Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Jos jedna iz niza klasicnih Partizanovih evropskih utakmica... primimo 2 gola iz 3 prilike, a damo samo 2 iz 15...
Koliko god me hrabrila vecerasnja ofanzivna igra, pre svega Natka, toliko me plasi defanziva, nije da sam imao i ranije nekog poverenja u nju, ali sada mislim da je izvesno da cemo jako retko prolaziti bez 1 ili 2 primljena gola. Sa igracem vise, jednostavno ne sme da se primi gol, iako iz polukontre.
A ne vidim neko resenje za to, mozda da igraju potpuno pozadi, bez ikakvih izleta napred, da se manu ofsajd zamki jer posle Malatije jos jednom ga pusimo na isti fazon... Striktna 1 na 1 markacija pa sta nam bog da, krilima napred dati odresene ruke i da se ne vracaju nazad, bekovi da ne prelaze pola i to je to...

Na losu igru odbrane se nadovezala i igra Zdjelara i Scekica, premalo faulova su napravili, morali su seci te kontre po cenu kartona, doduse Zdjelar je vec imao 1 od pocetka maltene.

Kao sto sam rekao i posle prvog Natkovog meca, samo se plasim da covek ne popizdi i zapali na polusezoni kad vidi sta ce ovi sve da promase napred... Ladno bi bio igrac kola da su dali bar 1 gol na njegove asistencije. Ovo sto on igra je poezija, svaki potez apsolutno smislen, svaki pas proracunat u milimetar... Ja bih voleo da mu se da neki nenormalan ugovor i da mu se obeca mesto trenera u omladinskoj skoli, mislim da je on zaboravio fudbala koliko ostali igraci na terenu veceras nikad nisu ni znali, a na sve to je surovi profesionalac. Mnogo bi znacio neko takav u skoli fudbala, nek napravi od tih silnih talenata jednom u 5 godina igraca njegovog kalibra i otplatice to sve.

Sadiq veceras lepo poceo (konacno i neka korist od njegove strkljavosti, onakav penal nam realno nece suditi vise nikad), ali on jednostavno nema ono sto je za spica najbitnije, a to su sut nogom ili igra glavom, a bez toga nema golova. Jednostavno je igrac koji je zaglavljen u sistemu, nema konkretnu poziciju na koju da ga stavis. Mislim da i Rikardo sada place ako gleda ove meceve, nadavao bi se sit golova pored Natka...

Bambi nista specijalno opet, jebem mu vise taj slobodnjak jel moguce da covek kome je to bilo kao penal ne moze da prebaci zivi zid...

Asano pokazao zasto je imao brojke kakve je imao u Nemackoj, i kako je zavrsio kod nas. Jednostavno ima losu koncentraciju u finisu, nema stecenu rutinu. Veceras je cini mi se dosta vise igrao SS nego krilo, i to se isplatilo u smislu da je usao u dosta sansi, zna da igra na ivici ofsajda i koristi svoju brzinu i Natkove dubinske lopte, ali jbg, osudjeni smo na igrace koji imaju neku falinku, a njemu je to ocigledno realizacija...

Suma za kratko vreme na terenu bio dosta konkretan, steta za onaj sut sto nije dao gol... Mislim da u LingLong ligi moramo igrati sa njim i Natkom u paru, Scekic i Zdjelar su suvisni, za nasu ligu je dovoljan samo 1 od njih da igra kao klasican zadnji vezni.

Markec nadam se da mi nece ostati u secanju u ovom mandatu po ovom promasaju kao sto je ostao u prvom po onom promasaju iz Milana...
Zanimljivo mi je bilo videti na terenu Sumu Asana Sadika i njega onih ~10 minuta, sva 4 su se vrzmala na ivici ofsajda i cinili darmar u protivnickoj odbrani, nesto slicno Barseloni :D

Sad Natka ubaciti u neku hiperbaricnu komoru do vikenda pa mu posle derbija dati 10 dana slobodno do Astane.

P.S. Mnogo bitna pobeda Junajteda protiv Astane sa klincima, jos da dobiju nekako AZ u sledecoj pa da tako opusteni dodju kod nas :)
P.P.S Sad vidim da je mec protiv Astana u 16.50 po nasem vremenu, pa eto bar taj dan cemo manje jesti nokte u iscekivanju meca :)
 

