Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.101
Reaction score
15.874
Локација
Храм фудбала
Neko je ovde pisao da ce biti snimci sa proslave titule, pa samo da vidim dokle je to stiglo.
Zelim da cujem kako su nasi obradili Kukavicu :)
 

Sekula

Banned
Учлањен(а)
09.08.2007
Порука
644
Reaction score
149
Грешиш синак

Мислим да грешиш. Бора Станковић има утицај у ФИБА, где је доживотни почасни председник, овде је у питању УЛЕБ, приватна фирма каталонског циганина, који се за време фајнал фора аба лиге водао са Гораном Весићем. Одатле му подаци о нашем пословању. Управа нам је бушна ко швајцарски сир. Информације цуре на све стране. Друго Бора има 90 година, питање је да ли може да утиче сам на себе, камо ли на неког другог.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.898
Reaction score
10.089
Mnogo se kuka zbog greske koja je iskljucivo nasa i stara barem 4 godine, a organizaciono dosta duze.

Sport je biznis i profit gotovo oduvek i svuda, a globalno 20ak godina.

Poslednjih 10 je to intenzivirano dodatnim forsiranjem potrosackog drustva do granice ludila. Sve je prevedeno u dolar ili dinar kako hocete (i jedno i drugo su klasicne novcanice iz ,,Monopola" po svakom kriterijumu).

Koliko god ja voleo KK Partizan (a volim ga daleko vise od bilo cega u sferi sporta, pre nego sto mi se bilo sta imputira.To datira jos od proslog milienijuma i nije u vezi sa zilion uzastopnih titula), sport je kreiran da skrene paznju sa bitnijih stvari i donese lovu usput. Tako u modernom Sirbistanu imamo tenziju na maksimumu, gde se mi trvemo sa ciganijom u slobodno vreme kad ne radimo za 200 evra,a, ako neko slucajno baci oko mimo toga, onda je tu Kosmajac ili neka slicna splacina od price da skrene paznju sa bitnijih pitanja.

To nas dovodi do drugog dela price:

Na Dacica se, takodje, dzaba kuka. kao sto je NJPV deklarativno zvezdas, tako je Dacic deklarativno Partizanovac. Gleda se gde se moze vise ucariti.

FMP, kao i FK iz podzemlja su sasvim logican izbor. Kreirani su kao klub Udbe Srbije i vestacki je stvorena mantra ,,zvezda, maIka Srbia, tri prsta lokacia vazduh", kao i ,,zvezda bastion komunizma u SFRJ". Ti faktori su im omogucili 2 stvari: veca baza navijaca kojom ce se manipulisati i uzimati lova i , bitnije, poznata organizaciona struktura u i oko kluba od postanka, sto omogucava nesmetano muljanje i pljacku.

Partizan, s druge strane, je simbol Jugoslavije i klub armije. Ni jedno ni drugo odavno ne postoji i nakon raspada je gledano cisto ko moze da se okoristi i mazne sta se moze uzeti.

Nakon 2000. u KK Partizan imamo 3 coveka koja ne dopustaju upliv bilo kome drugom.

Logicno je da se pare pumpaju u sve varijante evropske cigancice.

Dalje, kako se sve globalizuje i stvara profit, buducnost je evropska divizija NBA. Tu se podrazumeva da su pare+trziste preduslov.

U tom smislu centar regije je svakako Beograd, Srbija, a ,,there can be only one".

U tom smislu mi je delovalo da ce da se sutne Coki, odmrzne zlezda, preuzme ova ostvarenja FMPa i onda privatizuje.

Medjutim, nije sve tako jednostavno i imamo 2 prednosti. Prva je u vezi navijaca. Ne bi bilo mudro previse direktno nas osakatiti, jer i mi imamo navijacku bazu, a, drugo ipak imamo osetno vise ,,kosarkaskih" navijaca. Kod cigana je to prolazna euforija i klasicno njihovo lozenje. I da osvoje EL, prosao bi ih osecaj za dan i po maksimalno. Oni vole da posmatraju trcanje po travnatom tepihu u rupi.

Druga su rezultati i izgradjeno ime. U tom smislu sada gledaju da se infiltriraju u KK Partizan i izvagaju ko ce biti taj klub u koji ce da se nagruvaju sredstva, privatizuje i preuzme trziste i ostane jedini ozbiljan.

Posto je situacija u zemlji takva navijacki, a neophodno je zadrzati status quo u tom smislu, tipujem da ce odabrani biti FK Rupa i KK Partizan, a ostali marginalizovani. Naravno, ukoliko ne bude ,,talasanja" u KK Partizan.

