Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.632
Reaction score
5.418
Ne znam ponavlja nam se stalno ista prica. Odigramo dobro prvu cetvrtinu u odbrani daju nam 11 poena,od tih 11 jedan kos je bio normalan i onda nam u sledecoj daju 30. Ne samo oni,nego uvek je tako. Onaj govnar nedovic poslednji napad 2/4 prosao ceo teren pored nasih kao da ih nema. Pa jebem mu mater slomi ga,nek sutira bacanja al nemoj da prolazi kao pored duhova...napad nam je ocajan ja ne vidim neku akciju,jednu do dve smo imali sve ostalo je nesto na silu. Ne napadamo kos,kad god smo napali dali smo kos. Ne znam izgleda da cigani igraju besprekornu odbranu bez faula,jer u prvoj cetvrtini kada je Panter ukrao onu loptu i sutirao bacanja njima od tad nijedan faul vise nije sviran. U cetvrtoj cetvrtini da ne pricam. Mislim jesam ja laik ali da lazic cuva pantera sve vreme bespreprekorno bez faula to mi je neverovatno. Barem nad njim je bilo bezbroj faula kad se izvlaci iz blokova i na onom sutu sto je promasio sa posta vuce ga lik za sorc sve vreme. Po meni je taj promasaj prelomio. A da ne pricamo kad su Grk i Lesor napadali kos,pogotovo Grk u poslednjoj cetvrtini. Jbg,moglo je da ode i na nasu stranu ali nije,sta je tu je tesko jeste ali moramo se podici i nesto mora da se menja.
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Ja nikad nisam bio sigurniji u pobedu Partizana nego sinoć. Energija u prvoj četvrtini.. ja se ne sećam kad je zadnji put tako bilo.. elem, šutevi nisu ulazili, nije bilo poena od onih od kojih se to očekivalo, nije bilo trojki od igrača koje ih uvek daju..

Ne mogu da verujem i dalje i razočaran sam...

Ali idemo dalje, nije ovde još ništa izgubljeno..
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.452
Reaction score
4.810

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Ovo ja zovem kvalitetan upis… i rekao si ono sto ja mislim….

Mene samo zanima, sta je po tebi resenje?

Da li to sto Zeljko forsira moze ikad da se desi sa ovim igracima i da ekipa proigra na ovaj nacin koji on fura ili ne?

Hvala
U napadu u izvornom smislu, apsolutno ne jer primarni plej nije plejmejker niti je dovoljno dobar i konstantan skorer. U modifikovanom smislu sa protokom lopte, akcijama za sutere gde oni mogu sto bi rekli ameri da catch and shoot (samo pogledaj Nanalija i Andjusica u mecevima koje smo u Areni dobili jer je bilo tih akcija) U odbrani samim povratkom Avramovica dobicemo jednog igraca koji moze da ostane ispred protivnika i da prva linija ne pukne kao da je nema, sto onda ce nadam se da smanji broj preuzimanja i bespotrebnih i potrebnih pomaganja, ali u izvornom smislu i tu je odgovor ne. Resenje je potencijalno da se vise veruje klupi i klincima jer ne moze niko da me ubedi da Tristan ne moze da uradi (a sinoc je radio to) vise nego ovaj bespotrebno dovedeni Slovak. Mi i gubimo svezinu jer neki igraju bespotrebno dugo i u ABA, dok sedenje na klupi ubija samopouzdanje igracima. Nije Trifunovic Boris Bakic da ga koristi Obradovic ko Vujosevic Bakica da napravi faul, pogotovo na ovakvim utakmicama gde sut apsolutno staje mora da se osoni na sutere, a ne da igramo kosarku na kos vise bez sutera (samo pogledaj poslednji napad 2.2 sekunde nasu postavu) I taj odnos prema igracima je veoma cudan, nimalo mi se ne svidja sto Panter ima dozvolu kao da mu je caca osnovao KKP, dok se drugima jebe majka za najsitnije greske, godina nije 1998, i nece sigurno niko bolje poceti da igra dok neko urla na njega, a jos manje ce to da ima efekta kada je urlanje selektivno. I kao sto sam i gore rekao, nama treba prosto vise trenerskog inputa jer ovo nije kvalitet igraca koji ce da igra po autimatizmu jer fali kvaliteta ili iskustva, ili oboje. Da je sve izgubljeno nije, ali ako ne pocnemo da menjamo oneke stvari sigurno se nece nista poboljsati.
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
296
Reaction score
2.650
Локација
Beograd
Ne znam za ostale, jedva čekam Asvel pa Efes. Malo da gledam utakmice sa manje pritiska i moranja. Ono što Partizan doživljava zadnjih par nedelja ne bih nikom poželio. Toliko teških utakmica sa mnogo pritiska javnosti kao da su Bullsi iz najboljih dana, a ne hrabar pokušaj velikog ŽOCa. Drago mi je što će sad par mjeseci biti bez utakmice sa znate već kim. Kad sam bio mlađi vjerovao sam da su Partizanove ekipe mađioničari koju treba da dođu i pobjede. Sad ipak da nekim životnim iskustvom mnogo više volim da pratim procese u kojima se dolazi ili ne do cilja.
Učiti od jednog Željka kako teče taj proces i gledati uživo za mene nema cijenu. On je taj proces cijeli život prolazio uglavnom uspješno, ali je imao i on mnogo grešaka. Bez obzira na to, obožavam da pratim proces kod ljudi koji svoju profesiju doživljavaju kao svoj život jer takav odnos mi treba da imamo prema svojoj profesijj.
Ako neko želi da okrene sve odnose pobjeda i poraza u svoju korist onda je to tip ljudi kakav je Željko, a nema među nama običnim smrtnicima mnogo takvih profesionalaca.
Ako već pominjete Ivanovića kao primjer koji je preporodio njih, moram da vas razočaram i kažem da je tom treneru uvijek nešto falilo za velike uspjehe u Španiji. Bio je dobar, ali ne najbolji, zna da iskoristi momenat i dižu ga u zvijezde par mjeseci, ali ga nikad nisu gledali kao ostale velike trenere španskih klubova. Proći će početnički elan, a onda ćemo vidjeti ko više vjeruje u proces i ko je veći profesionalac.

