Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

tihiubica

Početnik
Учлањен(а)
15.06.2008
Порука
151
Reaction score
4
Локација
Negde u tišini...

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Da li znaš tačne datume i ovih utakmica TV Liga Šampiona:

TV Liga Sampiona 1993-94 - C.zvezda 1-1 Partizan
Evo ti izvestaja sa te utakmice:


Pre toga, protiv NS ciganke


Covece, koliko sam se tada kao klinac radovao i za ove pobede, a ovo sam uvek racunao kao trofej koji je jednak onima u prvenstvu i kupu i podjebavao cigane u skoli... :napred Partizan

Mislim da imam i ostale izvestaje, kacim cim stignem kuci i nadjem ih na kompu...
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Dakle, da nastavim...

U prethodnom postu sam napravio previd, ona dva izvestaja su iz prve TV Lige sampiona iz zime 1993. godine, a sledeca dva su iz letnje iste godine, dakle sa pocetka sezone 93/94, igralo se u Novom Sadu.

Ovo je izvestaj sa utakmice koje je tihiubica trazio, 1-1 sa Zvezdom...


Zatim pobeda od 4-2 nad Vojvodinom...



Sledeca je 1994. godina, pripreme za sezonu 1994/95, opet u Novom Sadu, u prvoj utakmici savladana verovatno najjaci sastav Vojvodine u devedesetim godinama proslog veka:


U drugoj je bilo nereseno protiv cigana, kasnije je Vojvodina dobila CZ i mi smo bili prvi



Poslednji put turnir je bio igran u julu 1995. godine, a igralo se u Pristini, u prvom mecu dobijena je Vojvodina


Istim rezultatom od 2-0 pobedjena je i Zvezda



Uglavnom, mi smo osvojili sva cetiri ova turnira koja su bila igrana u SRJ, a na osam utakmica nismo imali nijedan poraz.

E sad, imam i ja pitanje.
Da li neko zna koje godine i kada je odigran prvi memorijalni turnir Dragan Mance?
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
Evo traženog dvomeča protiv Bajerna

Partizan - Bayern 0:3 (14.08.2002.)
http://youtu.be/NgG08r2GCAs

Bayern - Partizan 3:1 (27.08.2002.)
http://youtu.be/KHCkbvp9zgw


PS: Link prvog meča bi trebao za jedno 20ak minuta da proradi


Bravo druze!!
Evo onog momenta koji sam trazio, koji sam iz nekog razloga zapamtio, doduse sada kada vidim nije se Kan toliko uhvatio za grudi zbog siline udarca koliko zbog pada na loptu..

ipak, utakmica kod nas, na 1:38:04.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
1996 Spomen pehar u znak secanja na utakmicu kupa uefa Makabi Haifa-Partizan.Prva utakmica posle sportskih sankcija.

Trofej turnira u Kavadarcima,Makedonija 1998

Pehar iz Valensije 1971g

Pehar jugo lige 1980g
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Ne znam ni ja tako pise na peharu.Te 1980 g smo igrali sa timom emigranata na turneji po Kanadi.Mozda je pehar tada dobijen .Takodje smo u Stutgartu igrali sa Hajdukom a gosti su nam bili klubovi koji igraju jugo ligu u Nemackoj.Nesto od toga jeste.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.602
Локација
Beograd
Дошао ми јуче водоинсталатер, и ја га питам како је почео да се бави тим занатом, а он каже играо је фудбал, али су онда у неком кафићу неки момци с пиштољима од њега помислили да је неко други, и, упуцали га више пута...остао је жив, али - није више био за фудбал...
Питам га, а где си играо, каже у Партизану...

Човек тврди да је одиграо 11 утакмица за први тим, да познаје Ђанија, Алберта, Саву (генерацијски су ту негде), да му је легендарни Чава Димитријевић (на неки начин) био кум, итд.
Причали смо још неке ствари, он је из спортске породице, и његово презиме ми можда и звучи познато, међутим, иако ја солидно пратим Ф.К. Партизан, ипак се не могу сетити баш сваког играча који је заиграо код нас...на званичном сајту Партизана, у списку фудбалера - ипак није уписано његово име ...

Дакле, можда неко од вас познаје човека, или га се сећа из неких дана које је он провео у Партизану?
Чини ми се да рече да је 1971. годиште, зове се Саша (Сале) Меховић...
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.316
Reaction score
3.969
Локација
Kobasicarija "Venac".
lep tekst. budi secanja na ona vremena. meni licno, najdraza pobede nad modrima je onaiz 1986g. 3:2 u zagrebu, koja nam je otvorila vrata ka tituli. strasno bitna utakmica za obe ekipe, jer remi nikom nije odgovarao. oni su se tada borili za ucesce u kupu uefa. na kraju, sahrani ih pantic uz malu pomoc marijana vlaka:D. par sedmica nakon toga desio se sajber...

kad bolje razmislim, ovaj trijumf na maksimiru mi je medju top 5 prvenstvanih pobeda u istoriji partizana.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да, једна од најлепших победа над Динамом, с тим да нисам сигуран да је Влак бранио... :confused
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Ne mogu sada da otvorim snimak na YT, ali sam siguran da kod treceg gola anzulovic unjkavim glasom za sahrane spominje prezime dinamovog vratara...
 

Vesely011

Početnik
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
83
Reaction score
0
Hajduk Split - Partizan 3:3 [26.08.1984.] golovi: http://youtu.be/4P51HkySHc
na danasnji dan pre 8 godina jos jedna legenda nas je prerano napustila. Nisam uspeo da nadjem neki klip sa vise njegovih poteza, golova...Čavo, počivaj u miru
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
У теми ИН МЕМОРИАМ остављамо поруке поводом изненадне смрти нашег великана Милана Галића. Овде, издвајамо његову животну исповест, испричану Божи Копривици...

Strelac iz doma za ratnu siročad
 
Top