Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Izbaciti "Jugoslovensko" iz grba

Da li treba da se izbaci reè "jugoslovensko" iz grba našeg sportskog društva?


  • Total voters
    91
  • Poll closed .
Статус
Затворена за писање одговора.

Julius Evola

Banned
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
17
Reaction score
13
Пре него што се пробије Сремски фронт, и "победи":

SFRJ ne postoji već skoro četvrt veka.

Pitanje je veoma jasno... da li je došlo vreme da se izbaci reč "Jugoslovensko" iz grba JSD i da ostane samo "Sportsko Društvo".

Moje mišljenje je da je odavno došlo vreme za promenu i izbacivanje imena države koja ne postoji. Bilo koja druga promena grba ne dolazi u obzir. Dakle, grb FK; KK i ostalih klubova se ne bi dirao, samo grb JSD, dakle samo staviti "SPORTSKO DRUŠTVO"

Ово води у лицемерје. А ми то нисмо, не због других, јер за друге имамо наше НУСКНВП, већ због нас самих.

Или ћемо оставити све како јесте, дакле ЈСД, са буктињама и петокраком у грбу, или ћемо, ако избацимо "југословенско", избацити и буктиње и петокраку, остала половична решења, ово ћу да избацим, а ово нећу, то је шминкерај, лагање самог себе, несигурност. Понављам, нисмо лицемери и неко ко има кризу индентитета. Ми смо оно што је историја Партизана, а историја Партизана је оно што су спортисти Партизана "записали" на спортским борилиштима. Да ли смо Југословенско спортско друштво, или Спортско друштво, мени је свеједно, а верујем и већини. Правила ове игре су проста, и емоције се морају искључити: ко хоће да укида "југословенско" мораће се позабавити и буктињама. Иначе ће остати упамћен као лицемер.

Наравно, сви ми у Партизановом грбу видимо целину, ретки фанатици виде Јајце и Кумровец, млађи од 30 година и не знају шта шест буктиња значи, Равногорци виде прилику да место омражене звезде убаце двоглавог орла, а ствар је заправо проста:

- ако остајемо ЈСД, остају буктиње и петокрака
- ако постајемо само СД, буктиње и петокрака морају напоље

Који ће се делија прихватити овако тешког задатка? :ziveli

И још нешто, не браните петокраку, као петокраку, као симбол борбе, јер та је несрећна борба имала лице и наличје, па је тако један од наших оснивача, са иницијалима П. Д. "заслужан" за многе смрти, и при том не мислим на војнике Вермахта. За слабије упућене, шифра је Митар Бакић - Тито - Подгорица - Либератор Б 24 - бомбе. То је за оне који дрве о "индентитету".

Не мењајте ништа, или мењајте све. Ај уздравље!
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
!

Moj prvi post na ovom forumu ,pre 7 godina , je bio vezan za ovu temu ,i popih tad prekor od Gazde :oops::D

I ja sam za izbacivanje Jugoslovensko iz naziva .
Ali sam i za novi grb , pri tome bi samo izbacio buktinje ,a zvezdu bi ostavio .
Ako smo Partizan,onda moramo imati zvezdu u grbu ,to je jednostavno tako.
Jugoslovesnko i buktinje su politički simboli i trebalo ih je izbaciti još 91' ,a Partizan i zvezda u grbu su internacionalni simboli i nemaju veze sa jugoslovenstvom i ostalim sranjima koja su donela samo nesreću srpskom narodu.

ps "znam da se ovo oko grba neće svideti većini , ali eto, ja tako imislim"
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
!

Ja sam za izbacivanje "J", a pogotovo sad kad sam saznao (stvarno to nisam znao do danas) da smo "J" postali tek 1960. godine.

Nego moram nešto na temu nečeg što nije predmet ankete :)D), a to je grb: Ja bih i grb menj'o...ali samo to da i zvezda i baklje postanu crne! KK je nosio početkom 90-ih takav grb na dresu i meni je takav grb (sve crno) jednostavno prelep!

Ne volEm crveno pa to ti je. :D
Odličan predlog , nisam o tome nikad razmišljao .:clap

Tako bi sačuvali tradiciju ,a poništili simbol petokrake i buktinje.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
'aјде што асмина хоће да избацује то анахроно слово, ал' шта би овом е-Не-А?:D
 

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.113
Reaction score
4.026
Локација
Београд
Partizan Srbija, nikad Jugoslavija. Grobari 1389.

