Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Rukometni klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Akila6

Grobar
Учлањен(а)
29.07.2018
Порука
212
Reaction score
126
Локација
Kragujevac
Rukometaši Partizana otputovali su jutros na revanš meč Čelendž kupa protiv finskog Dikena. Naši momci će sutra (24. novembar) od 15.30 izaći na teren u Helsinkiju i boriti se za plasman među 16 najboljih ekipa.
Posle ostvarenog povoljnog rezultata u Beogradu (33:28), uvereni smo da crno-beli mogu da zablistaju i na gostujućem terenu.
MNOGO SMO JAKI!!! ⚫⚪
 

Прилози

  • FB_IMG_1542985937240.jpg
    FB_IMG_1542985937240.jpg
    87,1 KB · Прегледа: 14

Akila6

Grobar
Учлањен(а)
29.07.2018
Порука
212
Reaction score
126
Локација
Kragujevac
Rukometaši Partizana pretrpeli su poraz na gostovanju finskom Dikenu, u revanš meču 1/16 finala Čelendž kupa - 32:25. Crno- beli su eliminisani iz takmičenja, iako su posle prvog meča imali povoljan rezultat (33:28). Na krilima fenomenalnog golmana Makele i njegovih bravura među stativama, Diken se plasirao u TOP 16 timova Čelendž kupa.

Šteta ja sam se nadao da cemo daleko da dogurano u Čelendž kupu. Nažalost ni pobeda iz prvog meča nije bila dovoljna da pobedimo Fince.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.749
Reaction score
6.268
Pobedila nas malo ozbiljnija ,,skolska” ekipa. Sramota. Ovo se moralo proci.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Izgubismo od lidera na tabeli sa golom razlike, 26-25. Gledao sam djelimicno posto je u toku bio i fudbal, ali ono sto sam vidio i tad i do kraja je da je njihov golman odlicno branio ali smo i sami dosta neke situacije lose rjesavali, ali opet, s obzirom da su oni prvi, imamo cemu da se nadamo.

Bravo momci!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.544
Локација
Beograd
Лепо што је ТВ (Телевизија) Партизан део времена посветила Рукометном Клубу Партизан...у некој срећнијој и берићетнијој будућности (ако до ње икад дође) та ТВ би требала да се трансформише у ,,сервис, информација о свим нашим клубовима, а наравно да би највише времена требали да на њој и даље имају најпопуларнији, најуспешнији...али да се нађе ,,простора,, и за оне који су углавном ,,ван ока,, јавности...
Некада смо имали и МИП (Музика и Партизан) радио - али већ одавно га немамо...а колико се сећам...и пре ове ТВ Партизан била је нека телевизија која је била посвећена само Партизану, тамо где су ишли чувени навијачки преноси Слобе Новаковића, зар не?

О рукомету врло мало знам, али из приче господе са овог снимка, видим да је ,,матрица,, преживљавања свих наших клубова иста или слична - времена су тешка, ПАРА НЕМА, а уздамо се у млађе селекције, итд...

Слажем се да треба да будемо као једна породица, и не могу да прихватим да нестанак или пуко животарење неког нашег, мање популарног клуба и није толико битно јер нас највише интересује фудбал и кошарка...стално ми је у глави она песма ,,Затим су дошли по мене, али тада више није било никога да се побуни,,...
Имам утисак да је боље бранити Партизан још на ,,граници,, или ,,фронту,, рукомета, ватерпола, одбојке, хокеја, итд, него кад се ,,фронт,, примакне до кошаркаша и фудбалера.
А већ се примакао.

Свашта нешто може да се учини и за наше мање и веће клубове, али...
Нема баш пуно оних који су спремни да ,,повуку и потегну,, за неку општу (илити Партизанову) корист, ја знам да многи нису у стању и могућности, али има и оних који то јесу, али - није их брига, или неће. А то му дође на исто.

