Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Boban Rajović ovladao :D

Ljudi moji, koliko ja volim ovog našeg Zdjelara, to je čudo jedno.
Ma da dođu i Fejsa i Sulejmani i MLS Luka, ako će on otići, džaba sve.
A jeste zaslužio da ode negdje i da uzme brdo para.
Za mene je on otjelotvorenje onoga što bi igrač Partizana trebalo da bude.
 

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.969
Локација
Kragujevac
Imamo puno mana , ali niko ne može da ospori hemiju i zajedništvo u ovoj ekipi. Pa Mening što je juče došao pa se vidi koliko mu je stalo.

Dva, tri igrača nam treba da osvezimo tim. Kad bi uboli sa jednim pravim, mi bi bili na konju, pod uslovom da svi ostali budu zdravi. Ovo maštanje o menjanju 7,8 igrača je bas neozbiljno. Imajući u vidu da znamo koga imamo u upravi, čeka nas nerviranje u januaru 90 posto.
 

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
770
Reaction score
1.886
Cestitke na pobedi i Jesenjoj tituli!

Sada ako zelimo titulu moraju se dovesti par ozbiljnih pojacanja...

Juce preVAR trazi dlaku u jajetu kako bi nam ponistio gol a kaod protesta Rikarda za penal cini mi se da nije bilo ni ponovljenog snimka...a ciganima kakvi penali su svirani protiv Radnika, pa sta nije svirano Vozdovcu i Napredku protiv njih, pa derbi i ponisten nama a priznat ciganima gol pri faulu...
ko zna sta nas ceka od preVARa na prolece i prema tome moramo se pojacati kvalitetno ako zelimo titulu.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.548
Reaction score
29.510
Локација
Novi Sad
– Svakog dana učim sve više o Partizanu, o tome kako treba da se nastupi, kakvi su navijači i mediji ovde. Učim svakog dana sve više i to je dobro. Uvek želim da pomognem timu golovima, asistencijama, želim da budem opasan na terenu. Srećan sam što sam dao tri pogotka u poslednjih sedam dana – poručio je Menig.

To brate Meniže, nastavi da trpaš!! :šal

 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Cestitke za rezultate, al da bi se nesto osvojilo ili igralo na respektabilan nacin, mora puno toga da se promeni u Stanojevicevom pristupu (manje u igrackom kadru vise u postavci). Manje opreznosti kad bude birao nova resenja, i manje tvrdoglavisti kad postojeca resenja ne rade.

Ako se malo ne pomeri sa svoje zakucane pozicije, na prolece ce sve da prospe. U tom slucaju jedini saveznik mu je Mister (bog ga poziveo na klupi sto duze). Moze ni to da mu ne bude dovoljno.

Ne tredba mnogo menjati kadar(sto nije ni realno). Jedan solidan igrac na nekoj od gorucih pozicija bi stvari pomerio, a dvojica bi bila ludilo ( sto ne ocekujem od ivice, nikako). Jedan igrac i naci nacin da se ne igra istih, nepromenjivih, mrtvih 4-3-3 u svakom momentu i bice ogroman pomak. Eto nesto je poceo da eksperimentise, to je pozitivno. Sranoje to moze, ali zbog svoje opreznosti ide sporo ka tome.

Pauza mu je prava prilika. Voleo bi da me obraduje!
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
Nemojte molim vas da kacite vise ovo govno kao novinarsko, jebo ga ivica u dupe, poserem mu se na svako (naruceno) slovo koje napise...
Ne skupljate im klikove
Ako vec morate da kacite kopirajte tekst pa idite na quote pa spoiler, ne kacite link
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.780
Reaction score
29.687
Локација
Beograd
Goran Tomić da budem, srećni praznici.

Ајд и ја да пробам да будем тај фамозни Г.Т. иако ми то ,,не полази за руком,, баш сваки дан, веровали ви то или не... :icon-rolleyes:
Дакле, срећни празници, славе, титуле, успеси, и све оно што нам следи!
А што се овог дела сезоне и јучерашње утакмице тиче...

