Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

El Patron

Grobarčina
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
1.005
Reaction score
4.553
Локација
Nis
Pored svega ostalog, za šta si mogao da istakneš da ti se gadi (ako nekog zanima ovaj detalj).
Ti si našao da istakneš kako ti se "gadi" natpis "Srbi" na Jugu.
Zamisli molim te, tamo neki okačili zastavu na kojoj .. pa još kako li su uopšte i smeli tako nešto da urade, stoji natpis "Srbi"

A, da.. izvini. To "Srbi", toga nema medju simpatizerima ili navijačima Partizana . To treba sa dozom gadjenja naglasiti.
Prosto se osetih postićeno jer uvek sa ponosom ističem svoju nacionalnu pripadnost.
Jer paz molim te, to je rezervisano samo za "Avganistance" ili koga li već ne.
Zamisli zla, šta bi tek bilo da je nekom palo na pamet da istakne Srpsku zastavu. Kako li bi tek tada reagovao..
Ti si samo klinac, ne razumes se mnogo u zivot...ne krivim ja tebe, nije imao ko da te uci. Navijas za Partizan a Partizan igra na JNA, mi smo malo veci od tog nacionalistickog jednoumlja na koji se ti palis.
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Ti si samo klinac, ne razumes se mnogo u zivot...ne krivim ja tebe, nije imao ko da te uci. Navijas za Partizan a Partizan igra na JNA, mi smo malo veci od tog nacionalistickog jednoumlja na koji se ti palis.
Ne znam odakle ti ideja da ti sudiš o nečijim godinama, o pretpostavci dal je mene imao ko šta da uči , nauči ili bilo šta slično prethodnom?!
Uglavnom većinu ..ma šta većinu, svaki tvoj post, u širokom luku zaobidjem.
Ali, poruku..gde tebi smeta zastava na kojoj piše "Srbi". "Povraća" ti se od zastave u Srbiji, na kojoj piše "Srbi"?!
Pa, izvini molim te.
Neću sebi dati za pravo da sudim o tvojim godinama, o tome dal je imao ko da te vaspitava, podučava ili ne. Samo ti moram skrenuti pažnju na činjenicu, koja tebi svidjala se ili ne. Ti dečko, matori..ili kako god ti odgovara. Ti živiš u Srbiji.
Može tebi smetati termin "Srbi", može ti smetati sve sa prefiksom "Srbi", "Srbija". Ali, zajebo si se ukoliko smatraš da je sve u vezi Srba, Srbije, vezano isključivo za cigane.
Ja recimo sa ponosom ističem da sam Srbin i da navijam za Partizan!

Da, stadion na kome igra FK Partizan, zove se "stadion JNA".
Pa, šta ?! :)
Stadion jeste bio u vlasništvu nekadašnje JNA (danas nepostojeće). Odatle i naziv. Kasnije u vlasništvu Vojske Srbije. Od relativno skoro je konačno u vlasništvu Partizana.
Pa, šta ako se zove "stadion JNA"?! :)
Kakav je to argument?
Stadion bi po meni trebalo da nosi ime Dragana Mancea, jedne od legendi Partizana.Al, lično meni, ni ovako ne smeta.
U sklopu rečenice upotrebljavaš termin "mi smo", pa u nastavku dalje pišeš, "od nacionalističkog jednoumlja"?!

Ti sebe poistovećuješ sa svim navijačima Partizana, pa iz te perspektive sebi daješ za pravo da sudiš o nekakvom "nacionalističkom jednoumlju"?!
Kakvom bre "nacionalističkom jednoumlju"?!
Znaš li ti uopšte šta označava termin Nacionalni, a zatim i "jednoumlje"?!
Možda je vreme da se probudiš i shvatiš da je vreme gde je bilo zabranjeno istaći svoju pripadnost, istaći da si Srbin (Ne ti lično. Zaista me ne zanima tvoja pripadnost, po bilo kom osnovu), davno za nama.
Ali, tebi lično zaista i preostaje da povraćaš do iznemoglosti, al Ti nikome ne možeš, nit ćeš moći zabraniti da ističe zastavu na kojoj piše "Srbi".