Mozemo se prilagoditi i saradjivati ili nestati. Nema to preterano veze sa SNSom. Oni su samo savremenik dogadjanja.

Dakle, nema nas, ukoliko ne ustrojimo organizacionu strukturu konacno i saradjujemo (nisam rekao predamo sve).

Naravno, i bez toga bismo rezultatski sa Duletom izilavili nekoliko godina, ali nakon toga - kraj.

Ovo je biznis i galopirajuci liberalni kapitalizam u kojem nema mesta za modele ponasanja karakteristicne za komunisticki period.

Neozbiljno je ne menjati se i ne mrdati kurcem, a onda kukati (silom prilika jedini covek koji je radio svoj posao + 6 drugih poslova) da je to nepravda, da nisi kriv i da ces zvati tatu. To je ponasanje karakteristicno za Sirbistan (uvek je neko drugi kriv - nikad ja), a mi smo, valjda, bili iznad Sirbistana po mnogo cemu.

Eto, to je ono sto bih imao da kazem u vezi sportskih prilika, sa akcentom na KK Partizan, u narednih 10-15 godina.

Mozda gresim u nekim segmentima, ali ne bih rekao previse.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Тај плејофф не зна колико би за нас био добар. Ми смо у Ф4 улазили са 3. па и са 4. позиције. Што би аутоматски могло да значи мање шансе, него када се игра на једну лопту. А поготову сада када цигани имају буџет малтене колико и цела Србија, и Цедевита која ће се озбиљно спремити за ЕЛ, уз буџет који је за нас појам!
2007 smo bili treci, pa smo kasnije u play-offu pobedili 2-0 i 2-0 protiv Hemofarmau 1/2 finalu i FMPa u finalu ABA lige. To je ujedno i jedini put kad se zavrsnica Jadranske liga igrala u takvom sistemu.
Da potsetim da tada FMP je bio polufinalista Evrokupa kao i u ovoj sezoni, a Hemofarm je to ucinio godinu dana ranije, a mi smo te sezone prvi put prosli u Top16 posle 7 godina i po prvi put osvojili ovu ligu. Znaci, nisu igrali u EL, ali nisu bili ni dunsteri, u prevodu imali su visestruko veci budzet od nas kao i Olimpija, Cibona i Zagreb.
Play-off je prava stvar! Previse mi deluje glupo da plasman u EL zavisi od jedne utakmice gde je moguce izgubiti od poslednjeplasiranog u ligi, a kamo li pa od nekog tima od prvih 4!
 

Tribonijan

Grobar
Учлањен(а)
24.12.2013
Порука
326
Reaction score
199
Локација
crno- bela planeta
Ljudi, sta pricate neistine. Ponudio mu je 1.800.000 za tri sezone, a ne po sezoni. Neki ovdje govore da Sansi nisu dobar izbor. Ne bih se slozio sa tim, imajuci u vidu kako ce ova ekipa Sansa izgledati npr. za dvije godine. Pitanje je da li ce Bledso produziti ugovor. Arci Gudvin nije neki kalibar. Tajler Enis je cisti kec, tako da Bogdan ima itekako sta da trazi u tom timu. Vidjecemo gdje ce zavrsiti, ocigledno je GM smatra da bi trebalo da ostane u Partizanu jos godinu-dvije. Takodje, vrlo je nezahvalno govoriti o tome da li ce napredovati. Nije u tome protiv koga igras, koliko do toga koliko treniras i ko ti je trener. Bogdan ce i sledece sezone jako napredovati ukoliko ga zaobidju povrijede. Evrokup nije neko takmicenje, ali i u tom Evrokupu ima nekoliko dobrih ekipa, kao i igraca. Kazem opet, sve zavisi od njega i dogovora sa Duletom, porodicom i na kraju krajeva sta zeli Finiks.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
2007 smo bili treci, pa smo kasnije u play-offu pobedili 2-0 i 2-0 protiv Hemofarmau 1/2 finalu i FMPa u finalu ABA lige. To je ujedno i jedini put kad se zavrsnica Jadranske liga igrala u takvom sistemu.
Da potsetim da tada FMP je bio polufinalista Evrokupa kao i u ovoj sezoni, a Hemofarm je to ucinio godinu dana ranije, a mi smo te sezone prvi put prosli u Top16 posle 7 godina i po prvi put osvojili ovu ligu. Znaci, nisu igrali u EL, ali nisu bili ni dunsteri, u prevodu imali su visestruko veci budzet od nas kao i Olimpija, Cibona i Zagreb.
Play-off je prava stvar! Previse mi deluje glupo da plasman u EL zavisi od jedne utakmice gde je moguce izgubiti od poslednjeplasiranog u ligi, a kamo li pa od nekog tima od prvih 4!
Nije tako bilo brate moj makedonski... Ušli smo u polufinale sa trećeg mesta, a u polufinalu smo izbacili Cibonu 2-1 pobedom u majstorici u Draženovom domu (tad smo prekinuli prokletstvo nepobeđivanja u Zagrebu koje je trajalo mnogo godina), a u finalu smo dobili FMP 2-0.