Браво за Станојевића и момке, ЊИХОВИ и САМО ЊИХОВИ су ово успеси, а кад се погледа статистика, она готово невероватно звучи - са тимом каквим имамо (а свакако није идеалан) у сваком такмичењу смо прошли даље, лидери смо на табели, и стварно - ово нико сем њих не би успео у окружењу у каквом су...

Само...да сам ја јуче био тренер уместо Станоја...да ли бисмо победили то сигурно не могу да знам, али сасвим је могуће да би било више голова на утакмици... :D
Дакле, немојте да помислите да хоћу да нешто превасходно замерам, критикујем и закерам, али да ,,причамо,, о фудбалу - е то да!

Формација, замисао, поверење, имена, порекло, атмосфера, игра, екипа, тим...ма све је то о.к. - ако функционише на терену, али ако не (про)функционише и - не доноси резултат...онда мора да се нешто мења - што опет може донети резултат (али и не мора), али - бар смо покушали, ако ништа друго...
Ето, у прошлој утакмици све је функционисало, била три штопера, али био и тај брзи гол, али...јуче...иста формација, али брзог гола нема...а никако ни да га буде...јер фудбал је такав, као и живот, као и филозофија, уметност, рат, политика - оно што ти важи у једном тренутку, добу, мечу - већ у следећем може да не важи уопште...

Три штопера јуче нису имала кога да чувају, јер се Колубара ,,паркирала,, позади, тако да смо уствари имали играча мање за напред, али и ова тројица која су била у ,,вези,, (Саша, Шћека, Зека) много су лопту препуштали нашим штоперима да ,,одигравају,, и задржавају, а и кад узму лопту ова двојица ,,задњих,, обично немају идеју или технику да је брзо и тачно проследе, а Зека има технику и идеју али физикалије нису као пре...а ни терен није као пре снега и кише...и...
И онда ништа.

Дакле, већ 100 људи је овде већ 100 пута исто рекло:
Свака част свима за успехе које постижете, али ,,мртви се броје на крају,, још ништа нисмо освојили - дајте бре у прелазном року неког тог везисту који је у стању да се врати по лопту, брзо је пренесе, одигра, повеже, затеже...и кад је добар терен и кад није...
Фудбал се игра или тако што имаш некога ко зна и може...(по сваком терену!)
Или...
,,На мишиће,,...

Е па: ако већ не иде на ,,финоћу,, пас, знање, уметност, дриблинг, жонглирање...е па онда пребациш лепо та три штопера да ти буду три центарфора, и уз четвртог ,,малог,, Марка који је већ напред, онда сваку лопту само ,,бапаш,, у њихових 16м, па - једна ће ваљда да дође где треба и да је неко ћушне у гол...

О.к. Станојевић је увидео да нам је трећи штопер јуче заправо ,,вишак,, направио измену, имали смо срећу да је Мениг погодио, али...Станоје је убрзо ипак опет више волео да опет изменом ,,затвара,, него да ,,јури,, други гол...
Такав је неки човек...
Таква му је филозофија фудбала...

А моја филозофија је да је Колубара у Лазаревцу примила 4 комада од Партизана, а да онда и на ЈНА треба да прими бар исто толико, али, ето...
Не можеш два пута ући у исту реку...

Било па већ прошло:

Врло емотивно сам доживео то неко моје ,,гостовање,, у Лазаревцу и ту неку летњу ноћ када је она претходна утакмица истих ривала била играна, а ова од јуче у том зимском београдском дану, била ми је само још један ,,предах,, на ЈНА између две (и много више) обавеза на послу, а Ф.К. Колубара само још један од Партизанових противника који покушавају да некако узму бод на нашем стадиону...наравно честитам ,,земљацима,, што су пружили жесток отпор Парном ваљку, и желим им да још боље одиграју кад буду играли код наше ,,Комшинице,, са Аутокоманде, те да и наредних година буду чланови највишег ранга такмичења...