Izvinjavam se svima, jer zaista nisam mogao da ignorišem poruku u kojoj neko naglašava , da mu se "povraća" od zastave (U Srbiji, u sred Beograda), na kojoj piše "Srbi".
Ubuduće ću zaista maksimalno biti uzdržan na poruke sličnoj prethodnoj, Na zgražavanje nad natpisom "Srbi".
Samo još kada bi prethodno mišljenje imalo bilo kakvu težinu.
Sem za budale kakva sam ja, pa se primim, tj zasmeta mi prethodno.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Baš se setih kad je Sveta dao gol da je često znao da pogađa baš na tom stadionu:

МАРКОВИЋ РЕШЕТА САМО НА „КАРАЂОРЂУ”

Светозар Марковић
је у трилер завршници затресао мрежу Младости ГАТ и донео бодове у Хумску из Новог Сада. Међутим, штоперу ово није први гол на стадиону у Српској Атини. Занимљиво, Марковић је у каријери постигао три поготка у гостима, сва три на „Карађорђу”. Поред прекјучерашњег дуела са новајлијом Светозар је затресао мрежу Пролетера у првенству и Војводине у полуфиналу купу 2021. године.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.199
Reaction score
18.674
Локација
U Kinšasi
Realno su ovi iz Mladosti primili smešan gol. Dijabate sam čovek prima loptu i centrira, dvojica naših skaču na petercu, nigde nikog, jedino je Vujačić mogao da sjebe stvar.

Neka nam je bog u pomoći.
 

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
58
Reaction score
1.347
Ako gledamo na duže staze tema koju sam obradio u novom podkastu je ubedljivo najvažnija i najlepša priča vezana za Partizan u prethodnih nekoliko godina, u pitanju je naravno dečija tribina.

Bez namere da ikoga uvredim ali zaista mislim da je Maja Krstajić (kojoj to inače nije u opisu posla već to radi dodatno iz ljubavi) više učinila za Grobarstvo nego jug i istok u poslednjih pet godina. Kroz dečiju tribinu je do sada prodefilovalo preko 50.000 dece, a u godinama koje su pred nama proći će i mnogo više. Ono što daje poseban ton celoj priči je što za razliku od nekih drugih, mi ne vučemo decu za rukav gde je sve plaćeno samo da dođu i da kažu da navijaju za naš klub, već je priča takva da klub obezbeđuje karte za utakmicu i lanč pakete, ali roditelji dece preko udruženja navijača, sportskih timova ili kulturnoumetničkih društava moraju da se organizuju oko prevoza. S jedne strane smatram da bi deci trebalo da se pomogne i u tom pogledu, ako ne u potpunosti a onda bar da se pokrije deo troškova prevoza, nije uopšte jeftino organizovati kombi ili autobus i platiti gorivo za toliki put, a opet s druge strane deca se uče pravim vrednostima, da je Partizan i žrtva i ljubav za koju se valja potruditi.

Ono što je ključno je odnos prepun ljubavi, dočekivanje dece ispred stadiona, njihova sreća i osmesi, gde sa malim poklončićima, obilaskom trofejne sale ili istrčavanjem na teren a posle i sa prisustvom utakmici u deci se spontano rađa ljubav za ceo život. Tu dolazimo do drugih suštinskih heroja ove priče a to su treneri, učitelji, vaspitači koji svoje slobodno vreme koriste da taj prevoz organizuju, da decu dovedu i da na njih paze a potom ih i bezbedno vrate. To su sve veliki grobari, uglavnom iz manjih mesta i pored njih stasavaju nove generacije malih navijača.

