Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Lični utisak. Neverovatna razlika izmedju prethodnog i sadašnjeg tima Partizana.
Ali, da se ne vraćam na prethodno.
Bilo, ne ponovilo se.
Konačno jedan dopadljiv Partizan. Igra, rezultat, zalaganje.

Takodje bi izdvojio i završni komentar Ilije Stolice. I pored četri gola u mreži protivnika, on žali za još dopadljivijom igrom koja je po njegovim rečima, izostala zbog lošeg stanja terena.
Više nas je i u prethodnom periodu potenciralo, da se fudbal izmedju ostalog igra i zbog publike. A upravo je na tome insistirao i naš novi trener .

Sve u svemu, čestitke svima večeras na prikazanom. Igračima, stručnom štabu. :napred-partizan::partizan-fan::pfc:
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.637
Јебем ти њиву, јебем ти лигу која се игра по оваквим задругама. Натхо од жандарма не може корнер да изведе колко места нема на оном објекту који се назива стадионом.
Најбитније је да није било повреда и да смо победили. И упркос ужасном терену игра је била уживање за гледање.
После Вулићевића коначно је десни бек заиграо за Партизан.
Не свиђа ми се што недостатак играча у везном реду крпимо крилима и бековима. То ми је онако једини мали минус ове утакмице и генерално једини минус Столици у овој идеји коју спроводи у дело. То ће вероватно да му прође у слабијим мечевима али у захтевним мечевима биће проблема.
Баждар спреман да одмени Рикарда. Контам да је играо по крилу само због правила о бонусу, види се да му не паше та позиција и да је најопаснији кад је близу шеснаестерца.

Свака част, коначно изгледамо као озбиљна екипа али није ово максимум, били смо ограничени многим стварима, може ова селекција доста боље. Одиграли смо у грчу због терена и ипак добили 4-0....очекујем голеаде кроз целу сезону. Ова тактика је лек за бункере. Сад не знају да ли да нападају високо наше штопере или да чекају да им га кроз пас дамо из петерца. Столица на добром путу да присили све аутобус тренере у лиги да промене поглед на фудбал.
 
Последња измена:

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
Pokusavamo da igramo tzv. "la pausa", cekati protivnika da izadje u presing iz bloka i bunkera. Zato su nasi na pocetku meca vise drzali loptu u nogama i cekali, narocito stoperi plus golman i desni bek. Ali protivnik nece u presing, stoje u zoni. Organizacija napada je tada izgledala mnogo sporo. Cilj la pause je cekati sa loptom protivnika da vam pridje sto blize, jer iza sebe ostavlja prostor, koji brzim, tacnim pasom i pravovremnim utrcavanjem saigraca mozete iskoristi.
Rikardo dobro radi pressing, pomazu mu Andrade i Natko, ali ostali deo tima slabo prati. Zabrinjava me to sto je Natko cesto u presingu na protivnicke stopere, dosta se trosi. Andrade je tip igraca (mladji, brzi, izdrzljiviji) koji moze ponavljati presing. Brine me da ne "potrosimo" Natka. Primetio sam da Menig ima slobodu u igri, vise ulazi unutra, ostane kao drugi napadac uz Rikarda, tako da u fazi odbrane Natko pokrije desnu str (poziji desnog krila). Uzdam se u to da strucni stab prati Natkove parametre.
Zakljucak za presing: jos nismo dobro sinhronizovani, ne napadamo zajedno, slaba nam je reakcija po izgubljenoj lopti. Mora brza reakcija i mnogo bolje da izgleda bar u nasoj ligi i protiv protivnika vecerasnjeg nivoa.
Markovic, bolja koncentracija, postavljanje, citanje igre. I da poporavi fizikalije, neki program da mu naprave za teretanu tokom ove polusezone pkus u zimskoj pauzi da radi. Svaka cast za ispracenu akciju posle odbrane Stevanovica i izbijenu loptu.
Petkovic, ono kao je odigrao protiv Fenera nije bilo slucajno, to je veceras pokazao. Pohvale za kretnju Andrade.
Treći gol ako računamo igraca koji izvodi aut to je akcija na treceg uz dupli pas. Odlična akcija posle auta. Verujem da će i posle kornera biti mnogo bolje, nesto se nazire.
Kod drugog i trećeg gola izgledalo je na nivou mnogo jacih liga od nase.
 

zubac

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2007
Порука
490
Reaction score
1.754
Grobari nisu stali na tribinu iza gola, ulazilo se do poluvremena. Solidna igra i vazna pobjeda, lijep gol ovog mladica. Ja sam i dalje pesimista po pitanju sezone.
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
Meni se Peykovic u onoj prijateljskoj svideo..

A nama treba jos da zaigra i Dija b(r)ateeeedl
 

allucard

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2022
Порука
152
Reaction score
448
Локација
Nis
Dosta dobro danas, malo nesigurnosti u odbrani u prvom poluvremenu ali je ovo tek nasa pocetna tacka. Tek cemo da meljemo, pogotovu ovakve ekipe poput Javora kojima zelim sve najgore i da se sto pre vrate u prvu ligu, pa tamo podlo udarajte posle svakog pasa. Sudije su pokazale kakav nas tretman ceka cele sezone, nadam se da ce igraci moci da istrpe to.

