Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Verujem da je s ovim potpisom ideja bila da imamo četvoricu po potrebi na terenu u svakom momentu koji mogu spolja da pogode i da se očisti prostor Eksumu da probija 1v1 i pravi višak koji je Mekejleb pravio. Ili deli brz pas tamo gde je neko sam ili rešava, u standardnim postavama sa 3 beka koje je Željko imao u Feneru i PAO.

Panter, Naneli, Papapetru i LeDej ili neke druge niže rotacije (gde su Madar i Anđušić na terenu, Tristan/Alen dole u reketu) znači da ćemo imati bolji spejsing u napadu. Nadam se nekim novim akcijama za igrače bez lopte, previše smo se oslanjali da Panter kreira 1v1 umesto da mu se nađe prostor da sam šutira i ne radi toliko za svaki koš.

Presudno je dobiti makar dve utakmice u prve četiri u EL, od kojih je Armani kao prvi meč kući posle skoro cele decenije PRESUDAN.
Krenemo li dobro na startu uveren sam da upadamo u 8 a s ovim potencijalom ni više me ne bi iznenadilo.

No polako, korak po korak.
Dobrodošlica za Papapetrua, imamo i mi Janisa za trku.
 

Zeka

Početnik
Учлањен(а)
27.11.2019
Порука
168
Reaction score
345
Локација
Beograd
Ja sam nov ovde, nisam nesto procitao pravila, ali se nadam da necu da popijem ban sa prvim postom.
Da prokomentarisem do sad sastavljen tim. Na 2 i 3 smo jaki i tu nemam zamerke, ali sam misljenja da nam je neophodan provereni kec i jos neko u reketu. Australijanac nikada nije igrao klasicnog pleja i to je po meni macka u dzaku, mislim da je dobro pojacanje, ali i da nije sigurno resenje za poziciju 1. Madar ima jos mnogo da uci, a Aleksa, koliko god mi je drag zbog srcanosti, vise igra na poziciji 2 i kod njega lopta nije sigurna. A sa druge strane, u reketu imamo samo dva dokazana igraca, Smajli i Koprivica su talenti, ali na njih ne mozes da se oslonis. Tristan nece videti EL ove godine, sem u nekom garbidz tajmu. Tako da nam i tu skripi po meni. I budimo realni, na papiru smo do sad dominantni za ABA, ali u EL sa ovakvim timom je to borba za top 8. Jer nismo se samo mi pojacali. I ne hejtujem, tim nam je po imenima za 4 igraca jaci nego prosle godine, ali samo pokusavam da sagledam realno situaciju.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Zato što ,,nepravi,, plej ne ume da napravi taj ,,protok lopte,, onako kako treba, brzo i tačno, pa se onda naš napad ,,zaglavi,, još kod njega, a kamoli kod onih koji su još sporiji i trapaviji nego ,,nepravi,, plej,,,
Zato što ,,nepravi,, loše izvodi aut pa mi stoga izgubimo loptu, posed, napad, zato što gubi lopte još na prevođenju, ili se često ,,zakuca,, u protivničku odbranu pa ne zna šta će ni sa samim sobom, a kamoli sa loptom, zato što sa pola terena baci loptu u aut dva metra iznad glave našeg igrača, zato što šutira sa 10 metara a ima dobre izglede za asistenciju, i zato što ne šutira trojku kad je potpuno sam nego se misli kako bi mogao da udeli asistenciju, a nema kome da je udeli...
Treba li još nešto, ili je dovoljno ovo što sam naveo?

Jesmo mi gledali ovako neke greške Madara ili Alekse prošle godine, ili sam ja to sve samo sanjao?

Da se razumemo, Madar je sad godinu iskusniji, Aleksa, nadam se, godinu razumniji, a Egzumu verujem ,,na reč,, da zna da bude plej, ako već to tako silno želi...
Verujem i našem novom timu i našem starom treneru, i jedva čekam da se sve ,,kockice,, ,,poslože,, ali se ipak sećam da prošle godine ništa nismo osvojili uprkos našoj ogromnoj euforiji u prelaznom roku...

