Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.558
Локација
Beograd
Kao prvo i osnovno, čestitke na pobedi u Evropi, momci svaka čast, nije to mala stvar! :clap

Kao drugo...Stanojević više voli da pobedi 1:0 ovako neke ,taktičke, utakmice, nego leba da jede...a šta čovek voli to mu se i ostvari...
Ponekad.
Na ovoj utakmici mi smo prosto MORALI da uvalimo ovim Dunavcima 5 komada, a zašto nismo...e jebiga, da krenem redom...

Posle duuugo vremena ponovo na stadionu JNA...čudan osećaj...mešavina ,,vijetnamskog,, i ,korona, sindroma - nisam baš u punoj ,,JNA,, formi...kad te nešto duugo razbija teško je da se ponovo sastaviš....ali ipak...poneo sam foto-aparat da bar ovekovečim ponovni dolazak u moju drugu kuću...
I već na ulasku ,,pretresač,, kaže ne zna da l može aparat unutra, mora da pita...pita ,,šefa,, ovaj ne zna, pa mora da pita policajca...policajac osorno: ne može!
Pa idi u peršun, di ću ja sa aparatom na sat vremena pre početka...ali nisam ni ja baš sisao vesla, odem na drugi ulaz Istoka i uđem najnormalnije...sa foto-aparatom...
Dakle i u ovom ,,demokratskom,, 21.veku (neki) zaštitnici režima još nisu naučili da ono što nije zabranjeno - to je slobodno...Zašto bi bilo zabranjeno da doneseš foto-aparat na utakmicu?!

A na stadionu...bruka i sramota za Partizan, zabranjeno biti na centralnim delovima Zapada...zašto? Traži UEFA? Ako traži, šta se tu može, ali ako nije zbog UEFE, onda su one dve ,,slatke,, reči koje sam spomenuo...
Čekaj bre, stalno neko hoće da te ogradi, da te otera, da te zatvori, da ti brani šta ćeš da kažeš, gde ćeš da sedneš...KO bre može navijačima Partizana da brani da sede na centralnoj tribini stadiona odakle se pruža najbolji pogled na utakmicu?!
Iz bezbednosnih razloga? Pa što onda uprava ne sedne po ćoškovima, što oni moraju da sede na ,vr, stadiona?




O.k. počne utakmica, stvaramo šanse, pokušavamo makazice, nije loše, dobro je!






Istok i Zapad u klin ali Jug u ploču...nisam video šta se desilo, ali već ste opisali, klinci sa Juga su očigledno bili negde ,,na izletu,, van Juga, jer ih vidim kako se na Jug vraćaju...



Markec šutira kako treba i dajemo gol!



Ali ne možemo da se radujemo punim plućima...atmosfera na stadionu je mučna...policija ulazi i pravi kordon ispred Istoka...a kako mi se čini nije se niko sa Istoka zaletao na druge tribine da nekog prevaspitava...čekaj, ako je neko vikao Vučiću pederu ili uprava napolje (a jeste! : ) zar je to razlog da ti dolaze ,oklopnici, ispred tribine? Zar je verbalni delikt nešto najgore i najopasnije u ovoj državi?!



Znaš, ne možeš 100 posto da budeš fokusiran na fudbal, kad ne znaš šta će dalje (nefudbalski) uslediti na ovoj utakmici...
Naši igraju zaista solidno...i nije Stanojević kriv što neko ne da gol iz stopostotne prilike...ali njegov pečat je ipak vidljiv u našoj igri...mi vodimo i ne zalećemo se i čekamo...




A onda Jojić maši kolosalnu šansu...to je jednostavno MORALO da se da...koštao nas je već jednog derbija, jednog finala kupa koji je opet bio derbi, danas nas nije koštao poraza, ali...



Znaš, neću ja da zamerim Joviću što je nešto promašio, jer je klinac, naučiće, možda, vremenom, ali Jojić...nije klinac...
A nije ni Stanojević.
Ne znam ja kakav je Suma na treninzima i da li se tamo zajebava ili je zajeban čovek, ali drugo poluvreme je bilo NACRTANO za džokera kakav Suma itekako jeste!
Pa on bi i sa jednom nogom predriblao par ovih dunavskih šarana, aistirao nekome, možda dao gol, iznudio penal, dao gol iz penala...

I tako...mi nismo dali 5 komada, počeli smo da padamo u igri, ovi na sreću ne znaju pa šutiraju bezveze...ali...ko vama kaže da će utakmica TAMO da bude ista kao i večeras OVDE...
Možda tamo bude kiša...možda bude klizavo...možda prvi primimo gol...Možda možda, bila nekad neka pesma ,Lakih pingvina,...ali ko zna koje nas ,,možda,, čeka u Slovačkoj i kome će da bude lako, a ko će da ispadne neki ,pingvin,...

