Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.387
Reaction score
2.402
Локација
Novi Beograd
Partizane bravo, bravo!!!

Prava utakmica za produvavanje krvnih sudova nas, koji smo blagosiljani cinjenicom da volimo Partizan. Nabiju mi pritisak na 200, pa ga vrate u normalu.

Pa red Muslija, pa red Bogdana, pa dva reda Gagica, pa red Zofrija.

Uglavnom, Coro, mi smo dobro, sto i vama zelimo!
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Uz porodjajne muke na Final 4!:)

Pobedili smo dosta lakse nego sto smo (sam) ocekivali(o), ali ono na kraju ne sme da nam se dogodi ni u najludjim snovima...Berta i Gagic umalo da postanu najveci gubitnici na ovom svetu, ali nadam se da nece se ovo dugi pamtiti i nikada se nece ponoviti. Na final 4 smo, to je ono najbitnije!:D:

Zaista mi je svejedno protiv koga cemo u 1/2. I Cedevita i fmp "igrace" svoje van terena i na parketu bice podjednako tesko i lako igrati protiv vilo ko od ta dva tima. Sto rece neko pre mene, Arena nam je postala malte ne domaci teren ove sezone, bice nam to 9ta (i nadam se 10ta) utakmica u toj dvorani, duplo vise od sve ostale timove zajedno :))) i ja licno smatram da smo mi najveci favoriti za titulu!:napred Partizan

@Ilyasova
Brate sa 71 poen smo postali prvaci Evrope, sa manje od 70 poena smo pobedjivali evropske prvake (sto aktuelni, sto buduci) i zaista ne vidim poentu u tu tvoju teoriju?:confused Glupo je da poredis NBA sa Evropsku kosarku, jer Ameri rade sve da bi imalo vise poena na utakmici (utakmice traju skoro citavu cetvrtinu duze od ove ovde, zaustavlja se sat nakon svakog kosa, ne sude se neznije kontakte (kao pusta se prednost) itd).
Ne znam, meni je pobeda 60-58 podjednako draga kao pobeda 100-98.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Ne mogu da skapiram da je mnogima najjači utisak završnica koja sigurno nije trebalo onako da se odigra, ali ima i za to racionalno objašenje. Isto tako ljudi koji pričaju o nekoj lošoj, katastrofalnoj igri :prekrsti, očigledno ne znaju kakva je morača znojava i teška hala za igranje, tamo su ove sezone izgubili svi favoriti, i to u isto ovako tvrdim utakmicama kao večeras, sa malo poena i lošim šutem.

Impozantno je delovalo preuzimanje kontrole igre još od sredine 2/4, gde da nije bilo nekih promašenih zicera imali bi i veći plus na poluvremenu. U nastavku smo našom fantastičnom odbranom došli do prednosti koja nam nije donela mirnu završnicu, ali je svakako bila odlučujuća u ovom meču.

Sa Bertansom smo dobili strašno puno u kolektivnoj odbrani, koja je sada mnogo pokretljivija, i lakše se zatvaraju otvoreni šutevi, isto tako treba napomenuti i Pavlovićevu individualnu odbranu, koja je večeras bila vrhunska.

U problem na kraju smo ušli prvenstveno zbog toga što je Bertans još uvek mekan, i ne može bez pada koncetracije da odigra neke rutinske stvari. Samo njegovim netipičnim greškama smo primili 8 koševa, i od tuda uz nekoliko smešno dosuđenih faulova bez lopte razlog zašto se ušlo u nemirniju završnicu. Jbg, to je cena koju moramo da platimo sa Davisovim povratkom.
Sa Kinzijem bi izgledali kao mlazni avion, za sada smo dobra prekookeanska banka(dc 10).:D
 
Последња измена:

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Пре свега честитке Шампиону на обезбеђеном пласману на ф4. Одиграли смо добар меч нафилован којекаквим глупостима, али и поред кидања живаца, то је опет некакав, помало бизаран, али ипак јасан доказ наше жилавости и недокучиве солидности која нам дозвољава непојмиву количину комотности и шепртљавости, да на све муке и проблеме који нас не напуштају, можемо себи да приуштимо и ово вечерашње поигравање са нервима, резултатом и нужном озбиљношћу.
Не знам шта нас још чека иза неког ћошка и више не могу ни да претпоставим каква нова невоља може да нас снађе, али једино што могу да замислим, очекујем и пожелим јесте да Институција тријумфује у сваком следећем искушењу, без изузетка и без калкулација, јер ако смо оно што верујемо да јесмо,тада имамо само један пут којим можемо ићи и само један план који можемо правити, а то је како победити и само победити и то овакви какви смо са свим својим манама, недостацима и мајмунисањима.
Може бити да изгледа како нисмо дорасли таквом приступу, али ко те пита шта можеш и на шта личиш када већ ставиш тај грб на себе, онда такве тривијалности постају безпредметне пред дужношћу коју треба извршити.
Што теже, то боље...
 

