Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

zoran.pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
1.935
Reaction score
3.012
Na današnji dan 2003,negde u ovo vreme naš Partizan je vodio bitku za ulaz u LŠ protiv Njukastla,ostalo je legenda
I dalje pamtim pijanstvo te noći,najlepše u životu.
 

Fuenlabrada

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2019
Порука
350
Reaction score
1.387
Локација
Krusevac
Od svih pijanstava, zaista se retko kojeg secam.
Ali to vece je bas ostalo urezano u memoriji.
Bio sa bratom u Bugarskoj na moru, i nismo mogli nigde da nadjemo da gledamo prenos, jer su Bugari gledali SCKA Sofija-Fenerbahce.
Zvao drugara sa recepcije svakih 15 minuta da mi kaze rezultat.
I kada je stiglo cuveno "prosli smo na penale" brat koji inace ne pije i ja se toliko ozdrali od alkohola da smo direktno iz bara otisli ujutru na plazu, gde nas je neki sportski novinar Partizanovac sa svojom ekipom Grobara docekao sa himnom Partizana.
Definitivno jedna od najlepsih noci u zivotu.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Moje prve suze radosnice!
Prvo nenormalno slavlje! :šal
Dva dana nisam mogao oka da sklopim od srece!:partizan-fan:
A tek zreb: Real, Porto i Marsej!
"Ma prolazimo tu boraniju sigurno!" - prvo sto mi palo na pamet posle zreba. :D Umalo da se ostvari, jbg...
Na kraju Galaktikosi 1 ispadose u 1/4 finalu od Monaka, Porto je pobedio Monako u finalu LS u Gelzenkirhenu, a Marsej izgubio u finalu UEFA Kupa od Benitezove Valensije.

 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.693
Reaction score
23.054
Локација
Академија
Буразер и ја отворили Navip шампањац који је добио од некога за осамнаести рођендан две године раније. :D
 

Walt

Početnik
Учлањен(а)
11.07.2019
Порука
154
Reaction score
200
Локација
Beograd
Jao ja klinac,ovo su mi prve uspomene vezane za Partizan,utakmice se ne sećam sećam se samo čuvenog “ajmo Milivoje” i posle slavlja u svlačionici. Posle sa ćaletom na Real prva tekma Partizana u životu,naravno posle derbi u rupi i 0-3 kako to već biva grobarski prizemljenje...
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.693
Reaction score
23.054
Локација
Академија
С обзиром да ћемо ове године укрстити копља са Манчестер Јунајтедом, ево једног осврта на догађај из блиске прошлости када су 2009. фудбалери Пaртизана Зоран Тошић и Адем Љајћ потписали за тај клуб.

ljajic.tosic.man.utd.jpg

Тошић и Љајић и званично чланови Манчестер јунајтеда

Талентовани фудбалери Партизана Зоран Тошић и Адем Љајић потписали су уговор са Манчестер јунајтедом 31. децембра око 18 сати, али је званична информација, на захтев представника енглеског клуба, објављена тек у петак 2. јануара у подне.
Зоран Тошић потписао је уговор на три и по године и представљен је као ново појачање клуба. Адем Љајић је потписао на четири и по године, али ће до јануара 2010. наставити да игра као позајмњени фудбалер у Партизану.

- Бољи новогодишњи поклон нисам могао да замислим. Потписао сам уговор и сада ми је много лакше. Не вреди причати колико сам срећан и задовољан. На мени је сада да наставим још боље да радим, да докажем да ми је место у Манчестер јунајтеду и да се изборим за место у тиму. Носићу дрес са бројем 14 - изјавио је Зоран Тошић.