Tako i sa zapažanjima o ,,modernoj,, košarci gde ja ne bih rekao da kao ,,nema pleja,, nego se teži da svi što više igraju sve (pa i pleja!!!), isto kao i o fudbalu gde ,,nema desetke,, a ustvari se isto ide ka tome da ,,svi igraju sve,, - pa tako i ,,desetku,, - kad se nađu u odgovarajućem vremenu i prostoru!!!

Samo što za ,,MODERNIZAM,, gde ,,svi igraju sve,, - trebaju i ,,MODERNI,, igrači koji su u stanju da ,,igraju sve,,!
Papir i tastatura trpe sve, ali nisu svi igrači u stanju da igraju sve!!!

E, zato, dok ne budemo KK NBA Partizan (gde svi MOGU da igraju sve), nije zgoreg imati kakvog odličnog pleja i ostale odlične ,,pozicije,, u timu (sa svestranošću, što su momci više u stanju da takvi budu, naravno!), isto kao što i dok FK Partizan ne postane LŠ FK Partizan, nije zgoreg imati tamo odličnog golmana, beka, štopera, desetku i tako dalje na što više pozicija, jer se vidi kako ,,pucamo,, po svim šavovima kad prave ,,pozicije,, - nemamo - kao što ih u Nišu nismo imali...

Ali, o tome ću na odgovarajućoj temi...
Pa ne bih se ovde baš složio s tobom.

Prvo što se tiče izgubljenih lopti, Tepiću niko nije mogao da uzme loptu na prenosu, a ne možeš da kažeš da je bio plej.
Madar je mlad i slabotelesan. Popravio se malo a verujem da će ako bude radio preko leta da se popravi još više. Avram ima relativno lošu kontrolu lopte i generalno on i ne bi trebao da je prenosi.

Što se zaglavljivanja tiče, i ne tečenja lopte. Mi smo imali 2 igrača koji skoro nikad nisu mogli da pogode. Zagorac kad je sam ne može nikad da pogodi (samo nešto iz trka preko ruke) i Dangubić kojem treba 2 minuta da se namesti da bi šutnuo. I samim tim su protivniči igrači imali slobodu da udvajaju naše plejeve, takođe tu dolazimo i do toga da nekad šutnu umesto da bace igraču koji je slobodan, nekad je ponovo razlog gore pomenuto.

Što se tiče izvođenja to je već sve stvar iskustva, mlad igrači se uspaniče pa greše, naravno ima tu malo do plejmejkerskih sposobnosti, ali mnogo više do iskustva (naravno ovde pričam o izvođenju gde je cillj da se ne izgubi lopta, ne o izvođenju tipa Teodosić).

Dolaskom mnogo potentnijih šutera, i kvalitetnijih i iskusnijih igrača situacija će mnogo da se promeni. Pa će i plejevima biti mnogo lakše.
A i tim će biti mnogo uigraniji ove godine nego prošle, pa će i taj protok lopte ići bolje. Jer prošle godine smo doveli desetak novih igrača, sad smo doveli 4 i vrv ćemo još jednog. Od toga Nunali već poznaje sistem i vrv i dobar deo akcija. Tako da će 4 igrača mnogo lakše da se uigraju i nauče akcije, nego kad je to trebao ceo tim.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.099
Локација
Академија
Ja sam nov ovde, nisam nesto procitao pravila, ali se nadam da necu da popijem ban sa prvim postom.
Што би попио бан? Слободно пиши своје мишљење. Пишу људи свакакве глупости а ти се цимаш због скроз коректног поста. Сви смо ми једном били почетници на форуму. Увек ће се наћи неко да ти соли памет овде, као у животу. Не треба превише обраћати пажњу на то.