GROBAR UE

Grobarčina
Учлањен(а)
15.07.2010
Порука
1.725
Reaction score
89
Локација
Mali Carigrad
Obezbedismo taj F4 nabudzismo djuntu i to je sad najbitnije!Svaka cast momcima sezona je kosmarna kao sto rekoh cilj broj 1. je ostvaren!

Sto se tice nase igre kako igramo na strani ovo je bio raj, na kraju nicim izazvano ludilo sa faulovima, poklon loptama jos autoks da dadosmo po mogucstvu trojku da se samopobedimo:D

Musli kriminalan ali to je ispricana prica, Gagic i Milutinov tu negde uz pogodjena bacanja bar i par retardiranh poteza koji su vec trademark nase "centarske linije".

Sve u svemu kakav mutant kakvi bakraci, pogotovo ako se Kinzi ne vraca, dobiti Cedevitu u polufinalu i obezbediti EL, nismo mi u stanju ni terenski a pogotovo ne vanterenski da se kockamo sa njima u polufinalu gde bi oni puskama oteli pobedu uz masineriju drzavnu koja im duva u jedra.A jos 4. je najgoreplasiran ne ide ni u kvalifikacije za EL nego onaj drugi porazeni, idi begaj, sta treba da posle kumimo za wildcard?

Cedevita pa po redu!
 

brankobg

Grobarčina
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
1.224
Reaction score
1.534
Previse je Buducnost potcenjena ekipa... To je ista ona Buducnost koja je prosle nedelje na jednu loptu igrala sa Cedevitom, Buducnost koja je pobedila pantere sa sve Silbom, Buducnost koja u Moraci pegla odbranu i igra preko granice faula jer sudije ipak domacinu dopustaju neke kontakte koje bi im u Pioniru npr sudili...

Odlican sut za tri poena, malo izgubljenih lopti, slobodna bacanja dobra... Sut za dva los ali to je kosarka, nekada imas los sut za 3 poena a odlican za dva, nekada imas dobar sut za dva i tri a katastrofalna slobodna i veliki broj izgubljenih lopti, kada bi sve bilo idealno dobijali bismo meceve sa 20 razlike... Svaka utakmica je prica za sebe...

Nekako mi je ovo rutinski delovalo iako smo na kraju pravili retardirane greske... Sada ovih mesec dana uigrati sve lepo pa da vidimo dokle cemo stici...

Cestitke celom timu a moram Bertansa posebno da pohvalim jer posle godinu dana pauze nisam ocekivao da odmah ovako solidan bude...
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
524
Reaction score
18
Локација
Толошка Шума
...Isto tako ljudi koji pričaju o nekoj lošoj, katastrofalnoj igri :prekrsti, očigledno ne znaju kakva je morača znojava i teška hala za igranje...

Тачно, немају благе везе о чему причају, онај ко је барем једном био зна колико су нестварно тешки услови, ма и за пуко гледање, а камоли за игру...

Неизмјерно сам поносан на момке, попили су само такве батине, криминално суђење, а опет одиграли таман толико да нам побједа не дође у питање против једне солидне, ратничке екипе Будућности.

Види се колико нам значи Бертанс, наша чувена зона коначно добила неки смисао, Ловерњ и Богдан феноменални, упркос томе што су их само тако тукли...

