Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

avax

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
3.405
Reaction score
10.456
Локација
okupirana Srbija
Glavni sudija je Mauricio Marijani, ekipu čine Danijele Bindoni, Alberto Teđoni i Mihael Fabri kao četvrti arbitar.
 

Arsen Lupin

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2017
Порука
303
Reaction score
210
Nasa prednost moze da bude i rasterecenost od bilo kakvog pritiska, realno mi smo nas cilj igranja u evropi ove sezone i ostvarili, usli smo u grupu , solidno igrali, docekali smo prolece u evropi , neka kinta i bodovi su uzeti, po meno sasvim pristojno ove sezone, te megalomanske price oko osvajanju evropskog trofeja za neka srecnije vremena ostaviti.Smatram da svu snagu i energiju treba okrenuti prema domacoj ligi i uzeti titulu ( da ne bih duzio realna sansa postoji ) pa sto bi narod rekao ko sme taj i moze !!!!
 

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
58
Reaction score
1.347
Dugo mi se nije desilo da nemam predstavu šta mogu da očekujem od Partizanove utakmice, a upravo je takva situacija pred sutrašnji meč. Oni igraju bez najboljeg igrača, mi igramo bez najboljeg igrača. Oni igraju kilavo u zadnje vreme, mi igramo kilavo u zadnje vreme. Možda @Direktor_Grobar da kaže šta očekuje od sutrašnje utakmice. Ja bukvalno vidim da meč može da ode u sva tri moguća smera.

Dolazio je Az Alkmar, tukli smo ih ovde lagano, došli su opet, tad su nam pobegli sa lopate, Natho briljirao, imali smo 20 šuteva. Moguće je da ćemo ih pobediti, pogotovo ako počnu Zdjelar i Jevtović pa Natho razigrava Kvinsija na kontre pa još neki skok iz kornera.

Opet, moguće i da će biti 0:0. Nema Rikarda, nema ni njima Tila, ubedljivo najbolji strelci u svojim ekipama. Mi možemo da postavimo jak bedem i čekamo šansu, oni mogu da dave fudbal i čekaju da neko ispadne iz odbrane i da utakmica prođe ni u čemu.

Takođe, vrlo lako, a to bar znamo, gledali smo prethodnih godina, možemo glat da izgubimo od ekipe koja je realno dosta brža i tehnički potkovanija od nas.

Sve u svemu, sutra treba da uživamo, čeka nas evropski klasik u pravom smislu te reči, dva tima sa velikom tradicijom i istorijom. U meč mora da se uđe bez ikakvih opterećenja i pritiska, a sa ogromnom motivacijom za još jednim dokazivanjem na evropskoj sceni. Pritisak ostavljamo za vikend, kako znamo i umemo moramo da pobedimo Napredak koji nas je propisno namučio u prvom meču, a sutra je predstava u hramu fudbala za prave fudbalske sladokusce. Pa nek bolji pobedi!
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Овај двомеч одлази у продужетке и пролазимо на пенале, а онда извлачимо Рому 1 кроз 1
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Četvrtak, 10.03.2022 - Partizan - Feyenord 18:45h CET

10.03.2005 smo poslednji put igrali osminu finala nekog evropskog takmičenja. Beše to i hladniji Mart od današnjeg, sa Juga sam pratio jednu fenomenalnu partiju Partizana, na severu lude Ruse bez majica i magičnog Akinfejeva koji nam je skidao šta je stigao. Zašto pominjem ovo, taj CSKA je Grobari moji tada osvojio Kup UEFA a najveće muke po izjavama njihovog trenera i prvotimaca su imali protiv Partizana.

Sutra, 17 godina kasnije mi se sastajemo ponovo 10.03.2022, ovog puta sa Feyenordom po prvi put u svojoj istoriji. Po mom skromnom fudbalskom mišljenju Feyenord je medju top 3 tima od preostalih učesnika Lige Konferencija, tako da nam je ovo manje više polu-finale/finale u malom. Budite uvereni, da ako prodjemo, ne da će se moje predikcije o 1/4 finalu obistiniti, već će i kolega @Војвода Путник biti u pravu kada je prognozirao finale.

