Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.891
Reaction score
8.063
Prvo, iz dva njihova gola se tacno vidi da su nas ozibljno skautirali, i da su dubinskim loptama preko sporih stopera dali dva gola. Ali i za jedan i za drugi gol ocajno su reagovali stoperi...

Drugo, moze li neko ko zna, da mi odgovori gde su igrali ovi iz napada AZ-a pre tog kluba?
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
545
Reaction score
1.923
Celu noc maltene nisam spavao zbog ovoga. Morali smo pobediti sa igracem vise i rezultatom 2:1,morali!!!
Ima jos da se igra,ali ovakve stvari te kostaju prolaza,ovakve sanse se ne propustaju.
Az-ovi klinci su nam rasturili odbranu,Boadu ima 18 godina,Stengs 19-20,Idrisi par godina stariji,izgledali su kao azdaje pored nase odbrane.
Sreca da su ostali sa igracem manje jer je nasa odbrana sinoc bila kriminalna i ne smem ni da pomislim sta bi se desilo da je bilo 11 na 11.
Gledao sam posle i sanse sa utakmice Mancester-Astana,trebao je Mancester koji je pritom igrao sa 3-4 klinca od 17-18 godina da im da barem 5 komada,Astana vise srece nego pameti. Ostaje nam da pobedimo njih kako znamo i umemo obe utakmice pa posle da se u njih nadamo da ce uspeti da otkinu makar bod Az-u.
A u Holandiji moramo mnogo bolje,posebno u odbrani pa kako nam bude.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.422
Reaction score
38.077
Jedina uteha u celoj priči je što je sledeća utakmica za dva dana pa nema mnogo vremena za lupanje glave i plakanje nad prosutim mlekom.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.083
Reaction score
8.425
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
I ponovo jedna atipicna utakmica za nas, barem donekle... ponovo posle ranog gola mi okrecemo, i po prvi put da smo nekog ovoliko odvalili igrom i sansama (ne racunajuci rana pretkola kvalifikacija) i opet nismo pobedili, zbog nekih stvari koje su ipak tipicne za nas i prosto pecat preko imena Partizana vec decenijama... velika steta.
Ovo je bila dobra sansa da napravimo veliki korak ka drugoj fazi, ovako, plasim se da drugu ovakvu priliku necemo imati!

Druga utakmica u kojoj ostajemo bez bodova zahvaljujuci upravi govnjivoj, koja misli da se moze bez napadaca igrati fudbal! Posle Tsc, evo i Az, nazalost bice ih jos puno...
Da je sinoc barem u jednoj od onolikih sansi bio Rikardo, mi bi sad drugu pesmu pevali, sa vrha tabele nase grupe!

Po mom misljenju, kritika velika ide Savi... ne moze se vise sablonskim izmenama voditi svaka utakmica. U trenutku kad vodis i kad je protivnik potpuno defanzivno orijentisan, nema razloga osvezavati ofanzivnu liniju, vec sredinu i to nekim ko ce da umiri tempo, stane na loptu... znam, nemamo takve na klupi, ali moze neka kombinatorika da se izvede, Natho se vrati malo nazad, Suma tu do njega, krila zamene mesta... Ne kazem da je trebalo igrati bunker, ali makar malo smirenije, bez jurcanja... gledas utakmicu i imas utisak da je 90. minut i nama trebaju dva gola za prolaz, tako se neka uzurbanost oseca i nervoza....
Buse nas celu utakmicu preko desne strane, pa kazi Mileticu lepo, covece ne zanosi se da si Kajl Voker, ne idi toliko napred, stoji defanzivnije kad vidis da te pretrcavaju i prebacuju loptama cim predju centar...


PS.
Ako je verovati statistici na rezultati.com (jedina je koju imamo, za drugu se ne mozemo uhvatiti), mi smo sinoc imali 585 dodavanja, od toga tacnih 524, sto je 90%!!! o_O I tokom prenosa sam stekao utisak par puta da smo odlicno kombinovali, sa vrlo malo gresaka... tome je doprineo i crveni karton i promena taktike Aza, ali je opet lep podatak... jos da je doneo 3 boda!
 
