Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Надам се да Станојевић више неће у лиги да поставља ову тактику јер ем су нас прочитали већ у другој утакмици у којој користимо ову формацију и тактику у лиги ем њихов бункер лакше функционише кад напред имамо играча мање у нападу. Да нисмо направили рокаду у другом полувремену гол не би дали никад. Нека ово остане за Европу, а у лиги без оваквих дефанзивних експеримената више јер да је данас била било која екипа из топ 10 у лиги кикснули би. Све у свему победа се пише али пошто првенство још није завршено нека нам ово буде опомена. Честитке за +5 и прво место након првог дела сезоне после 7 година! Појачања, припреме, па редом......да се вратимо где нам је место и да покажемо циганима где је њихово
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Bravo crno-beli, bravo Stanoje! Danas smo igrali protiv solidne Kolubare i odlicnog protivnika, naseg sopstvenog terena. Uzimajuci sve u obzir, upravi pozdravljamo familiju, a Stanoju i momcima cestitam na obaranju jos jednog rekorda.

Sama utakmica, da se igrala po boljem terenu, bila bi punjenje Kolubare. Ovako, kad strepis na svom terenu da li ce lopta doci do igraca kome si je uputio ili ce nesto da se desi, ovo je odlican rezultat.

A Dj-u sa Arene zelim da sto krace mora raditi taj posao, ako me razumijete. Proslu je jadnik ubacio pjesmu, a sad je samo smanjio zvuk publike, ali UZALUD TRUD, DZABA VAM SVE!
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.911
Reaction score
4.213
E ovako...
Cestitke ekipi i stanoju na pobedi

Da mi je neko rekao da cemo zavrsiti polusezonu na +5 ne bi mu verovao, tacnije bio sam siguran da je to nemoguce
Pre svega jer imamo jedan izuzetno limitiran tim koji je cini mi se (a i ne cini) slabiji od nekih predhodnih koji bi po pravilu bili na -15 (pa i vise) u decembru.
Vise puta sam konstatovao da 2/3 fudbalera koji igraju u pfc-u nemaju sta tu da traze, nek su svi oni zivi i zdravi ali prosto nemaju kvalitet da igraju u partizanu i to je jasno kao dan i vidi se, svako ko ima oci i zeli da vidi videce ko hoce da se pravi slep nek se pravi ali to nece promeniti istinu... sta ce onda tu, ko ih je doveo, zasto... ?!

Evropa - ljudi cesto zaboravljaju jednu stvar a to je da je ovo sto mi igramo TRECERAZREDNO evropsko takmicenje, i da je pricati o nekom uspehu jer smo se tu plasirali ili prosli grupu je smesno i tuzno u isto vreme, ali sa ovakvim timom to jeste uspeh, nije bilo lako ni plasirati se ni proci grupu cak sta vise ali uspeli smo tj uspeli su stanoje i ekipa

Kup - u trci smo

Sve ovo kad se sabere cini da stanoju stvarno treba skinuti kapu dole, covek izvlaci maksimum pa i vise od toga iz ove nase pa skoro krs ekipe sa kojom bi svako drugi bio u debelom minusu sa musavima... u jednu ruku najiskrenije treba cestitati stanoju na dosadasnjem radu u ovoj sezoni i reci reci sefe bravo...
U drugu ruku, ne treba se praviti slep i praviti se da se ne vidi ono sto je ocigledno, ovom timu su NEOPHODNA pojacanja, ali stvarno pojacnja a ne "nasa deca koja osecaju klub" i nemaju gde da odu ili rajove i faljijeve kombinacije i nekakve ivicine bombe, nego pojacanja jer ovaj tim nema kvalitet da osvoji titulu!
To je apsolutno tacno i ne treba biti nikakav vizionar pa to videti, prosto vracamo se na drugi pasus ovog posta i recenice da 2/3 ovih fudbalera nema sta da trazi u pfc-u, bolna ali istinita konstatacija, ok iscedio je iz njih stanoje sve sto je mogao za ovih +5 ali ako neko misli da tako nastavi celo prolece ili je glup ili je najodvratniji cigan a nasa uprava nije glupa...
I tu dolazimo do srzi problema i zasto nam je stadion prazan
Zato sto nas vode govna i zasto svi znamo da od pojacnja nece biti nista
I zato ne mogu ni da se obradujem ovim +5 ko covek i zato sam bio ravnodusan koga cemo izvuci na zrebu i zato ne razmisljam o sparti i zato ne cekam prolece sto pre jer znam da nam klub vodi kancer koji nas samo gura u sve vecu i vecu rupu
Ukratko, bravo za jesen, za prolece su nam neophodna pojacnja kojih nece biti tako da upravo sve vam zivo i mrtvo jebem
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ekipa koja ima 500-1000 navijaca na domacim utakmicama, ekipa koja nema upravu ne zasluzuje titulu nego borbu za opstanak u ligi.

