Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.514
Reaction score
29.305
Локација
Novi Sad
(Дво)корак по (дво)корак, пас по пас, тројка по тројка, и лагано са доласком лета се приближио крај још једне кошаркашке сезоне! Чини се никада дужа сезона по броју утакмица и никада краћа клупа по ономе што смо могли видети. Али ето, може се рећи да је КК Партизан испунио очекивања и оправдао реноме свога имена.

Оборили смо ове сезоне све рекорде по броју навијача који су присуствовали утакмицама у свим такмичењима, после безмало десет година играли смо поново Евролигу (где и припадамо), на клупи је један од најбољих тренера на целом свету и шта још рећи...

Није било лако а очекивања су била превелика, очекивања су увек већа од оних реалних јер то је КК Партизан, то је клуб за који навијамо и који увек мора да се бори... за посед више, за поен више али годинама уназад присутна је и она неспортска борба са разним нападима, борба против бесмислених саопштења, борба против свих оних, баш тако ћу их назвати, који мисле да ће без Партизана спорт бити лепши и бољи а њихови резултати значајнији и вреднији.

Али навијачи су још једном показали љубав, показали су и да су највећи спонзор КК Партизан и не би било незаслужено када би на дресу негде било места за једно „НАВИЈАЧИ“. Управо ти навијачи купили су највећи број сезонских карата, ти навијачи из целе Србије и региона стајали су у реду и испред рачунара да би купили појединачне карте, а често нису успевали у томе (и нису одустајали), и баш ти навијачи су први покренули акцију прикупљања средстава за плаћање пореза онда када је КК Партизан једини јавно био прозван за дуг који има према држави.

Ако не оно „НАВИЈАЧИ“ онда би барем поштено било да се тим навијачима каже када и колико је уплаћено на име тог пореског дуга, за колико је дуг смањен тј. Колики је остатак! Било би поштено да се каже зашто Интернет сервиси за куповину карата углавном нису радили, али и зашто је улазак у халу био... Зашто нису радили сви улази предвиђени за улазак у Арену?

Будимо реални, није овај тим деловао као супер моћна дружина и управо је можда то прави разлог што је током ове сезоне било оних који нису веровали, који су одустајали и напослетку оних који су гласно критиковали. Можда заиста и јесте било потребно да има и таквих насупрот онима који нису одустајали од утакмице до утакмице. Не би било коректно да у овоме моменту јавно хвалимо и критикујемо, а могли би и једно и друго, сигурно је једно, овај тим какав год да је био пружио је максимум и остави срце и му** на паркету!

Видели смо како то изгледа играти два дијаметрално супротна такмичења а опет са много сличности. Видели смо борбу малих и оних супериорних у Евролиги али смо и по ко зна који пут видели сву бесмисленост АБА лиге (али о томе неки други пут)!

И шта на крају рећи... Остао је још један степеник до циља, остала је још једна епизода ове серије пуне заплета, наши дланови су спремни, песма ће бити никада гласнија, навијача никада више а ви:

Кевине, Данте, Матијас, Јани, Данило, Смајли, Уроше и Зек.. Балша, Џејмс, Алекса, Јам... Али и Тристане и Саво... заборавите на проклетство пете утакмице, заборавите на умор, на бол... заборавите сваки промашај и погрешно додавање... Заборавите шта су причали, чиме су вас гађали и шта су вам све радили! У петак ће се памтити само ваша имена, ваше победе, најбољи навијачи који су вас бодрили и најбољи тренер који вас је водио!

ЗАЈЕДНО ДО ПОБЕДЕ, ЗАЈЕДНО КАКО САМО МИ ЗНАМО!