Walt

Početnik
Учлањен(а)
11.07.2019
Порука
154
Reaction score
200
Локација
Beograd
Da smo se povukli primili bi jos 2 gola sa igracem vise, i posle bi dosli odje i kukali kako svaki put kad imamo rezultat povucemo se, nikad ne nastavimo sa pritiskamo itd itd... Ovo je utakmica stvorena za napadanje do samog kraja, samo sto nemamo bekove da naprave visak a ni u sredini nikog sem Natka da kreira, ali opet stvorili smo 3-4 bas dobre sanse ali lopta jednostavno nije htjela u gol.
Ne znam baš,ja nisam kukao kad smo na bunker i bunarenje prošli Jang Bojs ili rasporili Videoton na kontre. To što neki misle da sa kikiriki budžetom možemo da unosimo u gol svakog je zabluda,za takvu igru je potrebno da imaš vrhunske tehničare na svim pozicijama od golmana do špica a nama bekovi ne umeju da centriraju a nijedan igrač u napadu ne ume da rutinski realizuje a pride bolno je koliko nam je spora odbrana kad ih ovako ostaviš na brisanom prostoru. Sa druge strane izdržali smo u bloku protiv Malatije i veći deo utakmice sa Moldeom,verujem da smo mogli i ovih 15 minuta večeras.
 

Fuenlabrada

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2019
Порука
350
Reaction score
1.387
Локација
Krusevac
Pored sjajne Nathove igre, upada u oci sa kojim zarom covek pristupa svakoj akciji, koliko se emotivno unosi u svaki Asanov i Sadikov promasaj, kakav osmeh navuce kada Sadik pogodi raslje u prethodnom kolu, kako trci po loptu u 42. minutu da je golman ne bi zadrzavao, kao Mo protiv cigana nekada u 96. jednostavno nestvarna prica.

Sto se tice Markecovog promasaja, pogledajte situaciju nekoliko puta, u sekundi je doneo odluku da lobuje, umesto da je spusti dole, jer je golman vec zatvarao, i nema mu se sta zameriti, za par tekmi on ce to rutinirati, kao sto je i cinio ranije.

I da ne pljujemo Celavog, nije pristojno, jednostavno nije to zasluzio covek, jeste kiksao veceras, i ne vodim se onom starom izlizanom kada pricam o tome, da je kao #51 dao bitan gol pa sad moze da radi sta hoce i uvek ce mu to biti opravdanje, vec je covek jedan od nas i jednostavno ima pravo na los dan.
 

tintin

Grobar
Учлањен(а)
07.08.2018
Порука
275
Reaction score
520
Локација
blizu
Nisam nezadovoljan.

Pre nekoliko dana sam odgledao njihove hajlajte sa utakmica protiv Mariupolja, Antverpena (kvalifikacije za EL) i Vitesse i Sparte (njihovo prvenstvo). Utisak je bio raznolik, ali po poslednje dve utakmice, opaka ekipa. Napadaju celu utakmicu neumornno sa minimum pet-šest igrača. Bez blama šutiraju sa 25-30 metara i to opasno blizu gola ili u okvir, a kada uđu u 16 bez problema naprave haos. Sa njihovom fizičkom spremom igrač manje nije toliko izrazita prednost.

S druge strane, mi smo odigrali sve što je trebalo i koliko smo mogli i pokazale su se i vrline i slabosti kojih smo svi svesni. treba nam 5-6 izrazitih prilika da damo gol i odbrana je sklona ispadanju. Šansi je napravljeno taman toliko da postignemo dva gola, a iz dve kontre lagano smo primili golove.

Ovo nije loš rezultat, koliko god se ovi kojima su cigalaktosi juče "sačuvali čast" sa 0 šuteva u okvir gola (što jedan brat reče, da smo tu utakmicu slušali na radiju mislili bismo da se Bajern provukao) trudili sada da nam nabiju komplekse i negativnu energiju i da počenmo da se jedemo iznutra što nismo iskoristili igrača više i ne znam ti šta ja. Ima još dosta da se igra i vremena da se stvari poprave. Neće biti lako, ali mi smo Partizan i dalje ne treba trošiti reči...

Utisak večeri su ipak preslatka deca koja su u ogromnom broju prisustvovala ovoj utakmici.

I u vezi sa tim, niko se iz države nije pojavio na stadionu u zvaničnoj ulozi. Nema ministra prosvete, nema premijerke (doduše, opravdano jer učestvuje na gej paradi) niti duha presvetog.

A došlo je 20.000 (dvadeset hiljada) dece iz cele Srbije!

Onomad su se ministri nagurali da dočekaju onaj nesrećni helikopter, a danas niko iz aktuelne vlasti.

Negde mi se javlja da će da izmajmunišu da čerga igra bez publike samo da bi nakamarali sto hiljada dece iz cele Srbije gde će svi da prodefiluju, a od duha očekujem i da ponese neko dete pred kamerama...

