Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Беспрекоран првенствени старт, као непогрешиви весник славља на крају!

lejer-1200-x750-blanko-112.jpg


После више година, напокон смо сведоци једног новог, крајње успешног старта црно-белих у домаћем првенству. Идемо кроз историју XXИ века, да вам документујемо колико је овакав почетак битан – за један слављенички, шампионски крај…

NPZ-FKP-08-08-2021-18751-01-1024x657.jpg


Партизан је јуче у Новом Пазару забележио и четврту узастопну првенствену победу од почетка првенства. И она је, попут три претходне, остварена убедљиво – резултатски и играчки – с тим што је њен значај утолико већи уколико се зна да је реч о традиционално непријатном гостовању за Партизан. Овај пут је, макар када су фудбалска дешавања на терену у питању, све у Новом Пазару било итекако пријатно за поклонике црно-беле боје, а домаћин може бити пресрећан крајњим резултатом од само 1:4 у корист госта.

2021-22-600x777.jpg


До краја месеца, а затим и двонедељне паузе која ће потом уследити (због репрезентативних термина), црно-беле очекују још три првенствена меча – два на нашем стадиону (против Металца и Радничког из Ниша) и гостовање Колубари у Лазаревцу. Уз дужно поштовање сваком ривалу у лиги, овакав Партизан каквог гледамо ових дана и недеља, апсолутни је фаворит у наредна три кола и само га нове три победе могу задовољити. Након паузе нас очекује гостовање крагујевачком Радничком, а одмах после тога следи и дерби на нашем стадиону…

У очекивању наставка наше тријумфалне серије у шампионату, идемо уназад кроз историју досадашњег тока XXI века, да се присетимо и да покажемо колико је одличан првенствени старт битан за оно што касније треба да уследи, оно чему се сви навијачи Партизана сваке године надају, а после четворогодишњег поста то итекако жељно ишчекују и од њихових љубимаца то и захтевају – титулу у Хумској бр. 1:

СЕЗОНА 2014/15

Била је ово шампионска сезона коју је у јесењој полусезони и у првих пар кола пролећног дела првенства са клупе водио Марко Николић, у свом првом мандату на клупи Партизана, да би га почетком пролећне полусезоне заменио Зоран Милинковић.

2014-15-600x849.jpg


Темељи титуле су „ударени“ у јесењем делу, односно од самог почетка првенства када је Партизан остварио 8 узастопних првенствених победа (меч 7. кола против ОФК Београда је најпре одложен, па је игран у каснијем термину). Овај низ је рекордан почетни низ победа којег је Партизан остварио у XXI веку, а прекинут је несрећним поразом у Јагодини, када је Партизан буквално промашивао и немогуће…

СЕЗОНА 2008/09

Била је ово шампионска сезона у којој је Партизан на крају остварио рекордну бодовну предност над најближим пратиоцима на табели, Војводином и Црвеном звездом. Наш тренер је у тој сезони, другу сезону заредом, био Славиша Јокановић.

2008-09-600x702.jpg


Поново су темељи на крају убедљиво освојене титуле „ударени“ на почетку првенства, када су црно-бели у свом силовитом старту забележили 7 узастопних првенствених победа. Последња у том низу победа је била она у дербију у комшилуку (0:2), када се вечитом ривалу побегло на већ огромних „+13“ и освајање титуле је после тога постала формалност. Фалило је само пар минута да и те јесени, баш као што ћемо то урадити шест година касније, видимо и осму почетну, узастопну првенствену победу нашег тима, јер је другим голом Зоран Тошића Партизан до самог краја утакмице против Јавора водио са 2:1, али смо онда, у последњим тренуцима, сами себи дали гол (аутогол) и Јавор је на „ЈНА“ прекинуо наш беспрекоран низ.

СЕЗОНА 2007/08

Годину дана пре малопре поменуте сезоне, одиграна је сезона која се завршила у мају 2008. великим шампионским слављем у Крушевцу, а Партизан је у овој сезони 2007/08, иако на почетку психолошки веома уздрман административним избацивањем из Европе (нереди у Мостару), смогао снаге да се, вођен са клупе у јесењем делу од стране Мирослава Ђукића (први помоћник му је, да подсетимо, тада био данашњи шеф струке Александар Станојевић), брзо „прешалта“ на домаће првенство, у које је ушао силовито…

2007-08-600x632.jpg


Као што видите, на почетку је остварено 6 узастопних првенствених победа, а низ је прекинут у дербију на нашем стадиону када је одиграно нерешено 2:2 – истина у једној одличној утакмици у којој је, и то да се каже, Партизан све укупно био бољи ривал и заслужио је на крају више од ремија.