Они голубови по терену на почетку утакмице били су ми као неки знак, симбол, подсећање...само...на шта?
Лазаревац ипак памтим више по гугуткама него голубовима, али...добро...птице небеске су у оба случаја...
Углавном - одоше и птице после негде другде неким својим послом, а од мене за данас још по које запажање и неколико фотографијица...

@Enslaved
Момчино, могуће је да ваљда може да се искључи тај ,,Ал Каида,, натпис на мојим ,,телефонским фоткама,, (саветовао ме један колега како), али никако да стигнем да се (још) и тиме позабавим...

Не знам шта се видело и чуло у ТВ преносу, али свакако нисам за било какав облик ,,цензуре,,!

Југ и остале трибине певале су ону познату песму ,,Вучић и Човић,, итд... Вучић је (на неким трибинама) помињан и у неком другом контексту, Маша Терзић, Весна Човић такође, Борјан...и тако то...
Наравно, било је и других песама, о Партизану, и тако то...

Наш ћелави голман је чак водио навијање после утакмице, а шта су све певали зна онај ко је на утакмици био...

Деца су после утакмице утрчала на терен, а после њих одмах је дотрчала и полиција што је изазвало негодовање гледалаца, међутим, полиција заиста није дирала дечицу, него су стали на атлетску стазу да и маторима не пада на памет исто што и деци...

Саветовао бих онима који доносе слику Моце Вукотића на Југ да повремено погледају да није ,,склизнула,, са ограде на стазу и да је подигну па да се види цело Моцино лице...

И немам више шта да кажем. Много тога није ни било потребно...али, ето...








 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Imamo puno mana , ali niko ne može da ospori hemiju i zajedništvo u ovoj ekipi. Pa Mening što je juče došao pa se vidi koliko mu je stalo.

Dva, tri igrača nam treba da osvezimo tim. Kad bi uboli sa jednim pravim, mi bi bili na konju, pod uslovom da svi ostali budu zdravi. Ovo maštanje o menjanju 7,8 igrača je bas neozbiljno. Imajući u vidu da znamo koga imamo u upravi, čeka nas nerviranje u januaru 90 posto.

Нема теорије ни да у два прелазна рока унапредимо екипу на 7-8 позиција, а камо ли у један. Реално је да у наредна два прелазна рока унапредимо екипу на 2 до максимум 3 позиције, а то су по мени позиција штопера, офанзивног везног и макар један бек (десни или леви).

- Вујачић није без мана али је далеко поузданији од Саничанина и поготово Милетића. Треба ту један поузданији штопер уз Вујачића.

- Натхо је у годинама, а осим тога једини је везњак који зна да организује пас игру испред противничког шеснаестерца па би ту ваљало да нађемо још једног играча који зна да провоцира пас игру и креацију и који је опасан у тој зони. Ваљда постоји неко пристојно домаће решење.

- С обзиром да имамо 3 странца можда би могло коначно да се размишља о беку странцу јер немогуће је наћи домаћег бека, а да ти донесе неки екстра квалитет у игри. У данашњeм фудбалу имати брзог и технички способног бека који зна да уђе из другог плана и да направи дармар у офанзиви је непроцењиво. Ми таквог немамо одавно нити се назире да постоји уопште на домаћој сцени бек таквих карактеристика. Такав бек вреди више од свих других играча у пољу.

Е сад ако неко ко је виталан за тим буде продат онда ће бити још теже унапредити екипу на осталим позицијама јер кад продаш важног играча то аутоматски повлачи то да тражиш адекватну замену за њега, а у тој потрази губиш ресурсе за јачање других позиција.
Тако да са једне стране треба размишљати о јачању екипе на 2-3 позиције, а са друге о финансијском опстанку клуба који све више тоне у дугове.