A što se tiče igrača, šta bih ja dao da mi je tokom profesionalne karijere mentor bio neko od ljudi koje smatram najvećim strunjacima u svojoj profesiji.
Mislim da ne postoji firma u Srbiji koja nudi približno takvu mogućnost bilo kome od nas, a trenutno ni sportski kolektiv osim možda odbojka.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.105
Локација
Академија
Не знам колики ментол човек треба да буде да на минут ћутања Миодрагу Јешићу један магарац, неколико редова испод мене, се продере "Пичке циганске!" Срећом, брзо је ућуткан од људи у свом окружењу (срећом, не батинама) али опет остаје ружан утисак.

едит: тек сад видех да је о томе писао и @kujblo70
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.211
Reaction score
7.030
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Ne znam da li sam lud ali osecam da je dobro sto smo sad izgubili i sto nam sad nisu usli otvoreni sutevi.... nekako mi sluti na dobro i da ce uci kada bude najvise trebalo
Ove dve utakmice sa ciganima jesu bile važne (svaka sa njima je važna, naravno), ali nisu odlučujuće.
To je bukvalno jedina dobra stvar u tim porazima.
Najvažnije je da ih pobedimo kada budu te odlučujuće, da tada pogodimo sve što nismo sinoć.
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.477
Локација
Beograd
Od 10 tekmi u kojima Panter ima dve otvorene trojke za pobedu a Nedović trojku preko ruke za pobedu mi dobijamo 9,9… Vildoza da je promašio jednu od dve trojke na +6 gotova utakmica. Mnogo su srece imali sinoc. Ko to ne shvata ili ne gleda siru sliku ili je zlonameran. Kad se avram vrati i Smajli bude na 100% to je druga priča….
Ako neko ume da identifikuje probleme i resi ih to je Zeljko. Ja sam miran.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.175
Reaction score
18.456
Локација
U Kinšasi
Neljudi među nama ne mogu da ispoštuju minut ćutanja. Šta reći. Sramota me da uopšte treba da napišem da je naša legenda u pitanju.
Majka se jebe igračima i Obradoviću više nego što se ekipa bodri. Bravo.
Oni tamo što stoje iza koša uvek imaju neka preča posla od navijanja. Kad su na 3 sekunde našeg zadnjeg napada zakukali "sve što želim u ovom trenutku", došlo mi je da povratim.
Hala se ispraznila u roku od minut. Bravo.
Propustili smo priliku da se zahvalimo svima redom za ovo maltretiranje, od vrhovnog pedera, do ovog našeg pederčića. Bravo i za to.

