Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
@trivunelli kakva steta sto je Marc Valiente kod nas igrao u pogresno vrijeme, kakva je to bila elegancija u oduzimanju lopti, pasova unaprijed a da ne pominjem inteligenciju ucrtanu u licu..dao bih litar krvi za takvog stopera danas. Vujacic, Sanicanin, Celavi su borbeni, uzecemo titulu sa njima ali brate - be afraid.
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.167
Reaction score
4.368
Valiente je dobar, školovan štoper koji retko pravi kikseve, prilično je bio potcenjen u svom mandatu. Meni lično, najbolji štoperski par u poslednjih 5 godina su Ostojić i Bleki Milenković u sezoni 16/17.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.727
А могли су (и требали су) то лако да буду Блеки и Калаба...... Управе се највише плашим кад је у питању исход ове сезоне.
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.167
Reaction score
4.368
А могли су (и требали су) то лако да буду Блеки и Калаба...... Управе се највише плашим кад је у питању исход ове сезоне.

To bi bilo idealno da su njih dvojica ostali makar da sezonu, dve odigraju zajedno. Obojica su stasavali uz starije štopere, taj spoj mladosti i iskustva se pokazao kao dobar. Verujem da će Boki ostati u klubu i posle igračke karijere da radi sa zadnjom linijom. Isto tako se nadam da će barem jedan od njih (Bleki i Kalaba), svoje zadnje godine igračke karijere provesti u svom Partizanu. To su naša deca, svetski kalibar igrača.
 
Последња измена:

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
dobro pobede se pisu ,prvi smo cigani se raspadaju,sve je to super ali igra naseg Partrizana u svim ovim pobedama je vrlo vrlo slaba za one koji hoce to da vide!!!
ja dok gledam utakmice naseg kluba toliko se nerviram da se posle i ne radujem pbedi koliko bi trebalo evo sta im zameram... vracanje lopte unazad tokom veceg dela utakmice jos ako povedemo to je kraj,kretnja igraca bez lopte nikakva,sutevi ka golu vrlo malo a i broj napadaca u zavrsnici napada se svodi samo na rikarda,(mozda dva tri puta bude nji vise)mislim da mi saovakvom igrom u evropskom fudbalu nemamo sta da trazimo!! ja hocu evropski partizan a ne da se zadovoljhvam sa ovom nasom propalom ligom!!!
sa verom u boga i nas partizan!!!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Plus 8, pa i plus 5 su velika i lepa prednost u ovoj našoj ligi, ali...iako Pop i nije tako loš sa loptom u nogama, juče umalo da mu je jednom uzmu...bilo je i ispucavanja koja su bila samo predaja lopta Metalcu, itd...
Nikad neću prihvatiti da je bolje da golman ispucava loptu na plus 5 metara od svoje gol linije, nego da to uradi njegov saigrač koji je na plus 25 metara od naše gol linije!
Dakle, momci, šibnite je odatle što dalje NAPRED, ako već nemate drugo rešenje, nemojte da vam je samo Pop u glavi kao ,, najbolja,, fudbalska opcija!
Nije. Veći je rizik na 5m od naše mreže nego na 25...ili na još mnogo dalje, ako loptu duneš, šibneš, gruvaš ,,tamo daleko,, daleko od gola, e tamo je sigurnost naša, tamo je fudbalska opcija.
Kad već nema bolje.
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.390
Reaction score
5.173
Локација
Beograd
Ja sam očekivao 4-5 hiljada ljudi juče, a protiv Čuke preko 10 ali izgleda grobari ne kapiraju da se ovakva prilika pruža svake prestupne godine.
Ako će besplatan ulaz privući ljude, neka to urade za vikend, i neka sponzorišu neke najave za utakmicu na youtubu npr. da ljudi prepoznaju trenutak. Mi moramo svaku sledeću da dobijemo do polusezone (a i posle).

Nikad neću prihvatiti da je bolje da golman ispucava loptu na plus 5 metara od svoje gol linije, nego da to uradi njegov saigrač koji je na plus 25 metara od naše gol linije!