Često deluje da se svetlo na kraju tunela ne nazire, da će biti samo još gore, ali kada vidite ovoliki broj dece koja bezuslovno vole Partizan sve dobije neki viši smisao. Nadam se da će motivisati sve iskrene Partizanovce da ne dižu ruke od Partizana, da se borimo za naš klub i da svako da svoj doprinos koliko god može. Da ne pređe ovaj moj post u patetisanje, ali iz iskustva znam da ovakve priče ne privlače previše pregleda, nema ni starleti ni kriminalaca u ovom videu, zato bih zamolio sve kojima nije teško da ovu priču podele, da ona dođe do što većeg broja ljudi kako bi se već od sledeće utakmice prijavilo još puno mališana i kako bismo dečiju tribinu doveli na još veći nivo a onda ni Majine reči da je cilj da na prvenstvenim utakmicama imamo po 5.000 dece neće biti nemoguće!

A onima koji se igraju sa bezbednošću dece radi sitnih ličnih interesa sve najgore!

 

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
58
Reaction score
1.347
Da da.... Najvaznija tema ubedljivo... A malo uprava, malo napolje? To je trenutna tema, nebitna, nije na duge staze vazno... Treba biti iznad dnevnopolitičkih tema, u ime grobarstva (šta god to značilo)
Pozdrav brate, ne želim da ulazim u svađe i rasprave ali ovo nije prvi put da sarkastično odgovaraš na moje postove i samu emisiju. Glupo je da se ovde pravdam na forumu ali ako treba nije mi ni to teško.

Kao što sam i rekao u emisiji pa i ovde na forumu svako da pomogne koliko može Partizanu. Ja imam neko iskustvo u vođenju emisija i intervjua i kao takav sam se bukvalno nudio Partizanu zadnje dve godine da pomognem koliko mogu. Tek na početku ove sezone su iz kluba konačno odobrili i krenuo sam u ovu priču. Kao što sam već navodio ovde pa ne bih da se ponavljam krenuo sam volonterski, dakle neplaćeno, i iz ljubavi.

Toliko je lepih priča oko Partizana, čak i u ovim odvratnim vremenima, i svaka od njih zaslužuje određenu promociju. Verovatno se u potpunosti slažemo i imamo isti stav oko uprave i odnosa države prema Partizanu, ali jednostavno to nije tema kojom ja mogu da se bavim. Okej, ako misliš da bi bilo šta promenilo to što bi ja na snimanju rekao uprava napolje ili vučiću pederu, a onda bi mi samo bilo javljeno dečko slobodan si, emisija ne bi ni ugledala svetlo dana. Ili ako misliš da je časnije da okrenem leđa i kažem ma zajebi i da batalim Partizan u potpunosti do nekih srećnijih vremena?

Ovo je moj način borbe, ne zameram nikome ništa, ni onome ko je digao ruke, ni onima koji su za radikalnije korake, čak štaviše takve korake i podržavam, brate moj, javi mi kad budeš organizovao protest za spas Partizana i ja ću prvi doći. Moj stav je da je trenutno okupacija, ali da sam i pored toga spreman da pojedem govno i da radim nešto što mislim da je značajno za grobarstvo. Ako grešim i ako je sve ovo kontraproduktivno i primetim da je takav većinski stav publike odmah ću prekinuti i emisiju i bataliti celu priču, nemam nikakvu fotelju do koje mi je stalo i koju želim da čuvam.

Nisam ironičan kada kažem da te pozdravljam i nazivam bratom, čim pišeš ovde i cimaš se i nisi digao ruke znači da si prava grobarčina, da ti je stalo do Partizana jednako kao i svima nama, i ako nam se mišljenja ponekad razmimoilaze ne bi trebalo da to bude razlog da jedan drugog podbadamo i prozivamo. Svakako se vidimo na stadionu, tu sam ja na istoku svaku tekmu sa sestrom, ponekad i ženom kad je nagovorim, ne idem po ložama, pa možemo da popijemo pivo nekom prilikom i debatujemo kako da najbolje pomognemo Partizanu u ovim vremenima.
 

rasimPFC

Grobar
Учлањен(а)
09.12.2008
Порука
560
Reaction score
1.673
Локација
Vranje
Brate grobarski @Erlic, svaka čast za cimanje, svaka borba za FKP u ovom trenutku (kad su svi digli ruke) znači. Samo tako nastavi! Dotičnog člana koji ti je replicirao ignoriši, jer je on već ovde pokazao kolilo je častan i spreman da uradi za Partizan.
 