Ali dobro, večeras smo pobedili, idemo utakmicu po utakmicu, sledeća je Slanina...
O nekim našim igračima ću na glasanju za najboljeg...

Atmosfera navijanja Istok-Zapad je ponešto pala u drugom poluvremenu, jednostavno, ljudi su umorni da i na utakmici treba da osvajaju neke slobode govora, mišljenja, da razmišljaju da li će možda uleteti da ih bije neki klinac ili neko ko nije klinac, da li će ovi uniformisani možda krenuti na njih...neko je tu sa decom, itd...nije to baš tako jednostavno i slatko...

Na kraju utakmice Stojke poklanja dres nekome na Istoku...zato što će ubuduće nositi neki iz nove garniture, ili možda...
Što se tiče Vujačića ne možda nego sigurno - ovo mu je bila dosad najbolja igra u Partizanu.






Što se tiče mene, ne brinite, neću vas i ubuduće gnjaviti sa fotografijama Partizanovih fudbalera, oni su ionako odlično medijsko-fotografski ,,pokriveni,, nego, rekoh, ako sam već fotografisao neke naše manje popularne klubove, daj da bar na početku sezone dođem ,,u goste,, i ovom Velikom...
Kol'ko se jelte može biti velik u datom trenutku...

Napred Partizan! : )
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.558
Локација
Beograd
Viš da sam opširan na raznim temama, i da sam dosad objavio ne smem ni da kažem koliko fotografija ovde, oš da me izbace sa Foruma ako tako nastavim? Imaju fudbaleri Partizana kolko oćeš fotki po svim medijima, ne trebaju im i ove moje...

E, al ako kažeš da su odlične, fala ti puno na tome! Prija to starom majstoru! Nije da nije. :D
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
757
Reaction score
5.775
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Goran je stara škola, svaka čast, kliknite na fotografije, bolja je rezolucija. Hvala na ovom izveštaju.
Ja bi da se izvinim na pogrešnom odabiru reči, neki su pomislili da želim da useremo motku danas, a ja samo poželeo da se poseremo na neku bilo koju motku, pa onako narodski, usranom, tako zvanom gomnjivom motkom po vučeli i kompaniji. Nisu za bolje, tačno se video njihov pečat na jugu večeras. Jednostavno braćo i ovih jedan nula je mnogo, hvala igračima na pobedi, u kakvom smo sranju, svaka pobeda je premija. Ja sam sa juga Srbije, grad u kom sam odrastao u moje vreme je imam par dobrih prvoligaša koji su bili jako dobro kotirani na tom saveznom nivou, isključivo zbog domaćeg terena, ni jedna ekipa koja je dolazila u taj grad nije računala na bodove jer je faktor publike ogromna stvar. Publika je uvek nosila svoj tim, a gosti su se plašili.
Gledam danas našeg Partizana, kako li je onim našim igračima, stvarno neznam i ne želim da znam. Sve dok je ova vlast tu gde jeste, mi ćemo imati ovo na tribinama, tri publike na istom stadionu, u isto vreme , neko reče jednu u klin, drugi o ploču. Kad se setim Steaue i one atmosfere, tad je i Babović izgledao kao igrač.
Što se tiče igre, kad ne daš golove, a mogao si, naročito Pantić u 4 min, leva noga, mora da se da, ušla bi im voda i brod bi potonuo, jebi ga, zato Pantić igra u Partizanu, a ne u nekom Čelziju. Bekove neću da komentarišem, izkomentarisao je Strajnić, kaže jaka konkurencija, Urošević, Obradović i Brežančić, sa kuku na lele. Stanojević je odigrao klasičnu prvoligašku utakmicu, napali smo na početku, dali gol, nismo drugi, onda smo usporili, 4 izmene i priveli smo utakmicu kraju. Trebao je neko da mu javi da se ne igra za tri boda, ima i revanš, a tamo publika sigurno nije podeljena u tri različite celine pa i ovaj tim Dunajske ili kako se već zove, će malo bolje izgledati. To malo bolje biće nedovoljno, prolazimo mi ovo, nek se spremi s oči, će gi tepamo i s oči i s pesnice :D
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.315
Reaction score
3.961
Локација
Kobasicarija "Venac".
Partizan dobar, gledljiv, raznovrstan, ali nedovoljno ubojit. To i nije toliki problem, koliko brine sto smo posle 60-og minuta disali na skrge. Cini se da stanojevic namerno dize intenzitet tokom prvog poluvremena, jer je svestan da momci nemaju dovoljno snage.
Cestitke za sve na pobedi, posebno lazaru msrkovicu.
Mogla bi naplata doci na red u slivackoj. 3+ ko kuca
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Mislim da preostro i prerano donosimo poprilicno velike zakljucke.
Nemojmo da zaboravimo da je ovo prva utakmica na evropskoj sceni u ovoj sezoni, a druga zvanicna. Takodje zaboravljamo da nas u nedelju ocekuje jako bitan mec... Siguran sam da kako vreme i utakmice budu odmicale, bicemo sve bolji i bolji.
Ono sto raduje je to sto sam video da je i treneru i igracima bilo krivo sto se zavrsilo samo sa 1-0. Takodje i veliki broj sansi, pogotovu u prvom poluvremenu, ali i lakoca kojom se do istih dolazilo.
Kada covek ne bi znao ishod utakmice, nakon ovakvih komentara zapitao bi se da li smo mi to vec zavrsili ucesce u Evropi. :)
Ali dobro, to pokazuje samo nasu zelju, kada nam se nakon dve pobede u dva meca na startu sezone ''pale svi alarmi''. :biggrin:
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Ne znam sto su ljudi ogorčeni zbog upada udbasa sa Juga kad su redom svi dobili i po guzici i po glavama. Maltene su svi izvukli deblji kraj. Da poznaju Grobare znali bi kakve glave dolaze na Istok.
 