Последња измена:

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.476
Reaction score
41.283
Локација
Žrnov
Sada videh onu šansu gde Asano nije dodao,nije primerana reakcija ćelavog ali stvarno bi imao prazan gol,mora da se popriča sa njim,mogu samo da zamislim kakve bi reakcije bile da je to uradio neki Taki Nikolić ili Ivanović vrv bi bio razapet.
index.php


i sad ti hoćeš da kažeš da je asano, koji je bliži golu, napadač, trebalo da vrati unazad povratnu beku koji još nije ušao u 16m i pri tom sa dva igrača oko sebe? e jebi ga sad... pa ni ja mu ne bih dodala. a nikolić nije bio razapet jer je promaišivao nego što je mali kompleksaš iz seoskih klubova koji nije mogao psihički da podnese igru za klub kao što je Partizan,

Dobili smo nepostojeci penal,hvala sudiji.
ako stvarno ovo misliš neka ti je na čast. da je neki novinarčić ovo napisao, ti bi prvi rekao da je smrdljivi cigan...
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.422
Reaction score
38.077
Ne vidim način da ga je video uopšte iz te pozicije.

Takođe, a već je mislim neko spomenuo, teorija kako bi nas AZ ubio da je ostalo 11 na 11. :pop Penal i crveni su pali sami od sebe, mi nismo ništa do tada uspeli da napravimo. Jesu bili opasni, sad ne znam više da li zbog njihove ofanzivne moći ili naše defanzivne nemoći, ali sa njima može da se igra itekako.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.476
Reaction score
41.283
Локација
Žrnov
Tačno tako... ali prvi je komentator na tv rekao u prenosu da je asano bio sebičan, pa je onda krenulo da se širi... a niko da stane, pogleda, pa onda svojom glavom donese sud...
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.054
Reaction score
26.258
Локација
ante portas
Bem mu mater.
Kad se već utakmica onako "otvorila" , što se desilo sad pa ko zna kad, to se moralo dobiti .
Neshvatljivo je da primamo gol sa igračem više i dva zadnja vezna koji treba da budu neka vrsta osigurača i defanzive ispred Natha.
Pritom svaki pas u leđa našoj odbrani pa to je pola gola.
Ćelavom nema šta da zamerim,ali on za beka nije,pogotovo u evropskim utakmicama. U domaćoj ligi to može da igra,ali u Evropi ne.
Drugo neverovatno je da nismo iskoristili onakvu partiju Natha, da niko ne razume,iskoristi to,da se pridoda.
Sad je gotovo.
Teraj dalje.
 

avax

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
3.422
Reaction score
10.546
Локација
okupirana Srbija

SilentKiller

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
148
Reaction score
346
Локација
Srbija
Натко да има једног класичног врсног нападача да прима његове лопте, било ви свашта. Овако са Садиком, тешко. Садик има жељу и то му признајем али човече, много компликује и трчи и троши себе без потребе и кад има лопту, он не зна где ће са њом. За човека његове висине, он то не користи уопште. Зоран Тошић ме није одушевио, нисам видео ништа нарочито од њега, по ко зна који пут из изгледне ситуације погађа живи зид. Урошевић стандардан, жао ми је што га не краси брзина, био би тад врхунски бек. Павловић одиграо како треба, Остојић и Милетић испред неког свог просека, она контра их изненадила али хајде, тад смо јурили трећи гол и дешава се. Асано, човек је дао гол и сад покушава на све начине да постигне уместо да дода, са правом се Милетић љутио на њега када је Асано могао да му дода, Милетићу би остало само да лопту ћушне у гол. Везна линија Здјелар- Шћекић не иде, просто не дише игра. Шћекић превише дефанзивно гледа утакмицу, нема креацију, враћа лопту назад, труди се да не прими лопту кад је фрка. Здјелар мора да крене напред и видело се да то и ради, што је плус. Радује ме то што Лазар Марковић и даље има ону јаку промену брзине, да нападне простор, то ће бити фулл када буде 100 одсто спреман. Сума, неће га нешто у последње време, навикли смо да игра топло хладно. Највећа замерка иде Сави Милошевићу што Гигића убацује 5 минута пре истека утакмице!
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.722
Nista novo, od kad znamo za sebe pucamo sebi u noge, flesbekovi - Augsburg na primer, da ne idem.dalje...
Savo je izveo ok postavu, ali sve pada u vodu kad primis dva glupa gola, jedan sa igracem manje, i kad ti spic promasi tri mrtve sanse.
Ni prvi ni poslednji put.
Iz aviona se videlo da fali spic, ali mozemo mi...
 

Leo42

Početnik
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
151
Reaction score
444
Локација
Niš
Prvo, iz dva njihova gola se tacno vidi da su nas ozibljno skautirali, i da su dubinskim loptama preko sporih stopera dali dva gola. Ali i za jedan i za drugi gol ocajno su reagovali stoperi...