А кад нешто ,,пукне,, пропадне или нестане, много теже га је ,,саставити,, повратити или поново створити - ако икада неко уопште буде заинтересован за то...
...21. век је, људи су се пуно променили у односу на онај прошли век...
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Izgubili smo protiv Pazaraca 27-26. Steta je, pogotovo nakon vodstva od 3 razliike 10 minuta pred kraj. Iako mi se cini da su nam i sudije odmogle, ali je onaj snimak prilicno los.
I da, za sta mi placamo pretplatu (a jos hoce i da je povecaju), kad ni domace prvenstvo ne mogu da prenose derbi utakmicu?
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.563
Локација
Yaoundé
Не знам да ли си видео, али у најавама на РТС-у дербијем су прогласили Динамо Панчево - МРК цигани, тј. први против шестог (с тим да је после ''дербија'' шести постао осми), а Пазарци и ми смо били '''само'' у директној борби за треће место :icon-rolleyes:
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
TV ne gledam, tako da nisam, ali mi je sve jasno. AKo sam dobro pohvatao, i tu ce biti neki plej-of, tako da cemo se jos klati.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.563
Локација
Yaoundé
Мислим да прва четири из Суперлиге и српски тимови који играју регионалну СЕХА (Војводина и Железничар Ниш) играју плеј-оф лигу, без класичног доигравања као у кошарци нпр. Бар је тако било претходне сезоне...
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Opet izgubljena utakmica golom razlike. GLedao sam skoro citavu utakmicu i bili smo takvi tokom citave utakmice. Malo smo i vodili ali smo uglavnom gubili. Ne valja to sto, ako ovako nastavimo, pogotovo protiv ovih "iz donjeg doma", lako mozemo ispasti iz ove prve cetvorke, sto bi stvarno bilo steta.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.544
Локација
Beograd
Nisam vam ja baš 100% pouzdani svedok događaja, jer sam vodio računa o fotografiji a ne o preciznoj statistici, ali utisak je otprilike ovakav:

U prvom poluvremenu vodili smo malo mi, malo oni, i niko da se ,,odlepi,, a povremeno je bilo i nerešeno...
Ali celo drugo poluvreme mi vodimo, i onda...

... počnemo da mašimo ono što ne sme da se maši, i...

...da l beše tridesetak sekundi do kraja ili nešto manje, nešto više, kad oni izjednačiše, a nedugo zatim nam dadoše i gol za njihovo vođstvo na desetak sekundi do kraja utakmice! :banghead:

Imali smo još 9 sekundi za naš napad, ali mi ga ne iskoristimo, međutim sudija svirne sedmerac za nas, vreme je isteklo, ali po pravilima rukometa imamo pravo da izvedemo još taj sedmerac...

...I omašimo i sedmerac... :banghead::banghead:

Ne stigosmo ni do nerešenog - izgubismo utakmicu... :icon-rolleyes:

Ima tako jedna interesantna pojava širom Beograda, Srbije pa i teritorije bivše YU...nađu se povremeno tako neki navijači, jeste, navijaju za svoj klub, ali nekako im milo i da navijaju protiv Partizana - e tako je bilo i večeras...vole Obilić, ali baš i ne vole Partizan, i svaka sudijska odluka im kao da sudija nešto ,,navlači,, za nas i pomaže nam... Ali SVAKA! :icon-rolleyes:

Ja sam za rukomet laik i ne znam da li je gosn sudac nešto navukao i pomogao ili nije, ali sve mi to nekako liči na uobičajenu ,,matricu,, - ,,povika na vuka, a lisice meso jedu,,...
Partizan je vuk, pa bili mu zubi oštri ili ne, i sve kao neko nama nešto pomaže, a ja vidim koliko nam pomaže i navlači za nas po tome što mi i ovo večeras izgubismo, i po tome gde su nam na tabelama razni naši klubovi, i po tome šta smo sve osvojili (i šta sve tek nismo) poslednjih godina!
Pa čak i kad smo osvojili, to ništa nije bilo ,,još u oktobru,, što reče neko od kolega na Forumu, nego smo morali da se borimo do zadnjih kola...
Dakle Partizan je taj ,,vuk,, na koga je stalno negde neka ,,povika,, ali ,,lisica,, ili ,,lisice,, su ipak neki drugi... :icon-rolleyes:

Zato volite Partizan i nađite mu se kako god i kad god...
Onih koji ga ne vole ionako ima (him) kol'ko (h)'oćeš! Gde god da se zadesimo!