Ovih 5 bodova prednosti dobijaju itekako na tezini jer protiv sebe nasi momci imaju najskuplju i najkvalitetniju zvezdu u prethodnih 15 godina. Dzabe im sve to, kad nemaju ono sto nasa ekipa ima, a to su hemija i zajednistvo. Od prvog do poslednjeg jesenjeg kola je svaki postignut gol to i pokazao.

Bravo momci i bravo Stanoje, ovo je vase prvo mesto.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.141
Reaction score
27.922
Локација
Из Чикага (моји...)
Spamovanje
@NikolaPartizan
Пусти друге... Чиме ТЕБЕ конкретно провоцирам? А ако ти већ нешто смета на Форуму прескочиш и идеш даље. Ето, и то сам ти решио. Нећу се надовезивати. Спорцки поздрав!
 
Последња измена:

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Verujem i nadam se da je ovo kljucna pobeda u osvajanju titule(slobode). Bravo svima u klubu osim ovima sto nece obezdediti kvalitetnu doselekciju na zimu treneru i strucnom stabu. Kako sam kao klinac voleo prelazne rokove pa kao dovedemo nekoga pa se ti lozis da ste doveli nekog igraca a sad znas da stize jedan povratnik koji nema gde i da se prebaci nesto iz omladinaca i to je to.
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.458
Reaction score
5.792
Локација
beograd

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.458
Reaction score
5.792
Локација
beograd
Meni Stanojevic nije najdraži trener, tako da je sasvim nebitno da li je tebi ili nekom drugom najdrazi.
Stanojevic je trener Partizana i samo je to bitno i ne postoje dve strane. Postoji samo strana Partizana.
A sad malo odmori, pa se spremi za jedan tango na proleće :ziveli
 

majonez

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
574
Reaction score
801
Bravo Partizan! Al onaj komentator sa arene uvek priziva neki belaj da nam se desi. Uvek to radi čak i kad vodimo ubedljivo. Te pokušaće gosti da se vrate u meč... Da bi bilo zanimljivo, itd. Grozno!
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.594
Reaction score
3.380
Локација
JNA
Cestitke na pobedi i na plus pet u odnosu na rivale..sve u svemu, verujem u titulu i u momke..U svakom slucaju dobro je da je pauza, pali smo u formi bas bas...
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Jedna objektivna analiza jesenjeg dela 20/21

Partizan je, isključivo zahvaljujući Aleksandru Stanojeviću formirao jednu hemiju, disciplinu i veru u tim kod svakog pojedinca pa i većine navijača. Ovaj uvod je preduslov svega čega smo bili svedoci tokom ovih 35 utakmica.

Sve je počelo od meča u Nišu, oktobar 2020, kada je Stanoje zacementirao odbranu i najavio šampionske nizove ovog tima, stvorivši preduslov za sledeću sezonu. Odlazak Asana je uzdrmao tim ali ne i urušio zajedništvo ekipe.

Dolazak Rikarda nagovestio je ubojitost u napadu (iskreno sam verovao da će biti glavni strelac) što se vrlo brzo pokazalo i na delu.

Evropa:

Jedne od najtežih kvalifikacija koje smo igrali. Ovo pričam jer smo iz kola u kolo naletali na daleko teže opcije nego šta je bilo u ostalim kuglicama. Ne poredim sa LŠ ali ni kad se formirala LE pre 14 godina nisu ovakvi protivnici uletali u uvodnim kolima.
Konačno prodjosmo Ruse i skinusmo mrak penala na JNA.

Koliko su kvalifikacije bile teške toliko je ovo bila najlakša grupa od kad smo u iste ulazili. Nemojte se zavaravati na osnovu grupe da je ovo bulja takmičenje, već takmičenje u kome smo mi kao klub egal sa onim zvučnijim protivnicima, poput Genta, a sada i Sparte.

Nakon impresivnog starta, zapali smo u krizu rezultata što zbog povreda što zbog Stanojeve filozofije da se prodje, igra je manje važna. Na kraju, veliki uspeh kad se sve sagleda, samo činjenicom da smo jedan Soči izbacili i otišli na proleće, napunili koeficijent i kasu je vredno svake pohvale.

Liga:

Nastavak nizova iz prethodne sezone i 90% utakmica gde smo samleli protivnike u prvih 45 minuta je ono što se od Partizana traži (navijači). Jak ritam nas je malo izbacio iz forme sredinom Oktobra ali smo uspeli da kroz rotaciju onih koje smo imali nadomestimo težak umor i povrede, a i zadržimo to prvo mesto.

Imajte u vidu da je daleko manje opterećenje na proleće gde u ligi imamo 5 utakmica manje nego sad (16) i gde raspored nije tako gust.

Prednosti Stanojevog Partizana

Atmosfera, disciplina, zajedništvo, odlična komunikacija su ono što oslikava ovaj tim. Daje mu tu jačinu da se vrati iz mrtvih 3 puta (Soči). Da se izdigne posle 0:2 na Azorskim ostrvima i da izgine do poslednjeg atoma snage.