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
693
Reaction score
1.951
@Erlic, svaka ti čast brate, zaista svaki iskreni Partizanovac treba da bude zavhalan i ponosan na ljude kao što si ti.

Nisu mi jasni negativni komentari, kada je nešto dobro i pozitivno to treba čuvati i podržavati.
Takođe dosta ljudi pominje stvari kao što su zaključavanje foruma, prestanak komentarisanja igrača i trenera... Samo ne znam šta bi smo time dobili?
Ali znam da bi izgubili jedno mesto našeg okupljanja, jedno iskreno grobarsko mesto.
Svako kome smeta komentarisanje stvari koje se dešavaju na terenu od strane članova koji vole da gledaju fudbal, slobodno mogu i da preskoče čitanje takvih postova. A ne da prozivaju i ono malo ljudi koji napišu nešto kvalitetno.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@Elric

Ti si kao mlad novinar, koji svakako ima brojne kvalitete, dobio neverovatno snažnu platformu, time što vodiš zvaničan podkast kluba sa velikim brojem zainteresovanih navijača. To radiš pro bono, mlad si, ali svako imaš veliku priliku da izgradiš ime, kontakte i eksponiranost pod okriljem kluba. To nije baš čist altruizam. Vodiš zvanično klubsko glasilo. U razvoju tvoje karijere to je vrlo korisno. Nije baš samo grobarština. Budimo fer i nazovimo to tako, ako ja grešim ti me ispravi.

Klub koji ti je dozvolio da vodiš to glasilo je isti onaj klub čija je uprava izabrana na tajnoj skupštini. Ta uprava je klub dovela do toga da možda kroz koju godinu nećeš imati o čemu podkast da praviš. Te teme ne dotičeš u podkastu, nego uzgred to spomeneš u svojim upisima dok ovde promovišeš svoj podkast. Nije očekivano da kritikuješ upravu čija ti marketinška služba omogućava legitimitet rada pod brendom Partizana.

Da su vremena drugačija, i da klub funkcioniše jedan takav podkast bi bio više nego važan i legitiman. Ali vremena su takva da priče o sporednim temama i lepim ljudskim pričama samo zamagljuju suštimu problema. I daju privid da klub na marketinškom planu nešto radi. Uprava napolje je trenutmo tema svih tema... Ti se time ne baviš niti ćeš se baviti. Zato to što radiš za mene nije korisno u današnjem trenutku. Navijači se tako neće vratiti na stadion....

Više bih voleo da kao novinar, napraviš nezavisan podkast, nezavisan od kluba kakv je danas, pozabaviš se suštinski egzistencijalnim temama, kritikuješ otvoreno ono što ubija klub, pa kad se vremena iole normalizuju ponovo dodješ da radiš ovo što radiš sad.

Radiš to što radiš, to je sve ok, nisi ubio nisi ukrao. Sve je to u redu. Bože zdravlja pa nećeš morati dugo da radiš te stvari pro bono, jer si novinar profesionalac i treba da zaradiš od svog rada, kad rad vredi.

Uprava napolje, druže.... To je trenutno jedino.
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.278
Reaction score
34.155
Локација
vaginamandibularia
Ne znam odakle ti ideja da ti sudiš o nečijim godinama, o pretpostavci dal je mene imao ko šta da uči , nauči ili bilo šta slično prethodnom?!
Uglavnom većinu ..ma šta većinu, svaki tvoj post, u širokom luku zaobidjem.
Ali, poruku..gde tebi smeta zastava na kojoj piše "Srbi". "Povraća" ti se od zastave u Srbiji, na kojoj piše "Srbi"?!
Pa, izvini molim te.
Neću sebi dati za pravo da sudim o tvojim godinama, o tome dal je imao ko da te vaspitava, podučava ili ne. Samo ti moram skrenuti pažnju na činjenicu, koja tebi svidjala se ili ne. Ti dečko, matori..ili kako god ti odgovara. Ti živiš u Srbiji.
Može tebi smetati termin "Srbi", može ti smetati sve sa prefiksom "Srbi", "Srbija". Ali, zajebo si se ukoliko smatraš da je sve u vezi Srba, Srbije, vezano isključivo za cigane.
Ja recimo sa ponosom ističem da sam Srbin i da navijam za Partizan!