:napred-partizan:



:napred-partizan:
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Tako je bilo i u tim prethodnim. Ne valja nam taj posao. Sad smo ispali u ovaj plej-aut.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.563
Локација
Yaoundé
Partizan - Obilić 24-25, treći uzastopni poraz od jednog gola razlike. Sledeći vikend gostujemo MRK C.zvezdi.
Е, да је трећи... кад продужимо мало уназад, ово је, нажалост, био пети пораз у шест мечева, а од тих пет минуса, четири су била голом разлике :icon-confused: да не поверујеш...

Вратиће се ваљда, мајку му, следећег викенда...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.544
Локација
Beograd
Evo i fotografija sa zagrejavanja naših rukometaša pre te utakmice sa Obilićem...

















A razmišljam malo i o ovome:

Prvobitno mi je bilo pomalo čudno da na ovom Forumu, gde obitavaju uglavnom muškarčine okrenute sportskim dešavanjima, ima toliko interesovanja za dizajn dresova, itd...nekako mi je bilo logično da je muškarčinama bitno kako mi igramo, a sad dresovi...tja...kakvi budu da budu...al' da se podrazumeva da su u nekakvom duhu Partizana...i to mu dođe to.

Dobro...vremenom shvatih da dres ipak pokazuje i još štošta osim svoje funkcije da se na terenima vidi ko za koga igra...
Uostalom, kao čovek sklon umetnosti svakako i ja zapažam odnose između oblika, formi, boja, dizajna...ali sve to ne ulazi samo u oblast estetike, nego i psihologije...i ko zna čega sve ne...

Elem.

Rukometna dvorana ima žut parket, crvene, plave i bele stolice, cigle u jednoj boji, zidove u drugoj, ograde u trećoj i četvrtoj...naše protivnike u nekim svojim bojama - i sve mu to dođe kao neko opšte ,,šarenilo,, - a kad na sve to dodamo i da naši dresovi imaju neki crno-sivi ,,prelaz,, pa onda i reklamu, pa još i neke žute detalje, i da je rukomet jedan vrlo brz sport - ja nekako dolazim do zaključka da onda mora biti da se igračima od sve te brzine, obilja boja, šarenila, ponekad možda malo ,,zamuti,, u glavi, ili da im je bar teško držati svoju percepciju i koncentraciju na nekok idealnoj ,,razini,, non-stop...?

Možda samo ,,lupam,, ali imam utisak da bi našim rukometašima možda ,,bar za milimetar,, bilo lakše da su im u svom tom šarenilu, brzini, trci, frci, stresu, naporu, tuči, borbi, - bar saigrači u jednoj jedinoj boji bez ikakvih prelaza ili ikakavih detalja druge boje, recimo da smo u celokupnoj opremi samo skroz crni ili skroz beli (a računam tu i patike!)...
...možda bi nam to pomoglo da za koji delić sekunde lakše i tačnije uočimo saigrača kome treba uputiti loptu?

Naravno, ne mislim da bi idealno dizajniran dres (plus iste takve patike) za ,,lakšu primenu percepcije,, sam pobedio protivnika koji je (možda?) kvalitetniji...
...ali bi možda taj ,,delić sekunde olakšanog uočavanja,, učinio da ne izgubimo baš tako puno utakmica sa tim baksuznim golom razlike...
Možda... :icon-rolleyes:

Nisu dizajn, boje, ljudska percepcija, veština, snaga i brzina, pa i psihologija tek tako neke nebitne stvari...
Nisu, nisu...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.544
Локација
Beograd
Не стигох да поставим раније, али ево сад нешто фотографија да погледате мало како изгледа та ,,рукометна Бањица,, - хала, амбијент, ходник, утакмица и тако то...
Дакле, не тако давно, Партизан - Обилић, у рукомету...


















Поглед на ову последњу сличицу, тј. семафор, подсетио ме је да није Обилић изједначио на 30.-так секунди до краја, него је тад заправо имао напад који му је донео оно вођство на десетак секунди до краја...а шта је било после, већ сам описао...
 
Top