Ali, majmun radi što majmun zna - imitira.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Odlgedah samo sanse sa Utd-Astana... u 21 minutu moglo biti 6:0... Golman astane man of the match.. a ne znam kad sam poslednji put video da se jedna ekipa onako ispromasivala... jbs mi sve da su pola pogodili 10:0

Nesto mi ne deluje da je Utd bas toliko mocan, pa me navodi da su ovi ocajni (a imali krstenu sansu za 0:1)..

Bice ovo bas vesela grupa do poslednjeg zvizduka!
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Odlgedah samo sanse sa Utd-Astana... u 21 minutu moglo biti 6:0... Golman astane man of the match.. a ne znam kad sam poslednji put video da se jedna ekipa onako ispromasivala... jbs mi sve da su pola pogodili 10:0

Nesto mi ne deluje da je Utd bas toliko mocan, pa me navodi da su ovi ocajni (a imali krstenu sansu za 0:1)..

Bice ovo bas vesela grupa do poslednjeg zvizduka!
Meni deluje da nas ne natankaju. Igrali su bas dobro. Astana je imala sreće baš ko cigani preksinoć.
Naš bod je ako se uzme u obzir prvih 20 min igre bod ko kuća. I ja imam utisak da je ostalo 11 na 11 da bi nas rasafili.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.271
Reaction score
18.337
Локација
Kej Republika
Sve nam se otvorilo.
Pozitivna priča na tribinama. Crveni, pa penal.
Okrećemo na 2:1. Ali prc. Podela bodova.

Očajna igra desne strane naše odbrane. Kao da prvi put igraju.


Po meni tas na vagi večeras je bio Asano. Jedan njegov gol bi sve rešio. Ali završnica mu nažalost nije jača strana.

Natko nestvarno dobar. Kapiram da će svaki sledeći skauting naši protivnici bazirati kako njega da iseku.

Što bi rekli Indexi - Da sam ja NATKO

Teramo dalje...
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Ova djeca iz AZ-a su za naše defanzivce aždaje, i fizički i tehnički a bome i taktički, pogotovo u odnosu na Šćekića, Miletića i Ostojića, a kad imaš tri defanzivna igrača koji su za klasu slabiji igrači od njihovih ofanzivnih onda se dešava ovo što se dešava. Pogledajte samo te dve kontre, riješili su nas u dva pasa. Ako mi za sve ove godine nismo sposobni selektirati i naučiti našu djecu da tako igraju fudbal onda bolje da ugasimo tu našu famoznu omladinsku školu. Oni su takođe šuplji pozadi ali mi i u napadu nemamo nekog polivalentnog igrača već polovnjake koji i imaju dobrih strana u igri ali imaju dosta i mana (realizacija). Imajući sve to u vidu, teško ćemo mi proći ovu grupu ako ovako nastavimo, ali ne bi' ja ni navijao za ovaj klub kad ne bi' očekivao 0-3 na Old Traffordu, tako da idemo dalje za iste pare.
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Mancester dobio, to je dobro po nas, neka upisu i 3 boda sledecu, odlicno pred dvomec sa njima. Po nas nije nista dobro sa ovakvim promasajima. cigani su u kanalu maksimalnom, nikakav motiv nemaju, ali sa 3 udarca na gol ni iz cega mogu da nas pobede ukoliko mi ne iskoristimo sanse koje napravimo, i boli me k...c za sve ukoliko stvorimo 5 odlicnih sansi u nedelju a ne iskoristimo bar 3.
moja kalkulacija je bar po 4 boda sa Astanom i AZ, sa Mancesterom bar 1, 9 bodova je granica za drugo mesto..
mora se raditi na tom zavrsnom udarcu. Malatija, Tsc, Proleter, AZ, sve je moralo mnogo efikasnije... rezultat se pamti, a ne sanse....
 

Walt

Početnik
Учлањен(а)
11.07.2019
Порука
154
Reaction score
200
Локација
Beograd
Sada videh onu šansu gde Asano nije dodao,nije primerana reakcija ćelavog ali stvarno bi imao prazan gol,mora da se popriča sa njim,mogu samo da zamislim kakve bi reakcije bile da je to uradio neki Taki Nikolić ili Ivanović vrv bi bio razapet.
 

Ostoja_PFC_

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.841
Reaction score
192
Локација
Dole ispod
Videsmo i tog famoznog Gigica,makar kako izgleda.

