PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.074
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas

Verovatno ključna pobeda u sezoni 2001-02 i borbi za titulu. Posle 118. derbija, koji smo izgubili sa 0:3, oni su nam prišli na 5 bodova razlike. Na ovoj utakmici smo gubili do pred sam kraj, promašili i penal i sve je ličilo da nam prilaze na 2 boda. Ali Iliev i Vukić postižu golove i donose nam veliku pobedu!

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
4.330
Bio u vojski tada. Prolecni derbi nas otkinuse, a jesenji dva puta smo izjednacavali, ali nismo imali snage za preokret. I neko sugavo vreme bilo.
A nakon toga, Slavija u Pragu me je potpuno unistila, bas onako za kraj vojnog roka.
A da, dresovi su bili prelepi.
Meni je ipak omiljena generacija bila u sezoni 98/99
Damjanac, Rasovic, Krstajic, Trobok, Duljaj, Ilic, Ivic, Kezman...

Dzo

Početnik
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
65
Локација
013
И даље најдражи дерби,каква је то радост била.Другар који није био на утакмици јер га је ћале држао у притвору зато што је пао годину у августу,снимао
на касетофону радио пренос утакмице.
И дан данас када се на слави,дечјем рођендану...тазбина разиђе а шљива почне да делује,обавезно унесе касетофон и слушамо пренос изнова.
И сваки пут кад га Тешовић завуче и загрми 'Партизане,оле олео ле...' радујемо се као први пут.

uprkos

Početnik
Учлањен(а)
08.01.2015
Порука
60
Čitam u novinama da je Partizan rekorder po broju duela u Evropi koji su okončani penalima - ukupno 7.

Koliko se sećam:
pobedili smo: Real Sosijedad, Njukasl, Anderleht
izgubili smo od: Sporting Hihona, Artmedije i Zaglebja.

Koji dvomeč je taj sedmi, da li neko zna?