Видим да се критикује Павловић, истина је да је форсирао, али је по мени ипак одиграо одличну утакмицу, неколико пута одлично затварао играча, а богами и у нападу је сваки пут правио вишак кад би кренуо на улаз, једино што би после засрао кад би кренуо преко Акинделеа... Каква његова блокада Михаиловићу :eek:

На крају, иако нас је било никад мање, добра атмосфера, одлични транспаренти :clap (Игор помену Пљевља чекају Шарића :D) и побједа године, ма деценије- кад коп позива вип ложу и креће заједничко дивљање са "инкогнито" Гробаримаа :respect
 

el comandante

Grobar
Учлањен(а)
22.12.2010
Порука
319
Reaction score
73
Локација
Sierra Maestra
Cestitam na izborenom zavrsnom turniru.
Ostalo je sve po starom, zavisimo opet iskljucivo od suta spolja i Bogdanove igre.
Zona 1-3-1 im opet omogucila milion skokova u napadu, sreca da onog luzera capina nije isao sut. Kad se setim kako smo igrali coveka pre par sezona, onda kad smo barsu dobili u prvih par minuta utakmice, grizli smo ih za noge, cupali za kosu, koja agresivnost na liniji dodavanja. Po meni ozbiljna ekipa ne igra zonu polovinu utakmice, izuzetak se pravi kao onomad kad smo gubili protiv makabija tamo 20 razlike, Dule poziva zonu 3-2 i bluuuuum, pojedesmo ih, ljudi se pogubili, kecman ispogadjao, usla im voda u usi i cao. Ne znam stvarno bih voleo da mi neko ovde napise sta nam to toliko dobro donosi ova zona, kad sve ekipe imaju bolji sut za tri protiv nas 5-6% nego sto im je prosek. Koji im to ritam remetimo i menjamo.
Sad sam jos sigurniji da bi sa ovim njihovim tandemom 1-5 otisli u drugu dimenziju, sa npr. vontigo-slavkan u trecu dimenziju, a sa dzerals-dzavaji u cetvrtu...

Mnogo mi je glupa i detinjasta ova prica da ako naciljamo cigane u polufinalu i dobijemo imamo kao neki mir. Imamo kurac mir, kada nemamo sistem finansiranja, grad ce da vode u naredne 4 godine cigani, mogu da izbore El kroz Ecup ili posle kroz kvalifikacije.
Svi koji poznajemo Jna znamo koliko voli Partizan i koliko je posvecen, daje i doprinos, ali isto tamo i previse mrzi cigane i preteruje sa tom pricom... bas...
Evo i zasto, cedevita nam je najbolji protivnik za pozeleti od ove cetvorke, pogotovo u Beogradu, jeste da imaju dobrog trener, dobrog pleja i solidne centre, ali nam taj stil njihov donekle lezi, ne igraju previse brzo i jako i tu ih dobijamo u Beogradu. Cibona je trenutno dosta nezgodnija ekipa od njih jer onaj blesavi blesingen probija ko lud i razigrava ih sve, saric je isto mnogo dobar, pa u poslednjoj medjusobnoj su ih unistili, tako da je ovo najbolja opcija. O ciganima ne moram sad, mozda nisu najbolji na svim pozicijama, ali su realno najkompletniji kao ekipa.
Nema kockanja i praznih prica, ne smemo da dozvolimo da nas mrznja, emocije i ostale stvari ponesu da kalkulisemo, moramo da gledamo sebe i da zadrzimo za sledecu sezonu Bogdana, Gagija, Lea, Zo-a, mozda i Bertu, dovedemo nekog zbog Evrolige, a ne da se bavimo glupostima i visom politikom. Dosla druga vlast koja je njima okrenuta i jbg, promenice se, cuti kenjaj brzine menjaj, gledamo svoju bulju i kad se sretnemo udri ga medjede...
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Sve je dobro što se dobro svrši, ali da su me opet koštali koju godinu života, jesu! Čestitka na plasmanu na F4!

....Jedino mi smo u stanju da mutanta eliminišemo iz Evrolige. Mi i niko više.

A samo eliminacija mutanta nama donosi dugotrajan mir. Samo ona.

Jesmo, ali i oni nas. Ovo je mač sa dve oštrice! Radije bih da idemo na lakšeg protivnika i overimo Evroligu u polufinalu, jer to nam je glavni cilj, a to da će se oni ugasiti, ili smiriti ako ih izbacimo iz Evrolige, pa oni i nisu navikli da igraju tamo tako da im ništa i ne znači ako se opet ne kvalifikuju.

Plasman u Evroligu je naš glavni cilj, zatim osvajanje ABA. Ako usput drknemo cigane iz Železnika, još bolje.

kada bi mogli neko glasanje da organizujemo :D
..

