Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.676
Iz spanskih novina pred utakmicu 1956 Real Madrid-Partizan
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.676
Iz Partizanovog Vesnika 1995 povodom pola veka postojanja.Peko Dapcevic.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.676
Nasao sam samo tu stranu na netu.
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.231
Reaction score
4.065
Локација
Uvek uz Partizan
Jedna od mojih omiljenih utakmica. Vasiljević je tog dana ušao u legendu. Koliko se sećam rukovodstvo ciganštura koje je gledalo utakmicu otišlo je posle izjednačenja u naš najdublji stadion da tamo slavi. Imali smo sjajnu ekipu tada.
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.023
Reaction score
3.232
Локација
GG 1978
Loše vreme ,kiša a jug prepun,euforija i ludnica posle utakmice koju ću zauvek pamtiti.
Posle gola Vasiljevića mislim da me navijački talas bacio 15 metara dole a da nisam zemlju dotakao.
Utakmica za nezaborav.
Vasiljević živi već dugo u Španiji,mislim da vodi Osasunu ali kad je preuzeo već je bila poslednja u primeri.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.962
Reaction score
27.182
Hahaha, i ja sam imao spust od 15 metara.
Ako me secanje dobro sluzi: Pandurovic, Mirkovic, Gudelj, Vasiljevic, Mijalkovic, Nadj, Ciric, Curcic, Curovic, Brnovic, Milosevic.
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Posto sam bio klinac 1996 niti sa gledao niti se secam utakmice, da li bi neko mogao da mi preprica dvomec i nas prvi i neuspesan izlazak u Evropu posle sankcija i utakmice sa Nacionalom? Kakav je bio taj Nacional, kako smo mi igrali, ko je napustio ekipu pred taj dvomec, koliko je bilo gledalaca u revansu, kako smo uopste uspeli da ispadnemo od njih, bio bih zahvalan za jedan detaljan report tog neuspeha, iako je bio bolan.
Dakle svega cega se setite.

:ziveli
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.568
Reaction score
1.085
Прву смо играли кући 0:0, реванш тамо изгубили 1:0. Пре тога смо избацили Макаби Хаифу. Не сећам се тачне посете на ЈНА, ако то питаш, можда око 10.000 људи. Те сезоне смо били прваци, три пута тукли цигане (од три дербија), али је та екипа знала да испадне из Купа од БСК Батајнице. И тај Национал је био потцењен, играчи шамарали лопту безвезе. Ја што се сећам те утакмице је да смо покушавали неким соло акцијама, шутевима са 25-30 метара, што уопште није била наша игра.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.962
Reaction score
27.182
A i taj Makabi je u Beogradu poveo 1:0, nije bilo prijatno.
Nacional nas je nadigrao, iako smo tada jos uvek imali Cirica recimo, nismo stvorili cestitu sansu u tom dvomecu. U revansu je bio poluprazan stadion, kamerna atmosfera, nas je tamo bilo stotinak, ako me secanje dopbro sluzi, i skoro svi su imali nove i prve prave salove koje je izbacila tadasnja agencija grobari.
A te sezone smo ispali u kupu u prvoj rundi.
Satisfakcija je bila titula i het trik nad zgadijom, u rupi 3:1, na JNA 3:0 i 2:1.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.827
Reaction score
29.853
Локација
Beograd
Ove godine, ovaj sajt slavi jubilej svog postojanja, pa smo pisali na odgovarajućoj temi i o tome...
Ja sam pisao nešto u stilu da je Partizan.net kao neka tvrđava grobarizma i partizanštine, ali, pominjao sam i Grupu JNA, GTR...

Nego...propustih tada da napišem nešto i o fantastičnom blogu Crno-bela nostalgija, ali i o Partizanovim istorijskim sveskama, koje izdaju i urađuju Aca, Zgro i ostali...al rekoh, i o njima ću, kad stignem, pa eto, sad stižem...

Dakle, to što oni rade, to je prava pravcata obavezna lektira za svakog navijača Partizana kojem je do čitanja...
Nismo mi ,,tikva bez korena,, niti nešto što počinje ,,od juče,,...jes da se svako od nas tek u nekom trenutku svog života i bitisanja uključio u praćenje ili istoriju Partizana, ali lepo je saznati i šta se dešavalo pre nas...toliko toga zanimljivog!!!

Kao povod za taj njihov PFC historical iliti Partizanove istorijske sveske, dosad su ,,obrađivali,, 50 godina od finala u Briselu, 40 godina od titule osvojene u Ljubljani, ,,Šajberove,, titule, našu prva generacija fudbalera...