Da, stadion na kome igra FK Partizan, zove se "stadion JNA".
Pa, šta ?! :)
Stadion jeste bio u vlasništvu nekadašnje JNA (danas nepostojeće). Odatle i naziv. Kasnije u vlasništvu Vojske Srbije. Od relativno skoro je konačno u vlasništvu Partizana.
Pa, šta ako se zove "stadion JNA"?! :)
Kakav je to argument?
Stadion bi po meni trebalo da nosi ime Dragana Mancea, jedne od legendi Partizana.Al, lično meni, ni ovako ne smeta.
U sklopu rečenice upotrebljavaš termin "mi smo", pa u nastavku dalje pišeš, "od nacionalističkog jednoumlja"?!

Ti sebe poistovećuješ sa svim navijačima Partizana, pa iz te perspektive sebi daješ za pravo da sudiš o nekakvom "nacionalističkom jednoumlju"?!
Kakvom bre "nacionalističkom jednoumlju"?!
Znaš li ti uopšte šta označava termin Nacionalni, a zatim i "jednoumlje"?!
Možda je vreme da se probudiš i shvatiš da je vreme gde je bilo zabranjeno istaći svoju pripadnost, istaći da si Srbin (Ne ti lično. Zaista me ne zanima tvoja pripadnost, po bilo kom osnovu), davno za nama.
Ali, tebi lično zaista i preostaje da povraćaš do iznemoglosti, al Ti nikome ne možeš, nit ćeš moći zabraniti da ističe zastavu na kojoj piše "Srbi".

Izvinjavam se svima, jer zaista nisam mogao da ignorišem poruku u kojoj neko naglašava , da mu se "povraća" od zastave (U Srbiji, u sred Beograda), na kojoj piše "Srbi".
Ubuduće ću zaista maksimalno biti uzdržan na poruke sličnoj prethodnoj, Na zgražavanje nad natpisom "Srbi".
Samo još kada bi prethodno mišljenje imalo bilo kakvu težinu.
Sem za budale kakva sam ja, pa se primim, tj zasmeta mi prethodno.
brate najrealnije zastava srbi u sred srbije - ne kapiram poentu.
Al ajde.
 

Milan Pa80

Početnik
Учлањен(а)
04.08.2018
Порука
98
Reaction score
292
Локација
Pancevo
Ako gledamo na duže staze tema koju sam obradio u novom podkastu je ubedljivo najvažnija i najlepša priča vezana za Partizan u prethodnih nekoliko godina, u pitanju je naravno dečija tribina.

Bez namere da ikoga uvredim ali zaista mislim da je Maja Krstajić (kojoj to inače nije u opisu posla već to radi dodatno iz ljubavi) više učinila za Grobarstvo nego jug i istok u poslednjih pet godina. Kroz dečiju tribinu je do sada prodefilovalo preko 50.000 dece, a u godinama koje su pred nama proći će i mnogo više. Ono što daje poseban ton celoj priči je što za razliku od nekih drugih, mi ne vučemo decu za rukav gde je sve plaćeno samo da dođu i da kažu da navijaju za naš klub, već je priča takva da klub obezbeđuje karte za utakmicu i lanč pakete, ali roditelji dece preko udruženja navijača, sportskih timova ili kulturnoumetničkih društava moraju da se organizuju oko prevoza. S jedne strane smatram da bi deci trebalo da se pomogne i u tom pogledu, ako ne u potpunosti a onda bar da se pokrije deo troškova prevoza, nije uopšte jeftino organizovati kombi ili autobus i platiti gorivo za toliki put, a opet s druge strane deca se uče pravim vrednostima, da je Partizan i žrtva i ljubav za koju se valja potruditi.