Drugo, moze li neko ko zna, da mi odgovori gde su igrali ovi iz napada AZ-a pre tog kluba?
Za sad su igrali su samo u AZ-u. Tek treba da se prodaju jer su jos mladi. Po transfermarktu njih trojica vrede zajedno 30mil, sto je vise nego nas ceo tim...
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Da li je moguće u isto vreme biti srećan i tužan, besan i radostan, utučen i zadovoljan? Moguće je ako navijaš za Partizan jer ono što on nama pruža je više od realnih i svakodnevnih situacija. OK, stresno je to sve ali to smo mi, to je Partizan! Ko nema problema sa pritiskom, živcima, čirevima, taj ne prati pomno naš tim. :)

Prvo kolo Lige Evrope na stadionu Partizana pružilo nam je sve. Četiri gola, crveni karton, penal, ˝huligane˝ na tribini, nedisciplinu, svađu, dobre i loše taktičke zamisli. Nikada nisam bio zadovoljan kada Partizan ne pobedi ali imati u Evropi 20 šuteva na gol protivnika mi daje nadu i budi optimizam pred derbi. Tako je, imao je Partizan 60 minuta igrača više ali nije nam tu prednost doneo sudija iz FSS već smo mi to izborili na terenu. Da, sviran nam je penal jer se Sadiq lepo postavio, upleo levu nogu u protivnika i pao, nije pao sam od sebe na 20 metara od gola pa da je sudija pokazao na belu tačku. Jeste, želeo je da iznudi penal, nadmudrio je sve, nas, protivnika i sudiju.

Ostaje žal za propuštenom prilikom ali ostaje nada za bolje sutra jer Partizan ni protiv mnogo slabijih rivala nije ovoliko ofanzivno dominirao. Neću da kažem da bismo pobedili da je uprava kupila još jednog špica jer to ti niko ne može garantovati. Preko 500 tačnih dodavanja sa procentom uspešnosti od 90%? Kad je to pre bilo? NIKAD! Nismo se mi vrteli sa loptom na sredini, nisu se dodavali naši zadnji sa Stojkovićem, NE, mi smo kružili, gradili i stvarali šanse. Dali smo jedan gol iz te igre a zaslužili smo više. AZ je prava ekipa, jer onakve kontre, onakva dva gola ne može da ti da tim koji ne zna, ne ume ili ima sreće. Savršene kontre su izveli, savršene.

Utakmica je krenula odlično, šanse za Partizan, Tošić koji se bolje služi desnom nego levom, pritisak, pritisak i tap, kontra 0:1! ŠOK!
I dolazimo ponovo do onoga o čemu pričam i pišem od početka sezone. Partizan se ne predaje, ne pada, ne tuguje već juri preokret! Šanse se stvaraju iz igre, ali neće gol. Onda dubinska lopta za Japanca, obara ga poslednji igrač, faul, crveni! Pravi se uvod za preokret! Do tog trenutka AZ je imao apsolutni posed lopte od 65% ali onda se lopta nije odvajala od naših igrača. Pritisak, pritisak, šanse, nervoza, ništa i onda solo prodor koji pravi Sadiq, na zemlji je i sudija pokazuje na belu tačku za sreću svih maloletnika na stadionu i nas banovanih pored TV ekrana! Bibras Natho uzima loptu i donosi izjednačenje, 1:1! Idealan trenutak, 42. minut, taman da u svlačionicu ne odemo sa minusom i nervozom! Bitno je da svlačionica bude mirna na poluvremenu!
Nastavak donosi preokret! Partizan i dalje nastavlja da drži loptu u posedu, da dominira, Sadiq-u se lopta lepi za nogu celo veče, nešto batrga, prolazi, uspeva ali sama završnica fali! Fali ta rutina, ne samo njemu, fali to celom timu da lakše završavamo i rešavamo zicere! I onda, magičan pas za dugonogog špica koji je bio dva koraka kašnjenja za loptom ali zahvaljujući dugom koraku uspeva da se probije i dođe do lopte pre odbrane Holanđana, šutira, STATIVA, ali najbolji igrač utakmice, jedan od najbolje ocenjenih fudbalera prvog kola LIGE EVROPE (da li će to neki mediji objaviti i zašto ne?), stiže do lopte i na prvu levicom donosi preokret! Bibras Natho, 2:1! Potpuna ludnica! Sve je kako treba ali ko je očekivao da će se AZ sam od sebe slomiti i pobediti grdno se prevario. Iako i dalje nisu mogli do lopte, iako je Partizan stvarao šanse i možda zaslužio treći gol, Holanđani su izveli još jednu savršenu kontru i poravnali rezultat. I ostade tako do kraja, nije uspeo Asano, nije uspeo Lazar Marković, ziceri su se ređali ali džabe. Ušao je i Suma koji je pokazao da je uz Izraelca mozak ovog tima ali ne vredi... Videli smo i Gigića, mitskog špica, neki nisu verovali ni da on postoji, dakle sve što je moglo za 90 minuta da se vidi na terenu mi smo videli, od fantazije do fudbalske filozofije.