СЕЗОНА 2010/11

Александар Станојевић
је, у свом првом мандату, клупу Партизана преузео у финишу претходне сезоне 2009/10 и са екипом је направио подвиг у пролеће те 2010. године – престигао је вечитог ривала, победио га и у директном дербију који је све решавао и на крају освојио титулу. Сезону 2010/11 је Партизан започео фантастичним европским успехом, пласманом у Лигу шампиона по други пут, али је и у домаћем првенству одлично стартовао…

2010-11-600x580.jpg


Остварено је 5 узастопних првенствених победа, а низ је баш изненађујуће, потпуно неочекивано у том тренутку, прекинут на „ЈНА“, у утакмици одиграној без голова против суботичког Спартака. У неким каснијим годинама ће нам тај исти Спартак, испоставиће се, често правити проблеме (побеђивао нас је на „ЈНА“, узимао нам је бодове и у Суботици, а једном нас је тамо избацио и из куп такмичења, док је на „ЈНА“ против њих слављено пар победа у самом финишу, уз грдне муке), али је те јесени 2010. године тих 0:0 представљало један мали шок за црно-беле.

СЕЗОНА 2002/03

У овој сезони је екипу у јесењем делу првенства са клупе водио Љубиша Тумбаковић. У Лигу шампиона се није могло преко страховито јаког минхенског Бајерна, након тога је ипак у Купу УЕФА савладан португалски великан Спортинг (па смо касније испали од чешке Славије из Прага), а првенство је у исто време започето веома добро….


2002-03-400x314.jpg


Остварено је 5 узастопних првенствених победа, а низ је прекинут у Железнику, поразом против клуба који је у тим годинама више пута правио проблеме Партизану, у оба домаћа такмичења.

———————————-

У свим горе описаним сезонама је Партизан на крају освајао шампионска знамења. Освајали су црно-бели титуле у XXI веку истина и онда када нису имали баш беспрекорне првенствене стартове (парадни пример је најдража титула у историји, она из сезоне 2016/17, али су ту и титуле из сезона 2012/13, 2011/12, 2009/10, 2004/05 или 2001/02), али нам се чини да је значај доброг старта у лиги, посебно након поменуте сезоне 2016/17, постао још много, неупоредиво битнији него раније и да само он оставља наду да ће Партизан до самог краја шампионата бити конкурентан у борби за врх табеле.

——————————–

Овај текст и тематику закључујемо једном сезоном из претходног XX века. Реч је о сезони 1998/99 у којој је Партизан на интернационалном плану понудио незаборавне мечеве у тадашњем Купу победника купова (најпре против Њукасла, а онда и против римског Лација, без обзира на испадање – у том тренутку је Лацио сигурно био међу 2-3 најјача тима у Европи, у крајњој линији је потом и освојио тај интернационални трофеј, у последњем издању тог такмичења), али је и у домаћем првенству, у његовом јесењем делу (пролећни део сезоне је само „начет“, па због бомбардовања наше земље од стране НАТО-алијансе није ни одигран до краја), направио једну незаборавну ствар:


1998-99-400x796.jpg



Партизан је ове јесени, са Љубишом Тумбаковићем на клупи, остварио у првенству тадашње СР Југославије чак 15 узастопних првенствених победа, у исто толико почетних кола! Тек након тога је у 16. колу, у дербију против Обилића, тај фантастичан низ прекинут, да би након тога била остварена и победа у последњем јесењем колу на Карабурми, чиме је јесења полусезона окончана са тешко икада достижним билансом 16-1-0. Било је све ово баш давно, али сећања и на ту утакмицу протв Обилића (0:0) не бледе, пошто је то била, без обзира што су мреже остале нетакнуте, једна од најквалитетнијих утакмица одиграних у домаћим шампионатима након распада СФР Југославије 1992. године. Ко жели, може ту утакмицу да одгледа у једном дужем снимку, недавно постављеном на Youtube-у.

А сад Европа, четвртак је близу, стиже нам руски Сочи…

(Влада Ћујић / sajt FK Partizan)
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
voleo bi da mi se objasni zasto mi se obrisao post u kome ne vredjam nikoga, ili zasto bar nije pomeren u nukleatni otpad.