Аутор: Gyura / JuznaTribina.NET

 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
427
Reaction score
2.775
Локација
Beograd
Danas na poslu, odjeci utakmice, utisak samo, naivan sam, mislio da postoji ajde da kažeš i po neki koji nije ugrožen sa one strane. Likovi 40+, poslovni da kažeš ljudi, obezbeđeni materijalno poprilično, vidim još ranije, primetim cigani, ali ajde, sad ih uhvatim kada je "sveže" i kad sede zajedno da slušam šta pričaju. Au. Stepen mržnje prema Žocu je nerealan, zaista ne preterujem kada kažem da je pretekao i Duleta(mada ih oni trpaju u isti koš), non-stop priča, kako nije čuo skandiranje iz prve utakmice, ko je naučio Madara onako da se ponaša i naravno Ledej, ali...
Utisak svega, apropo konferencije Žoca nakon utakmice i monologa, citiraću, kakva 1987. koga on bre laže, pa ko je tad navijao za Partizan, realno bili peti klub u zemlji(!?). Verujte mi, ne znam kako sam ostao iskuliran, stoga Isuse, Alahu, Budo, Hari Krišna,crne rupe, svi od reda, samo da ih dobijemo da boli, pa ću im se posrati u slast po sred nosa, čak i u delu rođene familije!

Gazi govna!
Svako ko ih ugrožava je omražen, jer navikli su da igraju protiv slabijih od sebe.
Njima je konkurencija, pogotovo u vidu Partizana, nešto suvišno i nepoželjno. Voleli bi oni opet Partizan koji je to samo imenom.
Jbg boli ih i kada im se ukaže na sopstveni odraz u ogledalu.
Željko je ugrozio sve na čemu zasnivaju svoje postojanje.
Sada kada je Partizan napravio još jedan iskorak strah je još veći.
Ne znam šta će biti večeras, ali Željku sam večno zahvalan što se vratio ovde, a mogao je da ide gde hoće.
Samo želim da večeras pobedi košarka, a to je Partizan.
Ajde bre, sad smo na samo korak od cilja!
Sa štitom ili na njemu.
Ajmo crno-beli!
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Večeras naplaćujemo sve, bursu, real, 2 finala kupa, finale 2022, sve!
MOLIM VAS MOMCI, odigrajte najbolju utakmicu u životu u priredite nam ono što zaslužujemo i čekamo 10 godina.

KADA AKO NE SAD? KO, AKO NE MI?