Apsolutno protiv bilo kakvih izmena imena Jugoslovenskog sportskog društva, Jugoslovenskih grbova i Jugoslovenskog stadiona, i to ne samo zato što sam veliki Jugonostalgičar.

Jugoslovensko sportsko društvo Partizan je osnovano kao, danas jeste i uvek će biti upravo to: Jugoslovensko sportsko društvo. Ne vidim logiku u tome menjati bilo šta samo zbog činjenice da država menja imena kao neki od nas čarape. Ako to već podržavate onda smo pre par godina trebali da menjamo ime u Srpsko i Crnogorsko sportsko društvo Partizan, pa tek sad u Srpsko.

Burazer Enslaved je objasnio, ako već skinemo ovo 'J', onda menjaj bre i taj grb u srpsku zastavu ili bar u neki štit sa SSSS, umesto 'da volim Crno Bele' zapevajmo 'Bože pravde' na početku svake utakmice, ionako je ta naša nezvanična himna iskvarena verzija neke Hrvatske pesme. Muni samo ćirilicu na JNA, pardon, na stadion Srpskog Partizana, stani, zašto Partizana? I to mi je onako komunistički Jugoslovensko, a Jugoslavija više ne postoji, neka bude onda ''SD Srbija Beograd'' ili tako nešto?

Inače treba da nas bude sramota što uopšte postavljamo ili dopuštamo da neko postavlja ovakva pitanja, ko smo mi da menjamo bilo šta u JSD Partizan? Ko smo mi da odlučujemo da li će se skloniti to ''J'', to što nije smetalo nikome do danas ćemo mi, uglavnom mladji, skloniti? Zbog čega? Ko je nama dao za pravo? Molim Boga da ovo ne znači da će za 30-40 godina neki glasati o tome da menjaju boje u crveno-bele, a ja kao neko ko je ceo život voleo taj Partizan, neću imati nikakav uticaj na to.

Dakle: Ne, ne, ne, ne, ne i ne.
 

Heysel66

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
5.836
Reaction score
680
Локација
Klek - Objekat 505
Nikad,mozda sam pristrasan zbog porijekla,ali kad bih se pitao ni za zivu glavu.
Profesor je doktorski rekao-Identitet.
 
Последња измена:

Dimitry

Grobarčina
Учлањен(а)
26.09.2010
Порука
2.049
Reaction score
177
Локација
Владивосток
Прво је било Фискултурно друштво Централног дома Југословенске армије Партизан

Ово звучи брутално, да могу одмах би вратио овај назив. Ако се већ држимо традиције идемо на хардкор варијанту.



Реално, дискутујемо о небулозној теми. Какав је то грб ЈСД Партизан, где се он појављује?
Ја то у животу нисам нигде видео... Осим оног великог месинганог грба у просторијама стадиона ЈНА, једино можемо са њега да састружемо ту реч "југословенско". Не видим одакле више можемо да уклонимо тај префикс.



Јулијус Евола има добру поенту, драго ми је да видим нова лица на форуму да озбиљно дискутују (макар то била тотално лудачка тема као ова).
Назив клуба нам је анахрон, грб је анахрон, и ово "југословенско" у ЈСД је анахронизам али не видим потребу да се то избацује. То брисање ме неодољиво подсећа на нашу западну браћу...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.448
Reaction score
40.987
Локација
Žrnov

Jugoslovensko sportsko društvo Partizan je osnovano kao, danas jeste i uvek će biti upravo to: Jugoslovensko sportsko društvo.

Ovo nije tačno. Crno -beli ti na drugoj strani okačio dokaz - Bobekova slika sa grbom na kome piše Sportsko društvo (nema jugoslovenskog)....

Dakle, NISMO osnovani kao JSD, nego kao SD

Ako to već podržavate onda smo pre par godina trebali da menjamo ime u Srpsko i Crnogorsko sportsko društvo Partizan, pa tek sad u Srpsko.

Nigde ne piše da treba da se zovemo "Srpsko Sportsko Društvo"....



Nemam ništa protiv da neko bude protiv promene, čak sam i sama rekla da mi ne smeta, ali hajde neka argumenti budu suvisli...

EDIT: Ne bih se ja obazirala na ove Profesorove(ske) provokacije :wink:
 

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.113
Reaction score
4.026
Локација
Београд
Osnovani smo kao ''Fiskulturno društvo Centralnog doma Jugoslovenske armije Partizan'' u Jugoslaviji, na to sam mislio. Bobekov dres nema nikakve veze sa tim jer ni dan danas na grbu ne piše ''Jugoslovensko''.