Radujem se zbog onih koji će moći da odu i na De Kuip jer se po mom dobrom prijatelju velikom navijaču PSVa radi o najlepšem stadionu u Holandiji, sa najboljom akustikom gde navijači iza gola izgledaju kao da će svakog momenta da upadnu u golmanovu mrežu.

Ovo će braćo biti jedan pravi fudbalski spektakl, koji će se, nadam se, prepričavati godinama...

4oDHO44sr874LB0sh2jBvTZDCznp-TtKrPkv3gzxc5PYaFTXKx44Z89znLIhhiSBTJoR_Y_WCC8HdnIrDvizlBCpwKmwvHgkVB42ar9a9Zmgg5s4kLnPlTn8t6t1E1dLZLwSXexu



Feyenord 2022 Holandska Liga

Radi se o jednoj jako modernoj ekipi koja je sazrela ove godine i do pre dva kola bila u egalu sa Ajaksom i PSVom u borbi za sami vrh. Napomenuću da su prošle godine završili na petom mestu ali kako i malopre napisah, ekipa koja je manje više ostala na okupu i uz iskusnog trenera Slota došla do boljih rezultata tokom ove godine. Prošle godine ih je vodio Dik Advokat, i u finalnom meču plej ofa izborio mesto za Ligu Konferencija.

Prvog jula dolazi Arne Slot i ono što je evidentno pravi zaokret u samoj postavci igre gde je Feyenord postao dominantiji i u posedu lopte a i mnogo stabilniji pozadi (odmah iza Ajaksa po broju primljenih).

Protiv top timova imaju polovičan učinak, dobili i izgubili od AZ, dobili PSV na strani 0:4 a od Ajaxa izgubili kući 0:2.

Pozicija u ligi im je takva da će verovatno ostati na trećem mestu i igrati Ligu Konferencije jer prva dva tima idu u LŠ, pobedink kupa u LE (Feyenord ispao od Twentea) a ostatak lige će u doigravanje za još jedno mesto u Ligi Konferencija.


Feyenord 2022 Evropa

Nakon turbulentnog leta i kvalifikacija u LK, iz priloženog možete videti da su se prilično prošetali pre našeg duela kroz ovu grupu. Napomenuo bih da težina ove grupe i nije neka obzirom na stanje u kom se i Makabi i Slavija nalaze a upitna je motivacija Union Berlina obzirom da su glatko prosipali bodove.

A da se vratimo na kvalifikacije. Samo oni koji prate kladionicu se možda sećaju da je Feyenord umalo ispao od Drite iz naše pokrajine. (0:0 na strani i preokret kući jer su do 70min gubili 1:2).

U svim ovim mečevima na strani u evropi ove sezone slavili su protiv Lucerna i Union Berlina, ostalo su bili porazi ili nerešeni rezultati.

sTSWQRXKxtcmRes6QEErAhSQE8HGoO-JRpmjTqJJWRq4lMaYUChQ1pS28duwfwMZqjxuCIB-DwTPviU4vQEZI9s2ytMwb7mUnorOOmNC8akOaDy6K4FC4z8VeSWzdab3KF-wVq_x


Ostaviću podatak da su sezonu pre igrali Ligu Evrope i završili na trećem mestu. Dinamo Z ih je dobio u Roterdamu 2:0 a na Maksimiru je bilo 0:0. Vrlo mršavo izdanje.


Formacija

U odsustvu Tila, mislim da će Slot izaći u sledećem sastavu sutra. Igrače koje označavam kao veliku pretnju su: Kokču #10, Sinisterra #7 i oba beka Malacija i Geertruida.