Pored onoga što mnogi znaju, čitajući tu lektiru dolazimo i do detalja koje nismo znali:

npr, ja sam se grdno zasmejao kada sam čitao da je prvi gol na prvom prvenstvenom derbiju pao tako što ga je za Zvezdu dao Jezerkić, tačnije, sudija ga je priznao, iako su ga igrači Partizana uveravali da lopta nije ni prešla gol-liniju... :roll: ...da li jeste ili nije, teško je sad ustvrditi i dokazati, ali...zanimljivo je za pročitati...
...eto, tako je bilo te davne 1947.-e...
...da bi nam se sudbina vratila i ove 2017.- e, ali malo drugačije, sada su igrači Partizana na derbiju uveravali sudiju da je lopta zaista prešla liniju, ali onu gol-aut liniju, i izašla van terena, ali sudije nisu to videle (ili nisu htele da vide) - pa nam je Zvezda opet dala (neregularan) gol... :roll:

Pa onda, npr, uvreženo je mišljenje da smo mi, ako ništa drugo, bar odmah po osnivanju ,,do daske,, bili neki strogi vojni i komunistički klub, ali kako u to uvreženo mišljenje ,,uglaviti,, činjenicu da nam se na turneji po Rusiji golman napio i u tom i takvom stanju gađao Staljinovu sliku, što je bio popriličan incident - koji jedva nekako izgladismo pred tadašnjim lokalnim poštovaocima lika i dela Druga Staljina...

Zaista je pravo uživanje čitati sve te podatke ili sećanja koji su dokumentovani izveštajima, izjavama, fotografijama...
A sve u našem stilu, dakle - nema laži, nema prevare, nema izmišljanja, neka prekrajanja istorije, ono što je tačno - tačno je, ono što je bilo - bilo je.

Naravno do nekih podataka iz dalekih vremena nije lako doći, i - nekad se može i pogrešiti, npr, mislilo se do skoro da je jedan od naših starih belih dresova imao poprečnu plavu prugu, pa se ispostavilo da je pruga ustvari bila crvene boje...to je stvar koju bi trebalo ispraviti i popraviti i na zvaničnom sajtu Partizana...

Takođe, ja smatram da u razne varijante našeg grba treba ipak uvrstiti i onaj koji izgleda pomalo kao u ,,negativu,, crno-bele fotografije, dakle na njemu su slova bela a pozadina crna (viđao sam ga na nekim fotografijama, tj. dresu naših fudbalera)...

A kad smo već kod dresa, evo i jednog koji takođe nije uvršten u odgovarajuću godinu u onoj ,,zbirci,, naših dresova koja je postavljena na zvaničnom sajtu Partizana...
Dakle i to treba popraviti...
Ali, postavlja se pitanje, KOJIH JE BOJA ovaj prugasti dres, čiju je crno-belu fotografiju Pera115 postavio na ovaj Forum?

O bojama i dresovim, bih još nešto, ali to ć, ovih dana, na temi o dresu - kad budem stigao...

Iz spanskih novina pred utakmicu 1956 Real Madrid-Partizan
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.146
Reaction score
4.614
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Zagrijavam se uz Tv Partizam i finale kupa Partizan- Velez 88/89 6:1 ,Uske da 2 gola i trci 100m da podeli radost sa Jugom, danas se trci u zagrljaj treneru, menadžeru.....jbga
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.676
Prijateljski mec u Cileu 1962 Colo Colo-Partizan 1-3
 

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
839
Reaction score
508
Pokojni Pera u dresu Celzija


DDB34LJUwAEjBN6.jpg:large
 
Учлањен(а)
24.08.2010
Порука
367
Reaction score
13
Локација
Zemun
Mozda off topic....da li postoji podatak koji je Partizanov dres najprodavaniji u istoriji kluba? Pretpostavljam da je zaista tesko naci podatak,verovatno i nemoguce...ali ubedjen sam da je to garnitura sa OKI sponzorom,subjektivno misljenje.

Edit: pogresan topik,tek sada videh. Neka moderacija prebaci u topik dresove
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.676
Izvestaj sa utakmice Partizan-Sarajevo(ne znam godinu) gde su oficiri udbe napravili incident vicuci navijacima i igracima Partizana "cetnici" i "ustase".Gde je doslo do psovki i dreke.Dalje se kaze da oficiri udbe kao komunisti ne treba da se ponasaju tako,jer to ne prilici dobrom udbasu.I da ne moraju da navijaju za Partizan al treba da vole Partizan kao tim nase armije.Ukratko :D Da se vidi kolko su sa severa bili cetnici
 
Top