Ne zaslužujemo ništa.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.755
Reaction score
29.622
Локација
Beograd
ne mogu da razumem, ne ovaj komentar sada, nego komentare inace posle svakog poraza kao da je kataklizma.
Iako nije upućeno meni, nadovezao bih se na ovo...
Daleko od toga da je svaki poraz kataklizma, ali poraz od NJIH je meni uvek kao kataklizma...stvar ličnog osećanja...ali i toga da im već jako dugo služimo kao ikebana...jer ko će da ih zaustavi ako ne MI? I kad ako ne SAD?

O.k. neko može da kaže, sačekaj kraj sezone...ma dobro, sačekaću ja i kraj sezone, ali o kraju sezone pisaću na kraju sezone, ali sad se osećam totalno sjebano...

...jer kad god dođemo u neizvesnu završnicu naši igrači počinju sa bacanjem lopti u aut, prodajama lopti, nemogućnošću da pogode otvorene šuteve koje bi pogodio svako ko je bar jednom igrao basket u školskom dvorištu...

I dokle tako? Nije im prvi put. Svaki put rade to isto. :icon-rolleyes: Da možda sačekam da im ,,klikne,, u glavi kako se dobija već dobijena utakmica?
Šta da čekam? Pa nisu baš svi oni tinejdžeri pa da kažeš nemaju iskustva, naučiće, porašće, sazreliće...
Kad će više naučiti?! Koliko još puta treba da izgube na ovakav način pa da nauče da se takva završnica može i dobiti?
Kad će je već jednom dobiti?
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Nikakva sreća nije u pitanju, mi smo gledajući zadnjih 5 minuta 90% egal utakmica izgubili. Je li sreća što je Vildoza ostao sam kao duh ta zadnja dva šuta? A odigrali smo fantastičnu odbranu skoro cijelu utakmicu, ne uzimajući u obzir drugu četvrtinu. Ne znam razloge ali nadam se da znaju oni koji treba da znaju.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.755
Reaction score
29.622
Локација
Beograd
Vildoza da je promašio jednu od dve trojke na +6 gotova utakmica.
Da baba ima kurac... Isto se ponavlja dve godine, kad se lomi – drugi pogađaju mi promašujemo.
Nikakva sreća nije u pitanju
Je li sreća što je Vildoza ostao sam kao duh ta zadnja dva šuta?
Vildoza je pogodio jer ima kurac onda kada je potrebno. Kurac, muda, meku ruku, šut, svejedno kako to zovete ali je pogodio.
I u svakoj takvoj završnici, protiv koga god da igramo, nađe se već neki ,,Vildoza,, ili kako god da se već zove ili preziva koji nam uradi to isto.
Kad konačno i mi budemo imali igrača koji u takvom odlučujućem trenutku ima taj kurac za pogađanje i mi ćemo jednom pobediti. A dotle ne.
 

jucaantonello31

Početnik
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
47
Reaction score
153
Локација
Užice
Ogrejace obasjace! Ne dajte se grobariii!
Ovde na forumu sami vidite sta sve ljudi sebi dopustaju da pisu. U hali neverovatno ali ljudi oko mene pljuju nase igrace i Zeljka svaku utakmicu, od pocetka do kraja, najgore uvrede za svaki los potez. Sram vas bilo, stidite se svi do jednog.
Sta god da se desi, podrska igracima i Zeljku do kraja. Znam da nisam sam, ima nas gomila. Ostoja mrš!
ZIVEO PARTIZAN!
 

Pam Pam

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
107
Reaction score
364
Ajde malo da napišemo i šta valja:
1. Igra i pristup Vukčevića. Dobar na skoku. Strašna blokada na Vildozi pri šutu za 3. Odlična asistencija Lesoru po dubini u reketu.
Kad popravi, a to ide sa većom minutažom, čitanje protivničke odbrane i utrčavanje u prazan prostor ka košu - biće top.
2. Borba Lesora, ali nema snage za celu utakmicu - razumljivo.
3. Madar, Pap bravo za borbu
4. Jebanje svega limarčini raspaloj i to mora češće, pre utakmice, na poluvremenu, …. Ne uskraćivati podršku igračima i Željku.