Ali zašto 'sklanjamo' to J? Budimo realni, cilj je da budemo malo veći Srbi nego što smo danas. Ili nam je ta Jugoslavija veliki teret?
 

zoran.pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
1.935
Reaction score
3.012
Ja nisam za izbacivanje slova J, ali jesam za promenu, tako da to J umesto "Jugoslovensko"prekrstimo u "Jedinstveno":D!Pa zar nismo.......
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.448
Reaction score
40.987
Локација
Žrnov
Moj razlog je vrlo jednostavan i hajde da kažemo, više pragmatičan - Jugoslavije više nema....

Ako je već tako, ako to "J" treba da ostane, hajde da ga onda dodamo u nazivima svih klubova, pa da budemo JFKP, JKKP, JVKP itd, itd, itd....
 

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
Samo mi nije jasno gde se mi to uopste pominjemo kao JSD osim u podjebavanjima navijaca cirilicnog sdcz 1389 i konferencijama za stampu Duska Vujosevica.

Ako nema JSDa nema ni JNA,nema ni Jugoslovenskog dramskog pozorista,nema ni 6 baklji u nasem grbu.Osim ako se ne nadje neki grobar prociganske genetike da nam objasni kako 6 baklji znace 6 metaka u burencetu Drazinog kolta.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Mene zanima šta bi se pravno desilo ako se promeni naziv sportskog društva ?
Ako Jugoslovensko sportsko društvo Partizan više ne postoji (ima drugi naziv) onda je i funkcija predsednika tog društva bezpredmetna.
Sportsko društvo sa novim imenom, mora birati i nove organe upravljanja.
Ovo bi bio uvod u institucionalnu krizu u našem sportskom društvu.
Apsolutno sam protiv, 14. kilometar je pao, ali Kadinjača neće pasti nikada !
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
Реформа

Гласао сам за избацивање слова "Ј". Једини разлог је то што сматрам да су те националне одреднице уз називе спортских клубова тотално непотребне. ХНК Ријека, ХНК Сплит, ХНК Шибеник, хррррррк пууу на све што има национални предзнак а предентује да се бави спортом. Придев "Југословенски" остављам "Југословенској Војсци У Отаџбини" и "Југословенском Народном Покрету ЗБОР".

За Југославију ме столи бојко, јер су и она и ова данашња СРБ-циганија најобичнији курац на квадрат. За краљеву омаладину што навија за Крцунов клуб ме исто засврбе лакат као и за њихов став о југословенству, партизанству и четништву.

Дакле, обе руке за лиферовање слова Јот, а ако се 70% косовских Албанаца који навијају за Партизан и Вокри нађу увређеним, сажаљевам случај.

Да се ја питам, назив би нам био "Анти-народно Спортско Друштво Партизан".
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.448
Reaction score
40.987
Локација
Žrnov
Promena imena ne znači da je društvo nestalo.... ne gasi se nego menja ime...

A vidim da niko ne komentariše to što se naš stadion odavno ne zove više JNA nego Stadion Partizana....
 
Учлањен(а)
11.12.2011
Порука
818
Reaction score
128
.

Ma kakve bordo plava gostujuca kombinacija, jezim se kad u Pionir vidim indijanca u drec zelenom, crvenom, ljubicastom jos tu dodaj grupu koja nosi zuto i kao maskenbal. Uocljiviji su od redara. Moze jedino ako se dresovi ne prodaju i ako se sprece svi ostali kanali distribucije :)
Ipak smo istocnjaci i neophodan je kodeks oblacenja.
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.407
Reaction score
196
Локација
Цен.Балк.Реп
Osnovani smo kao ''Fiskulturno društvo Centralnog doma Jugoslovenske armije Partizan'' u Jugoslaviji, na to sam mislio. Bobekov dres nema nikakve veze sa tim jer ni dan danas na grbu ne piše ''Jugoslovensko''.

Ali zašto 'sklanjamo' to J? Budimo realni, cilj je da budemo malo veći Srbi nego što smo danas. Ili nam je ta Jugoslavija veliki teret?

е то ти је " када се политике дохвате " .. а где пише или где је то било ко рекао ово о чему ти овде пишеш ( и то не само у овом посту ) .. ?!!

склањање Ј значи Србизацију Партизана .. ?!! невероватно ...

и за твоју информацију та Југославија је била терет за све осим Срба .. види како се ови други из " буктиње " односе према тој несталој творевини ..


одједном општа тарапана а до сада је већ више пута мењан и назив и грб СД Партизан .. ?!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top