру, онда стварно имам осећај гађења, небитно да ли је поражен Саво Милошевић или Миша Тумбас.

Оваквим избором Ђурић је сам себи направио медвеђу услугу. Није питање Ђурића или Саве, питање је да ли хоћемо да нам скупштина буде легална или да личи на партијске састанке из доба Тита и Кардеља. Кад се нешто наопако створи, не може дуго да потраје. Живи били па видели.

Over and out.

:clap NIsta da se doda a ni oduzme, sve je receno! Nazalost bole ove reci ali su itekako nasa surova istina:cry:!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top