Ја мислим да је позиција број 1 са Нанелијем, Пентером, Мадаром и Алексом сасвим добро поркивена и да ту не треба ништа мењати. Наравно, неће сви увек играти плеја мада мислим да ће Жељко Нанелију дати да буде главни на тој позицији а остали ће се ротирати. Питање је само колико су Лесор, Копривица и Ален довољни да парирају евролигашким центрима. За Милутинова се шушка и пише свашта. Реално, он је један од најбољих центара у ЕЛ и сигурно је да неће бацити ову сезону оставши у Русији. Волео бих да дође јер је остао доста дужан, отишао је кад је било најтеже. Е сад, колико је реално да дође, видећемо.
 

BBC

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
517
Reaction score
344
Локација
Novi Sad
Што би попио бан? Слободно пиши своје мишљење. Пишу људи свакакве глупости а ти се цимаш због скроз коректног поста. Сви смо ми једном били почетници на форуму. Увек ће се наћи неко да ти соли памет овде, као у животу. Не треба превише обраћати пажњу на то.

Ја мислим да је позиција број 1 са Нанелијем, Пентером, Мадаром и Алексом сасвим добро поркивена и да ту не треба ништа мењати. Наравно, неће сви увек играти плеја мада мислим да ће Жељко Нанелију дати да буде главни на тој позицији а остали ће се ротирати. Питање је само колико су Лесор, Копривица и Ален довољни да парирају евролигашким центрима. За Милутинова се шушка и пише свашта. Реално, он је један од најбољих центара у ЕЛ и сигурно је да неће бацити ову сезону оставши у Русији. Волео бих да дође јер је остао доста дужан, отишао је кад је било најтеже. Е сад, колико је реално да дође, видећемо.

mislim da si pobrkao Nanelija i Eksuma:)
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Ja sam nov ovde, nisam nesto procitao pravila, ali se nadam da necu da popijem ban sa prvim postom.
Da prokomentarisem do sad sastavljen tim. Na 2 i 3 smo jaki i tu nemam zamerke, ali sam misljenja da nam je neophodan provereni kec i jos neko u reketu. Australijanac nikada nije igrao klasicnog pleja i to je po meni macka u dzaku, mislim da je dobro pojacanje, ali i da nije sigurno resenje za poziciju 1. Madar ima jos mnogo da uci, a Aleksa, koliko god mi je drag zbog srcanosti, vise igra na poziciji 2 i kod njega lopta nije sigurna. A sa druge strane, u reketu imamo samo dva dokazana igraca, Smajli i Koprivica su talenti, ali na njih ne mozes da se oslonis. Tristan nece videti EL ove godine, sem u nekom garbidz tajmu. Tako da nam i tu skripi po meni. I budimo realni, na papiru smo do sad dominantni za ABA, ali u EL sa ovakvim timom je to borba za top 8. Jer nismo se samo mi pojacali. I ne hejtujem, tim nam je po imenima za 4 igraca jaci nego prosle godine, ali samo pokusavam da sagledam realno situaciju.
Pa pazi, svi su očekivali pravog pleja.
Realno Željko je retko, ili skoro nikad imao ekipe bez pravog pleja, još se prosle godine ispostavilo da nas je to mnogo koštalo.

Međutim, kad su došli igrači koji su došli, jednsotavno više priča oko pleja staje.
Jer nema smisla dovoditi pleja na ovaj roster.

Sad možda smo mi hteli pleja, ali su onda naleteli vrhunski igrači pod nekim povoljnijim uslovima i mi smo ih pokupili. I samim tim promenili koncepciju.