———————————————————

Rotacija! mnogo bitna stvar!
mi smo (po meni) opet dobili Sumu sinoc makar za tih pola sata koje smo zickali, a zickali smo upravo zbog onog poteza kog gola (s tim sto bi po meni ispao veca faca da je vratio Bazdaru loptu, al ajd).
Bazdar decko je buducnost!! kao i Milovanovic, kao i dalje mislim Laki Pavlovic i mnogi drugi koji tek treba da dodju.
Imamo 3 golmana! imamo vezni red, mozemo se kurcimo!
ali sam vec pisao o tome, neke pozicije su prenatrpane a nekih nema nigde!
Falice Slobertson mnogo protiv Sočija, Vujacic more da se cuva da ne bi falio u sledecem kolu za grupnu fazu..
Moramo se pojacati tamo gde skripi! Bas moramo!

Napred Partizan!
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.158
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
SUSTINA: nemojte molim vas ovde sad da se delite i napustate forum i prepirete tu nesto jbt kakvo god da ti je misljenje o ovome ili onome pa nece svi misliti ko ti, ako si i u vecini opet ce biti ljudi koji su protiv ALI ovde smo svi zbog partizana i to je jedino bitno i najbitnije !

Stanoje zavrni muda gmazuri i gljivici da ti dovedu pojacanja pa da napadnemo tu titulu !

Mozete da procitate ovaj deo ponovo, nije zgoreg!

Kad se vraca optimizam bratu @Kiza Srbija, onda smo na pravom putu.
Ejbrealobre
 

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
770
Reaction score
1.886
Bravo momci, jos jedna pobeda i jos jedno nezgodno gostovanje uspesno arhivirano. Od nezgodnijih ostala su Nis, Krusevac, Subotica i uz dobre rezultate u derbijima nadam se najboljem, tituli.
Sada je bitno proci Soci.
A Upravo dovedite ta pojacanja kako bi bili jos bolji i kvalitetni na kriticnim pozicijama.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Wanna be turci su skandirali naseru oriću, zašto žandermerija nije reagovala i stoci prebrojala rebra? Koliko danas ti ljudi sa svojim porodicama trebaju biti deportovani iz zemlje. Pa nek u Saudijskoj Arabiji, Turskoj ili BiH skandiraju pokliče koje su skandirali.

Mentoli koji sebe nazivaju Grobarima, takvo skandiranje se pokreće posle 2/3 odigrane utakmice. Jebo vam pas mater. Vi da ste navijači kao što niste, ne bi onako olako napustili tribinu.

Motivacija, naloženost ove ekipe je na maksimumu.

Hemija ekipe nikad bolja, golovi se proslavljaju timski, Natko kad god je postigao gol trčao je u zagrljaj Stanojeviću. Naš lider i naš nezvanični kapiten. U današnjem fudbalu malo golova se postiže van 16m i kakav gol i u kakvom trenutku i to slabijom nogom. Kapa dole majstore.
Slobodan Urošević je vojnik Partizana! Uvek je imao pošten odnos prema dresu Partizana, uvek na 100 posto, u defanzivi uvek odličan, na svakom derbiju jedan od ratobornijih. Kako mu je lepo lopta legla, ono se ne brani. Bravo Čaki!
Lep lažnjak, a potom i lep gol Sume.

Jedan problem u ekipi je rešen, nadam se. Ostaje drugi problem zvani Miloš Jojić, jednostavno ne zaslužuje da se nađe u ekipi, nije ni za klupu ali neka bude kompromis da bude barem na klupi i neka odrađuje 15-20 minuta, dok se ne upristoji. Ne pričam za ovu utakmicu, već generalno. On prvo mora da popravi odnos prema dresu. Ne može i ne sme da se desi tebi kao jednom od najplaćenijem igraču ekipe, da ostali ginu i bore se, a ti da gledaš saigrača i ne pokazuješ žar za duelom.

Ova ekipa i stručni štab nema nikog drugog osim sebe samih. Sa nikad gorom podrškom navijača (ne mislim na plaćenike i poturice sa juga) već na obične navijače, sa nikad gorom podrškom uprave prave ove rezultate koje prave.
Imamo tanak kvalitet u ekipi, zna uprava šta bi Stanoje radio da mu omoguće još 2 stranca, zato mu i ne dovode pojačanja.

Bravo momci, bravo za stručni štab!
 