Менаџер Манчестер јунајтеда Алекс Фергусон потврдио је да су Тошић и Љајић нови чланови клуба:
- Тошић ће почети са радом одмах. Игра по левој страни, потребан је Манчестеру, пратимо његове игре већ годину дана. Надам се да ће се уклопити добро. Он је последњу утакмицу одиграо 10. децембра и требаће му време да се адаптира на средину и достигне потребну форму. Љајић има само 17 година и веома је талентован. Ми водимо рачуна о младим фудбалерима и помоћићемо му да напредује. За нас је прелазни рок завршен, ово су једини играчи које смо ангажовали.
Финансијски услови уговора биће објављени у понедељак после Управног одбора ФК Партизан, енглески медији шпекулишу да се ради о уговорима вредним између 16 и 23,3 милиона фунти.
- Остаћу у Партизану још годину дана што ми је задовољство. Мени је овај клуб много дао и ред је да се одужим трофејима. Надам се да ћемо освојити дуплу круну и да ћу постати стандардни фудбалер Партизана. Импресиониран сам што се тиче потписивања уговора са Манчестер јунајтедом. Имам само 17 година и много тога ми се десило у последњих неколико месеци. Велика је част постати члан таквог клуба, срећан сам и задовоњан - нагласио је Адем Љајић.
Уговори су потписани 31. децембра, а 1. јануара Зоран Тошић је отпутовао у Енглеску. На сајту Манчестер јунајтеда информација о доласку Тошића објављена је у петак.
Адем Љајић остао је у Србији, јер ће још годину дана играти за "црно-беле".

Председник ФК Партизан Драган Ђурић је био веома задовољан због постигнутог договора са Манчестер јунајтедом:
- Ово је велики дан за српски фудбал и Партизан. Играти у Манчестеру је част за свакога, а два млада фудбалера постала су део историје. Уједно то је један од највећих трансфера у последњих десет година. Важно је да смо остварили изузетну сарадњу на нивоу клубова. Имаћемо размену играча и тренера и тако унапредити рад у Партизану.

(извор:РТС, 2. јануар 2009)
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Имаћемо размену играча и тренера и тако унапредити рад у Партизану. :D :buhaha:buhaha:buhaha:buhaha

Imali smo, došao Erik Đemba Đemba...
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.693
Reaction score
23.054
Локација
Академија
Док се чека појачање на позицији нападача, ево једне фотке из историје ФКП.
Током своје играчке каријере у Партизану (1992-1995), Саво Милошевић је једно време играо са марамом на глави због повреде главе коју је задообио на бизаран начин. Пао је низ степенице у тунелу ЈНА и зарадио посекотину на глави. Због ушивања копчи један део главе је морао да обрије па је решење нашао у марами у којој је изгледао као гусар.
Хвала @President чији ме аватар подсетио на ову слику.
savudin.marama.jpg
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.693
Reaction score
23.054
Локација
Академија
Извињавам се на узастопном посту али ево још једне занимљиве фотографије с почетка 1990-их.
С лева на десно: Драган Ћирић, Алберт Нађ, Саво Милошевић, Александар Станојевић, Ненад Бјековић млађи, Ђорђе Томић, Вук Рашовић и Зоран Вукчевић. Која екипа!
ПФЦ 1990-их.jpg
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Док се чека појачање на позицији нападача, ево једне фотке из историје ФКП.
Током своје играчке каријере у Партизану (1992-1995), Саво Милошевић је једно време играо са марамом на глави због повреде главе коју је задообио на бизаран начин. Пао је низ степенице у тунелу ЈНА и зарадио посекотину на глави. Због ушивања копчи један део главе је морао да обрије па је решење нашао у марами у којој је изгледао као гусар.
Хвала @President чији ме аватар подсетио на ову слику.
Погледајте прилог 6502
Sećam se, ja sam bio klinder. Igrali smo i neke prijateljske u aziji sa korejom (repka) i on je i tada nosio maramu.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Nisam 100% siguran ali mislim da je na jednoj domaćoj utakmici sudija pravio problem što je Savo imao maramu.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.750
Cini mi se da su navijaci Aston Vile mislili da mu je to imidz. Secam se tekme u Novom Sadu, Vojvodina tada jaka ko zemlja, Saula, Govedarica, Pantelic, Sabo, Kocic, i mi ih rutiniramo 3:1, mislim da taj stadion nikad nije bio tako pun kao tada, preko 25000 ljudi. Firma bila na juznoj tribini, mi na severu, ali je preko 80% stadiona navijalo za Partizan. Jedno od retkih gostovanja u Novom Sadu na kojima sam bio. Savo sa maramom, jedna od njegovih najboljih partija u Partizanu.
Pamtim gol u finalu fa kupa na starom Vembliju, sa nekih 20-25 metara.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.593
Reaction score
13.580
Локација
Yaoundé
Извињење унапред ако је већ неко раније поставио...

На војном форуму MyCity Military у теми о дешавањима на Кавказу, као интересантан осврт на прошлост постављена је фотографија фудбалског тима ЦДЈА Партизан испред Стаљинове родне куће у граду Горију...

