Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

Stephone

Početnik
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
62
Reaction score
1
Локација
Tri Tiganja
Da ne pocnemo po 100ti put o Pionir vs Arena :D
ali mene interesuje da li postoji neka mogucnost (da li je fizicki moguce) da se kapacitet Pionira prosiri za sledecu sezonu makar za hiljadu,dve?..
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Pare od Arene sledeće sezone neće biti tako urgentne kao prošle sezone. Razlog? Cifra za Veselog! Taj dečko nam nije doneo samo puno radosti na terenu, nego će nam doneti i strašnu kintu! Znači od blata da ga pravimo, kako god i zbog čega god!
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.437
Reaction score
40.888
Локација
Žrnov
Drugari, ima li neko neki stream za Tegija. Moj raspali provajder, a naš bivši spozor mi već 2 meseca nema SOS :(
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
I men takodje treba neki stream.

Ali nemojte mi preporucivati balkansport.info, posto su napravili neko sranje i su izgubili link SOS kanala!?:banghead
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Ovu generaciju treba zapamtiti! Ovo je bila najatraktivnija ekipa Partizana ikada!

Najvise zakucavanja i egzibicija, najvise pobeda od 30-40-50 razlike u istoriji kluba.
Tesko da cemo nekad imati ovakav tim ponovo, iako ce neki mozda imati bolje rezultate (nadamo se i evropskoj tituli, sto da ne)

Da smo imali ovakvu formu (kao poslednjih mesec dana) u top 16, msm da bi oduvali i stigli do F4!

Sjajna konferencija Vlade Jovanovica posle utakmice sinoc :D
 

VecniGrobar<3

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
168
Reaction score
1
Локација
Smederevo
Malo kasnim mozda i izvinjavam se ako je ovo pogresno mesto za to ali imate na SOSU uzivo gosti su katic,lucic i milosavljevic pa ko hoce nek gleda :)
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Da ne pocnemo po 100ti put o Pionir vs Arena :D
ali mene interesuje da li postoji neka mogucnost (da li je fizicki moguce) da se kapacitet Pionira prosiri za sledecu sezonu makar za hiljadu,dve?..


Rekoše da bi moglo da se proširi dosta, ali sad nisam siguran mogu li 10h da naguraju. A i zbog čega će taj trošak? Jedino zbog "A" licence rekoh tih 10h, inače ne treba da se troše pare na to. Dako nam progledaju kroz prste za koju stotinu :)
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ma Pionir već sad može da primi 10 soma...ali samo stoke koja ume ne samo da nabija na terenu nego i da se nabija na tribinama...:D...ako protiv Barselone recimo prošle sezone nije bilo 10 soma u hali, nije tad publike bilo uopšte!
 

VecniGrobar<3

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
168
Reaction score
1
Локација
Smederevo
Pitajte Jana Veselog!
v208673p0.jpg


U petak popodne gost redakcije MONDA biće odlazeći košarkaš Partizana mt:s Jan Veseli. Postavite mu pitanje!

"Veseli, Veseli...", odjekivalo je Pionirom u poslednjoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije. Čeh je, za tri sezone u Humskoj, osvojio deveti trofej sa crno-belima i na najlepši način se oprostio od Grobara.

Pred njim je, verujemo, uspešna NBA karijera, a vi iskoristite priliku da mu kroz komentare na ovu vest postavite pitanje.

Mi ćemo se potruditi da Veselom prenesemo vaša pitanja.

(MONDO)
 

vorenus

Početnik
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
34
Reaction score
0
Pare od Arene sledeće sezone neće biti tako urgentne kao prošle sezone. Razlog? Cifra za Veselog! Taj dečko nam nije doneo samo puno radosti na terenu, nego će nam doneti i strašnu kintu! Znači od blata da ga pravimo, kako god i zbog čega god!

Ima ona fiksna kinta sto NBA daje za transfer reda velicine 500k necega, ali da li je to sve? Znam kad je Krstic odlazio da je on onda posredno od plate nama placao ostatak obestecenja. Da li ce tako biti i sa Janom? I do koje mere je uredu da mu se optereti plata da nam vraca obestecenje. On ako bude visoko plasiran(top 10) imace prilicnu platu i cak i da mi uzmemo prilcan procenat(25+ procenata) njemu ostaje dosta.
Da li vec postoji neki dogovor takve vrste sa njim ili je to vec u ugovoru?