Ono što je ključno je odnos prepun ljubavi, dočekivanje dece ispred stadiona, njihova sreća i osmesi, gde sa malim poklončićima, obilaskom trofejne sale ili istrčavanjem na teren a posle i sa prisustvom utakmici u deci se spontano rađa ljubav za ceo život. Tu dolazimo do drugih suštinskih heroja ove priče a to su treneri, učitelji, vaspitači koji svoje slobodno vreme koriste da taj prevoz organizuju, da decu dovedu i da na njih paze a potom ih i bezbedno vrate. To su sve veliki grobari, uglavnom iz manjih mesta i pored njih stasavaju nove generacije malih navijača.

Često deluje da se svetlo na kraju tunela ne nazire, da će biti samo još gore, ali kada vidite ovoliki broj dece koja bezuslovno vole Partizan sve dobije neki viši smisao. Nadam se da će motivisati sve iskrene Partizanovce da ne dižu ruke od Partizana, da se borimo za naš klub i da svako da svoj doprinos koliko god može. Da ne pređe ovaj moj post u patetisanje, ali iz iskustva znam da ovakve priče ne privlače previše pregleda, nema ni starleti ni kriminalaca u ovom videu, zato bih zamolio sve kojima nije teško da ovu priču podele, da ona dođe do što većeg broja ljudi kako bi se već od sledeće utakmice prijavilo još puno mališana i kako bismo dečiju tribinu doveli na još veći nivo a onda ni Majine reči da je cilj da na prvenstvenim utakmicama imamo po 5.000 dece neće biti nemoguće!

A onima koji se igraju sa bezbednošću dece radi sitnih ličnih interesa sve najgore!

Svaka cast tebi....Ali.....Partizan sam pokusava da odvrati decu od stadiona...Svaka cast za tu deciju tribinu ali...Ja recimo imam dva klinca porodicna tribina je zapad ulaz E kupujem sezonsku za mene i dva klinca oni mi kazu ok ali dete se racuna do 12 godina posle toga sezonska je po regularnoj ceni...Ejjjjj.Umesto da kazu ok do 16 god dok nebude sam mogao na stadion uz roditelja ima i dete popust....Ipak ne dete se racuna do 12 godina....Koliko ljudi ima da izdvoji recimo za sebe i dva deteta 21000 za zapad....Neracunm troskove dolaska na utakmicu,sokice kokice koje su usput 300 dinara.Znam neko ce reci ok ali ljubab nema cenu....Nazalost u danjesnje vreme ima.....
 

5ar-pfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2017
Порука
871
Reaction score
1.932
Локација
Kuci

Lepo je postavio pitanje Drulovic. Kako je moguce da igraci Aeka vise trce i bolje trce od Partizana koji ima vec 7-8 utakmica u nogama, a oni tek na pocetku.
Uvek je bila prica kako je tesko kad se padnemo sa nekim protivnikom kome je sezona u toku, a mi sa priprema direktno.
Evo sad smo mi bili ti kojima je sezona u jeku, i opet smo nadtrcani i izbaceni.

Isto navodi da neke igrace koji su igrali prosle sezone ne moze vise da prepozna, sto znaci da tu postoje neki dublji problemi od samog trenera.
 
  • Like
Reactions: Zex

maslinka

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
516
Reaction score
400
Локација
Na travi JNA

Lepo je postavio pitanje Drulovic. Kako je moguce da igraci Aeka vise trce i bolje trce od Partizana koji ima vec 7-8 utakmica u nogama, a oni tek na pocetku.
Uvek je bila prica kako je tesko kad se padnemo sa nekim protivnikom kome je sezona u toku, a mi sa priprema direktno.
Evo sad smo mi bili ti kojima je sezona u jeku, i opet smo nadtrcani i izbaceni.

Isto navodi da neke igrace koji su igrali prosle sezone ne moze vise da prepozna, sto znaci da tu postoje neki dublji problemi od samog trenera.
Zasto smo losije trcali,zato sto ovaj sto nas je vodio nema pojma a objektivno pripreme su bile kratke i prvih 7 dana nismo imali celu ekipu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top