S druge strane, najslabija karika ovog tima je centralni deo odbrane, a posebno ćelavi Trauner koji im je došao iz LASKa. On je toliko puta znao da preda loptu u noge, kiksne, napravi penal, panično odigra na presing da je to neverovatno kako ga i dalje Slot toleriše u sastavu. Mislim da je sličan problem kao i kod našeg Ćele Miletića za mene i dan danas enigme u odbrani Partizana.



ntaJskeh2mPj4lA3AfbgsR-ycV2_UmB4nLvI2Nv_QcxxbE6D-jHTOSuZXw5wMedsTLnANkL0865DUgkteIZAiwh0WpaFDb_VGeQu5mhve59EjxWoxSmi8c2i5w_3KgwUHpjZEd_g



Stil igre

Odgledao sam gomilu dužih pregleda i dva cela meča gde su izgubili od AZ i remizirali sa Groningemom. Radi se o ekipi koja igra izrazito napadački bez respekta i traži pobedu u svakom meču.

  • Igraju vrlo često tokom meča visok presing jer imaju jednu dinamičnu, mladu ekipu i time dave protivnika, često terajući na bunarenje usled manjka rešenja. Ovi jači pak im koriste visoko podignutu odbranu za brzu tranziciju što je nebrojano puta radio AZ u skorašnjem duelu. Ajaks ih je praktično oduvao u decembru ali je ipak to neki drugi nivo fudbala za Fejnord.
  • Vrlo brza razmena pasova i česta rotacija krilnih napadača tokom igre. Kokču šalje sve lopte na krilne napadače i sam često ume da probije kroz sredinu bez problema. Nemaju šablonske napade već idu na kreativnost individualaca, pre svega Kokču, Til, Sinisterra.
  • Tila ćemo videti u Roterdamu (rekao bih da je to njihov Zvonimir Vukić), s druge strane ovde ćemo muku mučiti sa Kokčuom, naturalizovanim holandjaninom iz turske, koji je recimo neka unapredjena verzija Natka koji trči kao budala bez prestanka a da pritom tehnički apsolutno parira Natku. Neverovatan igrač stvarno. Za kraj tu je igrač koji je recimo spoj Asana i Meniga, Sinisterra, vrlo prodoran dribler i tu mi opasno smeta što smo tanki za Miljkovića. Ne znam kako će se Živković izboriti, možda samo trkački. Ukoliko Stanoje pak stavi Miletića, možemo kolektivno da se poubijamo jer će mu prolaziti kroz uši.

Prednosti

  • Prebrza i agresivna ekipa koja forsira visok presing
  • Dominacija poseda, to ćemo imati priliku da osetimo na svojoj koži u oba duela. Iznenadio bi se kad bi mi imali veći posed od 45%
  • Prejaki na svim bočnim pozicijama. Bekovi i krila su im apsolutna snaga tima uz Kokčua i Tila koji to povezuju na sredini. Iako su obojica jaki kreativci, zahvaljujući upravo ovim bočnim igračima njih dvojica često imaju livadu ispred sebe i dolaze do izražaja. Ljudi moji kakve Feyenord ima bekove. Malacija i Geertruida su za poželeti

Mane

  • Mana holandskog fudbala. Igra se na gol više i centralni deo odbrane je nekako uvek bio problematičan. Olako im protivnici naprave šanse. Recimo protiv AZ su ušli furiozno u meč ali usledila je velika nesigurnost pozadi, dva napravljena penala i kolaps celog sistema
  • Vrlo loše brane prekide. Ovde vidim našu veliku šansu jer im je to postavljanje jako čudno u defanzivnim prekidima.
  • Nisam impresioniran štoperima. Jesu jaki ali dosta puta ispadaju, prodaju loptu i nekako su u podređenom položaju u odnosu na ostatak ekipe.

Ajmo mi!!!