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
ok vucicu pederu i uprava napolje ali je potrebna i podrska ovim momcima koji igraju a ko ce da ih motivise ako ne partizaonovi navijaci !to im je falilo u odlucnim delovima igre..
 

Sensei 014

Kaznena ekspedicija
Уредник
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
8.167
Reaction score
1.519
Локација
East stand

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Nisam mogao sinoc oko fudbala ni malo, ali sad hocu.. i zamolicu da prokomentarisu kolege, par mojih zapazanja sa utakmice.

za pocetak secam se Tuna i 1:0 u bgd.. nista bednije nisu izgledali od ovih!

u periodu posle izmene Markec Jojic i Jovic
mi ne licimo ni na sta!!
Pantic se na poziciji krila ne vidi!
Natho standardno “doneo prevagu” aha, vazi.
Kakva je ono igra Zdjelara? jel vama ono ok?
E sad ili sam ja lud, ili se ljudi prave ludi.
Na sta nam je licio manevar Zdjelar-Scekic-Natho-Pantic-Holender?? Zablaznut sam bio promenom ritma, pogresnim pasovima, probijanjima slovaka do 16 u kontinuitetu..

Jos 1put se pokazalo da igrac ili igra svoju poziciju, ili je kurton na terenu (celavi miletic nekada bek, pantic krilo…
Boze sacuvaj! a za to je kriv trener i jebena uprava!

Vujacic i Sanicanin su dobro odradili posao, za ove su bili neprelazni bedem toliko da su otvorili Miljkonu i Urosevicu mnogo prostora napred, jer su prvih sat vremena doslovno pokrivali vise puta bekovske pozicije u defanzivi, ono sto me plasi je mnogo izletanja na svaku loptu, sto je protiv ovih super, protiv neke jace ekipe to su bar dve gol sanse za protivnika.
Stoper kad ceni let lopte i ide joj u susret, ako nema kiks - sjajno! ali ako se desi, iza ostaju lako 2 krila vs golman..

Suma je falio sinoc za 2-3-4:0 makar od tog 60tog..
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.443
Reaction score
2.209
Necu nista novo da pisem, pobeda vise nego zasluzena ali za nesto vise u Evropi tanki smo treba tu jos vise kvalitetnih fudbalera koj za nasu zal ova uprava nece da ih dovede.
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.224
Reaction score
4.032
Локација
Uvek uz Partizan
Jos 1put se pokazalo da igrac ili igra svoju poziciju, ili je kurton na terenu (celavi miletic nekada bek, pantic krilo…
Boze sacuvaj! a za to je kriv trener i jebena uprava!

Apsolutno tačno, problem je što u igračkom kadru nemamo dovoljno kvalitetnih fudbalera i onda kada krenu izmene dolazi do tumbanja pozicija kobajagi sve polivalentni igrači. Na sve to odričemo se i to malo kvaliteta koje imamo, odnosno koji poseduje Suma. Na sve to dodamo bata Đora pristup i eto veznog reda Šćekić, Jojić, Natho, Zdjelar...

Nekada se bre igralo sa dva napadača...
 

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
766
Reaction score
1.883
Nadam se da prolazimo DAC, ali posle Sochi tesko , tesko moze ova ekipa bez bar 3 ozbiljna pojacanja...
Secanje na sezonu kada smo zadnji put usli u grupe LE (preprosle godine), stigli su preporodjeni Suma sa pozajmice, Sadik, pred Malatiju Asano, za Molde stigao i Natho, kasnije i Lazar Markovic ...
Razlike na tadasnji i sadasnji tim:
Na desnim beku tada: celavi Miletic, sada: Miljkovic
Stoper tada: Strahinja Pavlovic, sada; Sanicanin
Sredina terena tada: Zdjejar, Natho,Suma, sada: Zdjelar Jojic, Pantic
Napad tada: Asano, Sadik, Bambi Tosic, Filip Stevanovic, Sada: Jovic, Lazar Markovic, Rikardo i Holender
Koji je jaci tim i za koliko procentualno?
Na kojim pozicijama smo jaci ili slabiji?

