Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.567
Локација
Yaoundé
Ево, Саша ме исправи... :ziveli а како ме је кренуло данас, добро да се сећам да сам уопште био на утакмици :D

Упамтио сам тај куп меч по још нечему: дворана је навијачки била подељена. Мушки део публике навијао је за Партизан, а добар део женске за Цибону... због Дражена :icon-rolleyes: Добрим делом меча били смо у заостатку, али не већем од неких пет или шест поена, али нисмо дозволили Цибони да преломи и одлепи се. Негде у последњих десетак минута и дословно на крилима публике, Партизан је преокренуо и добио меч.

... и један феноменалан тренутак из другог полувремена. Резултатски смо и даље били у минусу, али смо им дисали за врат. У једном тренутку, Ђорђевић и Паспаљ краду лопту и кад су већ били у контри на противничкој половини, судија прекида игру, свира фаул и враћа лопту Цибони. Паспаљ код којег је била лопта бесно је удара у паркет негде око линије слободних бацања и окреће се према судији. Лопта одскаче и улази у кош, маса почиње да урла, Паспаљ се окреће и ништа му није јасно, а на Цибониној клупи смеје се Миховил Накић и објашњава Паспаљу да је лопта прошла кроз обруч. Паљо је само слегнуо раменима и вратио се назад...

Те 1986. смо ваљда и довели Дивца, Паспаља, Иву Накића... Сале Ђорђевић, Жељко Обрадовић, Миленко Савовић су већ били ту... остало је историја...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.567
Локација
Yaoundé
Једна од најдражих успомена...

https://www.juznatribina.net/forum/index.php?threads/25-godina-od-istanbula.4094/#post-947218

... иначе, надам се да ми Крки неће замерити, поновићу ту легендарну фотографију. Ово је у највишој резолуцији коју сам успео да пронађем и све се надам да ће однекуд изронити још већа...

sale16april1992.jpg
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.567
Локација
Yaoundé
У клупској продавници реплика Салетовог дреса...

dres_480x480.jpg

https://kkpartizanshop.com/collections/kosarkaski-dresovi/products/replika-dresa-istanbul-92

... све је то лепо, али како им успе да и поред силних фотографија из тог периода (као те што је Пера поставио) да направе безличну реплику? :icon-confused:

Грб је без црвене боје као и на оригиналу што је за похвалу, али све остало... оковратник и рукави као да су одрађени на брзину, број 4 подсећа, али није тај фонт, а тај лого са 1945. годином ми некако ту не пристаје. Од које године на грбу КК Партизан стоји Кошаркашки клуб/Basketball club, а не Југословенско спортско друштво?
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Nisam pisao na Forumu od poraza polufinalu ABA lige... Nije da nisam imao sta da kazem, ali to je vec druga prica.

Mislim da ne moze biti identican radi autorskih prava.

2017-ta godina, momci sa ovog Foruma + Fondacija Pucisti su napravili identicnu repliku koja se razlikovala iskljucivo u renderu, koji je na orginalnom dresu bio sivi, sa belom linijom. Sve ostalo je uradjeno 100% verodostojno, ukljucujuci dizajn svih brojeva tako da budu identicni kao na orginalu (sa NIKE logom), tip stampe na dresu, aplikacija sponzora, apsolutno svaki detalj je uradjen identicno. U svemu tome, postojala je pomoc, vrlo neposredna posto je dres #8 / Stevanovic sa date utakmice bio ustupljen tokom procesa izrade.

Replike tog dresa su urucene direktoru kluba, kao i kapitenu Velickovicu.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.300
Reaction score
11.905
Локација
Tu, odmah iza tebe
Da ali ovde je slucaj da bi oficijelni butik kluba to prodavao, a ne mi na forumu. Opet mozda gresim, ne znam...

Inace pucaju kompleksi ciganske novinare, od price kako Saletova trojka sad vredi dva poena preko price da nam je Eskobarov covek sipao pare da osvojimo EL.
 

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.713
Локација
Beograd
A još se vidi na klipu kako se "bolesni cigan" Gordić raduje trojci.
 
Top