Negde sam se nadao 3-5-2 ali izgleda da to nije realno. Ono što očekujem je da Jevtović zaigra uz Zdjelara a da se na terenu ne nadju zajendo Natko i Jojić, kao ni Miletić u odbrani.

Uz sve što sam gore u uvodu rekao mislim da je ovo možda i malo polufinale/finale i da možemo dosta da dobijemo iz ovog meča. Pre svega mislim da će igrači biti jako motivisani da se nadigravaju sa ovakom ekipm. Ne bi trebalo da imamo neki pritisak rezultata već da probamo jako i hrabro, baš kao kući protiv Sparte.

Nećemo se poseda nagledati, ali bi morali da odigramo kontre perfektno. Nema brzanja u predaji već direktno u noge, kao Zdjelar Menigu u Pragu.

Očekujem da ne izgubimo sutra a da se reši sve na De Kuipu. Oni jesu favoriti, mogu slobodno da kažem da imamo 45% šanse za prolaz jer i mi nismo drastično slabiji i imamo svoje prednosti koje možemo da iskoristimo.

Važno je da sutra ostanemo neporaženi a da probamo i da slavimo, u šta verujem da možemo. Ajde da nam se vrati malo za CSKA gde smo objektivno bili bolji u 3/4 tog dvomeča.

Momci, srećno, ispišite istoriju zlatnim slovima, ja sam nekako od starta grupne faze bio ubeđen u to četvrtfinale i mislim da ću u isto verovati do poslednjeg zvižduka. Mirno spavajte, a sutra, svi koji mogu put pod noge pa pravac JNA!

Uvek pamtim onaj lepi dan… :šal:pfc::navijac
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ovo je utakmica gde mi nemamo šta izgubiti. Igraš protiv brže i tehnički potkovanije ekipe, ako budemo igrali na rezultat izgubićemo, ako igrači izađu rasterećeno bez presije na rezultat može se samo nešto pozitivno desiti.

Onako kako bih ja izveo ekipu.
Ćelavi
Lutovac Sani Vujača Urošević
Jevtović Zdjelar
Menig Natko Marković
Milovanović

Ovo je utakmica gde igrači trebaju da odigraju za svoju dušu i svoju prodaju u naredni klub.
Objektivno očekujem x sutra i lagani poraz u Holandiji, navijački očekujem pobedu i sa tom pobedom neku šansu da možemo do iznenađenja u Holandiji.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.316
Reaction score
3.969
Локација
Kobasicarija "Venac".
Daj da pokusamo da ih zatvorimo sto je moguce vise. Steta sto se na jevtovica ne mozemo osloniti. Kapiram da bi sa njim i zdjelarom mogli doci do fifti-fifti na sredini. Nadam se da ce krila pomagati bekovima vise nego inace. Hendikep nam je odsustvo rikarda. Ne verujem da ce milovanovic moci uraditi nesto. Mozda prekid.
ajmo,za slavu!!!
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.211
Reaction score
7.030
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
MIletić jednostavno ne sme da igra ovaj dvomeč, jasno je zašto.
MIljković nam je najbolji defanzivni bek i bez njega biće jako čudno, videćemo može li Živković da se nosi sa konstantnim pritiskom tokom meča.
Nadam se da će Jevtović stisnuti zube i da će moći od starta, ako krenemo opet Zdjelar-Jojić-Natko ode sredina dokurca, kao na derbiju.
Ostalo je manje više poznato, Lazar, Menig i Milovanović moraju izneti najveći teret.
Svaki prekid je bitan, mogli bi Vujača ili Sani da skoče i daju gol, nisu već duže vreme.
U svakom slučaju, bitno je izvući pozitivan rezultat (zašto ne i pobedu), pa da se u revanšu pošibamo na sve ili ništa, sa Rikijem u ekipi.
Najveća podrška ide Marku Milovanoviću, da pokaže da dete postaje zverina kao Mitro i Vlahović.
Koncentrisano, sa mudima, hrabro, borba bre večeras crno beli!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top