254884_55630701_Partizan-jedna-dragocena-fotografija-iz-40tih-godina_slika_O_89947701.jpg

254884_55630701_Partizan-jedna-dragocena-fotografija-iz-40tih-godina_slika_O_89947717.jpg



... раније је нисам видео, а контактирао сам човека који је поставио фотографију и он сад покушава да пронађе линк до аукцијског сајта који тада није дао у посту. Углавном, текст на полеђини је читљив, а на фотографији, између осталих, можете видети и Рајка Митића (доњи ред, други здесна)...

У контакту, човек ми је дао линк до још две фотографије са те турнеје Партизана у СССР у лето 1946. године. Обе сам већ имао прилике да видим, па претпостављам да су и осталима на форуму познате...

650_002.jpg


947_002.jpg


... на првој, испред чувеног Баљшој театра, видимо Бобека у горњем реду у војничкој униформи, док га на другој, сем ако ме очи не изадју, не видим... ко зна, можда је баш он тада фотографисао... тим се ту налази испред чувеног Царског звона у Москви, највећег звона на свету...
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.750
Pre neki dan pomenuh sezonu 98/99 i kao u snu nagrnuse secanja...

Poslednje izdanje kupa kupova. U kvalifikacijama nam za rivala dolazi Dinamo iz Batumija. U prvoj tekmi na JNA pobeda od 2:0, a realno je trebalo da ih ispratimo kuci sa dvocifrenim brojem golova u mrezi. Sta smo promasili u zadnjih deset minuta je za pricu, bez preterivanja 5-6 mrtvih sansi.
U revansu gubimo 1:0, cak u zadnjem minutu imamo ludu srecu. Neocekivano tesko, ali bitno da smo prosli.
Sa nestrpljenjem cekamo zreb, realno u kpk ima lakih rivala, ali mi kao i obicno nemamo srece, izvlacimo Njukasl, sa Sirerom, Pirsom,Givenom, a na klupi im je bio Rud Gulit. Jbg, mi smo se te sezone oslonili na stare snage, Krstajic, Savic, Trobok, mladjani Ilic, na golu Damjanac, prvom timu se prikljucuje Duljaj, vracamo Djordja Tomica, Vuka Rasovica, Bjekovica juniora, iz Proletera dovodimo Ivica, iz Sartida Kezmana...
U prvenstvu igramo dobro.
Prvi mec u Engleskoj, izgleda nestvarno, i taj stadion i Sirera gledali smo samo na tv, a sad igramo tamo protiv njih. Iskreno, samo sam zeleo sto manji poraz kako bi imali cemu da se nadamo u revansu. Brzo smo primili gol, svasta mi je tad proletelo kroz glavu, ali na srecu konsolidovali smo se, i uspeli da izborimo poraz 2:1.
Revans...uspeo sam nabaviti kartu za jug. Prva utakmica na JNA sa smanjenim kapacitetom i stolicama u cirkuskim bojama. Nas petorica smo jugicem krenuli put Beograda. Kola smo okitili salovima koji su se vijorili pri voznji. Prolazili smo, ili su nas prolazili drugi Grobari koji su krenuli na tekmu. Pozdravljali smo jedni druge, trubili sirenama kola. Na naplatnoj rampi u Bubanj potoku je bio pravi mali sou, da je policija morala da nas vraca nazad u kola kako se ne bi pravila guzva.
Ispred stadiona je bilo sjajno, hiljade ljudi u obelezjima Partizana, dobro raspolozenje, pesme, alkohol, pokoja tuca, zezanje sa kerovima. Ulazimo na jug nas petorica skoro dva sata pre pocetka, kako bi zauzeli sto bolju poziciju. Iako su karte bile numerisane, niko na to nije obracao paznju.
Stacionirali smo se iznad prvog ulaza do istoka, povise sipke gde je nekad bila stacionirana kaznena ekspedicija sa Pampijem, Trlajom, Belgijom i ostalima.
Sever je samo do istoka imao stolice, tako da su samo na tom delu navijaci pusteni na tu tribinu, dok je ostatak, vecina tribine zvrljala prazna, jer nisu stigli da postave stolice na svim tribinama.
I bez toga, ostale tribine su bile krcate, sjajna atmosfera. Na delu istoka do severa su bili stacionirani navijaci Njukasla u crno belim obelezjima, i niko im nije pravio problem.
Sama utakmica, napeta. Prvo poluvreme malo mi opasni, malo oni. Ipak bez golova.
Drugo poluvreme, svima su nam se srca zaledila kad Kecbaja izbija sam ispred Damjanca, i umesto da sam zavrsi i da gol koji bi sigurno resio sve dileme, on pokusava da loptu dobaci do Sirera, na srecu tu loptu preseca Rasovic i izbacuje je u aut.
Nedugo potom, penal nad Ivicem. Pocetno odusevljenje zbog velike sanse, smenjuje zebnja da li cemo iskoristiti sansu. Loptu kao i u Engleskoj uzima Rasovic. Sa pozicije na kojoj smo bili videlo se sve ko na dlanu. GOOOOLLL!
Konacno imamo rezultat. Treba izdrzati do kraja. Navijanje je bilo fantasticno, bili smo vetar u ledja igracima. Zadnjih deset minuta smo zvizdali svakom njihovom napadu, kao u basketu.
90 minut, neko od engleza sutira sa 20 metara pravo u Damjanca, ali njemu lopta od ruku prolazi kroz noge i krece ka golu. Svi smo povikali NEEEEEEEE, na srecu Damjanac se brzo okrenuo i uhvatio loptu bukvalno na gol liniji. Ode deset godina zivota.
Kad je sudija svirao kraj, nastalo je neopisivo slavlje,da li je moguce da smo izbacili Njukasl sa Sirerom!? Kakva sreca, odusevljenje, ekstaza.
Odjednom, ni sam ne znam kako, likovi pocinju da lome stolice na jugu i bacaju ih na atletsku stazu. Naravno signal za policiju koja ulece na jug i krece da maklja sve pred sobom. Nas petorica na vreme izbegavamo policijski bes i izlazimo sa juga.
Promukli, umorni ali presrecni. Na putu kuci prepricavamo detalje, situacije...
Interesantno mi je bilo da je Cegi sutradan izjavio kako su stolice lomili Grobari koji nisu iz Beograda?! Kako je on to video i doneo takav debilni zakljucak, samo on zna.
U povratku kuci, vec prilicno kasno, odlazimo u nas lokal, i slavimo uz pivo pobedu do ranog jutra. Gazda nas je u pet ujutro zamolio da idemo, jer mora da ide kuci.