Kaze Ilijev da je dobro popunjen tim, jeste ali ne bas kvalitetno renomeu Partizana.
Koje su nam to kvalitetne izmene koje mogu da bez gubitka kvaliteta zamene nejog iz prvih 11?
Ko je kvalitetan da kad udje sa klupe, u trenucima kada ne ide ekipi, da preokrene igru u nasu korist tj. ko nam je Joker?
Pitanja za sve koji vodite Partizan, dali Vas rezultati Partizana i uspesi uopste zanimaju?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.558
Локација
Beograd
Sinoć sam kasno stigao kući i prvo postavljao svoj ,,izveštaj,, pa tek posle gledao neke snimke po ,mrežama,, da ,,upotpunim sliku,, svega onoga što se dešavalo na stadionu...I sad kada je slika ,,potpunija,,...

Prvo, možda je pola praznog Zapada zbog Korona-bezbednosnih razloga (samo?), ali i da je tako to je neviđena budalaština, tu kao sede rezervni igrači da ne bi bili na klupi - a isti ti igrači svaki dan jedan drugom ,,dišu za vrat,, na treninzima...i čemu onda služi pola praznoga Zapada osim da time jebeš publiku koja bi možda odatle gledala utakmicu?
I naravno da sprečiš da neko odatle ne vikne nešto prema upravi.

Drugo, jasno se vidi da su batinaši sa Juga prešli na Istok i počeli da lemaju ljude...Došli su im ,,sa leđa,, odozgo, preko loža, tukli se, silazili ka dnu Istoka, i preko atletske staze vratili se na Jug.
Prethodno je, a doduše i posle toga Istok uzvikivao: ,,Vučiću pederu.,,
Kad su batinaši sišli dole, policija je ušla na Istok a kasnije i postavila kordon ispred Istoka.

Dakle, ako policija NIJE videla ko je počeo tuču pa NE ZNA ko je tu opasniji, morali su DA VIDE da su se batinaši VRATILI na Jug, pa je jasno da su ONI došli na Istok, a ne obrnuto...
IZBOR policije da stane ispred Istoka (A NE JUGA!) jasno pokazuje da onome ko njima naređuje nije bitno da li te neko tuče, nego šta vičeš!

I, zbog toga sam veoma zabrinut.

Umesto da na utakmici Partizana navijači navijaju za Partizan, sve se svodi na to da neko želi da kontroliše šta ko kaže ili vikne, pa ako to nije po njihovoj (njegovoj) ,,svemoćnoj,, volji, onda je dozvoljeno da neko dođe i da ti razbije glavu.

Svakako da nisu svi na Jugu nekakvi batinaši, ali ako batinaši odatle dolaze, Jug (po ko zna koji put) gubi svaki kredibilitet da kao ,,vodi,, neko ujedinjeno navijanje...
Partizan je dobro startovao u fudbalu, u košarci vlada euforija povratkom Žoca, očekujemo lepe događaje u rukometu, odbojci, vaterpolu...ali sve je to sjebano time što ne znaš da li će ti neki ,,dežurni batinaš,, doći s leđa da te bije - ako nisi ,,ukalupljen,, u neki njegov ,,kalup,,.
Ili kalup onoga ko mu naređuje.

Upravi Partizana, Fudbalskom savezu, državi, najviše odgovara ona situacija kada zbog Korone nije bilo navijača na stadionu, pa mogu da puste kretenski snimak glasova na TV Areni, a doduše, nekako mogu i da se dogovore sa ,,organizovanim,, navijačima, kada se publika vrati na stadion, ali...NE PODNOSE SLOBODNE LJUDE koji misle svojom glavom...

Rekao sam da sam veoma zabrinut jer ne znam dokle će to sve ići i ko je na šta sve spreman.
Stadion je veliki pa možeš da se skloniš, izbegneš, pomeriš, ali u halama je sve manje i skučenije, nije svako u najboljem zdravlju i kondiciji pa da može da se potuče i odbrani kako priliči, neko je ,,u godinama,, neko ima decu, neko zdravstvene probleme, neko invaliditet, itd...

Videćemo našta će sve ubuduće ispasti, ali ko misli da će, kao navijač Partizana, batinanjem drugog navijača Partizana učiniti nešto korisno...
Šta reći?
Zar ne zna da je tako počelo i sa Veljom Nevoljom.
I kako je posle prošao taj Velja Nevolja? Gde je sad?
Kakva će mu biti sudbina?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top