Uspeli smo da transformišemo formaciju. U većini utakmca igramo jako visoko, visok presing.
Pozadi smo zahvaljujući Vujačiću (lider i komadant odbrane) stabilni, mirni i iznosimo loptu bez ikakvih problema.
Zdjelar kapiten nas čuva od kontra napada dok napred Rikardo koristi 95% jedan na jedan duela sa golmanima. Zeka i Markec (do povrede)su se digli na veći nivo, a Natko (do povrede) je nadomestio odlazak Sume u završnom pasu.

Mane

Veliki mečevi. Od samog dolaska Stanoja nismo pobedili ni jedan derbi, nismo uspeli da privedemo velike utakmice kraju. Razlog, isključivo filozofija koju nameće Stanoje u tim duelima.

Bez obzira da li imamo kadrovskih problema ili ne, neshvatljivo je da se ekipa koja je naviknuta na visok presing, agresiju, posed, toliko duboko povuče i igra anemično, kao da svi do jednog imaju temperaturu. Slom tog pobedničkog duha dovodi do toga da nam protivnici lako ulaze u poslednjih 30 i više i ne slučajno cigani se komotno vraćaju, gubimo od Genta, Gent se vraća, Šalrloa na strani nakon 1:1, očaj u Estoniji gde ekipi tražiš da igra na bod je nešto što bi Stanoje trebao kod sebe da poradi tokom ove pauze. Ukoliko se nastavi takva filozofija igre mi ćemo opet upadati u probleme protiv Sparte i kurve.

Budućnost

Prelazni rok se nadam da je već odradjen pod velom tajnosti jer ovoj ekipi treba plejmejker. Treba nam taj vodja na sredini koji će smiriti loptu i proigrati ubojita krila i sam napad. To nikako ne može biti Natko koji ima snage za 45min a ni Zeka koji je više za poziciju uz Zdjelara.
Lazar Pavlović je nedovršen i može da posluži u rotaciji mada je toplo hladno time i ne čudi to što ga ima pa nema u timu. Dača je nakon starta i gola u Slovačkoj pao usled povrede i više se nije vratio.

Uz pleja nam je potreban i zadnji vezni. Zdjelar na ivici snage a Šćeka je previše defanzivan i slabiji u pasu. One Zdjelarove lopte gde dijagonalno seče teren, upošljava krila, više puta i kroz sredinu direktno Rikarda su nešto što imamo samo kod njega.

Napadač? Do pre mesec dana kada je Marko Milovanović silom prilika dobio svoju ulogu smo svi kukali za istim. Ali opet, sve i da računamo na golobradog, neozbiljni smo sa dva rešenja gore. Holender to nije, mi hitno moramo da rešimo taj problem i dovedemo još jednog igrača koji bi mogao da da 10+ golova za polusezonu. Time bi se spremili i za leto.

Levi bek. Bez Uroševića kriza. U svakom smislu. Ipak moramo da nadjemo dugotrajno rešenje. Negde logičan sled stvati je da Obrad i Brežančić dobiju papire dal sad dal na isteku sezone, ali se hitno mora naći rešenje. Nemamo beka sa centaršutem. To je stara boljka još od Lomića, i mi tu moramo da investiramo, pogotovo ako budemo igrali 3-5-2. Za desnu stranu nemam problem, pogotovo što imamo sjajnu opciju da vratimo lepo Vlalukina i dobijemo jedno moderno rešenje po desnom boku (Miljka ne računam za sledeću).

Štoper. Miletić nikako nije rešenje u 3-5-2 jer je kritičan a ni kao zamena za Vujačića u 4-4-2 jer unosi nemir pozadi. Ili da izbacimo nekog od Purić Djordjevic nakon priprema ili da se dodatno pojačamo u šta iskreno sumnjam obzirom da smo primili svega 6 golova u 21 meč u ligi.

Podrška

Ukoliko želimo tango smrti, na proleće bez 10-15k na svakoj treba da se samoubijemo kao navijači, da ne iskoristim grublju reč. Ova i sledeća sezona su za stabilnost kluba i neke veće izazove presudne, i ako mi ne možemo da dodjemo i podržimo Stanoja i ove momke, ne treba ni da se nadamo bilo čemu.

Goran Tomić da budem, srećni praznici.

S poštovanjem, Direktor_Grobar :D
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.927
Reaction score
26.730
Čestitke za polusezonu.
Da bi proleće bilo isto ovako završeno, jasno je svima da su neophodna pojačanja. Kakve su ambicije kluba, i koliko nam je dozvoljeno, videćemo u narednih mesec dana.
 

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
Vujačić, Miljković, Brežančić, Obradović, Lutovac, Smiljanić, Holender. U njima leži jedno 3, 4 miliona za te pare ceo prelazni rok mogu da odrade.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top