Sve u svemu zadovoljavajuce, a znam da ce biti i bolje.
 

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
971
Reaction score
4.333
Локација
Nis
Odlican pocetak sezone! Petkovic ce biti zver, Filipovic za klasu bolji od Miljkovica, sredina nam izgleda bolja od prosle godine...sve u svemu...lepo smo izgledali za prvu utakmicu.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Ovo moze da se gleda, to je najbitnije!

Vezni red koj funkcionise, posle dugo vremena. Suzdrzavao sam se od pljuvanja Jojica, dok je borba trajala, ali kada u veznom redu ima tri coveka koja znaju sta ce sa loptom, to onda izgleda ljudski. Andrade se jos uklapa. To raduje, jer ovako dok jos ispituje teren ubija, a kad se navikne ocekujem kljucnu ulogu od njega. Natho nema sta da se komentarise...

Nazad nije bilo lose. Sanicanin je problematican, jer posed koji krece od zadnje linije ne trpi igraca neisgurnog u predaji. Svaki put kad mu daju loptu, kao da vreme stane koliko sporo donosi odluke. Njegov kiks u skoku je prouzrokovao jednu sansu za javor. Bio je bolji u drugom poluvremenu, ali je nesiguran. To mi se ne svidja nikako... FILIPOVIC! Odigrao bez grescice, ekstremno korektan igrac! Ona sansa u kojoj se nasao i asistencija za gol, pored svog posla obavljenog nazad i u iznosenju lopte, bukvalno ga stavljaju medju najbolje na terenu! Caki odlican, bas! Sveta siguran. Celavi, korektan.

Ovo napred po ovakvom terenu se mucilo. Sta ce... Rikardo preorao teren. Mening se trudio, ali nije ni dobio mnogo lopti, usao je u par sansi, korektan ucinak. Petkovic je bio dobar, lep je gol dao, jednostavan je i ima finu bazicnu tehniku ( lepo je primio loptu kod nathove lopte za gol), ali kao i ostali mladji igraci, mnogo je gresio u predaji. Bazdar i Terzic su preterano gresili. Ali ako ima ne dajes minute kad je rezultatski vazno, nikad nece stasati i osloboditi se straha (tako bar Dule kaze). Ima prostora za njih i ekipa moze da ih istrpi bez velikih problema.

Sve u svemu ovo je meni bolje i lepse za gledanje nago prosle godine. Prica se o toj utopijskoj tiki taki, dal moze dal ne moze itd... Ja nemam utisak da smo defanzivno bili mnongo labaviji nego kad se igrao oprezni fudbal kod Stanoja, a lopta se kretala mnogo bolje. Neko je pomenuo da nam je slaba tranzicija. Tacno tako, slaba je tranzicija, ali je prosle godine nije ni bilo. TO je ozbiljan napredak! Kontre koje izgledaju kao da ce moci da se igraju.

Svidja mi se, bice super zanimiljivo!
 

crnobeo_11080

Početnik
Учлањен(а)
09.09.2021
Порука
16
Reaction score
46
Локација
Zemun je Crno-Beli grad
Не треба се залетати са неким претераним оптимизмом с обзиром ко све седи у управи, али ово све изгледа јако коректно. Наравно, фали ту доста играча, посебно на клупи, ваљда ће иглица и вазура испунити "обећања".. Петковић и гол Натка мајсторије! Подршка и идемо даље!
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd
Polako sa Petkovicem, jako je dobar bio danas, agresivan, konkretan, odlican sut (ne samo kod gola), ali pas igra mu ne postoji i u pojedinim trenucima je izgledao pogubljeno na terenu. Ipak je rec o jako mladom igracu, ne treba dizati ocekivanja nepotrebno visoko, da ne bi posle bila pljuvacina ako neki kvalitetniji protivnik iskoristi njegove nedostatke da bi ga neutralisao. Kvalitetnu bazu ima, na njemu je da radi, i ako bude tako bice od pomoci vec ove sezone, a pravu eksploziju ocekujem od naredne sezone.

Bazdar isto jako dobar, igrao je na vise pozicija i svuda se dobro snasao, dobra reakcija kod gola, ali opet, jako mlad igrac, treba ici polako i sa njim. Andrade isto fino odigrao, steta sto je ostao konkretniji ucinak u vidu golova ili asistencija. Filipovic fenomenalno odigrao, zatvarao je sta je trebao, u napadu pametna i racionalna igra, Sveta isto dobro odigrao. Starosedeoci negde u skladu sa onim sto od njih i ocekujemo.

Bez obzira na dobar rezultat, igra u prvom poluvremenu zabrinjava, dozvolili smo im ogroman broj sansi. Mislim da je Fejsa dosta falio u toj fazi igre, Zdjelar ipak nije toliko defanzivno disciplinovan, njegovi defanzivni kvaliteti su nesto drugacije prirode, i to im je otvaralo prostor za kontre. Takodje su defanzivci u par navrata dosta amaterski reagovali. Drugo poluvreme fantasticno, i tu pre svega mislim na period pre postignutog drugog gola, jer je ipak posle toga sve bilo reseno.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top