U suštini je tačno ovo i slažem se, samo je problem što i ovi na 25 metara n'umu da ispucaju, pa mu dođe isto ko ispucava.
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.268
Reaction score
6.998
Jebote koliko se pise o nekoj slaboj igri kao da smo izgubili. Jeste, slaba igra, ali koga briga dok upisujemo pobjede. Bitno je i u padu forme da se pobjede nizu i da je sve kako treba da bude. Dici cemo formu opet pa cemo igrati lijepo za oko. Pritisak je na momcima veliki i ciganske javnosti i ciganskog saveza i ciganse drzave i ciganskog predsjednika. Plus mi imamo nasa ocekivanja, zelje i cestitke. Izdajnici iz uprave ih pritiscu, znaci haos sa svih strana. Dajte malo barem mi da im damo vjetar u ledja. Slozili smo se bilo slabo, par utakmica nije bilo neke igre, ali polako sestre i braco, bice Boze zdravlja. Samo neka melju, naprijed Partizan!
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Lice i naličje Partizana: Pobeđuje kao kad je uzeo duplu krunu, štuca, ali zaslužuje veću podršku

Možda je malo 3:1. Mora da je bilo bolje kod Zorana Mirkovića kad na Topčiderskom brdu nisu mogli da se savladaju Napredak, Mačva ili niški Radnički. Bilo je onih što su se oduševljavali „lepim“ fudbalom Sava Miloševića, a bodove odnosili TSC, Voždovac ili opet Kruševljani. Ovaj Partizan najviše liči na onaj Marka Nikolića, jer pobeđuje. Lepo je rekao aktuelni trener u emotivnom obraćanju navijačima.

Možemo da uzmemo titulu. To mi je najveći izazov. Jednom prijatelju sam rekao: 'Da li je moguće da ti misliš da ne možemo da osvojimo naslov?'" Kaže mi: 'Nema šanse da nam dozvole'. Ma neću to da slušam. Kako je Marko Nikolić uzeo titulu?“



1635501209282_fkpart-metalac-120_Cropped.jpg
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
Vujacic, Sanicanin, Celavi su borbeni, uzecemo titulu sa njima ali brate - be afraid.
Necemo
Ovom timu su neophodna pojacanja
Pre svega i iznad svega u odbrani a onda bi mogli i rikiju da nadjemo neko drustvo
Stanoje izvlaci maksimum ali samo je pitanje vremena kad ce to presusiti

Stanoje ili nek zahteva pojacanja na zimu (stvarno pojacnja a ne ivicine bombe) ili moze musavima da cestita titulu
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Utakmica sezone u nedelju. Moramo da prebrodimo ovaj slabiji period gde jako štucamo pozadi. Dosta igrača ima crvenu strelicu na dole (ko nekad u PESu) i da imamo drugačiji raspored ozbiljno bi se zabrinuo. Mi imamo nikad bolji momentum da kurvetini pobegnemo još više a i da u evropi obezbedimo proleće u Estoniji, kolo pred kraja.

Sada motivacija mora da pršti. Imamo tako dobru priliku gledajući naš raspored da je ovo nerealno… Puna podrška šefu i celom timu. Ajmo jako mi!
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
U dobroj smo situaciji generalno. Vidim neke stvari koje mi se cine kao sistemski problemi, koje se pojavljuju u poslednjih 3,4 utakmice. Recimo akutno od Genta, pa na vamo, a mozda cak od pauze na vamo.