Dobili smo nepostojeci penal,hvala sudiji. Da su oni ostali sa 11 na terenj bojim se da se ne bi proveli dobro,bili smo bezidejni a oni su delovali ozbiljnije svakako. Realizacija losa. Ne znam sta da mislim.
 

zeko lopove

Grobar
Учлањен(а)
11.10.2006
Порука
485
Reaction score
732
Локација
Kitchener, Kanada
Ovo je bio klasik Partizan. Toliko puta viđena utakmica gde se rastrcimo i stvorimo bruka šansi ali i obrukamo se za medalju.
Kao tamo devedesetih.
Ja se čak nisam ni obradovao isključenju. Znao sam da ćemo morati da razbijamo jebeni bunker a nemamo s čim. Mislio sam Da nam je šansa da mi njih uhvatimo na brzinu i kontru kao malatiju. Čak sam se iznenadio brojem stvorenih prilika.
Ali eto... Na kraju imamo za čim da žalimo.
Odbrana nam jeste suplja ali sta tek reći za njihovu?
Nema vremena za previše osvrta. Već u nedelju sledeća velika utakmica. Moramo bolje!
 

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
839
Reaction score
508
Bas smo bezveze ispustili 2 boda. Izgledamo mnogo bolje nego pre godinu dana ali nas bas jebe realizacija. Nadam se da ce nam se vratiti u nedelju pa da iz 3 sanse damo 3 gola.

Ja bih protiv kalafonaca poceo sa Markovicem i Sumom u 11 uz Sadika u spicu a Natho iza njih uz Bambija po krilu na suprot Markeca. Asana bih sacuvao za promenu ritma sa klupe. Scekic je do sada svaki derbi odigrao bolje nego ostale utakmice tako da ni njega ne bih menjao.

Jedino cega se bojim na derbiju su nase frakcije. Mandova se uopste ne bojim jer veze nemaju, a i onih par koji znaju ce morati na tribine jer imaju 10 stranaca
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
757
Reaction score
5.775
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Dve situacije, jedna kod prvog njihovog gola, o kojoj je pričao Savo kao taktičkoj nedisciplini, gde se protivnički igrač nije ispratio do kraja, tačnije Šćekić nije zatvorio igrača iz drugog plana koji je kasnije postigao gol
3ADF7B19-E7AA-4908-AC1F-04A175B0D095.jpeg

I ista takva situacija na drugoj strani gde oni ne zatvaraju Miletića ali mu Asano ne daje završni pas za 100% šansu
16B51CD5-FBDE-4E7F-B669-138B79DDD804.jpeg

Sad kad gledam šta smo sve promašili, još više mi je muka. Ajde momci naplatite to ciganiji, valjda će se spojiti u jedno njihova sreća protiv nemaca i naša nesreća danas, spremni su oni za jednu trojku!
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Da li se neko seća da smo ovako dobro igrali u poslednjih X godina?
Rezultati jednostavno moraju doći.
Potrebno je strpljenje.
Jebeno dominiramo protiv svakog i to je ono što želimo već jako dugo.

Daj bože da ovo potraje.
:napred-partizan:
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.104
Локација
Академија
Све нам се било отворило као на тацни. Прво црвени па пенал. Штета што не уписасмо три бода.
Тошићу више не давати да изводи слободне ударце. Мислим да ове сезоне у европским утакмицама буквално ниједном није пребацио живи зид. То није случајност или лоша срећа. Он изгледа уопште не вежба на тренингу слободњаке, јер да вежба пребацио би зид бар једном до сада.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Teska noc, skoro da nisam ni spavao...

Posto znam za jadac, da sam sinoc usao na forum posle utakmice, sigurno bi popio ban, ali vise to necu raditi, bar cu pokusati.

Ali komentari ovde, da su ovi bili kompletni celu tekmu, pobedili bi nas...:banghead:

Koliko mrtvih sansi smo promasili, pa to je neverovatno...Ali bi nas ovi pobedili svejedno?!
Da imamo Rikarda umesto Sadika, gde bi nam bio kraj...

Momci, gore glave, nema vremena da se tuguje, ide nam utakmica koja nam donosi mnogo, neka se tu vrati sve od veceras.

Svi mi samo nek se setimo promasaja protiv Menhengladbaha u Beogradu, dva nedosudjena penala protiv Rome u Beogradu, promasaja Djurdjevica na Meaci, silnih promasaja u revansu protiv Intera, promasaja protiv Batumija, promasaja protiv Porta 2000, promasaja protiv Njukasla u Beogradu 2003, protiv Reala u Beogradu, protiv Marseja u Beogradu, protiv Artmedije u obe utakmice...

Ono sto je meni sinoc upalo u oci je reakcija Sadika posle gola za 2:1...pa jbt, da li je realno da je covek u fazonu da ako on nije strelac, sve ostalo je nebitno. Alo covece tvoji saigraci su postigli gol, svi se raduju, a ti?!
Ladno sam pomislio da ce u znak protesta ponovo otici i sesti na ogradu tribine.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top