Ako se izuzmu padovi koncentracije u svim linijama tima koje su nas direktno koštale 2 izgubljena boda, ono sinoć što smo videli uopšte nije bilo loše. Šta treba ispraviti, sa kim pojedinačno popričati? Da bi tim pobedio, pojedinac mora da bude 90 minuta mislima na terenu i na svoj posao! Ne treba Miletić da se zaleće na Asana zbog propuštene prilike odnosno zbog toga što nije dobio loptu jer karma te ošine pa budeš krivac za gol. Asano za prvi a Ćela za drugi. A opet, nije samo njihova greška za primljenje golove jer i zadnji vezni treba da se pogledaju gde su bili na terenu prilikom naših izgubljenih lopti. Možda su oni bili najslabiji sinoć ali ne želim da upirem prstom u pojedinca ovoga puta ali se nadam da će svaki igrač Partizana sam sebi staviti prst na čelo zbog boljeg sutra!

Savo Milošević je takođe imao par propusta, taktika sa bekovima, izmene ali sve to je sad izlišno pominjati jer im treba podrška, podrška za derbi i gaženje režimskog kluba!

Ponoviću za kraj, PARTIZAN JE IMAO 20 ŠUTEVA NA GOL PREDSTAVNIKA HOLANDIJE U LIGI EVROPE! Malo mi je? Izgleda da jeste malo za pobedu ali je za nadu, ponos, dizanje morala itekako dovoljno! A sad malo odmora i onda...

... GAZI KUČKU!!!
 

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
index.php


i sad ti hoćeš da kažeš da je asano, koji je bliži golu, napadač, trebalo da vrati unazad povratnu beku koji još nije ušao u 16m i pri tom sa dva igrača oko sebe? e jebi ga sad... pa ni ja mu ne bih dodala. a nikolić nije bio razapet jer je promaišivao nego što je mali kompleksaš iz seoskih klubova koji nije mogao psihički da podnese igru za klub kao što je Partizan,


ako stvarno ovo misliš neka ti je na čast. da je neki novinarčić ovo napisao, ti bi prvi rekao da je smrdljivi cigan...
oni su nam prvi gol dali u slicnoj sitaciji..povratnim pasom!!
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.439
Reaction score
11.958
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Ako se sere po Asanu što nije Di Marija, pa nije video Miletića, treba da se sere po Sumi što nije video Sadika i pecnuo loptu da ga izbaci na 1 na 1 sa golmanom.

Međutim, sve je to irelevantno. Igrali smo vrlo dobro i jedino je važno da se nastavi u istom ritmu.

To je što se tiče prvog tima.

Još važnije je koliko će Savudin da ima uticaja na rad sa mlađim kategorijama. Možemo da postanemo full mode jebeni Ajaks.

Kao nekada.

I onda, naravno, ima da gori Brisel.
 

urosb00

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
231
Reaction score
1.120
Локација
Beograd
Sad kad sam se naspavao, da bacim i ja komentar o utakmici... Mislim da su bili veoma inferiorniji tim naravno zbog tog crvenog kartona, ali nije taj crveni pao iz ne znam ni ja cega, nego iz stopostotne sanse iz koje bi Asano verovatno dao gol. Svi krive Asana, jeste on delom toga tragicar, ali ne zaboravite da se zbog njega promenio tok utakmice. Sva sreca pa imamo Natka, i sa 11 na 11, oslobodili bi se mi tog pritiska i izjednacili, uveren sam. Npr. cigani bi se u toku cele utakmice branili garantujem, a mi smo opet napadacka ekipa, i da nam dodje PSG, uveren sam da se ne bi branili, jednostavno takav smo klub, koji je u istoriji mozda imao 2 3 trenera sa odbranbenom taktikom. Vratice nam se ovo kad bude trebalo!
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
povratnim pasom gde su oba igrača bila slobodna, a taj koji je dao gol bio na 5 m od gola, a ne van 16
Golman mu je skratio ugao dosta, ovo se odigrava 99% ali ako si spic/napadac 1% probaces sutiraces.. Asano je uradio po instinktu.. Jedini problem ovde je sto ga nije dao - jer nije spic (glavni problem).
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top