Prvo poluvreme protiv Metalca je bilo jedno od najslabijih od pocetka sezone, ako ne i najslabije, sto cak moze da potvrdi i Stanojeva reakcija na sve to, bio je besan ko nikad. Metalacu svaka cast. Dosli su hrabno, odlucili da ne igraju bunker i odlucili da izvrse pritisak na nasu zadnju liniju. Njihova tri ofanzivna igraca su vrsili jako konstantan i disciplinovan pritisak i super su se kretali, dvojica uvek na stoperima i jedan povucen izmedju njih da onemoguci da zadnji vezni eventualno dodju po loptu. To je rezlutiralo nervozom i panikom pri izvodjenju lopte koja je bukvalno porazavajuca. Mi nismo posteno mogli da iznesemo preko pola celih 30 minuta. Prva akcija od naseg gola, gde se Zdejalr vratio po loptu zapoceta je u nekom 31, 32 minutu. Do tog trenutka Popovic je napucavao rikarda dugim loptama, a mongo cesce nikoga ili je lopta od nasih nesnadjenjih stopera isla na jos nesnadjenije bekove negde oko polovine terena gde sanse nema da se igra nesmetano prenese na polovinu protivnika. Za to vreme nas presing na nanjihovu zadnju liniju poptpuno neogranizvoan. Bez jasnih uloga, bez geometrije i bez dubine. To je za rezultat imalo jednu jako suludu sliku gde 45 minuta Partizan, lider na tabeli, sa budzetom koj ima i svime ostalim preskace srerdinu i stihijski napucava ofanzivne igrace, a pretposlednji tim na tabeli gradi napade iz zadnje linije i iznosi nesmetano loptu. To je nedopustivo, potpuno. Mi smo individualno mnogo bolji, pa smo i pored svega toga dali prvi gol zhavaljjuci neuobicajeno viskom polozaju zanjde linije Metalca. Individualni kvalitet je na nasoj strani. Znaci imamo situaciju, gde nam TSC, Gent i Metalac rade istu stvar. Postavljaju vioko napadace koji, cak i sa ne mnogo agresije i napdaju nasu zadnju liniju i mi nismo u stanju da iznesmo preko pola. To je nedopustivo, ali nadajmo se popravljivo, jer sanse nema da Stanoje ovo ne vidi.

Dva razloga mi padaju na pamet kada je ovaj problem u pitanju.

Prvi je umor. Ne toliko fizicki, koliko psiholoski. Mnogo je tesko igrati na gornjoj granici svojih ljudskih kapaciteta, a nasi limitirani igraci da bi pravili ove rezultate ne smeju sebi da dozvole mnogo manje od toga. Neshvatljive greske u predaji lopte su se desavale i kad nismo bili pod narocitim pritiskom. Jojic jeste asistirao za dva gola, ali je pravio toliko velike greske u predaji, koje su potpuno neobjasnjive. Covek koji da onu loptu Rikardu za gol, nije neko ko ne zna da doda. ALi je pravio greske u pasovima na otvorenom na distanci od 3,4 metra. To je objasnjivo psiholskim momentom. Pogotovo sto su cigani kiksnuli pa je pritisak i moranje jos vece. S druge strane Rikardo je decko burnoutovan, spaljen. Njegova reakcija kod prvog gola je bila bas losa. Imao je srece da se popravi, ali opasan spic da onako okleva i onako lose odabere resenje pri prvom sutu, to se moze objasniti samo psiholoskim preopterecenjem (videli smo kako kida ko ajkula u milion drugih situacija, ovo nije on). S druge strane svaki kratki pas koji je trebao da odigra u prvom poluvremenu ili je kasnio ili je bio nenormalno neprecizan. A to su sve bile razmene lopte u radiusu od par metara. Odluke su mu bile potpuno nerezonske i spore. Lik ne zna vise gde bije. Slicno je sa svima bilo na terenu. Ali te njegove povratne su bile jedini izvor distribucije lopte u prvom poluvremenu, jer smo vezu preskakali. I zato onako lose poluvreme.

