Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Sascha

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
1.063
Reaction score
699
Локација
na pocetku kraja

Zasto mi dzabe pisu ? Retardiran sam, pa ne mogu da shvatim, ili nesto slicno ? Pa za pocetak, procitaj ceo post... Pazi sad ovako na primer :
Ne lupetaj, nisu pojedinci sa tribine, vec neko lice sa atletske staze....pojma nemas...dzabe ti pisem ovde.... Tvrdis da znas sta je uslo u zapisnik ? Kako znas ? Pretpostavka nekog novinara ili ti se javio neko iz UEFE ?

'U skladu sa članom 31 (4) Disciplinskog pravilnika UEFA, imenovan je etičko-disciplinski inspektor koji će sprovesti disciplinsku istragu u vezi sa incidentima koji su se dogodili na stadionu Partizana u Beogradu, tokom utakmice UEFA Evropa Lige 2021/22 između FK Partizan i CD Santa Klara (2-0) odigrane 26. avgusta 2021.

Informacije o ovoj stvari biće dostupne u dogledno vreme'',
navodi se na sajtu UEFA.

Majmunski krici, blokirani prolazi ili sta, razjasni nam....

I ne, navijači Partizana nikad nisu bili rasisti i uvijek su kod nas igrali ljudi raznih nacionalnosti i boje kože ali se uvijek nađe neki kreten da dokaže da majmuni zaista postoje, ovaj put na tribinama.

U ovoj recenici, "majmuni zaista postoje"...mislis na zivotinje i njihovo ponasanje (o cemu sam pisao) ili mislis da je postoje crnci , jer pravite paralelu majmun-crnac.... Ako je ovo drugo, samo cu da ti kazem da Srbija ima mnogo, mnogo crnaca...


E ovako vi razgovarate sa neistomisljenicima....
Uostalom, kako bi ti rekao, "dzabe ti pisem".....kad ne citas....
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.569
Локација
Planeta Zemlja
Misli na majmuna sa tribina koji je to radio.
Inače koliko sam video u prenosu onaj igrač uopšte nije mislio na nekog sa tribina, očigledno neko sa atletske staze. A niko još nema nikakave informacije šta je tačno bilo :confused-smiley-013:
 

Mille

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2019
Порука
259
Reaction score
2.204
Локација
Beograd
@JasminaT

Jasmina, član, čini mi se, 49. našeg pravopisa kaže da se imana sledbenika, navijača ili pripadnika nekih grupa pišu malim slovom. Mada mi se čini da to znate i da ste hteli da kažete da to lepo ime partizanovac zaslužuje veliko slovo bez obzira na pravopis. Ja ipak moram tako, profesionalna defomacija, šta li je... :D

A ovo za nadimke sam pomenuo kao podsetnik da često i bez ikakve namere da budemo rasisti, nam se omakne (važi i za mene, naravno) pa koristimo neki od rasističkih termina, kao te koje ste pomenuli za ove nesrećnike. Kamo te lepe sreće da su u tom klubu zaista Cigani, odnosno Romi, svakako bi bili bolji i pošteniji ljudi od ovih sada.
 
Последња измена:

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.119
Локација
Žrnov
Jeste, ima na Jezičkom ateljeu, piše koji član, dobije se jednostavnom pretragom, ali isto tako (ne znam stvarno po kom članu ;) ;-) ), velikim slovom se pišu imena naroda, državljana i etničkih grupa: Italijan, Slovenci, Austrijanac, Maori, Kelti;

Ja nas tretiram kao pripadnike etničke grupe, takoreći nacionalnu manjinu i zato Partizanovci, uvek velikim slovom....
A možeš nas smatrati i mitskim bićima, pa eto dupli razlog :)
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Ma uvek su navijaci Partizana imali "rasistickih" elemenata na tribini. Kraj 80', valjda i veliku zastavu Skinheads. Posle je na jugu stajala manja White pride- world wide.
Malo malo, pa keltski krstovi.
To je naprosto tako na tribinama. Retko koja nema tih desnih elemenata. Bilo gde u okruzenju je slicna stvar. Poljska, Madjarska, Bugarska...
"Moda" ili stvarni razmisljanje, ne znam.
Da steti klubu, steti.
Idijotski, svakako. Istorijski posebno.