Postavljeno je glasanje na sajtu.

moj brate grobare blago tebi....
ja se iskreno plasim tog polufinala sa gancima, plasim se ja i polufinala sa cedevitom,

Koliko god se ti plašiš njih, oni se tri puta više plaše nas. I cigani i Cedevita bi najradije da nas izbegnu u polufinalu.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Samo da cestitam svima u stucnom stabu i igracima za plasman na F4.
Nisam puno strahovao kada je plasman na f4 u pitanju,ni posle jednog poraza.
Sad jos cedevitu da otaljamo pa lagano da se spremamo svima da je*mo nanu naninu.Nek se rasporede kako im volja... :kur

Igrajte se deco :D:
 

Ivke

Banned
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
730
Reaction score
24
Локација
Kragujevac
Gazda, mislim da je kolega Loznički mislio na glasanje koga bi želeli u polufinalu?!:D
 

Ivke

Banned
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
730
Reaction score
24
Локација
Kragujevac
A jeste, ok onda, ali ja ga i dalje ne vidim, ne znam...
Našao i glasao, noćas mi promaklo :D
 

Igorpg

Grobar
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
925
Reaction score
76
побједа године, ма деценије- кад коп позива вип ложу и креће заједничко дивљање са "инкогнито" Гробаримаа :respect

Јесте мада прошлих година је онај сектор између ложе и нашег копа био 95% наш али су цигани за ову утакмицу проширили ложу и на тај сектор па већина није могла ни да дође до онамо јебо им пас матер па је сједио куд ко.

Иначе најциганскија организација од кад памтим да играмо овдје.

BjiGHM8CIAAhq2p.jpg
 

Che Legenda

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
243
Reaction score
14
Локација
gdje nema ljudi
kao sto gazda kaze, cigani i neznaju sta je evroliga, pa opet im se daju zlatne kasike....i kad bi ih izbacili u polufinalu, to ne pije vode, posto ce im se opet davati milioni, kamioni....a kad bi mi ostali bez evrolige, mozemo se odma ugasiti....znaci, sigurnije je protiv cedevite, pa onda u finalu svim snagama na smece...
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Gledano sa sportskog aspekta, nama više odgovara FMP nego Cedevita.
U utakmici koja ima toliku važnost, FMP bi se potpuno paralisao i prepao od nas.
S druge strane Cedevita bi odigrala kvalitetnu utakmicu.
Mislim da u oba slučaja mi izlazimo kao pobednici, i osvajamo ABA ligu, ali je ulog u polufinalu veliki i treba racionalno izabrati preplašeni FMP , a ne dobro našpanovanu Cedevitu.
Mada, s druge strane, kad se setim da tu takvu Cedevitu umalo sa pola gasa nismo dobili u Zagrebu,u oba slučaja imamo zicer u polufinalu.
Treba shvatiti da mi regularni deo jadranske lige igramo na jedan način, a evroligu na sasvim drugom nivou. Sinoć smo u Podgorici demonstrirali kakva smo ekipa kad jako odigramo meč u ABA ligi.
Na finalnom turniru ABA lige mi ćemo igrati našu najbolju košarku, kao da je u pitanju evroliga. Tako da ćemo počistiti sve protivnike...
 

Јован

Ex-PAOKjovanPFC
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
2.105
Reaction score
43
Ко јебе цигане и фмп битно је да смо отишли на ф4, онда да уђемо у финале и обезбедимо ЕЛ јер после овакве сезоне повреда добро је и овако.
Честитке момцима на одласку на ф4 нисмо ни сумњали у њих само су понеки беспотребно дизали фрку безвезе. Сад, ако нам се Кинзи не враћа због повреде(пу, пу далеко било) онда би ваљда могли да избунаримо неку цркавицу за неког плеја осредњег квалитета типа Горда или томе слично, значио би нам много у наставку сезоне.

Сад можемо и да одморимо у ове 2 преостале утакмице у АБА и покушамо да дођемо до што више победа у ЕЛ због оне табеле. Око тога ко ће да нам буде противник на ф4 у Београду не бих много калкулисао јер је потпуно небитно ако ми само дигнемо форму као што обично и радимо и финале нам не гине. Хрвати би нам више одговарали због домаћег терена јер је опште познато да се они обично уплаше кад немају подршку својих.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top