Ova utakmica večeras određuje mnoge godine i sezone koje nam dolaze, ne smemo ovo zasrati.
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
209
Reaction score
1.317
E pa drugari, prijatelji, Grobari moji, dodje i poslednja utakmica u sezoni naseg Partizana. Poslednja scena,najboljeg nam
rezisera i pre svega nam dragih ljudi(kad bi oni znali koliko smo ih zavoleli za ovih godinu dana, ne bi nikad odlazili odavde)
Pored toga sto studiram i radim, sto sam dva puta nedeljno amaterski redovan na sportskim terenima, sutra ce mi biti tacno 30ta
utakmica u areni. Meni licno neverovatna brojka iz ove perspektive s obzirom na slobodno vreme koje imam. Pored toga sa ovom
ekipom proputovao sam pola Italije, Istanbul, Berlin, zeleni deo Atine i Podgoricu dva puta. Upoznao mnogo VAS sto ovde sto na putovanjima,
osetio po prvi put ono sto sam do tad gledao samo na snimcima. Desetine i desetine popijenih litara piva,
stotine i stotine predjenih kilometara i hiljade i hiljade nezaboravnih trenutaka. Bez obzira sta se sutra dogodilo,
ne zeleci uopste da skidam pritisak i ocekivanja sa nase ekipe, meni su ovi momci na celu sa Zeljkom ucinili ovu godinu nezaboravnu.
Ja ne znam drugi nacin da im se zahvalim osim da sutra dodjem u arenu uz jos 20000+ hiljada NAS i da budem zdusno uz njih svih
40min dok traje utakmica(a i pre i posle toga), da nijednog trenutka ne posumnjam u njih, jer ova ekipa ima i KARAKTER i
EMOCIJU a bogami i KVALITET. Hajdemo svi kao jedan sutra, kao u najslavnija vremena u ovom veku kad niko iz arene "ziv" nije
izlazio, bez glupih ubacivanja na teren, jer ova ekipa nije zasluzila da ih ispratimo praznom arenom, vec pesmom i aplauzom.
Zeljko povedi kolo, onako kako samo ti znas, SVE U NJU!
Ljudi ovo je rezime citave sezone u nekoliko recenica.
Ne bih se do kraja slozio da citava sezona staje u vecerasnju itakmicu. Evroliga je obezbedjena za sledecu sezonu pa titula u ABA nije vise tako vazna.
Bilo je ovo blistavo putovanje kroz Evroligu i ABA, sa mnogo radosti, dobrih igara i sa hemijom ostvarenom izmedju tima i navijaca koja se retko srece.
Ukratko, bila je privilegija biti uz ovaj tim i nadam se da se veceras sezona zavrsava u proslavom titule.
Takodje se nadam da cemo, bez obzira na rezultat,pozdraviti ovaj tim onako kako zasluzuju za svu radost koju su nam doneli.
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.187
Reaction score
2.825
Локација
Где год ОН да игра!!!
Морам да поделим нешто са вама. У понедељак сам стигао у Грчку на летовање.
Улазим малочас у један маркет, долазим на касу да платим, кад на каси окачен Партизанов грб и грб Републике Српске. Грк (мојих година) који ради на каси говори Српски. Ја му стављам до знања да сам Гробар, а он мени да је Паокара. И каже ми: "Нема да бринес, Зељко ће победи вецераз"! Какав брат! :D
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.151
Reaction score
27.981
Локација
Из Чикага (моји...)
Није још ништа обезбеђено, нарочито не ЕЛ јер за улазак у тај круг (ко нема А лиценцу) готово и да нема правила. С све и да јесте, ова текма је невероватне важности, рекао бих чак и за правац клуба у будућности. И да...и мени је драго да је знатно мање уписа типа "добијамо ово рутински, биће стока разлике...". Биће све само не лако.
Али - Ко се не освети тај се не посвети!
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.387
Reaction score
2.402
Локација
Novi Beograd
Na prste jedne ruke mogu da se izbroje utakmice, u Beogradu, koje sam propustio u poslednjih 17-18 godina. Neću ni ovu večeras.

Po prirodi sam pesimista i očekujem neku katastrofu, a nadam se epskom uspehu.
Grobarska šizofrenija.

Molim Vas sve, učinite sve, apsolutno sve, da me nahranite govnima večeras za moj pesimizam.

Kutlaču sam spremio.
 

pfc4ever

Grobar
Учлањен(а)
09.10.2006
Порука
284
Reaction score
634
Večeras je najbitniji početak, rukometna odbrana a publika pritisak, od starta im treba staviti do znanja dje su dosli, nikakve pjesme samo zviždanje i pritisak kad oni imaju loptu. A u napadu strpljivo bez srljanja, stalno spustati loptu na niski post kad god imamo prednost. Bitno je da Ledej odigra dobro, a meč ce prelomiti Aleksa sa nekom sekvencom od 7 8 poena u seriji
 

brankobg

Grobarčina
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
1.224
Reaction score
1.534
Svanulo je konacno, a u picku materinu nikako da prodje vreme... Pamet u glavu, zvizdanje, pritisak na svaki njihov napad, da se ne cuju sudije...

Mi veceras nasu ekipu mozemo da poguramo do titule itekako, ako ne budemo padali u navijanju mislim da nece biti problema i da se ne smara sa nekim dosadnim pesmama koje ubijaju u pojam i nas na tribinama i one na terenu... Cegi to nekako najbolje vodi...

Srecno nam bilo, nadam se da ce nam i Bog pomoci da pobedimo ovo zlo...