Ili Željko želi da adaptira neki novi stil igre.
Možda čovek gleda u budućnost i smatra da se igra promenila dovoljno da je efikasnije igrati bez klasičnog pleja.
Vreme će pokazati...
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.987
Reaction score
26.001
Локација
ante portas
Još samo taj centar, još samo ta "kockica" na ovaj roster.
Gde ćemo ga naći ne znam.
Milutinov ma koliko voleo da dodje sigurno ima velika potrazivanja.
Makabi je oteo Pojtresa i Neba.
Efes je uzeo Antu Zizica.
Fener je zgrabio Motlija i Dzekirija.
Dzalen Rejnolds je otisao u Uniks.
Armani je produžio Hajnsa i doveo Brendona Dejvisa.
Pao je doveo Gudaitisa.
Zofri je otisao u Asvel.
itd.itd.

Tržište je razgrabljeno.

Jedini koji mi pada na pamet,a da je slobodan je Alan Wiliams.
Čudi me što je on i dalje bez kluba :confused-smiley-013:
 

BBC

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
517
Reaction score
344
Локација
Novi Sad
Kolka mogu biti Nikolina ocekivanja ako mu ostane aktivan ugovor sa CSKA? :kokice
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
jbt sta se lozite… prave ekipu jer je i mi pravimo sto vam je najbolji pokazatelj svega… da zeljko nije dosao i doneo svo ovo pozitivno ludilo oni bi danas imali 5x slabiji prelazni rok…

e zbog toga je zeljko napravio sa tim potezom granicu izmedju njih i nas tj pre svega izmedju sebe i 99.99% svih ostalih…

kroz ovo vidite i koliko nam je FK u kurcu…izivljavaju se nama i to mi prihvatamo… prihvatili smo da budemo fikus… a to coravog boli… boli ga zeljko, boli ga sto pravi ekipu, sto igraci dolaze na njegovo ime, na njegov poziv a ovog ni ne poznaju niti ce ga ikad znati…

zato samo polako, korak po korak…i da… na kraju i da nista ne osvoje, granica je postavljena prosle godine
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
kroz ovo vidite i koliko nam je FK u kurcu…izivljavaju se nama i to mi prihvatamo… prihvatili smo da budemo fikus… a to coravog boli… boli ga zeljko, boli ga sto pravi ekipu, sto igraci dolaze na njegovo ime, na njegov poziv a ovog ni ne poznaju niti ce ga ikad znati...

Tačno. Ali ne boli samo ćoravog nego boli i pedera... misliš li da ćoravi daje ovo svoje pare ili je malo i peder uleteo?

Kad si već pomenuo i fudbal... Zanimljivo da niko od medija i insajdera ne pominje kako se tu cigani ponašaju kao pijani milioneri i dovlače za milione... a mi svedeni na prosek jednog Čukaričkog i ciganskog Radničkog iz Niša... tu im lepo pa nema kukanja i plakanja kao za košarku.


Koliko je mEleona odbio Filip od zlog Zeljka i potpisao sa stubove?
Zna li se sta? Kad ce insajderi?

Neee, pa to nije zanimljivo... samo smo mi SNS pijani milioneri a ovaj im sigurno došao za kikiriki. Ovdašnju javnost boli samo Partizan kada troši a mezimica je ... mezimica. Sve joj jebem.

EDIT: PREBACITE U OTPAD IONAKO JE ZA ĐUBRE.
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.150
Reaction score
2.077
Локација
u srcu šesnaesterca
Lične želje, spamovanje, sanovnik
Ovo je vrv vezano za neproduzavanje Zagorca. Pickica je ocekivano pobegla od zdrave konkurencije. Moze li se nekako potpisati Marko Simonovic, mnogo bolji igrac?
 

maxa14

Početnik
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
121
Reaction score
254
Jel ostao jos neki igrac kod nas od zalizanog?Mislim ako jeste resiti ga se na vreme…
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Hezonja nije realana opcija jer imamo i prvu dvojku i trojku i cetvorku. Trojke cak dvije u vidu Nanalija i Papapetrua. Nama sve sto treba je plej tipa Pangos i jedan Milutinov da bi cergare ugasili i Evroligi pokazali sta su propustili ovu deceniju a Petruseva iselili iz drzave.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top