DA li je u planu potpuni prelazak u “Arenu”, kada su u pitanju mečevi Evrolige?

- Jedan od razoga da igramo u “Areni” je što zaradom popunjavamo budžet. Ipak, “Pionir” je naša kuća. Kada sa ove distance gledam, da ne budem pretenciozan, uz najbolje navijače na svetu, mislim da smo igrali u “Pioniru” preskočili bismo Top 16 fazu. Sijena je igrala bez dva igrača, a Efes pilsen i Real su nam “pobegli” za jednu loptu.

Mislim da je ovo pogresno razmisljanje.

Nama je problem sto ne igramo od pocetka u Areni i onda kad dodjemo u top16 i nama je kao i nasim protivnicima to nova sredina. Da se igra od pocetka taj stres bi bio manji, nasi igraci bi se vec navikli.
Takodje igranjem u Areni od pocetka bi se dobila neka extra kinta(neka bude i samo 100K eura), koja bi znacila da ili da dovedes nosioca koji mesec ranije a ne u oktobru ne bi li ustedio koju mesecnu platu(pa ih neces uigravti na prvoj euroligaskoj utakmici), ili da dovedes jos jednog iskusnog igraca u rotaciji tima. Ove dve stavke(bolja aklimatizacija na Arenu i bolji ili uigraniji igraci) bi vec bilo dovoljno da nam Efes i Real ne pobegnu za tu jednu loptu.

Da ne pominjem da kod napunimo sa 20K Arenu da se o tome prica, pa
budemo na naslovnj strani sajta eurolige, da nam svi zavide na tome, a to se ceni kod raznih sponzora sto se ogleda u kolicini kesa koji ce oni da ti daju(i eto ti onda jos jedan iskusan igrac u rotaciji). Takodje preko sajta eurolige necemo samo mi da uplatimo prenos za nase utakmice, platice i oni koji ne navaijau za nas, da vide o cemu je rec i eto ti jos malo extra love.
 

Chetnik

Banned
Учлањен(а)
27.08.2007
Порука
756
Reaction score
9
Локација
Beograd
Da se igralo od pocetka u Areni(u regularnom delu), Arena bi bila poluprazna na svakoj utakmici, a takodje ne bi imali vise od 2 pobede u tom delu. Nismo mogli da je napunimo protiv Efesa, Reala i Sijene, a napunili bismo je protiv Prokoma ili Himkija?!? A o tome kakvi sve likovi dolaze u Arenu, bolje i da ne pricam. Ako nam pare nisu toliko neophodne, celu sledecu sezonu treba igrati u Pioniru.
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
524
Reaction score
18
Локација
Толошка Шума
Пази, није само ствар у томе код Арене. Не знам баш тачно, али је сигурно пар пута скупља да се изнајми од Пионира, а не знак колико би се могло зарадити на то с обзиром да у почетној гази Евролиге не би било преко 10, 11 хиљада људи...
 

vorenus

Početnik
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
34
Reaction score
0
Treba jednom prelomiti, mozda prve godine i bude tako sto kazete ali kasnije bi sve to doslo na svoje mesto. Neka bude i recimo 12K navijaca u prvih pet kola prve godine u Areni za vreme regularnog dela. To je i dalje sasvim lepa poseta, a zbog nacina kako je Arena napravljena(iz dva nivoa) to bi izgledalo kao da je popunjenost npr. 80%. Ovih 5K razlike, u odnosu na Pionir, bi u pocetku bilo dovoljno da najmanje pokrije zakup Arene, a svaka veca poseta kasnije bi donela cistu zaradu. Mada sam gotovo potpuno uveren da ta cifra od 12K bi bio minimum posete protiva neatraktivnih protivnika i da bi prosek vec u prvoj godinu bio oko 17K navijaca u regularnom delu.

Klub treba da trazi nacine na koje moze da napreduje, a ovo je jedan od nacina cak i po cenu da godinu dve od toga nema neku direktnu korist. Kasnije bi imao i te kako.