Sve u svemu, jedno nezaboravno crno belo vece, i velika pobeda naseg Partizana.
 

Прилози

  • IMG_20190704_202912.jpg
    IMG_20190704_202912.jpg
    2,5 MB · Прегледа: 59

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
@Oplenac
Još uvek se sećam Bjekovićevog šuta u aut gore desno, u prvoj utakmici. :buhaha

Anegdota iz jedne pivnice, kada smo sjebali Newcastle 2003, u toj istoj pivnici prenos Partizan - Porto, jedan od gostiju kaže, oh shit, it's Partizan, i seda da gleda klub koji je zavredeo sav respekt nakon dva šamara za slavni Newcastle.

Za kraj, te iste 2003 sam bio na moru van granica Srbije, ispostaviće se kao talija kad igramo na strani. Gledamo brat i ja penale u odvojenim sobama na moru, zbog radi uroka. Ja 16 on 10, urlamo, skačemo, na kraju i suze za prvu ligu šampiona. Jebem ti sunce kakav osećaj. Nekako smo svi bili u fazonu, puši kurac Solano, idemo mi dalje...
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.750
Nije Bjekovic raspizdio loptu u aut, vec Goran Obradovic.
Jedan od najgorih centarforova u istoriji, za njega je Sadik licno Inzagi.
Tada je bila prica da ga je Tumba gotivio, jer se ovaj zabavljao sa Tumbinom cerkom.
Te sezone je Bjekovic junior bio znacajan za nas, a ja licno mu nikada nisam oprostio sto nije igrao od starta revans sa Laciom te 98, zbog povrede. Usao je u drugom poluvremenu pri rezultatu 1:3 i namestio gol Ilievu. Ja bi tu tekmu igrao i sa jednom nogom, ali ne i on. E da, i onu mrtvu sansu u 100 derbiju za 2:0 mu ne zaboravljam.
Ovako je Obradovic revans igrao od starta, sto je za nas bio u startu igrac manje.
 
Top