Pa evo po gradu ratuju razni fasisti, antifasisti, sta god. Isti su kurac.
To smatram pod modu sa kraja 80ih i sredine 90ih.I na jugu i u mom gradu su bili grafiti white power, nazi klan a danas ih nema.Piše se idiotski bez j.
Ali ovde imamo kontradiktornost u ovom slučaju.
Pojedinci pišu, desilo se na tribine, čuli se krici.Neki pišu da je vatrogasac ili redar to uradio.
Pa šta je istina?
Na tv se ništa nije čulo.
A da nije taj igrač zbog rezultata to izmislio?Mi znamo kako se tamnoputi igrači ponašaju a pričao sam sa tamnoputim ljudima, rođenim u Evropi i jedan od njih poreklom iz Surinama mi je sam rekao da su oni prema belcima veći rasisti nego obrnuto iz njegovog iskustva(ceo život se druži sa belcima).
On je oženio belkinju, kad smo bili na more sklanjao je svoju decu uveče na šetalištu kada su prolazili oni što prodaju krofne po plažama.Što meni dovoljno govori.
Imamo slučaj sudije iz Rumunije, prekinuta utakmica, rekao je onaj crnac.I mi ovde to kažemo, "e onaj crnac" ali ne zato što smo rasisti, nego nam je jednostavno takav rečnik i nemamo nameru da ga uvredimo zbog boje kože, naši komentatori pa i ja koristim "tamnoputi".
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
Moje misljenje (znam da se vecina nece sloziti)

Po meni rasizam je kad prozivas svog igraca, znaci kad ne zelis da crni igrac igra za tvoj klub... kad prozivas protivnickog to je bas to - provokacija.
Kao kad nekom igracu psuju mamu ili zenu ili ribu jos ako je neka poznata licnost baaaam kao kec na 11 - to je kao da kazes posle da ti ljude mrze zene jer eto nekom igracu jebavaju mamu ?!
Ne ulazim u to dal je to uredu nije uredu zasto kako samo sam hteo da kazem da ja ne dozivljavam to kao rasizam
No
Koga boli q sta ja dozivljavam, klub zbog toga moze da popije kaznu ako nista drugo a onda bar zbog toga ili pre svega zbog toga ne majmunisi se !
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.158
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
To smatram pod modu sa kraja 80ih i sredine 90ih.I na jugu i u mom gradu su bili grafiti white power, nazi klan a danas ih nema.Piše se idiotski bez j.

Pogresno napisah, htedoh idiJotski. Korak iznad idiotski- ali dobro.

Mozda u tvom gradu nema, kod mene ima svakakvih. Trenutno su aktuelni ti anti(antifa). Zvrlja se na svakom koraku.
Na jugu su valjda
Padinjak jugend - sa propratnim zajebancijama.
 

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
E ovako vi razgovarate sa neistomisljenicima....
Uostalom, kako bi ti rekao, "dzabe ti pisem".....kad ne citas....

Koji to mi?

Džaba pišemo jer su ti ljudi u 5 postova napisali a ti se opet uhvatio jezičke konotacije: majmun-kreten. Ne radi se o tome već su pojedinci glumili čimpanze i imaš ovde ranije nekoliko ljudi koje su bili svjedoci toga na tribinama i napisali su to ali ti očito nisi čitao. To je problem i zbog toga će da nam odsjeku kaznu (vrlo vjerovatno) i ne možeš to ničim opravdati i relativizirati.

I krajnje je vrijeme da vidimo efikasnost tih navodnih kamera koje pokrivaju sve živo, pa da se takvi pojedinci odstrane a ne da se nanosi šteta čitavom klubu zbog par budala. Da imamo imalo normalnu upravu, skupili bi hrabrosti i takve izolovali a ne da se, kao i uvijek do sada kriju iza navijača i pričaju o nepravdi zle UEFA-e mi redovno plaćaju kazne iz klupske kase uz ponekad prazne tribine. Uh, pardon, ovo zadnje im možda i odgovara.
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.390
Reaction score
5.173
Локација
Beograd
IRR su isto bili "ekstremniji" sa salutiranjem na utakmicama, ali oni više nisu na jugu.

Polish_20210901_155927849.jpg

Keltski krst je godinama standardan na stadionu.
Bio je opet Keltski krst na tribini protiv Radničkog za vikend.

Inače, ovaj dečko Dejan Radulović je bio navijač Ofke, sliku sam našao na njihovom nalogu jer je jug ugasio insta nalog, Forum a fb i sajt im nisu aktivni mesecima, tj. od prošle godine.

Saznah sad da je Ofk inače bratski klub sa ovim Kipranima protiv kojih igramo u ligi konfekcija :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
1. Partizanovci uvek velikim slovom.
2. Zovemo ih "musavci", "gejlije", "ciganšture" (lično, ovo mi je favorit), "mandovi"....

Kakve to veze ima sa rasizmom?
Imalo - nemalo, ali nas je UEFA već bila oštro kaznila zbog uzvika ,, pičko ciganska,, upućenih bivšem igraču C.zvezde, a tada igraču Malatije Mičelu Donaldu...
Naša logika - da je ,,cigani,, samo naš naziv za igrače i navijače tog kluba i da ne može biti rasizam to što crnca koji ima tamniju kožu od Cigana (Roma), nazivamo ,,ciganinom,, - UEFU uopšte nije interesovala!
Zaista se pitam šta sad da očekujemo...
 