Šta mi se nikako ne sviđa:
1. Izbor, igra i ponasanje kapitena
2. Zek na svakoj bitnijoj utakmici. Nema ga nigde
3. Naneli, šta je sa tim momkom? Treba da donosi prednost a ne da ga nema nigde. Od starta je odigrao svega 2 utakmice kako se od njega očekuje (2 da mogu da se setim).

Ako su majmunu polupali kola, nadam se da ima osiguranje u GLOBAL i da ce da mu procene stetu isplate kao i ostalima sto rade.

Verujte u naš Partizan, i ne padajte na provokacije maloumnika ( kako onih preko tako i ovih naših koji su uredili svoje živote pa bi i naš Partizan da uređuju).

Do novih pobeda, napred Partizan.
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd
Iako nije upućeno meni, nadovezao bih se na ovo...
Daleko od toga da je svaki poraz kataklizma, ali poraz od NJIH je meni uvek kao kataklizma...stvar ličnog osećanja...ali i toga da im već jako dugo služimo kao ikebana...jer ko će da ih zaustavi ako ne MI? I kad ako ne SAD?

O.k. neko može da kaže, sačekaj kraj sezone...ma dobro, sačekaću ja i kraj sezone, ali o kraju sezone pisaću na kraju sezone, ali sad se osećam totalno sjebano...

...jer kad god dođemo u neizvesnu završnicu naši igrači počinju sa bacanjem lopti u aut, prodajama lopti, nemogućnošću da pogode otvorene šuteve koje bi pogodio svako ko je bar jednom igrao basket u školskom dvorištu...

I dokle tako? Nije im prvi put. Svaki put rade to isto. :icon-rolleyes: Da možda sačekam da im ,,klikne,, u glavi kako se dobija već dobijena utakmica?
Šta da čekam? Pa nisu baš svi oni tinejdžeri pa da kažeš nemaju iskustva, naučiće, porašće, sazreliće...
Kad će više naučiti?! Koliko još puta treba da izgube na ovakav način pa da nauče da se takva završnica može i dobiti?
Kad će je već jednom dobiti?

Poraz od cigana uvek vise boli. Jos nisam ni onaj prvi preboleo, dosao je ovaj drugi. Ali treba imati nekog dostojanstva i kada se gubi. Ok je kritikovanje, ne kazem da treba sprovoditi diktaturu. Ali gde je logika u teranju Obradovica? Doci ce neko bolji? Pa tesko... Ne da nece doci neko bolji, nego je Zeljko nasa spona sa EL trenutno.

Da treba nesto da se uradi, treba. Mozda i nekima da se uruci otkaz, pa pokusa sa novim. Mada, ni tu nisam pametan sta bi bilo najbolje uraditi. Tesko je sada biti u Zeljkovoj kozi.

Na kraju krajeva, ako oni stvarno budu imali para da dovedu i Kampaca, pitanje je da li onda bilo kakva kadrovska promena koju mi napravimo moze da ima efekta. Jer i da ima efekta, onda ce oni jos para da pljunu. Sto ne znaci da se treba predati. Ali ne treba ni srljati za njima.

Kao sto rekoh, i oni su se pojacali dosta ove sezone, ali da im nije dosao Vildoza, taj jedan igrac, ne bi im ni Ivanovic pomogao da ih izvadi iz bule.
 

part

A_Grobar
Учлањен(а)
24.10.2019
Порука
277
Reaction score
1.777
Локација
Beograd
Kojekakvo tamanjenje Partizanovih legendi poput onih Ćuruvija,..novinara,
Pa ubistva naših navijača, strogoća milicija,...
Oktazivanje derbija, prekidi sezona,.. bitka za Kosovo, Knin,.
Umorstva selbrit/kinja postaje In Memoriam za večernje vesti.
To je realnost tih jataštva i vJeštica...ovih godina?!!!

Znamo da su im cece, jece pristale da su Balkanci najpraznoverniji narod,
al ako teže da tako Evropa najodvratniji kontinent,.. mi Mediteranci, Ameri.. nećemo sedeti mirno, ni skrštenih ruku..
Što mi da patimo, ako oni su samodestruktivni, štakori?!

Totalitarno istrebljenje njihove maloumnosti, nakaradnosti, šugavosti, mumlavosti...!

Svaki tvit, blog, komentar, post, im spaliti i rupčage i njihove mufljuze, downere, kvirove...covic je parazit, kolko i stambolic virus!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top