Последња измена:

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.115
Reaction score
14.623
Локација
Kipar
Evo deo iz Stanojevicevog intervjua gde jos jednom objasnjava poentu odlaska na stadion. Nadam se da ce ovo pomoci da se objasni poenta upisa clanova koji pokusavaju da oteraju politiku i jeftin populizam sa stadiona.

‐------------‐--------------------------
Raspoloženje Partizanovog trenera drastično se menja kad se povede priča o spoljnim faktorima – dešavanjima na tribinama.
Odvratno i razočaravajuće“.

Mada, ništa nije nagoveštavalo incidente.
Ne pamtim da je bolja bolja atmosfera na početku utakmice. Odavno nisam prisustvovao boljem ambijentu, svi smo bili oduševljeni. A onda se sve promenilo. Zapitao sam se da li se ovde fudbal igra zbog momaka na terenu ili da bi se poslale određene poruke. Ispada da ne navijamo za voljene klubove, već uzvikujemo političke i(li) propagandne parole. Ne verujem da se to dešava u 21. veku. Skandalozno. Ako voliš svoj klub – navijaj. Ako želiš druge stvari - idi na mesto na kom možeš da iskažeš“.

Meč u Novom Pazaru prekidan je dvaput i u prvom poluvremenu, da bi najdrastičnija pauze usledila u 61. minutu, posle trećeg gola crno-belih, kad se sa tribine na kojoj su bili smešteni gostijući navijači čuli povici Ratku Mladiću i parole o Srebrenici. A mešanje politike i sporta nikad nije dobro.
Ljudi, u našem prvenstvu svake sedmice imamo samo sat i po vremena da nas podržite. I umesto da to bude vetar u leđa timu i klubu, slušamo milijardu različitih parola. Pitam se šta je svrha, zašto se ja bavim ovi poslom, ako ti tvoj rođeni klub nije najdraži, da se samo njime baviš. Znate, ceo život radim za tih 90 minuta i onda se 75 bavim nekim drugim stvarima. Razčaran sam. A sve je počelo super, kao pravi spektakl, da bi se odjednom, ni iz čega, pretvorilo u ludilo i sa njihove i sa naše strane, koje nema veze ni sa čim. Sramno! Meni je Partizan ideal, umro bih za njega, sve sam ku podredio, tako sam vaspitavan i zato mi nije jasno da se navijač 90 minuta ne bavi svojim klubom“.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
Kad se vraca optimizam bratu @Kiza Srbija, onda smo na pravom putu.
Ejbrealobre
Ma kakav optimizam
Stanoje stvarno cedi iz ove ekipe maksimum ali bojim se, tacnije siguran sam da to nece biti dovoljno, nama su neophodna pojacanja ali neophodna samo juce sam pomislio ako stanoje nastavi ovako da ih cedi mooozda nam ne treba mnogo*

*ovo mnogo treba uzeti sa rezervom jer kakva nas govna vode nama jedno pravo pojacanje a ne gljivicine azdaje i babaroge, stvarno deluju kao mnogo a dva pojacanja nestvarno a tri ono idem sa petrom panom u zemlju nedodjiju da jurimo kapetana kuku

I onda mi bude krivo, vidi se da je stanoju stalo ali ne razumem zasto je pristao na njihova pravila igre, ili nek ti obezbede sampionski tim ili brate okreni se i idi radio je i kod nas i u svetu ne moguce da sad mora zbog finansija da trpi ove budaletine iz loze... bojim se da ce dati sve od sebe i da ce izvuci iz tima najbolje ali na kraju nista jer otac troje dece i prasac nece da odvoje lovu za 2 - 3 ozbiljna igraca
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.569
Локација
Planeta Zemlja
I dalje mi nije jasno zašto mu Jojić igra? Jel on Jojiću duguje neke pare, pa mora da igra? :D Jer sa ovakvom igrom ja ne znam kome će ga oni prodati ako to pokušavaju :confused-smiley-013:
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.160
Reaction score
3.679
Od svih provokacija isa jedne i sa druge strane, volina prvo navodi vucicu pederu.
Verovatno ce biti najcrnji scenario. I mi i oni sa po tri utakmice bez publike.
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Djeca do koliko godina mogu da udju bez karte protiv Rusa u četvrtak?
 

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
Sad će se sastati komisija i svi organi za bezbjednost i eto odličnog izgovora da se za sve povike, uključujući naravno včć pdr, prekida utakmica pod izgovorom "zabrane svih uvredljivih parola" i navodne veće sigurnosti na našim stadionima. A naši "navijači" su u tome učestvovali. Svaka čast patriote! :clap
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top