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore
Kako su neki krenuli da dokazuju kolika smo mi govna i rasisti, ovde bogami ima ozbiljnih kandidata za radno mesto u FARE.

Inace, evo u nedelju ona placipicka Alano dobio direktan crveni zbog napušavanja sa kompletnom protivničkom ekipom.
Incident počinje na 02:30.


Pravda za Alana, zatvarajte hram!!!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
@Oki
Niko ovde nije dokazivao da smo govna i rasisti, mada u 10 000 ljudi nađe se i neki takav, nego je poenta u tome da UEFA ima NULTU toleranciju na takva sranja, i onda kažnjava klubove zbog istupa pojedinca!
A posebno one koji prekršaj ponavljaju - što je upravo slučaj s našim Partizanom...
E zato se ja jako brinem, i nikakav detalj o nekom drugom rasisti, ili igraču, navijaču, klubu...neće kod UEFE izazvati neku samilost prema Partizanu...
Ako utvrde da je rasizma (ili onoga što oni smatraju rasizmom) bilo, odrapiće nam kaznu...
I nije problem što mi o tome pišemo, nego je problem što se od 10 000 ljudi nađe 10 budala koji mogu da sjebu ceo Partizan, a taj isti Partizan vode neke spodobe kojima je sve to svejedno, koje ili namerno neće ili eventualno ne umeju da reše taj problem!
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Naša logika - da je ,,cigani,, samo naš naziv za igrače i navijače tog kluba i da ne može biti rasizam to što crnca koji ima tamniju kožu od Cigana (Roma), nazivamo ,,ciganinom,, - UEFU uopšte nije interesovala!
Zaista se pitam šta sad da očekujemo...
Inače je poznato da UEFA naziv "ciganin" parnim danima definiše kao identifikaciju sa određenim klubom (slučaj Kange posle Kairata)
dok u neparnim danima se treba paziti i pri etiketiranju "Grobara" kako ih ne bi angažovali u pogrebnu službu.
Inače UEFA pominje u izvešajima Gunners,The Reds ,Devils,Yellows ,Foxes..uvek možeš iščupati neku vrstu pogrdnog naziva kome može nekom zasmetati.Ali uvek je slatko kazniti Partizan
 

GORAN-BL

Grobar
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
767
Reaction score
2.859
Локација
Banja Luka
Taman vođi odgovara prazan stadion i ne bih se začudio da okrene neki broj tj da malo pogura da nas zatvore.
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Ma dajte ljudi, koliko god se trudili idiota će uvijek biti. To je jednostavno zakon velikih brojeva, kad vam dođe 20 000 ljudi na stadion računajte da imate bar 100 mamlaza spremnih na sve. I tako je na svakom stadionu evrope, odavdea pa do Belfasta. Pa pogledajte šta je u Engleskoj bilo i to na finalnoj utakmici EP, zbog tri promašena penala tamnoputih engleskih igrača uslijedio je talas rasističkih i uvrijedljivih komentara, a mislim čak da su napadani crnci na stadionu, i ti i takvi nam kroje kapu a sami imaju ogroman problem sa rasizmom. Jednostavno na nama manjima se kola lome i šilji ona stvar i tako će uvijek biti.

Pravno gledajući, kako uopšte mogu dokazati da se tako nešto desilo? Kamere sigurno nisu zabilježile ništa. Ili je dovoljno samo da nas igrač prijavi za rasizam, a delegat samo da potvrdi šta se desilo? Dakle mi smo na milost i nemilost sa delegatima.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.749
Reaction score
11.414
Локација
.
Hajd na stranu to, što kaže kolega iznad u toj masi uvek možeš da očekuješ idiote. Mene zanima jedna druga stvar. Zašto se uvek pred početak utakmice zviždi sudijama? Znači kad izađu na zagrevanje u hramu, prvo što ih dočeka je baš gromoglasan zvižduk uz standardnu viku. Isto tako kad se i vraćaju sa zagrevanja. Ja da sam sudija i da mi neko unapred zviždi, prva pomisao bi mi bila "e sad ću da vam jebem majku" i taj tim ne bi imao ni malo domaćinsko suđenje, nego bi svaka odluka išla u korist gosta :D

Da se razumemo, psujem ih i ja više puta u toku utakmice, zviždim kad je sumnjiva odluka, ok je napraviti pritisak. Ali zašto unapred zvižduci i pljuvanje? :D i to nije od par ljudi, nego više od pola stadiona...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top