Лично мислим да кад смо до сад преживели финансијски онда можемо још једну годину да изгурамо без већих продаја, нарочито ако узмемо титулу па уђемо макар у ЛЕ па према томе боље је да задржимо играче који су витални за тим плус да се појачамо на 2-3 позиције и да онда у јануару 2023-е и на лето 2023-е размишљамо о томе да уновчимо неког играча. Ипак, код нас се увек жури са продајом.......од кад су отишли Садик, Фића и Калаба нисмо имали неког играча кога смо могли да продамо за те новце па вероватно само из тог разлога нисмо продали никога. Сада се полако појављује Миловановић па ту је и Јовић за којег, ако подигне форму, сигурно долазе милионске понуде...имамо и Баждара, није немогуће да неко понуди милионе и за Рикарда и Вујачића иако нису млади таленти.....па и Маркеца....можда и Терзића... Тако да сад или на лето неко од њих или више њих би могли да буду продати што би било понављање историјских грешака јер кад год нам треба мало промена у екипи да унапредимо тим ми продамо неколико играча који су витални за тим и вратимо се 1-2 сезоне уназад па ајмо из почетка чувене реконструкције и остало......

Има ова екипа мана, није све идеално и савршено али резултати су ту и постоји добра основа да се подигнемо на виши ниво, а ту ће као и увек управа одиграти пресудну улогу.
 
Последња измена:
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.067
Reaction score
18.310
Prvo da čestitam momcima i Saletu jesenju titulu i proleće u Evropi :clap

A drugo, a i razlog ovog mog posta je predstojeći prelazni rok... Imamo neverovatnu priliku da konačno načinimo taj iskorak... Da uzmemo titulu, da prođemo to prvo kolo evropske nokaut faze... Evo ovi od prekoputa implodiraju u najveće, da je pameti da im zabijemo poslednji ekser... Ali, za tako nešto potrebno je nekoliko stvari, a sumnjam da ćemo bilo koju da ispunimo jer nam verovatno nije u interesu, treba da se napune džepovi, a i idu izbori...

Kad bi mi bili normalan fudbalski klub i živeli u normalnoj zemlji:

1. Sačuvali bi malog Milovanovića.

2. Doveli bi kondicionog trenera. Ne treba nam snage za 180 minuta, al nam treba za 90. Da se trči svih 90. Neki gengenpresing lajt.

3. Doveli bi dva beka. Prava dva fullbeka. Koji trče. I ubacuju se. I umeju da pogode šesnaesterac. To je ključna pozicija danas u fudbalu. Nema ni odbrane ni napada bez dva beka koji prave višak 90 minuta.

Fudbal je prosta igra. Al ne može da se igra tako što se 10 igrača šeta po terenu. Mora da bude non stop ubacivanja u prostor i nuđenja saigraču. A za tako nešto su nam prvo neophodni bekovi. Mi bre igramo godinama sa Miljkovićem... :pop


Znam da od svega ovoga neće biti ništa, i da ćemo da propustimo i ovu šansu koja nam se ukazala, ali ostaje mi da se nadam....
 
Последња измена:

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
Kad je brifing sutra? Reče Stanojević u ponedeljak će o pojačanjima.
 

kon šoneri

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
36
Reaction score
51
Локација
Pale,RS
Da nam je neko ove rezultate ponudio na pocetku sezone,svi bi prihvatili.Mi sada moramo dovesti 2-3 igraca da izdrzimo ciganski nalet.Nemoj da se zavaravamo ciganskim relacijama jer ce na kraju to duh sve ispeglati i svim ce silama udariti na nas.Mi moramo dobiti 1 derbi da bi imali sanse.Zato pamet u glavu i pritisak na ova govna iz uprave da dovedu pojacanja.
 
  • Like
Reactions: BaX
Статус
Затворена за писање одговора.
Top