Sezonu posle toga se igrao neki kombinovani sistem... Išlo prvih osam dalje, četvrtfinale na dve dobijene, pa onda F4 u Ljubljani.

Tada ABA liga nije bila značajna u ovoj meri kojoj je danas... Ja se nadam da će Playoff sada biti na tri dobijene, a ne na dve kako je tada bilo.

I mora postojati utakmica za treće mesto... Regularni deo sezone treba samo da daje prednost domaćeg terena, ništa više.

Nadam se da će biti termina za pravi Playoff.

Мислим да грешиш. Бора Станковић има утицај у ФИБА, где је доживотни почасни председник, овде је у питању УЛЕБ, приватна фирма каталонског циганина, који се за време фајнал фора аба лиге водао са Гораном Весићем. Одатле му подаци о нашем пословању. Управа нам је бушна ко швајцарски сир. Информације цуре на све стране. Друго Бора има 90 година, питање је да ли може да утиче сам на себе, камо ли на неког другог.
Pre koju godinu je direktno nama oduzeo jednu godinu od one tri koje su nama garantovale igranje EL zbog prikupljenih bodova u sezonama 2006/2007, 2007/2008 i 2008/2009, odnosno tri osvojena prstena... Mi smo trebali da igramo EL do sezone 2011/2012, ali je Stanković izlobirao da to budu dve godine, pa potom su neki drugi izlobirali da više nema ni trogodišnjeg, a ni dvogodišjeg bodovanja iako su se prethodno upravo oni zalagali za to... Bilo je jednogodišnje bodovanje, pa onda samo ABA liga nosi prohodnost... A sad sve vodi ka tome da se i to ukine pa da Bertomeu i ekipa dozvoljavaju učešće onome ko to može da plati.
 
Последња измена:

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Nije u tome protiv koga igras, koliko do toga koliko treniras i ko ti je trener.


totalno se ne slazem...mislim naravno da ce mu treninzi kod Duleta koristiti kao i do sad ali upravo se najveca razlika pravi kad igras sa najjacima. mi smo sve ove godine bivali bolji i zbog el, svo iskustvo igranja najboljeg takicenja se vidjalo na kraju sezone i tako je sistem funkcionisao.
isto tako BB ne moze da koristi ako budemo imali mladu, slabu ekipu...tako nesto ne moze da mu koristi ma koliko bio on lider tu i voleo tako nesto, nije dobro za njega i na utakmicama i na treninzima. on sam kaze koliko je naucio od Sase za ovaj kratki period, da je pokupio od njega neke stvari.
 

Kalendula

Početnik
Учлањен(а)
19.06.2014
Порука
36
Reaction score
6
Za Bogdana bi najidealnije bilo da je i dogodine ostao u Partizanu al da igramo Evroligu i da on bude lider tima. Uz pravog pleja kakav je Vesterman on bi imao još jednu vrhunsku sezonu iza sebe i sasvim sigurno bi bio spreman za NBA ligu onu sezonu iza. A sad pošto ne igramo Evroligu on bi trebao da nađe tim u kome će da bude jedan od tri glavna igrača, sve ostalo mu je veliki korak nazad za njegovu karijeru. Po meni je on trenutno među tri najbolja igrača Evrope na poziciji dvojke uključujući i amerikance koji igraju u Evropi
 

Tribonijan

Grobar
Учлањен(а)
24.12.2013
Порука
326
Reaction score
199
Локација
crno- bela planeta
Individualni rad je mnogo bitan. Imas mnogo primjera u NBA ligi. Npr. Aron Bejns je bio jedan sasvim prosjecan igrac u Evropi. U NBI ligi za dvije sezone nije u igri skupio 500 minuta, ali je i bez toga jako napredovao...jak trening i zelja. Kod Bogdana ce to biti presudno. Odlazak u Fener ne rijesava stvari, treba mu trener kao Dule koji ce sa njim imati specifican odnos. Da li je ZOC takav trener, nisam siguran. Ne mozete posmatrati mogucnost napretka kroz nivo takmicenja koje igra, nego ima mnogo vrlo znacajnih elemenata koji mogu uticati na razvoj. Sve zavisi od njega i njegove zelje. Izbor u prvoj rundi mu je pravi pokazatelj da se krece u pravom pravcu. NJegov ostanak u Partizanu bi mozda bio los za sam Partizan, ali za njega nikako.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Ovaj, mislim da ti nikako ne stoji prica sa primerima individualnog rada u NBA i ovde, ma koliko Dule bio najbolji u tome.