Detelinarac90@... Svaka cast za post, najezih se...
 

KoOkaDva

Grobar
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
659
Reaction score
5.286
Локација
Nis
Atmosfera mora biti kao na pocetku prve utakmice (prva kod kuce, treca u seriji) protiv Reala kada smo startovali sa 12:0 a igraci Reala nisu znali gde su i slali lopte u aut, takav pritisak mora biti i veceras ali ceo mec.
 

Nebitan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
432
Reaction score
1.922
Локација
Zvornik
U 12 krecem put Beograda, nekih 3h voznje imam. Spletom okolnosti, posao, obaveze, 10 godina nisam bio na basketu. Dolazim sa drugarom sa kojim sam kao klinac od 10 godina poceo ici na utakmice.

Veceras svi k'o jedan, da ovom zlu stanemo u kraj, kao sto vec neko iznad napisa ova utakmica veceras moze odrediti neki put i sudbinu u narednim sezonama koje dolaze!

Momci, dajte sve od sebe veceras, volim Partizan!
 

Bandit

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.409
Reaction score
797
Локација
Niš
Каква сезона је иза нас. Емоције и подршка екипи као у последњој Дулетовој, пуна арена код куће, наше хале на гостовањима у аба, евролиги... ма на месецу да се играло, чак и тамо би се нашло неколико хиљада лудака да оде. Шпанска Франкова говна ћемо памтити док смо живи, знамо шта су нам узели оном тучом и како су нас изнамештали са казнама. Нашем капитену не замерам баш ништа. Понео се онако како би свако нормалан одреаговао. И то је прошлост.

Садашњост и будућност је ово вечерас. Утакмица коју смо чекали јебених десет година. Оно што сезону чини блиставом. Искрено верујем да ће 20 хиљада људи у халу доћи толико напржено, да кад будемо заурлали од прве секунде цигански олош неће знати шта их је снашло. Да се одлепимо на старту на неку пристојну разлику и утерамо им страх у кости од старта. За провокације, имитирање сирена и осталих зајебанција има времена након последњег звука сирене. А такве ствари раде само победници и шампиони.

Знајте да иза себе имате људе који би буквално све на свету дали за победу и тај пехар.

... Нек наш сан сад буде твој!
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.021
Reaction score
3.217
Локација
GG 1978
Pomozi Bože da večeras dobro pobedi zlo.
Da košarkaška institucija pobedi veštački mutant klub i pošalje ga u predgradje.
Svi u Arenu da poderemo grla za voljeni klub.
Danas je dan za pobedu !!!
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.332
Reaction score
37.528
Posle svake utakmice sa njima sam sve sigurniji da je jedino ispravno rešenje da čovek ništa nikada u životu nema sa njima. Sektaši i bolesnici, tu samo deratizacija pomaže, mada u ovom slučaju ne verujem da postoji dovoljno jak otrov.

Jedino što večeras očekujem je da momci na terenu izađu maksimalno motivisani i našpanovani. Sve su videli, nema potrebe da im bilo ko šta objašnjava. Pa sve i da ne "osećaju" klub, sigurno imaju osećaj gađenja prema svemu što je preko puta terena.
 

vukMKD

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
599
Reaction score
785
Локација
Tamo gde vecno sunce sja...
Mnogi kazu da se cigani vratili sa 0:2, i da bi bila sramota izgubiti veceras, ja kazem da se smrdljivcima jos pre pocetka finalne serije upisane dve pobede, i da bi bio pravi podvig da u tri regularna meca, zapravo sa 3:0, dobijemo najskuplju ekipu u istoriji domace kosarke.

Nadam se pobedi, ali sta god se veceras desilo, zamolio bih sve navijace da ostanu sto duze u hali, i da na takav nacin stave do znanje Obradovicu i svim momcima koliko ih volimo, i koliko smo ponosni na njih.

 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top