Prica da bi imali dve pobede kod mene ne prolazi. Sa dobrim timom mi pobedjujemo i u gostima, sa losim gubimo i u Pioniru. Ako cemo o prednosti domaceg terena, mislim da su navijaci veca korist od cinjenice u kojoj hali igras(pa cak i treniras).
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Ruski Uniks merka Džavaija

09. jun 2011. 19:40 > 19:52
Ruski klub se odrekao Slavka Vraneša, ali na njegovo mesto želi da dovede još jednog igrača Partizana.
v208629p0.jpg

Nisu prošla ni 24 časa od nove Partizanove titule prvaka Srbije (desete uzastopne), a već je počelo licitiranje sa tim gde će crno-beli stranci nastaviti karijeru.

Uniks je prošlog leta kupio dotadašnjeg centra Partizana Slavka Vraneša. Na kraju ove sezone, osvajač Evrokupa i polufinalista plej-ofa ruskog prvenstva rastao se sa 28-godišnjim Vranešom, a na njegovo mesto želi da dovede takođe centra Partizana - 24-godišnjeg Australijanca Nejtana Džavaija, piše sajt eurobasket.com.

Džavai je ove sezone u dresu Partizana prosečno postizao 10,4 poena po meču, imao je 4,3 skoka i 1,2 asistencije u regionalnoj NLB Ligi. U Evroligi je po utakmici davao devet poena i imao pet skokova. Sličan učinak imao je i u srpskom prvenstvu.
(MONDO)
 

Dimitry

Grobarčina
Учлањен(а)
26.09.2010
Порука
2.049
Reaction score
177
Локација
Владивосток
Пази, није само ствар у томе код Арене. Не знам баш тачно, али је сигурно пар пута скупља да се изнајми од Пионира, а не знак колико би се могло зарадити на то с обзиром да у почетној гази Евролиге не би било преко 10, 11 хиљада људи...

Нажалост није у питању "пар пута" скупља цена, ради се о више од 30 пута скупљој суми...

Цена за изнајмљивање арене је астрономска, више од 25.000 евра по једној утакмици. Ми из ње можемо да извучемо профит само ако нас градска власт пусти за џабе (што би по мени требало да се подразумева, после сваког успеха кењају како промовишемо Београд).
Са друге стране Пионир је малтене џабе, изнајмљивање је испод 1.000 евра по утакмици.



Што се тиче проширивања тренутног капацитета Пионира: много сам размишљао на ту тему, пошто ми је то струка. Да би постигли жељени капацитет од 10.000 треба нам додатних 2.000 седећих места.
То би могли да постигнемо прављењем нових телескопских бочних трибина које би покривале целокупну површину око терена, и које би се пружале малтене до аут линије.
Значајан број места би добили реструктуирањем ложа, уместо оних широких боксова за прдоње који углавном зврје полупразни треба поставити обичне столице и направити јединствену целину са осталим делом трибине. Овим би се отворила могућност и за прављење навијачког копа као у арени.
Као коначан резултат добили би још компактнију и набијенију халу него што је сада.

Наравно све ово не само да кошта него и мења функционалну и просторну шему хале. Али другачије не може.
 

Qaaph

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
644
Reaction score
47
Локација
Coruscant
Samo da ovaj Dzavai ode. Nervirali su me i Gist i Jerells malo, ali ipak su igrali dobro, donosili neke pobede, ali N.Dz...Takoreci nista. Poseduje veliku snagu i brzinu, ali kosarkska inteligencija mu je na nuli.
Ne znam sta su ovi videli u njemu, ali samo nek ide, daleko mu lepa kuca.
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Koliko god ovo nelogicno zvucalo, nisam veliki ljubitelj toga da Veseli iz svog dzepa nesto placa Partizanu. Evo zasto:
http://www.hoopsworld.com/Story.asp?story_id=9303
Znaci, Jan da bude 5 pik, dobice oko 2.9 miliona...Od toga ODMAH slobodno odbiti 50% na poreze amerima, ostane mu 1.45. Bude li mu Partizan trazio 25% od bruto plate, sto je 725,000, ostade njemu 725,000 te prve godine u NBAu. Jesu to velike pare, ali je to cetvrtina od pocetne sume. Stvarno malo suludo!
Sa druge strane, od cega mi da zivimo? :)
 

Zagor

Guest
Ја мислим да ће се договорити да то иде на рате... Е сад, неће ваљда каснити са исплатама као Крле! :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top