Drugi razlog je neuigranost. Presing nam je traljav od pocetka prvenstva. Nema snase da to Stanoje ne vidi, ali ima neki problem sto to ne resava. Pocinjanje napada duboko, od nasego gola je takodje bio problem sve vreme. Nasi stoperi su potpuno nepodesni da grade igru pod pritiskom. Jedino mogu da budu konforni u otpcinjanju napada u Superligi, gde mnoge ekipe igraju duboko i ne pritiskaju ih. Jedino resenje za to je da se Zdjelar i Jojic redovno vracaju po loptu, a neki poseban automatizam u tom pogledu nije formiran. Da postoje automatizmi u segnmentu iznosenja i u segmentu pritiska na zadnju liniju protivnika umor bi se lakse podnosio. Sa manje stete. A juce steta se ogledala u tome da smo bili nadigrani, doslovno, od strane pretposlednjeg na tabeli. Da je usla ona precka za Metalac, ko zna sta bi bilo. Sa druge strane mi smo napravili akciju za gol i skoro nista drugo.

U drugom poluvremenu smo se malo ispomerali, metalac nije mogao ni vise da drzi igru fizicki, a isekao ih je penal, koji, je posledica njihove individualne greske, a ne nase igre. Bog nas je pogledao, zasluzili smo.

Zakljucak mi je da je ekipa na rezervi i da ce jedva da preteknu do zime. Sto ne znaci da smo pukli nego samo da je stvar ozbiljna i da ekipu treba podrzati. Stanojevicev deo koji sam kritikovao moze biti posledica neadekvatne selekcije, ali i cestih rotacija, sumnjam da tako krupne stvari ne vidi, jer bi to video bilo ko ke se bavi fudbalom. Ova ekipa nije u stanju da igra na tri fronta sa lakocom i zato na zimu mora da promeni neke stvari i u selekciji i u pristupu da bi gurao sva tri takmicenja. U suprotnom morace da zrtvuje jedno, a svi znamo da je to Evropa. I nismo srecni zbog toga. Ekipi svaka cast sto se bori iznad svojih mogucnosti i sto dobija na karakter i borbu, al to je jako tesko odrzati godinu dana, a da negde nesto ne trpi.

Pred ekipom je tezak posao. Puna podrska!
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Све је лакше кад користиш шансе

Серија победа је настављена и против екипе Металца. Постигнута су нова три гола, примљен је тај један, а оно што је најважније учвршћена је лидерска позиција на табели. До ње се дошло на тежи начин него што то резултат може да покаже, али тренера Александра Станојевића мора да радује једна статистичка категорија која је испољена на овом мечу, а то је одлична реализација.

Првотимци нашег тима у четвртак увече су шест пута су шутирали у оквир гола ривала и половину од тих удараца успели да претворе у погодак, што је проценат који смо ове сезоне остварили још само четири пута. Први пут то је био случај у победи над екипом Дунајске стреде 2:0 у Словачкој, затим је поновљен и у два наредна меча, најпре против Вождовца у Хумској кад је остварен тријумф 4:0, потом на гостовању руском Сочију, где је остварен реми 1:1 и у прошлом колу у Бачкој Паланци у тријумфу над екипом ТСЦ 3:1.
Већу успешност реализације играчи тренера Александра Станојевића имали су само у два наврата ове сезоне и то против лазаревачке Колубаре, кад је у победи 4:0 искоришћено 80 одсто прилика, односно на отварању суперлигашке сезоне у Новом Саду, где је идентичним резултатом савладан Пролетер уз 57 одсто искоришћених прилика.

Већину тих голова постигао је Рикардо Гомеш, који је против тима из Горњег Милановца стигао до 20. поготка у текућој сезони, чиме се сигурним кораком приближава обарању рекорда из првог мандата у дресу нашег клуба. Тада је за целу сезону постигао 26 голова у клупским такмичењима и још два у националном дресу, а треба имати на уму да је до краја јесење полусезоне остало да се одигра још 10 такмичарских мечева на сва три фронта, па не би требало да буде изненађење уколико Рикардо већ у 2021. години оствари најбољи учинак у каријери.

Прву прилику да увећа свој голгетерски салдо имаће већ у недељу, кад у Хумској у оквиру 15. кола Линглонг Суперлиге гостује екипа Чукаричког. Tај меч на програму је у недељу од 18.30 часова.

lejer-1200-x750-blanko-141.jpg


(FK Partizan)
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top