ja bih vise nego leba da jedem, voleo da gledam BB jos u nasem dresu ali nisam siguran da je to za njega samog najbolje (pod onim uslovima sto gore napisah)
 

Tribonijan

Grobar
Учлањен(а)
24.12.2013
Порука
326
Reaction score
199
Локација
crno- bela planeta
Samo mi reci, jesi li siguran da je u NBA individualni rad bolji nego u Evropi? :) Poredjenje je jako dobro, jer ti govori da dosta toga zavisi od struke i volje iste da se pozabavi svakim igracem pojedinacno... Naravno, to svi zelimo, ali trebali bi da sacekamo sta ce on odluciti.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Naravno da je bolji...osim ako je neka indijanstina na delu i od ekipe i od samog igraca...god dana ozbiljnog rada u NBA je bolje od god dana ozbiljnog rada u Evropi...e sad ako se samo radi bez utakmica (NBDL ne racunam), a ovde igras u dobrom timu, igras EL, trenira te Dule ili neki dobar trener onda za mladog igraca bih na god, dve izabrao pre Evropu

plus ti u NBA ako dobijes priliku za ozbiljan rad, imas tim trenera oko teba, vodi se racuna o tebi i svakoj sitnici.
 

Tribonijan

Grobar
Учлањен(а)
24.12.2013
Порука
326
Reaction score
199
Локација
crno- bela planeta
Ne zelim da idem u off, jer ovo je tema o Partizanu. Medjutim, odgovoricu samo jos na ovu poruku. Naveo sam ti primjer Arona Bejnsa, ne zbog NBA lige, nego zbog dvije stvari. Prvo, zbog nacina na koji se radi u San Antoniju. Medjutim, to ne znaci da mozemo automatski zakljuciti da se u svakom NBA klubu tako radi. Drugim dijelom posta sam htio da ti kazem da nije sve do toga u kakvoj konkurenciji igras, nego do treninga. Razlog zbog koga sam pomenuo Fener lezi u tome da nisam siguran da li bi dobio tamo toliko paznje koliko je dobija ovdje, mislim na individualni rad. Ne znamo sta Sansi zele, njihov GM ga zeli u Evropi, sto bi moglo da znaci da ne racunaju na njega u sledecoj sezoni i da ako ode tamo, moglo bi se desiti da sjedi na klupi. Sa druge strane, ovu godinu bi mogao iskoristiti da jos sazri, usavrsi svoju igru i u potpunosti se afirmise. Odluka je na njemu. Ovo je vrlo teska odluka i treba ga podrzati sto god odluci.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.626
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Наравно да је бољи индивидуални рад у нба, иако мислим да је у том погледу Дуле један од најбољих у Европи. Услови у којима се тамо ради су невероватни. Само је на теби да одредиш да ли ћеш да радиш само онолико колико мораш или ћеш да се усавршаваш, цео стручни штаб ти је на располагању. Зато Коби у 4 сата ујутру зове тренера да га пита око детаља и то у сред августа...
Недовић рецимо није окусио нба, али не сумњам да је два пута бољи играч него што је био.
Плус на тренингу играш против врхунских играча, играш 1 на 1.
Богдан је додатно ојачао нападачки сегмент откад је Саша ту.
Без жеље да омаловажавам наше играче, али нећеш се усавршити на тренинзима са Андрићем и Безбрадицом него баш с Павловићем.
 

Tribonijan

Grobar
Учлањен(а)
24.12.2013
Порука
326
Reaction score
199
Локација
crno- bela planeta
Stojance, za 99% stvari se slazem. Onaj jedan odsto se odnosi na razlicite NBA klubove. KOliko god oni bili kvalitetni, zavisi u kom klubu zavrsis i kakve individualne trenere imas. Za ovo ostalo sto si rekao, apsolutno se slazem, ali isto tako mislim da Bogdan treba dobro da izvaga situaciju i njegovu potencijalnu poziciju u Sansima i mogucnost napretka u njima.
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
Kakav je ovaj Pavlovic jebeni car.
Meni licno veliko iznenadjenje.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top